Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] A-7 Corsair II GPM
#26
Witam Wszystkich

Żeby nie było że nic nie robię, chce pokazać że model już cały skończony tylko jeszcze te 24 bomby. Zabrałem się za retusz niestety do retuszu mam 264 części, niby wydaje się że to tylko 24 bomby ale niestety aż z tylu części te 24 bomby się składają.


Niestety popełniłem jeden niewybaczalny błąd podczas klejenia zaraz na początku : chodzi o wlot powietrza i odbiło mi się to na sam koniec gdyż w ruch musiała iść szpachla modelarska Confusedad:, ale niestety człowiek uczy się na błędach.

Postanowiłem też z kawałka okrągłej listewki zrobić kopytko do tworzenia stożków z papieru (część końcówki bomby), muszę jeszcze ostrzejszy kąt spiłować pilnikiem.

Poniżej przedstawiam ukończony model, oraz prace nad tymi nieszczęsnymi bombami PDT_Armataz_01_07

[Obrazek: th_100_5913.jpg]  [Obrazek: th_100_5915.jpg]  [Obrazek: th_100_5917.jpg]

Na koniec :

Z okazji świat Wielkanocnych życzę wszystkim forumowiczom i modelarzom zdrowych i radosnych świąt.
Odpowiedz
#27
Witam ponownie.
Do skończenia zostało mi tylko sklejenie tych nieszczęsnych bomb. Jest to praca bardzo nu żądza, ale na szczęście już prawie ku końcowi. Postanowiłem posklejać składowe elementy bomby i dopiero wówczas gdy wszystkie elementy będą gotowe składać je w całość.

Poniżej prawie wszystkie elementy posklejane:
[Obrazek: th_100_5921.jpg]

Pozostało mi tylko formowanie stożków. Formuje je na o to takim drewnianym stożku spiłowanym pilnikiem, maczam w wodzie drewniany stożek i formuje na nim papierową część.
[Obrazek: th_100_5922.jpg]  [Obrazek: th_100_5924.jpg]  [Obrazek: th_100_5925.jpg]

Nie mogłem się powstrzymać i skleiłem jedną bombkę, wyretuszowałem krawędzie. Myślę że nawet dobrze wyszła Smile

[Obrazek: th_100_5920.jpg]
Odpowiedz
#28
Hej,
wiem, że to są ciężkie elementy do formowania, ale moim zdaniem głowica tej bomby mogłaby być lepiej sklejona. Poza tym retusz na niej też nie domaga zbytnio. Postaraj się użyć może BCG do formowania, albo śliny modelarskiej. Nie wiem jakiej wielkości są te głowice, ale może da się je np wypychać końcem skalpela olfy, co by im nadać bardziej obły kształt.
Odniosę się też przy okazji, do któregoś z poprzednich twoich postów, a mianowicie; nie dość, że koła są za cienkie to w dodatku wyglądają jak z rzymskiego rydwanu (czyt. kanciaste). Jeśli to możliwe to bym je zrobił jeszcze raz, a jak nie to szlifowałbym te co są. Poza tym używasz chyba za grubego papieru ściernego do ostatecznego szlifu, bo koło nie wygląda jak np po 800 albo 1000.
Odpowiedz
#29
Bałem się używać BCG bo nie mam z nim doświadczenia, używałem wikolu, który tez jest na wodzie balem się że BCG za bardzo rozmiękczy mi papier. głowice przednie mam już wszystkie sklejone moglem użyć jak to kolega na czarnym forum powiedział gumki do uplastycznienia. Teraz zostały mi tylko tylne stożki wiec moczę wodą drewnianą formę i kształtuję.

A co do kół to już nie pamiętam dlaczego mi takie wyszły jakoś po fakcie zorientowałem się że powinny być grubsze, ale sklejałem je ze wszystkich krążków jakie były w wycinance.
Odpowiedz
#30
W końcu skończyłem budowę tego modelu. Był łatwy w budowie i części spasowane raczej dobrze ale nie obyło się od błędów z mojej strony jak i ze strony projektanta.

Moją głównym  błędem było źle zaczęta budowa wlotu powietrza, mianowicie wlot powietrza zacząłem przyklejać bezpośrednio do kadłuba po kawałku zamiast  skleić cały wlot i dopiero dokleić go do kadłuba. Z tego wynikł duży błąd gdyż ostatniego paska nie mogłem dobrze spasować do wlotu powietrza :-\ . zaszpachlowałem i pomalowałem, wyszło jak wyszło.

Najbardziej męczące w tym modelu było sklejanie tych 24 bomb, które składały się w sumie aż z ponad 260 części ale jakoś pomału poszło Smile

Co do błędów projektanta należy zaliczyć:
- źle oznaczone miejsce wycięcia na wręgę (tą podłużna co przechodzi przez kadłub) w ostatnim segmencie na statecznik poziomy.
- koło do podwozia głównego składa się 4 krążków po 1 mm każdy w sumie dostajemy ok 4-5 mm szerokiej opony, która powinna być ponad dwa razy szersza ( ja niestety dopiero po fakcje zauważyłem ten błąd i koła wyszły za cienkie)
- w tym wydaniu z 2007 brak paska łączącego prawy albo tylni statecznik poziomy. We wcześniejszym wydaniu z 2001 roku ten pasek jest.

Wiem że raczej zostanę skrytykowany za ten wlot powietrza ale już nie wiedziałem i nie miałem siły z nim nic więcej kombinować.

Przedstawiam teraz tylko te dwa zdjęcia a na początku przyszłego tygodnia wstawię całą galerię.
Mam pytanie mianowicie galerii czy mogę ją tutaj wstawić czy muszę osobno przenieść ja do działu galeria?

[Obrazek: 100_5937.jpg]

[Obrazek: 100_5939.jpg]
Odpowiedz
#31
Adrian,
Gratuluje ukończenia modelu  PDT_Armataz_01_34
co do galerii to moim zdaniem wstaw ją  tutaj.
Kolejna "rura" gotowa  PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,152 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,605 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,371 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości