Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RELACJA] F-14 TOMCAT 1:33 MM 2004
#1
Szanowni koledzy,
wybrałem papierowy model Maly Modelarz F-14 Tomcat i spróbuję przedstawić jego konstrukcji na tym forum. Cześć z Czech i  do zobaczenia na jakiejś akcji. Herder Thomas
[Obrazek: tomcat01.jpg]

[Obrazek: tomcat02.jpg]
Odpowiedz
#2
Witam na forum Smile i życzę powodzenia z modelem. Ja podchodziłem dwa razy do tego modelu i poległem.
W części środkowej bodajże przy wrędze M jest błąd
Odpowiedz
#3
Witam Wink
Dawaj ,dawaj z tym KOTKIEM bo to przecie już historia .
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#4

Dziękuję za przywitanie i zwrócenie uwagy na błąd w konstrukcji modelu .
Odpowiedz
#5
Ja raz do niego podchodziłem, z takim samym skutkiem...
Zanim zaczniesz wycinać poziome elementy szkieletu centralnej części kadłuba porównaj ich długość z poszyciem. Z tego co pamiętam u mnie szkielet za długi wyszedł.

Życzę powodzenia, przyda Ci się! ;-)


Odpowiedz
#6
Świetny model wybrałeś, też go mam w swoich zbiorach życzę cierpliwości i wytrwałości w ukończeniu Smile.
Odpowiedz
#7
No, kolejna rura na forum. Powodzenia.
Odpowiedz
#8
Dzisiaj jest święto w Czechach i znowu mogłem pracować na swoim modelu. Wsadziłem przedni wał koła.
[Obrazek: tomcat04.jpg]
Karton 2 mm pomoże wzmocnić podwozie.
[Obrazek: tomcat03.jpg]
Zbudowałem panele boczne kokpitu i nie byłem w stanie zbudować oryginalny panel dobrze. Więc postanowiłem zbudować ponownie i panele są tekturowe usztywnienia.Panel przedni jest nieprawidłowy.
[Obrazek: tomcat05.jpg]
[Obrazek: tomcat06.jpg]
Na tym zdjęciu, nowe panele boczne kokpitu.
[Obrazek: tomcat07.jpg]
Dwa panele klejone do podłogi  kokpitu.
[Obrazek: tomcat08.jpg]
Przed wprowadzeniem wnętrza kabiny, mam przyklejone do wału przedniego podwozia dwa kawałki ołowiu w 10 gramów.
[Obrazek: tomcat09.jpg]
Odpowiedz
#9
Z chęcią będę tu zaglądał, bo sam też ten model kiedyś zrobiłem. Pamiętam, że praca z samą kabiną była dość przyjemna, to samo tyczy się pierwszych segmentów kadłuba. Gimnastyka zacznie się przy skrzydłach.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę Smile
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#10
Witam, mały postęp.
[Obrazek: tomcat10.jpg]
Zgodnie z czerwone linie musiałem przeciąć powłokę kadłuba dla lepszego klejenia.
[Obrazek: tomcat11.jpg]
Po raz kolejny sklejonych częśći pokrycia sklejone i wzmocnione tekturom.
[Obrazek: tomcat12.jpg]

[Obrazek: tomcat13.jpg]
Podział G jest pokryty balsom 3 mm po obu stronach.
[Obrazek: tomcat14.jpg]

[Obrazek: tomcat15.jpg]

[Obrazek: tomcat16.jpg]
Spojrzenie na kadłub po klejeniu przegrody G. Jedna przegroda i będę pracował na skrzydle środkowym.
Odpowiedz
#11
Witam, mały postęp.
[Obrazek: tomcat17.jpg]
Wreszcie, przyklejona ostatnia przegroda H kadłuba.
[Obrazek: tomcat18.jpg]

[Obrazek: tomcat19.jpg]
Sklejilem szkielet polu skrzydla środkowego i tylnej części samolotu. Wszystko bez problemu.
[Obrazek: tomcat20.jpg]

[Obrazek: tomcat21.jpg]

[Obrazek: tomcat22.jpg]
Odpowiedz
#12
Cześć!

Bardzo czysto sklejone segmenty kadłuba, dobrze to wygląda Wink Szkielecik też sprawia wrażenie bardzo solidnego, prawda Panie Zbigu? Wink Buduj dalej, a na pewno ujrzymy piękną maszynę!

Pozdrawiam!
Maciek
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#13
Moja praca na modelu w tym tygodniu.
Pracowałem nad projektem obu skrzydel. Użyłem karton o grubości 0,5 mm i 2 mm dla skrzydłowych żeber. W kierunku wzdłużnym jest budowa skrzydła umocniona balsa 3 mm.
[Obrazek: tomcat23.jpg]

[Obrazek: tomcat24.jpg]

[Obrazek: tomcat25.jpg]

[Obrazek: tomcat26.jpg]

[Obrazek: tomcat27.jpg]
Przygotowałem wszystkie części i starał się zmontować zestaw skrzydeł włączając zmienny geometrii skrzydeł.
[Obrazek: tomcat28.jpg]

[Obrazek: tomcat29.jpg]
Widziałem raporty na trzech forach, a mimo to nie pomogło mi znaleźć odpowiednią lokalizację montażu pręt skrzydeł. W końcu znalazłem właściwą pozycję. Przy innych budowniczych, że może być inaczej.
[Obrazek: tomcat30.jpg]
Odpowiedz
#14
Prace nad modelem trwają i dzisiaj zacząłem pracować na wstępu powietrza wchodzącego do silnika.
[Obrazek: tomcat31.jpg]

[Obrazek: tomcat32.jpg]

[Obrazek: tomcat33.jpg]

[Obrazek: tomcat34.jpg]
Części wewnętrzne nezbiegają s zewnętrznymi, więc musze do retuszować. Gotowe części klejim do swoich pozycji na szkielet skrzydła środkowego.
[Obrazek: tomcat35.jpg]

[Obrazek: tomcat36.jpg]
Odpowiedz
#15
Dziś tylko małe kroki. Opis budowy modelu nie tak dobre, dlatego dla innych  budowniczy tego modelu rozmieszczam zdjęća, które ilustrują problemy klejenie kilka części. Szczegóły 1:
[Obrazek: tomcat37.jpg]

[Obrazek: tomcat38.jpg]

[Obrazek: tomcat39.jpg]
Poniższe zdjęcia pokazują sklejanie przepustnic na wlocie do silnika.
[Obrazek: tomcat40.jpg]

[Obrazek: tomcat41.jpg]
Cała częśc numer 9 kleje na swoim miejscu.
[Obrazek: tomcat42.jpg]
Odpowiedz
#16
Od teraz zaczyna się prawdziwa zabawa z modelem Małego Modelarza. Najpierw montaż wału koła.
[Obrazek: tomcat43.jpg]

[Obrazek: tomcat44.jpg]
Teraz przychodzi prawa część numer 15. Najpierw kształtuje go a następnie starannie przykleja się do górnej części żebra numer 9. Czerwona strzałka pokazuje miejsce, w którym część musi być włożona do gniazda w kadłubie.
[Obrazek: tomcat45.jpg]

[Obrazek: tomcat46.jpg]

[Obrazek: tomcat47.jpg]

[Obrazek: tomcat48.jpg]
Jak się później okazało, mozliwo zobaczyć na dwuch fotografiach. W miejscach wału koła zerwał udział w 1 cm. Zostawił mi nic innego jak starannie usunąć część, a drugi za pomocą nowego modelu.
[Obrazek: tomcat49.jpg]

[Obrazek: tomcat50.jpg]
Więc jeszcze raz, dokładnie. Druga próba pozostało mi z lewym numerem 15. Tak też się stało (1. zdjęcie),  a w pozostałych dwuch zdjęcia zaznaczone miejsca ktore wzmocnione tektury 2 mm i 2 warstwami papieru 160 g.
[Obrazek: tomcat52.jpg]

[Obrazek: tomcat51.jpg]

[Obrazek: tomcat53.jpg]

[Obrazek: tomcat54.jpg]
Drugi raz złożyć prawą część 15 i zdjęcia dole można zobaczyć rezultat.
[Obrazek: tomcat55.jpg]

[Obrazek: tomcat56.jpg]

Odpowiedz
#17
Taka cudowna relacja i się skończyła a szkoda.
Odpowiedz
#18
[Obrazek: 96e041ba0f67.png]
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#19
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#20
ges  - tak wiem, wiem.  Liczyłem na  subskrypcje autora  powiadomienia na @ i odzew.

Nadzieja zawsze umiera na końcu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,030 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,360 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,370 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości