Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] ,,Sroka'' mniejsza dziesięć razy czyli rozpoznanie bojem./prod. Draf Model/
#1
Witam.
Temat  który za mną chodził już czas jakiś, a ,, rozebrane ‘’ relacje Antonia zaostrzyły tylko apetyt :mrgreen:. Relacja będzie w standardzie planuję co prawda w późniejszym czasie model ubrać ale to musi jeszcze dojrzeć koncepcyjnie. Jest jeszcze aspekt skali 1:10 to nie w kasze dmuchał  160cm rozpiętości skrzydeł. Tradycyjnie fotki zestawu i instrukcji montażu.
[Obrazek: th_DSCF2996.jpg] [Obrazek: th_DSCF2995.jpg]
Pora przejść do sedna sprawy. Zanim zacząłem wycinać elementy odbyłem kilka konsultacji telefonicznych z autorem który wykazując się ogromem cierpliwości wyjaśnił wszystkie moje wątpliwości. To co na pewno wymaga wzmożonej uwagi to operowanie dużymi arkuszami kartonu ( 350 na 500 ). Zgodnie z zaleceniem autora na początek kilka drobnych elementów.
[Obrazek: th_DSCF3004.jpg] [Obrazek: th_DSCF3003.jpg] [Obrazek: th_DSCF3002.jpg]
Uwaga kolejna kleje typu BCG stosować z dużym umiarem, potem przyszła pora na usterzenie poziome i pionowe.
[Obrazek: th_DSCF3005.jpg] [Obrazek: th_DSCF3001.jpg] [Obrazek: th_DSCF2999.jpg]
Z  ciekawością  przystąpiłem do montażu łoża na którym powstanie szkielet kadłuba, poszło bardzo sprawnie co z resztą mówił sam autor.
[Obrazek: th_DSCF3006.jpg]
Jak  łoże sobie spokojnie schło zabrałem się za skrzydło, zajęło cały dzień ale jestem zadowolony, a przy okazji sprawdziła się stara stolarska zasada ,, klej najlepiej trzyma gdy go nie ma ‘’. A tak skrzydełko wygląda.
[Obrazek: th_DSCF3010.jpg] [Obrazek: th_DSCF3009.jpg] [Obrazek: th_DSCF3008.jpg]
Niestety długie weekendowanie dobiega końca, w następnej odsłonie walka ze szkieletem kadłuba. Oj się będzie działo !!!!
No to tymczasem…..

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#2
Paweł bardzo się cieszę, że budujesz ten model. To piękny szybowiec,  bardzo fajny zestaw i świetny pomysł producenta. Jeżeli mogę coś zasugerować to nie "ubieraj" go. Widziałem ten model gotowy. Cały jego urok polega na widocznych szczegółach, a pole do popisu masz tu wielkie. Zwróć uwagę, że szybowce wewnątrz są malowane. Od wewnątrz konstrukcje zabezpiecza się specjalnym podkładem, napędy sterów i wyposażenie mają swoje barwy i model  staje się bardzo atrakcyjny. Znajdź zdjęcia remontowanych szybowców, sam zobaczysz, że wykonanie przekroju jest atrakcyjne. Jeżeli już ubierać ten model to moim zdaniem tylko częściowo, tworząc przekroje. Z przyjemnością będę śledził postępy Twojej pracy. Powodzenia i gratuluję wyboru modelu. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Witam Wink
[b]WARIAT, WARIAT[/b]  PDT_Armataz_01_34
No to zaczynam kibicować Pawełku  Big Grin
pozdrawiam ANTONIOOOOOOOO He he
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#4
Pawle
Powodzenia przy tak ogromnym projekcie.
Koncepcję swoją już masz, a w trakcie realizacji zobaczysz jak idzie i na pewno podejmiesz słuszną decyzję.
Podglądam spokojny o końcowy efekt.
Adam
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#5
  Jestem za opcją przekrojów.
  To może być niezwykle ciekawe...
 
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
Czołem!

Cieszę się Pawełku widząc, że modelarstwo od Ciebie nie uciekło.  :mrgreen:
Cieszę się, że się na nie zasadziłeś, jak chłop z drągiem na wilka.  :mrgreen:
Cierpliwie i konsekwentnie.
Kibicuję gorliwie,

Ukłony
Arovist
Odpowiedz
#7
Paweł, a znalazłeś już miejsce, żeby ten model umieścić po sklejeniu? Przerażające gabaryty jak dla mnie, ałłłć PDT_Armataz_01_07.
Prezentować to będzie się musiało naprawdę imponująco.

Widziałem kiedyś coś podobnego do tego łoża, które pokazałeś. Polegało to dokładnie na tym samym - ułatwić sklejenie szkieletu przy zachowaniu odpowiednich odległosci i proporcji. Świetny pomysł autora!

Powodzenia!
Odpowiedz
#8
Witam.

Budowa Sroki posuwa się powolutku do przodu. Po wyschnięciu łoża montażowego zacząłem składać w całość wręgi kadłuba , powiem tak przyrząd do montażu to jest to lekko łatwo i przyjemnie.  Autor zaleca użycie listewek balsowych jako podłużnic, ja spróbowałem z kartonem który po wycięciu nasączyłem Caponem. Zobaczymy co z tego wyjdzie w późniejszym etapie.  Teraz trzeba przygotować kolor  i to w odpowiednio dużych ilościach.
Na zakończenie kilka fotek. No to tymczasem….

Pozdrawiam.
Paweł O.

[Obrazek: th_DSCF3019.jpg] [Obrazek: th_DSCF3018.jpg] [Obrazek: th_DSCF3017.jpg] [Obrazek: th_DSCF3016.jpg] [Obrazek: th_DSCF3015.jpg] [Obrazek: th_DSCF3014.jpg] [Obrazek: th_DSCF3013.jpg] [Obrazek: th_DSCF3012.jpg] [Obrazek: th_DSCF3011.jpg]
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#9
Witam.
Po odczekaniu bezpiecznych czterdziestu ośmiu godzin na wyschnięcie kleju przystąpiłem bardzo ostrożnie do rozbijania sroczego jajka. Pisklę wyszło zdrowe  i wymagające tylko drobnych doklejeń tu i tam. Najbardziej bałem się zwichrowań bo jakby nie patrzeć konstrukcja  bardzo delikatna a przy tym długa wielce.  Miejsca gdzie kartonowe podłużnice się  zwichrowały i odkształciły wzmocniłem je CA. Jak całość  wyschła kostka ścierna do paznokci ładnie wyrównała szkielecik. A tak to wygląda.

[Obrazek: th_DSCF3110.jpg] [Obrazek: th_DSCF3109.jpg] [Obrazek: th_DSCF3108.jpg] [Obrazek: th_DSCF3107.jpg]

Zadowolony z  siebie i ptaszyska postanowiłem sprawdzić jak to będzie wyglądało w kolorze. Przygotowałem kilka drobnych elementów,  rozmieszałem przygotowana wcześniej farbę  i naprzód.  Z przerażeniem stwierdziłem że farba ubywała w zastraszającym tempie. Na to co widać na zdjęciach  został zużyty dziecięco mililitrowy słoiczek farby. Ale efekt wart jest włożonych  sił i środków.

[Obrazek: th_DSCF3112.jpg] [Obrazek: th_DSCF3111.jpg]

Tak więc nie zostaje nic innego jak wysupłać zaskórniaki z funduszu swobodnej decyzji i nabyć jeszcze trochę kolorku. O  efektach nie omieszkam poinformować.
No to tymczasem…..

Pozdrawiam.
Paweł O.                                                                                           
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#10
Witam.

Miało być nieustające pasmo sukcesów i spacerowa relacja a wyszło jak zwykle.  Klejenie ptaszka idzie w myśl zasady ,, im dalej w las tym więcej drzew ” . Dokumentacji do Sroki jest mało tak więc dużo czasu pochłonęło dotarcie do ludzi , którzy znają się na budowie szybowców. Tym właśnie sposobem dotarłem do Pana Zdzisława Banasika na Krośnieńskie lotnisko, oprócz tego  wydawca modelu Pan Rafał Drzymulski wyjaśniał wszystkie zawiłości projektowe. Poza tym ewoluowała cały czas koncepcja ostatecznego wyglądu modelu. Tyle tytułem wstępu pora na konkrety. Otóż założenie że cała konstrukcja  szybowca  jest w naturalnym kolorze drewna była błędna, a w związku z tym tydzień poświęcony na malowanie  kolorkiem midl stone można było uznać za wprawkę malarską. Z informacji uzyskanych od Pana Zdzisława dowiedziałem się że drewno zabezpieczano farbą w kolorze żółtym, odcień był taki z jakich zakładów pochodziła puszka farby albo jaka była na lotnisku podczas remontu. Wybór padł na INSIGNIA YELLOW z Model Master oczywiście akryl. Wyszło to tak:

[Obrazek: th_DSCF3755.jpg] [Obrazek: th_DSCF3754.jpg]

W tak zwanym między czasie zająłem się usterzeniem poziomym, ale była frajda jak poskładane w całość wszystko się pięknie wychylało.:

[Obrazek: th_DSCF3765.jpg] [Obrazek: th_DSCF3764.jpg] [Obrazek: th_DSCF3763.jpg]

Tył kadłuba otrzymał wzmocnienia  będące częścią pokrycia szybowca i na zakończenie będą one w kolorze pomarańczowym a w środku przeźroczysta pleksi z rejestracją szybowca. Potem przeszła kolej na ster kierunku:

[Obrazek: th_DSCF3756.jpg]

Potem przyszła kolej na sterownicę, to mógł być koniec projektu SROKA. Skleiłem całość pomalowałem, spatynowałem chcę wkładać do środka a tam zoonk. Trzeba było raz jeszcze  rozklejać i montować podzespołami w kadłubie tak jak oryginał. Ale jaka frajda jak znowu działa.:

[Obrazek: th_DSCF3760.jpg] [Obrazek: th_DSCF3759.jpg] [Obrazek: th_DSCF3758.jpg]

[Obrazek: th_DSCF3762.jpg] [Obrazek: th_DSCF3761.jpg] [Obrazek: th_DSCF3757.jpg]

Jak już się nacieszyłem że to wszystko tak ładnie pracuje zmontowałem na razie na próbę zespół usterzenia test wyszedł równie pomyślnie. Muszę się tylko dobrze zastanowić czy montować na stałe czy tak jak skrzydła do transportu składane.:

[Obrazek: th_DSCF3770.jpg] [Obrazek: th_DSCF3769.jpg] [Obrazek: th_DSCF3768.jpg]

W między czasie podmalowuję różne drobiazgi i sprawdzam na sucho np. hamulce aerodynamiczne, lotki itp.

[Obrazek: th_DSCF3773.jpg] [Obrazek: th_DSCF3772.jpg]

A na zakończenie tak wyglądają skrzydła po przemyśleniach, mam nadzieję że na nic ciekawszego już nie wpadnę:

[Obrazek: th_DSCF3767.jpg] [Obrazek: th_DSCF3766.jpg]

To tyle w tej odsłonie, chociaż i tak się za bardzo rozpisałem. No to tymczasem…..


Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#11
I jak tam miewa się Sroczka? Bardzo fajny model wychodzi :milbravo:
160cm robi wrażenie, można wiedzieć gdzie go kupiłeś /i za ile.. :neutral:./, jakoś na stronie Draf Modelu nic takiego nie widać :roll:.
Odpowiedz
#12
Witam.

Ale mnie tu dawno nie było, jak bym jeszcze trochę poczekał to wpis byłby w rocznicę.  Niestety nie wszystko idzie zawsze tak jak by się chciało. Prace przy modelu trwały jednak przez cały czas ale tylko z tzw. doskoku, na konkursie w Mazańcowicach na początku wakacji gdzie ptaszysko było pokazywane  padło pytanie kiedy ja to skończę i tutaj nastąpiła martwa cisza, cisza się niepokojąco przedłużała ja byłem mocno pąsowy aż wreszcie wysapałem że w Jaworznie  będzie ją można oglądać po raz pierwszy.  Brakowało mi jeszcze kilku kwitów ale radośnie zabrałem się do pracy bo czas biegnie niemiłosiernie szybko. Dzisiaj przedstawiam tablicę przyrządów przygotowaną do podpięcia i zamocowania w kadłubie. I tutaj chciałem podziękować Łukaszowi za pracę nad kliszami zegarów i tabliczek informacyjnych. Myślę że Wam też przypadną one do gustu, na pewno bardzo urealniły model. Zapraszam do obejrzenia fotek. No to tymczasem….

[Obrazek: DSCF6485_zps352e5d33.jpg]
[Obrazek: DSCF6486_zps56b4abb7.jpg]
[Obrazek: DSCF6487_zps008c3566.jpg]
[Obrazek: DSCF6488_zps248f28d9.jpg]
[Obrazek: DSCF6489_zps2cdf5790.jpg]
[Obrazek: DSCF6490_zpsb856d7dd.jpg]
[Obrazek: DSCF6491_zps39381bf1.jpg]
[Obrazek: DSCF6492_zps9a0a42f2.jpg]
[Obrazek: DSCF6492_zps9a0a42f2.jpg]
[Obrazek: DSCF6492_zps9a0a42f2.jpg]
[Obrazek: DSCF6495_zps341c5dad.jpg]
[Obrazek: DSCF6496_zps0e64974c.jpg]

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#13
Ale szalejesz - w pozytywnym znaczeniu.
Życzę więcej wolnego czasu coby nie czekać długo na aktualizację.
Odpowiedz
#14
Mam nadzieję, że przyniesiesz to "cuś" dziś do modelarni, żebyśmy mogli paluchami szkiełka potłuścić :-) i wydać przy okazji z siebie stosowną ilość ochów i achów.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#15
Popatrz jakie cuda można wyczarować w większej skali  :milbravo: .... Nawet mając takie dwie lewe ręce jak Ty  :mrgreen:

Niesamowite...
Odpowiedz
#16
A Przeciszów tuż, tuż... :Smile
Odpowiedz
#17
OOO !!! widzę że wystarczy kawałek folii pomalować na kolorowo i się relacja ożywia jak za dotknięciem różdżki Harego P.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kajym szaleć to ja zacznę tak na na dwa dni przed konkursem jak się okaże że jestem jeszcze w głębokim lesie jeżeli chodzi o postępy prac.
cotlet umawialiśmy się że nie zdradzamy tajników warsztatu,  Wink a co dwoma prawymi mam kleić.
ceva też już przebieram nóżkami na myśl o wyjeździe i tak się cieszę jak panna przed pokładzinami PDT_Armataz_01_28.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#18
Tablica wygląda, Jakbyś żywcem zrobił jej zdjęcie w ML w Krakowie  Wink
Co do całego płatowca - na plastikowym forum jest prowadzona ciekawa relacja, może się Tobie przyda: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=38534
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#19
Kurcze, tak to jest jak się forum odwiedza z doskoku... dopiero teraz zauważyłem Tą Relację!  :-[.
  Tablica wyszła super! To teraz kibicuję twardo do samego finału.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#20
Tomek - nic mi proszę nie mów o muzealnej Sroce, jak mi się w końcu udało dotrzeć do drugiego kadłuba przez składowisko innych kadłubów skrzydeł i Bóg wie jeszcze czego a tu po otwarciu limuzyny okazało się że to jest szybowiec z drugiej serii produkowanej w Krośnie czyli de facto inne bebechy. Myślałem że mnie trafi  PDT_Armataz_01_19 PDT_Armataz_01_19 PDT_Armataz_01_19. Relację z Modelworka śledzę od początku, wielka rzecz  PDT_Armataz_01_34

Vincent - dopingu nigdy nie za wiele, dzięki
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#21
Witam.
By utrzymać założony termin wyszło mi że powinienem robić aktualizację raz w tygodniu co niemniejszym czynię.  Na tapetę poszło w tym tygodniu  poszycie wewnętrzne  w oryginale sklejka bukowa przyklejona na zimno do szkieletu. Na początku powycinałem szablony  i po sprawdzeniu jak to wszystko ma się do planów odłożyłem wzorniki w bezpieczne miejsce.

[Obrazek: DSCF6499_zps8b5d6610.jpg]
[Obrazek: DSCF6502_zps3cf1974f.jpg]

Po dopasowaniu poszycia zabrałem się za uzupełnianie wzmocnień konstrukcji kadłuba i przyklejania podkładek do mocowania poszycia wewnętrznego.

[Obrazek: DSCF6505_zps1fb3b25d.jpg]
[Obrazek: DSCF6506_zps9bd5cd0b.jpg]

Całość po przyklejeniu pomalowałem na kolor żółty i odstawiłem wszystko by porządnie sobie wyschło.  A jak już kończyło schnąć to w międzyczasie z płytek polistyrenowych zrobiłem poszycie wewnętrzne według wcześniej wykonanych wzorów. Dzięki podkładkom mocowanie przebiegło bez boleśnie i całość prezentuje się tak

[Obrazek: DSCF6508_zps628dfa80.jpg]

Jak mi to tak ładnie wyszło więc powkładałem trochę bebechów do środka by sprawdzić czy to się wszystko z sobą zgra. Obyło się bez wyrywania resztek włosów, na szczęście.

[Obrazek: DSCF6510_zpsbdf19578.jpg]
[Obrazek: DSCF6513_zps578eafd0.jpg]
[Obrazek: DSCF6514_zps16716801.jpg]
Cały czas powstają małe ale żmudne elementy, tutaj dziesięć śrub rzymskich . Na więcej na razie nie mam siły i chęci.

[Obrazek: DSCF6515_zps89f45b08.jpg]

Jak już pisałem i można było zobaczyć model będzie miał wszystkie napisy eksploatacyjne które były umieszczone na tabliczkach w środku. Oto trzy  kolejne w wersji prototypowej.

[Obrazek: DSCF6517_zps7b6db5e5.jpg]

A na zakończenie dzisiejszej relacji te same tabliczki umieszczone w tych miejscach w których będą zamocowane pod koniec budowy ptaszyska.

[Obrazek: DSCF6519_zps6f6fa670.jpg]
[Obrazek: DSCF6523_zpse2e3e062.jpg]

To już wszystko w tej odsłonie, przed nami trochę dłuższe wolne więc mam nadzieję że uda się trochę więcej niż normalnie posklejać.
No to tymczasem…..

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#22
Kurde frendzel, fajnie to wygląda. Będzie Sroka jak malowana.
Masz w nagrodę ładną PIOSENKĘ  Cool
Pamiętaj aktualizacja co tydzień...
Odpowiedz
#23
Ptaszysko i ja bardzo serdecznie dziękujemy z utwór motywujący do dalszej i wytężonej pracy na kartonowej niwie.

[size=36pt]AMEN!!![/size]
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#24
Witam.

Jak na razie widoczny Progress przynajmniej jeśli chodzi o harmonogram prowadzenia budowy i relacji.  Co zaś tyczy się tempa budowy to miał być dłuuugi weekend a wyszedł krótszy i do tego z przerwami. Ale patrząc na całość nie jest źle. Pozatykaliśmy wszystkie niepożądane dziury i uskoki, dorobiły się wszystkie drobne elementy w bagażniku i węzeł mocowania pasów plecowych, a swoja droga to się muszę dowiedzieć ile ważył ten barograf co był na tej półce bo wzmocnienia takie jak na montaż kasy pancernej co najmniej.

[Obrazek: DSCF6533_zps1264066d.jpg] [Obrazek: DSCF6538_zpse221f647.jpg] [Obrazek: DSCF6540_zps6c5284d8.jpg] [Obrazek: DSCF6540_zps6c5284d8.jpg]

Pozostanie jeszcze tylko pomalować na ładny żółty i już nie będzie się tak rzucało w oczy.

[Obrazek: DSCF6535_zps9c669e3c.jpg]

Podobnie jak poprzednio powstają również małe elementy, te są wymiarowane i powstają na piechotę gdyż projektowanie z wykorzystaniem komputera to dla mnie całkowita czarna magia. Na zdjęciu przykładowym mocowanie oparcia fotela pilota.

[Obrazek: DSCF6537_zps870f1fdb.jpg]

Na zakończenie całość wnętrza pokryta surfacerem przy pomocy pędzla nałożona dość gruba warstwa , która po przeszlifowaniu powinna oddać ( teoretycznie )fakturę sklejki bukowej.

[Obrazek: DSCF6541_zpsabb8de2a.jpg]
[Obrazek: DSCF6542_zpsff330b8d.jpg]

No to tymczasem….

Pozdrawiam,

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#25
Witam.

Prac adaptacyjnych ciąg dalszy, koncepcja odwzorowania poszycia sklejkowego wyszła  średnio mało dobrze, więc trzeba było prawie wszystko zeszlifować. Dałem więc sobie spokój z eksperymentami  taśmą Tamiya pozabezpieczałem wszystko co się dało i tak przygotowany kadłub poszedł do malowania.

[Obrazek: DSCF6553_zpsf368099d.jpg]
[Obrazek: DSCF6554_zpsa9ad0b70.jpg]

Jak sobie podkład sechł to ja bawiłem się fotelem na początek  poszło oparcie. Wszystko się ładnie ułożyło testowe wiązanie wyszło naprawdę ciekawie by to wszystko jeszcze bardziej urealnić z drutu cynowego i igły 0,7 przygotowałem kółeczka które po pomalowaniu brezentu będą imitować skuwki.

[Obrazek: DSCF6556_zpseddfcc0a.jpg]

Teraz kolej na siedzenie w oryginale było ono pokryte gęstym filcem o grubości centymetra, który później jeszcze obszywano materiałem. Bardzo długo zastanawiałem się z czego to ustrojstwo zrobić. Podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów który ma owada w herbie, pośród biegania za pomidorem polskim znalazłem takie coś.

[Obrazek: DSCF6555_zps32f829e3.jpg]

Bardzo obiecujący materiał, można go kleić CR-em utwardzać superglutem dobrze się szpachluje i zapamiętuje kształty. Na fotelu prezentuje się to mniej więcej tak.

[Obrazek: DSCF6560_zps5bf42424.jpg]
[Obrazek: DSCF6561_zpsa1db50d5.jpg]

A tak wygląda wnętrze po tryśnięciu kolorkiem właściwym, jeszcze tylko drobne poprawki i zaczynam wrzucać do środka zabawki.

[Obrazek: DSCF6562_zpsb1d989bc.jpg]
[Obrazek: DSCF6563_zps1a89e4d9.jpg]

No to tymczasem…..


Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,366 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 699 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,473 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] P-47M Thunderbolt, AH, czyli dzbanek by QŃ qn 21 6,558 24-07-2023, 11:36
Ostatni post: Tommy T.B.
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,584 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  Kółkomania czyli zmagania z pomysłem niejakiego Louisa radett 25 5,960 18-05-2023, 11:39
Ostatni post: Hastur
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,722 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości