Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze drukarki do wydruku modeli
#51
(20-03-2015, 03:50)dakon link napisał(a):No ja rozumiem dlatego pokornie pytam, czytam i się uczę. Potem ktoś wyskakuję że mogłem wydać 1/4 ceny... Nożyczki do paznokci mam w domu to i nic nie musiałem wydawać Smile
no jasne, w szczególności że nie czytałeś ze zrozumieniem poradnika. Jakbyś wszedł do działu dla początkujących tam jest tekst miksera o tym ile kosztuje początek w modelarstwie.
Proszę http://www.papermodels.pl/index.php/topic,5438.0.html
50 złotych wystarczyło.
Więc jeśli pokornie pytasz i się uczysz to przyjmij za dogmat, że drukowanie modeli nie jest dobrym podejściem. Wielokrotnie przez 7 lat działalności forum zadają ludki to pytanie i tak naprawdę potem sami się zniechęcają.
Odpowiedz
#52
A ja trochę inaczej, wiem że trochę odkop, ale bez sensu zakładać nowy temat.
Posiadam drukarkę EPSON l130, w zasadzie problemu nie ma, ale mogły ktoś pomóc.

Wydruki są fajne, ale ciagle mam wrażenie że mogły by być lepsze i najważniejsze odwzorowanie kolorów na ekranie laptopa i na wydruku, jest różne. Pytanie czy jest jakaś metoda aby skalibrować drukarkę tak by jak najlepiej odwzorowywała kolor który jest na ekranie ? Wydruki ustawiam na najwyższą jakość.. i wychodzą sporo za ciemne, pytam bo na ekranie modele z gremira mają fajną kolorystykę, i np drukując Suzuye, siwy jest bardzo ciemny i szczegóły zaczynają się zlewać..

Wiem że to takie dość ogólnikowe, ale może ktoś ma tą drukarkę i już to przerabiał,

Czy papier Polspeed o gramaturz 160g nada się ?
Odpowiedz
#53
Koloru wydruku nie dobiera się na podstawie tego co widzisz na monitorze. Tym bardziej na płaskim monitorze, bo odcienie kolorów będą różne zależnie od tego pod jakim kątem będziesz na monitor patrzeć. Podobno "normalny" monitor kineskopowy można skalibrować z drukarką w taki sposób, żeby z drukarki wychodziły kolory jak te widoczne na ekranie, ale w praktyce nigdy tego nie sprawdziłem. Najlepiej wydrukuj sobie wzornik - po kwadraciku 1x1cm różnych odcieni kolorów, które chcesz zastosować w modelu i na tej podstawie wybierz odpowiednie odcienie. Inaczej na "domowym" sprzęcie raczej tego nie zrobisz.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#54
Więc chyba, zrobię tak że drukne kawałek, zmiana nasycenia, druk, zmiana nasycenia, druk aż kolor mi spasuje Smile

Inne pytanie, wiem że nie do końca tutaj, ale w innym wątku nikt nie zna odpowiedzi, pepakura nie drukuje mi siatek.. Sad( dlaczego ? Mam fajną postac z DRAGON BALL i chętnie bym sobie druknął

Odpowiedz
#55
Piotr D ma rację , kolory trzeba dobrać metodą prób i błędów.
Jest jeszcze jedno ale, prawidłowe wymiary !
Moja drukarka Canon iP 7250 drukuje kwadrat 10x10cm prawidłowo(tak się wydaje), ale prostokąt na całą wysokość kartki np 28,5 cm jest za krótki o 1,2mm i po wydruku ma wymiar 27,3 cm.
Niestety nie ma żadnej opcji(lub ja o niej nie wiem) aby to skalibrować.
Sumując- wydruk burty okrętu o długości np 114 cm da nam błąd wielkości 4,8mm, więc burta będzie o tyle za krótka !!
Sprawdzając wydruki sprawdzajcie na całej wysokości kartki a nie tylko kwadrat 10x10 cm.
Pozdrawiam :-)
ps na szerokości błąd jest liczony u mnie w setnych milimetra więc jest nieznaczny i podejrzewam że w innych drukarkach będzie podobnie.
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#56
Sprawdzałeś marginesy drukarki? Może to one są przyczyną?
Marginesy + zaklikana opcja "dopasuj do strony".
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#57
Sam posiadam niezłą starszą drukarkę Epson Stylus DX 6050, ale wolę drukować modele w profesjonalnym punkcie usługowym.
Mają super sprzęt i jakość wydruku jest dużo lepsza od warunków domowych. Może kosztuje to ciut więcej lecz efekt końcowy
jest zadowalający. Mało tego, drukują w wielu formatach i na różnej grubości papierze co w warunkach domowych jest
często bardzo ograniczone. Zatem sumując, w moim mniemaniu drukowanie domowe jest dla mnie nie korzystne.
Odpowiedz
#58
Popieram. I potwierdzam Wink
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#59
(25-07-2017, 02:58)ges napisał(a): Sprawdzałeś marginesy drukarki? Może to one są przyczyną?
Marginesy + zaklikana opcja "dopasuj do strony".
Drukarka nawet w serwisie była i stwierdzili że ten typ tak ma :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#60
Noszę się z zamiarem kupna Brother DCP-T300. Czy znajdzie się na forum ktoś kto używał w wiadomych celach tego sprzętu?
w budowie Jagdpanzer IV/70 1:72
wstrzymane Tiger Ausf. H1, T-34T
ukończone CHWAT, Ławoczkin Ła-7, THV Galatea
Odpowiedz
#61
Czy znajdę tu gdzieś na forum wątek , w który poruszony został temat komputerowej zmiany kamuflażu modeli? Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Mam kilka modeli w których chciałby się zmienić to czy tamto w kamo.
Odpowiedz
#62
Nie wiem czy tutaj też to jest wrzucone, ale na kartonówkach kolega Szaman coś takiego opracował.
zerknij tutaj: http://www.kartonowki.pl/forum/temat/342...artonowych
Na tapecie: MiG-29 Fulcrum
Galeria: PZL I-22 Iryda


Odpowiedz
#63
(06-03-2018, 10:50)noker napisał(a): Nie wiem czy tutaj też to jest wrzucone, ale na kartonówkach kolega Szaman coś takiego opracował.
zerknij tutaj: http://www.kartonowki.pl/forum/temat/342...artonowych
Oo.. dziękuje Wink . Powinno być spoko.
Pozdro bracie.
Odpowiedz
#64
PIXMA G3411 - ze stałym zasilaniem tuszem. Tani wydruk na poziomie zakładów usługowych, Oczywiście trzeba użyć fotograficznego papieru matowego aby uzyskać oczekiwaną jakość wydruku. Wydrukowane 2 ryzy papieru foto A4 + 2 ryzy normalnego tusz jeszcze oryginalny dostarczony w komplecie po roku użytkowania.
PIXMA Cloud Link - drukowanie modeli przez chmurę Wink dobre do modeli surówek. Autor nie musi udostępniać modelu w plikach Wink
Odpowiedz
#65
Czołem.
Podbiję temat:
Co byście polecili wg. dzisiejszych standardów?
Noszę się z zamiarem wymiany drukarki przy czym wymagania jakie bym postawił to:
- Koniecznie atramentowa
- Koniecznie z CISS
- Brak przekłamań w wymiarach druku w porównaniu z plikiem.
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Pozdr.
Odpowiedz
#66
"- Brak przekłamań w wymiarach druku w porównaniu z plikiem."
Tego parametru bym nie szukał w drukarce, tylko w ustawieniach druku Smile
Dopasuj do arkusza - zdaje się że tak się nazywa ta funkcja.
Można ją włączyć/wyłączyć nie zależnie od posiadanej drukarki.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Darmowe modele kartonowe do wydruku Picek 107 388,444 03-07-2023, 09:40
Ostatni post: henkos
  Lakiery które stosujecie do zabezpieczenia modeli ojciecmajster 11 6,034 22-08-2021, 01:04
Ostatni post: Pies Ogrodnika
  Podstawka montażowa do modeli pojazdów/Mounting stand for vehicle models PanzerHobbyArt 3 2,579 04-12-2020, 01:08
Ostatni post: gregory172
  [P] Metody caponowania wydruku laserowego Juro 6 7,267 05-10-2017, 06:07
Ostatni post: xoxsc
  Pakowanie modeli Vincent 9 5,137 15-09-2013, 09:07
Ostatni post: Piotreq
  Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja Andrzej Px48 7 6,640 06-05-2013, 06:19
Ostatni post: Darecki IV
  Stalowa siatka do modeli pancerki. Piotreq 1 3,926 05-12-2012, 09:37
Ostatni post: dominik294
  Brudzenie modeli fishbed 26 15,128 08-11-2012, 02:53
Ostatni post: Andrzej Px48
  Doświetlanie modeli do fotografii lehcyfer 1 4,158 26-08-2010, 11:48
Ostatni post: MARIUSZ_G
  Nożyczki IMO najlepsze. neuropathic 2 3,887 11-09-2009, 04:31
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości