Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja - Nieskończona] Gloster Sea Gladiator AH
#51
Zdjęcia modelu w stanie obecnym :
[Obrazek: img0881k.th.jpg] [Obrazek: img0884wi.th.jpg] [Obrazek: img0887fw.th.jpg] [Obrazek: img0891me.th.jpg] [Obrazek: img0895fu.th.jpg]

Oczywiście plamy na spodzie modelu do retuszu  :oops:

EDIT:
Przepraszam, że zostawiłem zdjęcia bez komentarza, ale w trakcie pisania postu musiałem wyjść.
Jak wiadomo sport to zdrowie, więc po całym tygodniu wysiłku psychicznego i manualnego praktykuję futsal  :mrgreen:
Tak więc:
Zdjęcie 2 - Wszelkie stateczniki , stery ukończone. Muszę jeszcze wkleić jakieś 2 druciki i naciągi
Zdjęcie 5 - Widoczna nieudolna próba retuszu po oderwaniu kawałka kartonu - zagubiona kropla SG na macie = odcinanie razem z kawałeczkiem maty  :oops:. Tą plamę na skrzydle zrobiłem podczas desperackich prób przyklejaniu płata i retuszu miejsc na zastrzały, bo nie wszystko się udało przypasować do miejsc w których miały być przyklejone  - mam nadzieję że uda się usunąć. Pędzelek się zsunął - wiem, że takie rzeczy nie powinny się zdarzać...

Btw. nigdy więcej dwupłata - przynajmniej do czasu, aż nauczę się kleić...

Reszta zdjęć , żeby pokazać ogół modelu, bo bardzo się cieszę, że zaczyna przypominać samolot.
Zupełnie mi nie wyszło pasowanie zastrzałów, płatów itd. Nie udało mi się zachować odpowiedniego kąta do kadłuba. Ogólnie zepsułem tę część modelu. Próbowałem też zrobić naciągi - po jednej nitce mi się odechciało - gdy przykleiłem do górnego płata (SG) i chciałem naprężyć i przykleić do dolnego płata oczywiście się urwało. Będę musiał spróbować, ale na razie nie mam na to ochoty.

I tak się jeszcze dziwię, czemu żaden prawdziwy modelarz nie weźmie się za tak ciekawy model ...

Odpowiedz
#52
  Wziąłeś model pana Halińskiego. I, można powiedzieć, dociągnąłeś go już prawie do końca. Nawet ładnie. Niewiele już zostało.
  To nobilitacja. Takie coś zobowiązuje. Dokończysz tego glosterka i weżmiesz się za następny, a to, co wyniosłeś z klejenia dwupłata procentować będzie jak cholera!
  Chciałem powiedzieć, że nie musisz wstydzić się tego modelu. Jest dobrze. Będzie lepiej.
  Ja nie odważyłem się jeszcze na "Hala"...
  Pozdrawiam i jeszcze trochę wytrwałości - chciałbym mieć okazję gratulowania Ci zakończenia prac; jeszcze troszeczkę, a okazja taka nadejdzie!
                                                                  - ZbiG -
  PS - Do mocowania naciągów zawsze zakładam maleńkie oczka. Z haczykiem.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#53
  Cóż słychać,panie, w warsztatach, panie? Czy doczekamy, panie, galerii tego pięknego doppeldecka, panie?
  Proszę, bądź uprzejmy odpowiedzieć nam, jak się sprawa macała, albowiem czekamy już dosyć długo...
                            Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#54
Panie panie ZbiG, zostały szczegóły, silnik i naciągi, ale jako że szkoła męczącą i czasochłonną instytucją jest to czasu i sił na klejenie chwilowo brak. Mam nadzieję, że nadrobię zaległości w długi weekend. 
Ja jednak jestem przeciwnego zdania co do tego, że powinienem zmienić dział Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#55
  Bardzo rozsądne jest to, co piszesz: szkoła!!! - Ale, od czasu do czasu daj znać, że w ogóle żyjesz...
        Pozdrawiam i dobrych wyników w nauce życzę - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#56
Witajcie
Mam ferie i stwierdziłem, że pora skończyć to co zaczęte.
Skończyłem silnik, jednak zostały naciągi *wątpię, żeby udało mi się je wykonać*, ponadto zgubiłem
arkusz z rysunkami montażowymi - teraz prośba do dobrych ludzi,proszę o przesłanie mi skanu
arkusza *4 strony* , na którym znajdują się rysunki przedstawiające m.in. budowę silnika.
Mój mail bodzio94@gmail.com. Z góry dziękuję.
Żeby nie było, że taki pusty post świeże zdjęcie - przepraszam za bałagan
[Obrazek: img0984m.th.jpg]

Ponadto relację na razie zawieszam na czas nieokreślony. Piszę to żeby nie wyglądało jak bym uciekł od modelu  Smile
Odpowiedz
#57
    Taaa... Kartoniarstwo, to zajęcie absorbujące mnuuuustwo czasu. Czasami lepiej zużyć go na lepsze zajęcia; przede wszystkim: SZKOŁA!
    Po cichutku żywię jednak nadzieję, iż zdołasz w wolnych chwilach ukończyć pięknie doprowadzony prawie do finiszu modelik, a ukończywszy, zareprezentujesz na forum, abyśmy uciechę dla oczu naszych mieli...
    Gratuluję decyzji i jestem pod wrażeniem Twojej dobrej roboty! - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#58
Proponuje Ci zrobić naciągi z druta stalowego 0,3mm, np taki. Odpada wtedy naciąganie no i malowanie. W sumie naciągi zazwyczaj były z lin stalowych.... które były brudne :razz:.

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,772 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,210 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,486 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,631 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,819 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01
  [Relacja/Galeria] Holk Gdański z 1400 roku 3/2003 MM - powrót po latach Kosmynauta 17 9,795 03-03-2013, 02:16
Ostatni post: Kosmynauta
  Relacja z budowy kościoła w Porąbce sebekNT 19 6,642 01-03-2013, 11:03
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości