Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Messerschmitt Bf-109 G2 [Три Kрапки]
#26
Witam,

Budowa modelu dobiegła końca. Co prawda, nie zaprezentuję teraz galerii końcowej, musicie się zadowolić tymi kilkoma marnymi fotografiami... Spowodowane jest to tym, że miałem zamiar rano przy pięknej pogodzie zrobić sesję na zewnątrz, jednak na dworze jest szaro, zimno i pada PDT_Armataz_01_10 Ehh, martwi mnie to szczerze mówiąc... Mogłoby się rozpadać po tym weekendzie PDT_Armataz_01_17

No nic, zatem tak wygląda mój Messerek:

[Obrazek: th_100_3135.jpg] [Obrazek: th_100_3133.jpg] [Obrazek: th_100_3132.jpg] [Obrazek: th_100_3131.jpg]

Bardziej obszerna galeria już niebawem, jak się tylko poprawi pogoda... PDT_Armataz_01_03

No więc zdałoby się kilka słów na temat modelu powiedzieć, otóż.

Opracowanie jest dobre. Wszystko niemal idealnie pasuje. Chociaż były problemu przy zbiorniku paliwa, gdyż poszczególne elementy niezbyt do siebie pasowały, a ich wręgi były za duże. Jednak jakoś tako udało mi się temu podołać, tak jak widać.
Problemy także miałem z zachowaniem symetrii segmentów kadłuba. Jakoś jedna wręga i pasek łączący jak dla mnie jest o wiele trudniejszą sztuką, niżeli budowa na dwie wręgi PDT_Armataz_01_33
Model nauczył mnie także kilku rzeczy. Przede wszystkim jest to drugi samolot, w którym prawidłowo wykonałem koła (pierwszy był długonosy Focke-Wulf). Najważniejsze, jak mi się wydaje to to, że powinienem zwracać większą uwagę i bardziej się przykładać do końcówek skrzydeł, coraz bardziej wraz z kolejnym modelem zaczyna mnie to kłuć w oczy... Niezbyt dobrze wyszły mi oprofilowania kadłub-skrzydło. Zresztą dziwny pomysł, by dzielić owy element na trzy części, no ale to już widzimisię pana projektanta.. Nie podołałem temu elementowi zbyt dobrze, w związku z czym wygląda jak wygląda.

Nim się pojawi galeria końcowa, model zostanie tam troszkę dopicowany. Retusz w niektórych miejscach zostanie poprawiony, zabrudzenia w miarę możliwości spróbuję usunąć.

No i przede wszystkim, moje pytanie: brać go do Świdnika, czy nie brać? :Smile
Odpowiedz
#27
Jeszcze tylko dorób lufy km'ów we wnękachSmile

Odpowiedz
#28
Dzięki Roland, słuszna uwaga. Miałem to zrobić wcześniej, jednak po prostu zapomniałem :oops:
Odpowiedz
#29
  Do Świdnika? BRAĆ!!!
  Chyba, że masz coś lepszego w zanadrzu...
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#30
To może ja zadam trochę podchwytliwe pytanie, Bullet, czy możesz powiedzieć kto jest autorem opracowania?

Widać postępy jakie czynisz z modelu na model, tak trzymać!!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#31
Tuco, autorem opracowania z całą pewnością jest człowiek, ale jego personalia nie zostały podane. W każdym bądź razie opracowanie nie zostało przejęte żywcem z żadnego polskiego Flaya czy MM-a, jak to u nich jest w przypadku ich większości modeli. Po prostu jest zupełnie inne, niż reszta.
Odpowiedz
#32
No młody widzę,że zaczynaja cię razić Twoje własne błędy.To dobrze poziom doświadczenia wzrasta wraz z ilością sklejonych modeli.Tylko niech Ci sodowa woda nie odbije  i nie zacznij sklejać Hala.Wez na warsztat coś z.. np.kolekcji Pawla Mistewicza.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#33
Hmm... no właśnie, wszystkie znane mi modele z Tri Krapki to przemalowane polskie projekty. Ciekaw byłem czy ten meserszmit także. W sumie to dobrze, że drukują także własne modele.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#34
GALERIA KOŃCOWA

[Obrazek: th_100_3223.jpg] [Obrazek: th_100_3224.jpg] [Obrazek: th_100_3226.jpg] [Obrazek: th_100_3228.jpg]
[Obrazek: th_100_3229.jpg] [Obrazek: th_100_3232.jpg] [Obrazek: th_100_3238.jpg] [Obrazek: th_100_3237.jpg]
[Obrazek: th_100_3236.jpg] [Obrazek: th_100_3239.jpg] [Obrazek: th_100_3245.jpg] [Obrazek: th_100_3233.jpg]
[Obrazek: th_100_3243.jpg] [Obrazek: th_100_3240.jpg] [Obrazek: th_100_3251.jpg] [Obrazek: th_100_3250.jpg]
[Obrazek: th_100_3247.jpg]

Tak jak napisałem wcześniej, model składało się przyjemnie. Wszelkie niedociągnięcia, których trochę tutaj jest pochodzą tylko z mojej winy. Jedynego czego mógłbym się czepić w opracowaniu to zbiornik paliwa i podwieszane działka, trzeba było je nieco przerabiać.
Modelik na żywca można było zobaczyć w Świdniku podczas tego weekendu. Co kolejnego trafi na warsztat to jeszcze pojęcia nie mam, zbyt dużo tego wszystkiego mam do pociachania. Tak więc jeśli ma ktoś jakieś pytania to śmiało pisać, odpowiem.

Pozdrawiam i do następnej relacji Wink
Odpowiedz
#35
  Panie Bullet. Myślę, iż naturalna trawa nie jest zbyt dobrym tłem dla modelu. Jest dla niego trochę "za duża" - zbyt wyraźne są źdźbła. To inna skala. Zdjęcia "w locie" są całkiem fajne, szkoda tylko, iż na żadnym z nich całego modelu nie widać.
    Ale, zastrzegam: to tylko moje, subiektywne odczucie. Każdemu podoba się co innego! - Jednemu córka, drugiemu teściowa...
    Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#36
Ladny model gratuluje ukonczenia. Moj nastepny projekt takze bedzie ME 109 ale od Halinskiego, mam nadzieje, ze dam radeSmile Pozdrowienia
Cierpliwosc to rzecz, ktorej nie da sie kupic.

Sklejone: Ju87 D-3, Bf 109 e-4, B-17G Flying fortress
W budowie: HMS Hood

Olo
Odpowiedz
#37
To ja sie do tych gratulacji przyłączam. Postęp jest z każdym modelem - tak trzymać!!! Czekam na kolejne.
[Obrazek: userbar.jpg]
[Obrazek: button_f.jpg]             [Obrazek: button_e.jpg]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#38
Hejka  PDT_Armataz_01_36

Hmmm coś tu widzę ,że nawet nie źle Ci wychodzi kiepsko zaprojektowana sekcja ogonowa w wycinance gdyby dało się przerysować na bazie MM-a hmm ale to już inna bajka.
Ciekawy kamuflaż...
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#39
Gratuluje ukończenia modelu Smile twoje umiejętności rosną w oczach - dosłownie Wink
świetnie się prezentuje Smile Mam tylko jedna ale, jeśli malowałeś kołpak to mogłeś go przeszlifować, ale i tak świetny rezultat z modelu Wink

-Łukasz
Odpowiedz
#40
  Zapewne Pan Bullet zrobi to w następnym modelu. Otuż.
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  [R] Model odpoczynkowy - Messerschmitt Bf-110 G-4/R8 (KA 1-2/19') stachooo 68 21,697 30-03-2020, 09:47
Ostatni post: rkrak
  [R] messerschmitt 109 G-6 KK nonac 27 10,799 09-12-2019, 12:38
Ostatni post: nonac
  [R] Messerschmitt Bf-110G-4 lukasold 27 16,033 17-06-2016, 08:09
Ostatni post: lukasold
  [R] Messerschmitt Bf 110G-2 (AH) yukikaze 38 21,014 23-04-2016, 10:13
Ostatni post: Cordel
  [R]Messerschmitt Bf 109E-7 Żółta piątka, po 15 latach przerwy mariuszhawrot 18 9,622 31-12-2014, 01:46
Ostatni post: mariuszhawrot
  [Relacja] Messerschmitt Me-109 F-4 (KK) Hetzer 12 8,770 29-10-2013, 09:37
Ostatni post: Kilminster
  Messerschmitt Bf 109T-2/ Halinski / 1:33 Michal Dostál 38 20,971 03-06-2013, 07:57
Ostatni post: Miskowski71
  [R] Messerschmitt ME 109 G-2/Trop MM 3/2007 lukasz46 23 12,674 13-03-2013, 02:30
Ostatni post: Raven
  [R] Messerschmitt Bf 110 G-2 (AH) docent84 10 7,957 20-12-2012, 09:24
Ostatni post: brat_be

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości