Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] 109 G5 Kartonowa Kolekcja
#1
Kolejny niszowy temat, ale na czymś trzeba się w końcu uczyć sklejać  PDT_Armataz_01_04. Projekty p. Mistewicza nadają się do tego doskonale (wycinanka z opcją dla początkujących, brak stresujących błędów w spasowaniu, itd.).

Nim zaczniecie mi wypominać błędy najpierw może wspomnę te, których jestem świadom, a których bałem się poprawiać, żeby całości zupełnie nie spaprać. Miałem kłopoty z symetrią w części ogonowej (jedyne połączenie na dwie wręgi - przepis na katastrofę w moim przypadku), stąd ster kierunku nie jest w pozycji neutralnej. Wznios skrzydeł wyszedł mi zdecydownie za mały, wreszcie nie najlepiej wykonana została owiewka. Jak widać retusz ma jeszcze wiele do życzenia. Mniejszych potknięć jest od groma, za dużo żeby się tutaj rozpisywać

Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane.

[Obrazek: IMG_0025-1.jpg]

[Obrazek: th_IMG_0019.jpg][Obrazek: th_IMG_0015.jpg][Obrazek: th_IMG_0004-1.jpg][Obrazek: th_IMG_0014.jpg][Obrazek: th_IMG_0001.jpg][Obrazek: th_IMG_0073.jpg][Obrazek: th_IMG_0071.jpg][Obrazek: th_IMG_0056.jpg][Obrazek: th_IMG_0042-1.jpg][Obrazek: th_IMG_0050.jpg][Obrazek: th_IMG_0049.jpg][Obrazek: th_IMG_0075.jpg][Obrazek: th_IMG_0069.jpg][Obrazek: th_IMG_0065.jpg][Obrazek: th_IMG_0062.jpg][Obrazek: th_IMG_0078.jpg][Obrazek: th_IMG_0077.jpg][Obrazek: th_IMG_0070-1.jpg][Obrazek: th_IMG_0081.jpg][Obrazek: th_IMG_0045.jpg]
Odpowiedz
#2
To mój ulubieniec, więc obejrzałem z zaciekawieniem. NO i muszę powiedzieć, że mi się podoba, a błędy jakoś rażąco po oczach nie dają. Gratuluję!
[Obrazek: userbar.jpg]
[Obrazek: button_f.jpg]             [Obrazek: button_e.jpg]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#3
Wyśmienity! Super kołpaczek i łączenia segmentów. Lakierowałeś czymś na koniec?  Może jakaś relacja teraz?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Forest, Kroolo, dzięki :oops:

Ile to ja się nalakierowałem przy nim ...
Ze względu na zapach nie jestem w stanie używać caponopodobnych produktów. Wycinanka została najpierw zabezpieczona bezbarwnym matowym lakierem olejnym ModelMastera, po sklejeniu warstwa błyszczącego i matowego  lakieru akrylowego w spreju. Jak doczytałem, że samolot był mocno polerowany to dostał jeszcze jedną cienką wartwę błyszczącego. Widać to wszystko dopiero pod odpowienim kątem, choć raczej to subtelny efekt.

Co do relacji, to cały czas się zastanawiam. Poziom trochę deprymuje ...
Odpowiedz
#5
(27-09-2010, 03:01)cotlet link napisał(a):...Poziom trochę deprymuje ...
Samokrytyka mocno nieuzasadniona, fotki z pierwszego postu mówią coś zupełnie innego!  :mrgreen: :mrgreen:

Gratuluję modelu, jest bardzo dobry!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#6
Pziom bardzo wysoki. Kołpak miażdży  :milbravo:
Odpowiedz
#7
Ze wzniosem skrzydeł to masz racje - nieco za mały.
Cała reszta to już miód dla oczu. Gratuluję.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:

P. S. Też go kiedyś skleję.  PDT_Armataz_01_36
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#8
Mi się podoba  :milbravo:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#9
Czysta ładna robota :milbravo:
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#10
Usiłowałem go skleić ale nie dałem rady  :mrgreen:. Ładny i czysty modelik  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#11
Pięknie CI wyszedł! Smile

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#12
Świetna robota.

Model pięknie i czysto wykonany. Rewelacyjnie wyglądają końcówki skrzydeł i usterzenia, że o kołpaku śmigła nie wspomnę.
Możesz zdradzić swój sposób na te wyoblenia?

Gratuluję!!!

Pozdrawiam.

Odpowiedz
#13
Jeszcze raz dzięki za wszystkie ciepłe słowa. Dalej uważam, że to tylko w miarę przyzwoicie sklejony model. Wystarczy obejrzeć najnowsze dziecko Junga, żeby się nabawić kompleksów...

KarolLe,
Co do końcówek to nie wymyśliłem nic nowego w tej materii. Sposób podpatrzyłem w Mariuszowej (QN) budowie Brewster Buffalo. Zachęcam do objerzenia innych jego relacji, bo to doskonałe lekcje dla każdego modelarza.

Odpowiedz
#14
Jeden z najładniejszych modeli jakie ostatnio widziałem. Dobre robota !!! Działaj dalej i pokazuj na forum, najlepiej w formie relacji Smile
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#15
Piękny model  :milbravo: . Tak się napatrzyłem, nakręciłem Twoim wykonaniem i wydaniem tego samolotu od Sz.P. Pawła Mistewicza że wczoraj go sobie kupiłem Smile.
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#16
Świetnie sobie z nim poradziłeś, zwłaszcza ze szczegółami. Gratuluję.
Odpowiedz
#17
Piękne wykonanie...  :milbravo:
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#18
Uuuuuu skrzydełka tylko kuleją
jest jeszcze kilka nie dociągnięć ale ogólnie jest dobrze.
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#19
(24-04-2011, 01:12)seb545 link napisał(a):Uuuuuu skrzydełka tylko kuleją
jest jeszcze kilka nie dociągnięć ale ogólnie jest dobrze.
Pozdrawiam.

Przejżałem zdjęcia uważnie i kilka razy i albo jestem ślepy i tych niedociągnięć nie widzę albo sobie wmówiłem tylko że model jest perfekt :|
Odpowiedz
#20
Misterna robota, jestem pod wielkim wrażeniem
w budowie Jagdpanzer IV/70 1:72
wstrzymane Tiger Ausf. H1, T-34T
ukończone CHWAT, Ławoczkin Ła-7, THV Galatea
Odpowiedz
#21
Jezuu ... ktoś to jeszcze ogląda  :oops:

Specjalnie dla Seb545:
(27-09-2010, 03:21)cotlet link napisał(a):Miałem kłopoty z symetrią w części ogonowej (jedyne połączenie na dwie wręgi - przepis na katastrofę w moim przypadku), stąd ster kierunku nie jest w pozycji neutralnej. Wznios skrzydeł wyszedł mi zdecydownie za mały, wreszcie nie najlepiej wykonana została owiewka. Jak widać retusz ma jeszcze wiele do życzenia.

Wystarczy tylko uważnie poczytać Wink

Z innych potknięć mniej lub bardziej widocznych na zdjęciach (lista oczywiście niekompletna  :lolSmile:
1. Wnęki podwozia nie zgrały mi się na skrzydałach i centropłacie. Najwyraźniej można ten element dobrze wykonać co potwierdzają modele Śierściucha, Paolo i ostatnio Cordela.
2. Kabel anteny zdecydowanie za gruby, ale chyba w końcu znalazłem odpowiedni materiał więc kolejnym razem będzie lepiej.
3. Koła można było oczywiście lepiej wyszlifować i pomalować.
4. Model przeżył dosyć poważny wypadek, upadła na niego lampa podczas robienia zdjęć i w efekcie rozdarła się prawa burta w okolicach kokpitu. Elementy wyposażenia kokpitu trzeba było wklejać od początku, bo większość z nich się posypała. Burtę na szczęście udało się wyprostować i w miarę zatuszować potargany karton.
...

[Obrazek: th_IMG_0056-1.jpg]

Model daleki od idealnego, mimo to nadal jestem z niego dumny :lol:. Od jakiegoś czasu służy do przeprowadzania przeróżnych eksperymentów, a jak ta rola dobiegnie końca, to trafi we właściwe ręce, tj. mojego syna. Będę przyjmował zakłady ile minut przetrwa oblatywanie przez nowego pilota testowego Wink


Oczywiście dziękuję za zaglądanie do wątku!
Odpowiedz
#22
Witam. Modelik jest naprawdę zacny  PDT_Armataz_01_34 . Co zaś się tyczy ,, oblotu ,, przez syna i mierzenia czasu jaki bedzie potrzebowała latorośl do skutecznego oblotu  :mrgreen: ...
To radzę wziąść wolne. Mój Messer opierał się ponad dwie i pół godziny, podwozie stracił co prawda podczas pierwszego podejścia do lądowania sle potem małoletni oblatywacz miał bardzo pod górę gdyż modelik ma solidną konstrukcję  PDT_Armataz_01_22. Mój typ to pełne dwie godziny. Czy przyjmujesz opłaty za zakłady ? :mil11:.

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#23
Liczę na to, że po oblatywaniu Hurricana i Zero pilot testowy zdobył już jakieś doświadczenie i będzie ostrożniejszy w sterowaniu maszyny. Z drugiej strony zrobił się coraz odważniejszy w karkołomnych akrobacjach ... hmm ... też bym obstawiał podwozie jako pierwszy element, który się posypie. Otwarta kabinka też jest dobrym kandydatem.
Przypuszczam, że zdolność do lotu 109 będzie dosyć długa (dni może nawet tygodnie), ale liczy się pierwsza krew. Ja obstawiam więc wypadek w ciągu pierwszych pięciu minut.

Spróbujemy rozpocząć manewry wieczorem, dla ojca też się znajdzie jakaś maszyna  Big Grin

Ktoś zainteresowany fotorelają przebiegu walk powietrznych? Wink

Pawle, nagród nie przewiduję, niestety :oops:

Odpowiedz
#24
Witam. Myślę że relacja jest jak najbardziej na miejscu. Masz rację w kwesti oceniania uszkodzeń, jeżeli liczyć do pierwszej krwi to i pięć minut to może być za długo  PDT_Armataz_01_14 jeżeli pilot bedzie próbował zamknąć kabinę. Pozostaje życzyć przyjemnej zabawy  PDT_Armataz_01_34.

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#25
Manewry "Miętki Herman" przebiegły bardzo pomyślnie, tj. było dużo zabawy  Big Grin
Okazało się, że wystarczyły 4 minuty na pierwszą część na straty, niestety nie był to żaden z typowanych elementów ...
Pewnie i szybciej doszłoby do uszkodzeń, ale pierwsze minuty poświęcone zostały na studiowanie nowej maszyny.

4 min. - masz anteny ułamany
5 min. - ster kierunku odpada po kolizji z szafką
7 min. - ostre lądowanie na kaloryferze i brakuje steru wysokości i tylniego koła.

Poźniej poszła kolej na rurkę pitota, balans prawej lotki. Ku mojemu zaskoczeniu nic więcej tego wieczoru się nie zepsuło.
Nim cokolwiek zostało naprawione dzisiaj rano przed wyjściem do pracy 109-tka się rozkraczyła (podwozie główne Sad) i straciła w końcu odsuniętą kabinkę.

[Obrazek: th_IMG_0457-1.jpg]

Poniżej zdjęcia z dnia poprzeniego ... myślę, że daruję sobie dalsze fotografowanie zniszczeń  Wink.

[Obrazek: th_IMG_0465.jpg] [Obrazek: th_IMG_0466.jpg]

Siła militarna domowego wojska spadła do dwóch modeli. Czas chyba zacząć sklejać posiłki ...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Hawker Hurricane Mk.I - Kartonowa Kolekcja messer 6 843 12-12-2023, 10:21
Ostatni post: Raven
  [G] Polski samochód pancerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1/25 Jasiek 3 805 06-11-2023, 09:09
Ostatni post: Winek
  [G] Moja kolekcja 1:400. zablo1978 11 3,906 20-10-2023, 01:46
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] Moja kolekcja JSC jagdtiger2 11 1,914 19-05-2023, 01:21
Ostatni post: jagdtiger2
  Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1/25 krys 8 2,554 06-07-2022, 08:18
Ostatni post: radzias
  [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja Winek 13 3,740 17-02-2022, 02:26
Ostatni post: Winek
  [G]Hawker Hurricane Mk I "Dywizjon 303" - Kartonowa Kolekcja 1-2/2020 stachooo 11 4,462 29-08-2021, 01:50
Ostatni post: stachooo
  [G] Hawker Hurricane Mk I (Kartonowa Kolekcja 1-2/2020) Olek 8 3,988 03-02-2021, 11:23
Ostatni post: Panda82
  [G] Messerchmitt Bf-109G-2/trop 1:33 Kartonowa Kolekcja messer 7 4,312 05-01-2021, 09:58
Ostatni post: Karas
  [G] Fokker E.V Kartonowa Kolekcja 1:33 Lesio73 7 6,145 13-03-2020, 11:03
Ostatni post: Winek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości