Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sklepy modelarskie we Wrocławiu
#1
Poszukuję sklepów modelarskich we Wrocławiu. Na razie znam "M-Zone" gdzieś niedaleko Podwala i Składnicę Harcerską w Fenixie. Jest wogóle coś jeszcze w tej malutkiej mieścinie? Od razu mówię, że TAK, użyłem funkcji szukaj, ale nic nie znalazłem  PDT_Armataz_01_10...
Odpowiedz
#2
Jest jeszcze "Salonik Modelarski" http://www.salonikmodelarski.pl/ na Traugutta, poza tym WAK ma swój sklep we Wrocławiu.

Odpowiedz
#3
Czyli ten WAK na Pleszewskiej istnieje, tak? Musiałem się upewnić, bo to strasznie daleko jest. W takim razie jutro tam jadę!  PDT_Armataz_01_35
Odpowiedz
#4
Jeszcze tam nie byłem, ale skoro na stronie jest napisane, że sklep otwarty itp. to raczej istnieje, zawsze można napisać e-maila z zapytaniemTongue.

Odpowiedz
#5
Roland byłeś tam na Krakowskiej w sklepie "Salonik Modelarski"? Ja tam ostatnio poszedłem ale nie udało mi się tego znaleść. Pod podanym adresem na stronie jest tylko wejscie to budynku.
Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa...

W budowie:
Parowóz Bn2t+t Henschel T2-71
Ukończone:
Europaleta 1:25
Odpowiedz
#6
Hmm teraz sprawdzając lokalizację tego sklepu zauważyłem, że źle napisałem. Jest on na ulicy Traugutta, a nie Krakowskiej. Ostatnim razem bylem tam jakoś w czerwcu lub maju. Pamiętam, że za pierwszym razem miałem problem z trafieniem, obok tego saloniku jest sklep albo komis z RTV jak dobrze pamiętam.

Odpowiedz
#7
(31-08-2010, 12:45)Roland link napisał(a):Hmm teraz sprawdzając lokalizację tego sklepu zauważyłem, że źle napisałem. Jest on na ulicy Traugutta, a nie Krakowskiej. Ostatnim razem bylem tam jakoś w czerwcu lub maju. Pamiętam, że za pierwszym razem miałem problem z trafieniem, obok tego saloniku jest sklep albo komis z RTV jak dobrze pamiętam.
Ja byłem oczywiście na Traugutta (poprostu bez zastanowienia skopiowałem nazwę ulicy od Ciebie; ehh to kopiuj-wklej Smile ). Co niezmnienia faktu, że nie udało mi się tego sklepu znaleść.

(31-08-2010, 05:43)BartiB link napisał(a):Właśnie wróciłem z mojej wyprawy do WAKu. Od razu muszę was ostrzec: NIGDY TAM NIE IDŹCIE, TEN SKLEP NIE ISTNIEJE!!!
Dobrze wiedzieć.
Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa...

W budowie:
Parowóz Bn2t+t Henschel T2-71
Ukończone:
Europaleta 1:25
Odpowiedz
#8
Wie ktoś może jak to jest z tą promocją w sklepie internetowym Orlika? Czy ja muszę dodać produkt do koszyka i napisać maila, że on ma być za pół ceny czy w koszyku mieć tylko "normalne" produkty, a o tamtym promocyjnym wspomnieć dopiero w mailu?
Odpowiedz
#9
Helloł

Jest jeszcze sklep modelarski na ul. Tęczowej 30-coś czy 40-coś. Idąc od świebodzkiego w kierunku liceum nr XVII po lewej stronie, za pawilonami handlowymi.

Jest czynny jakoś od 12 czy 13 nawet. Wiem że tam jest bo przejeżdżam tamtędy do pracy - jednak nie byłem w nim jeszcze.

Sklep M-ZONE jest  na rogu Kościuszki i Stawowej. w m-zone nie ma kartonowych modeli - tylko plastik, i trochę akcesoriów. Dosłownie  drzwi obok jest sklep "skala" gdzie można kupić m.in tektury różnej grubości,  kleje do papieru i nie tylko-ogólnie sklep bardziej kreślarsko-projektowo-papierniczy.

No i we wrocku to jeszcze składnica harcerska w feniksie. Kiedyś był sklep modelarski na pl. Św. Macieja - nie wiem czy jest jeszcze- może się ktoś orjentuje.

pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Rzeczywiście nie posiadamy sklepu stacjonarnego we Wrocławiu. Powód prozaiczny - nie utrzyma się sklep z samymi kartonówkami, a po dodaniu asortymentu plastików, chemii, akcesoriów i co tam jeszcze klient zachce, walce z dostawcami, pracownikami (bo przecież dwie osoby nie wystarczą) zacznie się brak czasu na wydawanie modeli. Adres na Pleszewskiej jest jak napisano w regulaminie sklepu internetowego TYLKO ADRESEM KORESPONDENCYJNYM.
Czasem na spotkania modelarzy w Pubie u Misia (ul. Bogusławskiego koło Arkad, każda ostatnia sobota miesiąca po 17) przynoszę zamówione wcześniej modele, ale tylko tam i wtedy.

Sklep na Traugutta nie istnieje już co najmniej od czerwca (wtedy zauważyłem z auta szyld "do wynajęcia"). Pozostaje M-Zone (plastiki i chemia na skrzyżowaniu Kołłątaja i Kościuszki) Eduard Polska (plastiki, Tęczowa, czynny chyba tylko wczesnym przedpołudniem - jakoś 12-15)  oraz składnica harcerska w DH Feniks (I piętro koło księgarni - tam są wszystkie WAKi)
Odpowiedz
#11
to może i ja wtrące swoje trzy grosze jako prawie Wrocławianin ( mieszkam w Obornikach Śląskich ) , oprócz tego co napisano już , składnica harcerska w Feniksie jest naprawdę godna polecenia , gdyż znaleźć można tam prawie wszystko , jak ostatnio byłem na Tęczowej to sklep był czynny w godz. 13-16. Oprócz tego widziałem jeszcze sklep na ul. Zawalnej ( obok mostu Trzebnickiego ) , ale mają tam tylko modele RC.


Odpowiedz
#12
Żeby nie zaśmiecać forum zapytam tutaj. Gdzie we Wrocławiu można kupić dobrej jakości tekturę o grubości 1mm?Smile

Odpowiedz
#13
Ja kupowałem w ww. składnicy harcerskiej w Feniksie , arkusz trochę większy od A3 , kosztował 3zł. Tylko trzeba zwrócić uwage , żeby była szara , raz mi sie tam babka pochwaliła , ża ma super dobrą extra tekturę białą , więc wziąłem na próbę - straszna tragedia , rozwarstwiała się , i żaden klej nie chciał jej chwycić , obecnie służy mi za podkładkę :mrgreen: Ostatnio zaopatruję sie na Allegro u gościa o nicku Jaca_1 , ma tanio i bardzo dobrą tekturę formatu też troche większego od A3. Generalnie powiem tak , że praktycznie we wszystkie materiały modelarskie ( tudzież frajdolarskie  :mrgreenSmile zaopatruje się w tej składnicy ( farbki , nożyki itd ).
pzdr


Odpowiedz
#14
(11-09-2010, 05:44)Wydawnictwo WAK link napisał(a):Sklep na Traugutta nie istnieje już co najmniej od czerwca (wtedy zauważyłem z auta szyld "do wynajęcia"). Pozostaje M-Zone (plastiki i chemia na skrzyżowaniu Kołłątaja i Kościuszki) Eduard Polska (plastiki, Tęczowa, czynny chyba tylko wczesnym przedpołudniem - jakoś 12-15)  oraz składnica harcerska w DH Feniks (I piętro koło księgarni - tam są wszystkie WAKi)

Ostatnio dowiedziałem się, że ten sklep (Salonik Modelarski) został przeniesiony na ul. Mierniczą.

Odpowiedz
#15
to ja się dołączę do pytania o materiały- ktoś kojarzy jakiś sklep z tekturą i masą innych badziewi tego typu?
czy ten co podawaliście, obok M-zone istnieje nadal?

na grunwaldzie szukałem, ale nic takiego nie ma. jest nowo otwarty dla artystów, ale tam tektura od 1,5mm wzwyż, tak samo w ołówku (a jak zapytałem o tekturę piwną to pani miała oczy jak 5zł), linijek metalowych czy trójkątnych jak byłem to nie mieli (!).

natomiast jedynie dla ciekawostki powiem- że w moim bielsku-białej znalazła mi obsługa linijkę szklaną, trójkątną, 40cm. mają się kontaktować z producentem o sprowadzenie Big Grin
Odpowiedz
#16
Tekturę kupuję w sklepie modelarskim w DH Feniks, przy Rynku.

Odpowiedz
#17
Ja też , to chyba najlepiej zaopatrzone miejsce w takie materiały we Wrocku.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sklepy modelarskie Wrocław btomko 1 2,342 15-10-2019, 04:12
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [N] Sklep Izmod – materiały, akcesoria modelarskie. Izmod 1 4,552 09-04-2012, 04:12
Ostatni post: Izmod

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości