Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ
Witam

Oczywiście, wał stawidłowy może być wygięty. Moje powątpiewanie i pytanie, czy zrobiłem skuchę, to taki mały żart. Staram się wykonywać model w oparciu i zrobione przez siebie zdjęcia prawdziwego parowozu Pu29, a na tych widać wyraźnie, że wał jest wygięty.

[Obrazek: hgmm.jpg]

[Obrazek: ldov.jpg]

Na następne zdjęcia modelu musicie poczekać jeszcze z tydzień, bo kończę brudzenie największego elementu (pod względem objętości i powierzchni) jakim jest kocioł parowozu wraz z popielnikiem, a właśnie z tym mam mały problem.  Chciałbym na wierzchu zrobić pigmentami brudny nalot jak jest to widoczne na zdjęciach parowozu Pm2 zrobionych przez Roberta B.

[Obrazek: 201591eb48587fb9m.jpg] [Obrazek: 1a9747b00dd0545em.jpg] [Obrazek: 6a93c4c75abfb660m.jpg]

Ale pigment ma to do siebie, że jak jest nieutrwalony, to łatwo się ściera i brudzi. Dotychczas utrwalałem pigmenty białym spirytusem, ale były to malutkie elementy i pigment był kładziony na mokro na całych elementach. W przypadku dachu jednak taka metoda nie może być zastosowana, bo byłaby za mocno widoczna granica pomiędzy częścią brudną i czystą. Będę robił napylenie pędzelkiem suchym pigmentem. Zrobiłem próbę utrwalenia fiksatywą, ale pigment prawie cały zniknął, a poza tym fiksatywa lekko połyskuje. Chyba najlepiej byłoby kilkakrotnie położyć pigment i utrwalić go lakierem bezbarwnym matowym. Ale lakier w sprayu, który posiadam - Deco Color - także po wyschnięciu lekko połyskuje.

POTRZEBNA POMOC
Czy znacie jakiś sprawdzony lakier bezbarwny w sprayu, który po wyschnięciu jest idealnie matowy ? 
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Nałóż pigmenty i trysnij fiksatywą stosowana przez plastyków do utrwalania obrazów/akryl/. Pisikaj z góry z odległości ok 0,5 metra aby lakier opadł półsuchy na model.To jest ważne aby pigmenty nie zniknęły.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
Andrzeju, próbowałem psikać fiksatywą z 0,5 m i nawet z metra, ale to nie to. Lakier spada jakby kropkami, powłoka jest niejednolita i nadal połyskuje. Efekt może też być uzależniony od rodzaju fiksatywy. Ja użyłem Ghiant Fix Basic Fix Spray  http://www.posterclub.com.pl/product,pro...734,7.html
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Podziwiam precyzję i wykonanie... jest na czym oko zawiesić i wielce raduje taki widok.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
Witam

Dzisiaj skromnie tylko cztery zdjęcia. Zrobiłem drzwi dymnicy wraz z całym osprzętem. Na drzwiach będzie później jeszcze dołożone na środku pokrętło oraz domalowany szablonem napis Pu29-1. Próbowałem użyć kalkomanii, ale efekt nie był dobry, ponieważ nie posiadam aerografu i wszystkie warstwy lakieru ( 2 z połyskiem i 3 matowe ) musiałem kłaść ze spraya. A ten niestety nie robi tak cieniutkiej warstewki jak aerograf, wynikiem czego była dosyć gruba powłoka, która zalewała mi detale. Próbowałem różnymi lakierami, drzwi były dwukrotnie zmywane rozpuszczalnikiem do gołego papieru, ale dzięki nasączeniu ich wcześniej klejem cyjanoakrylowym, nic się nie uszkodziło w trakcie zmywania. Reszty kotła na razie nie prezentuję, bo nie jest jeszcze skończone nanoszenie śladów eksploatacji.

[Obrazek: 7k66.jpg]

[Obrazek: kgwq.jpg]

[Obrazek: ry7j.jpg] [Obrazek: 6tn9.jpg]

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Precyzyjny jak spray kładzie za dużą powłokę to spróbuj pryskać z jeszcze większej odległości i więcej warstw jeżeli musisz. Też to przerabiałem...model wygląda świetnie  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
@Precyzyjny czy to ma być zwykły napis czy jest to napis będący częścią odlewu? Bo jeśli to drugie, to zajrzyj do relacji qń'a z Craba i to zdjęcie. Tu przy włazie mechanika widać efekt
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
To jest najzwyklejszy napis, w oryginale właśnie malowany szablonem. Dodatkowym utrudnieniem jest też pokrycie tego elementu różnymi pigmentami, które pod warstwą lakierów po prostu zanikają. Jak będę miał szablon, to po zamaskowaniu reszty, psiknę białym matem. Jak mi nie wyjdzie, to mogę próbować aż się uda, bo świeżo położona farba łatwo się zmyje białym spirytusem, który nie ruszy wyschniętej już czarnej farby. 
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Witam

Nanoszenie ogólnych śladów eksploatacji na kocioł skończone. Piszę ogólnych, bo po doklejeniu następnych detali do kotła, będą robione jeszcze miejscowo różne zacieki, skorodowania itp. Dzisiaj głównie prezentuję detale, które będą po zamontowaniu przysłonięte ostoją, więc nie będą tak widoczne jak na zdjęciach. Cały kocioł, poza popielnikiem, jest przybrudzony minimalnie, aparat ledwo chwyta różnice w kolorach. To bardziej gra odcieni, struktury powierzchni, połysku lub matowości. Popielnik jest mocniej przybrudzony, bo w oryginale ten element jest często lekko skorodowany, to samo dotyczy zasuw odmulaczy.

[Obrazek: 3uzo.jpg]

[Obrazek: ethx.jpg] [Obrazek: ydhw.jpg]

[Obrazek: a4o6.jpg] [Obrazek: 65xq.jpg]

[Obrazek: 0l1j.jpg] [Obrazek: 88hw.jpg]

[Obrazek: lilr.jpg]

[Obrazek: 7shz.jpg]

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Oglądanie Twojej relacji to czyta przyjemność. Aż trudno uwierzyć że to jest papier, a malowanie najwyższych lotów.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dokładnie tak. Gdybym nie wiedział, że to karton, nie poznałbym. Jednak dołożywszy do tego fakt samodzielnego wykonania modelu od podstaw... uch. Gratuluję.
"No gods or kings. Only Man." - Andrew Ryan
____________________________________
Na macie: I-25 Otsu Gata
W planach: P-61, F-117, B-2, F4U, Bismarck... i wiele innych.
Odpowiedz
Niezaprzeczalnie ogromną zaletą tworzenia modelu od podstaw jest możliwość tylokrotnego bawienia się częściami, aż efekt nas zadowoli. Przy klejeniu w standardzie masz tylko jedną szansę Big Grin
A ja nadal podejrzewam posiadanie przez Precyzyjnego jakiegoś reskalera Big Grin
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
Witam

Musiałem powrócić do umieszczania zdjęć na Photobucket, bo Imageshack nie umożliwia już wstawiania zdjęć za darmo, niestety zrobili się pazerni i chcą kasę. Dobrze, że chociaż na darmowych kontach pozostawili na razie zamieszczone zdjęcia, ale pewnie i to zlikwidują.

Kocioł jest już przyklejony do ostoi, ale całkowite zachmurzenie i opady deszczu uniemożliwiają mi robienie zdjęć na tarasie. A tak długi element ( 60 cm ) w całości jestem w stanie tylko fotografować na zewnątrz, więc dzisiaj na zachętę kilka marnych fotek w domowym oświetleniu.

Przed przyklejeniem kotła zrobiłem rurę doprowadzającą parę do inżektora.

[Obrazek: IMG_7574_zpsed87d378.jpg][/URL]

[Obrazek: th_IMG_7590_zpsdd9df8f1.jpg] [Obrazek: th_IMG_7578_zps8d465d9b.jpg]

A tutaj popielnik i inżektor od dołu, inżektor jest na razie przyczepiony tymczasowo (maskolem), na stałe będzie wklejony po zrobieniu budki maszynisty.

[Obrazek: IMG_7734_zps76cfea79.jpg][/URL]

[Obrazek: th_IMG_7719_zps277bb443.jpg]

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
  Hahahaha! - rozśmieszyłeś mnie Waść ostatnim zdaniem:
  - "wpisywanie uwag, propozycji w celu polepszenia wyglądu budowanego modelu" - koniec cytatu.
  Cóż tu można dodać??? Zapach smarów i przegrzanej pary? Przecie tego na zdjęciach nie widać!
  Toż to modelarstwo z najwyższej już półki...
    Edit:
    Chociaż... - można byłoby pokusić się o gwizdek sygnałowy: dymek wydmuchiwany poprzez gwizdek z jakiegoś zbiorniczka, a sam sygnał odtwarzany z jakiegoś miniodtwarzacza.
    Podałem ten pomysł, aliści wcale nie jestem taki pewien, czy takie cóś da się zrealizować; może i tak - wymagałoby to jednakowoż umiejętności zgoła prestigitatorskich...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
ZbiG'u, śledząc relację, podejrzenie Precyzyjnego o posiadanie jakichś zupełnie nadludzkich mocy nie jest żadnym, ale to żadnym nadużyciem... A w takim razie gwizdek, działający, nie jest pewnie mrzonką...
Odpowiedz
(11-02-2014, 07:43)ZbiG link napisał(a):  
    Chociaż... - można byłoby pokusić się o gwizdek sygnałowy: dymek wydmuchiwany poprzez gwizdek z jakiegoś zbiorniczka, a sam sygnał odtwarzany z jakiegoś miniodtwarzacza.
    Podałem ten pomysł, aliści wcale nie jestem taki pewien, czy takie cóś da się zrealizować; może i tak - wymagałoby to jednakowoż umiejętności zgoła prestigitatorskich...

Zbigu - kiedyś miałem parowóz H0, nie wiem jaki - a wiem, niebieski z czerwonym dachem  PDT_Armataz_01_14 miał trzy pary kół dużych  i jakieś tam małe... i węglarkę. Ale jedno pamiętam doskonale: do komina dolewało się za pomocą specjalnego podajnika jakiś specyfik, który po włączeniu transformatora i podaniu napięcia na tory powodował, że z komina unosił się najprawdziwszy dym.
Myślę, że Precyzyjny dowie się co to takiego i mógłby to zaaplikować swojemu modelu.

Pod rozwagę
Odpowiedz
Pary z gwizdawki, czy dymu z komina, to raczej nie zrobię. Są takie efekty dla kolejek w skali H0 i podobnych, ale to w porównaniu do skali 1:25, w której jest budowany Pu29, to maleństwa. Nawet największy efekt dymu włożony do tego modelu wyglądałby na mały dymek z wielkiego komina. Poza tym jednak ten model jest z kartonu, a nie z tworzywa, czy metalu, temperatura z takiego generatora dymu lub opary (dym wytwarza podgrzewany olej) mogłyby uszkodzić model, poza tym te efekty są chyba na napięcie 12 volt, więc musiałbym wozić jeszcze ze sobą dość ciężki akumulator.

Ale będzie jeden efekt specjalny, ale to na razie niespodzianka, zaprezentuję go nieco później.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
    Ufff... cały zamieniam się w ciekawość.
    I cierpliwie oczekuję.
  Pozdrawiam serdecznie. Podziw swój wyrażając.
                        - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
Witam

Przez ostatni tydzień udało mi się zrobić porządne zdjęcia. Miałem pożyczony lepszy aparat od mojego, więc korzystając z okazji, porobiłem jeszcze raz wcześniej prezentowane detale. Tym razem zdjęcia wyszły ładniejsze i jest ich znacznie więcej.

Tak jak już pisałem wcześniej, kocioł ma naniesione ślady eksploatacji na razie ogólne, po doklejeniu następnych detali, będą robione jeszcze miejscowo różne zacieki, skorodowania itp. Cały kocioł, poza popielnikiem, jest przybrudzony minimalnie, aparat ledwo chwyta różnice w kolorach, jednak oko ludzkie widzi więcej odcieni. Miałem grzbiet kotła pobrudzić jeszcze bardziej, ale pigmenty nawet pod cieniutką mgiełką lakieru akrylowego matowego zanikały, więc zostanie tak jak jest, mi się podoba. Ogólnie parowóz od góry będzie miał mało widoczne zabrudzenie, będzie to wyglądało podobnie jak ten Pt47 na zdjęciu z netu (niestety źródła i autora nie znam).

[Obrazek: th_brudzingogolny_zps6e14dc35.jpg]

Inżektor jest przyklejony tymczasowo ( do przymiarki ), więc niech nie dziwi szpara przy połączeniu z rurą. Na stałe zostanie przyklejony dopiero po zamontowaniu budki, bez niego będzie przyklejanie łatwiejsze, a poza tym uniknę przypadkowego uszkodzenia w trakcie montowania budki i elementów w jej wnętrzu.

[Obrazek: img_7749_zps5c6519d1.jpg]

[Obrazek: th_P2128869_zps82ba338a.jpg] [Obrazek: th_P2189114_zps395a233b.jpg] [Obrazek: th_P2128825_zpse75b3ca1.jpg] [Obrazek: th_img_7757_zps3f37ed28.jpg]

[Obrazek: th_img_7755_zps52b2d90c.jpg] [Obrazek: th_img_7750_zpsf9245e5f.jpg] [Obrazek: th_P2189115_zpsbaeaf5d7.jpg] [Obrazek: th_img_7766_zps5c5e4f5a.jpg]

[Obrazek: th_IMG_7768_zps131db850.jpg] [Obrazek: th_IMG_7771_zps4e027baa.jpg] [Obrazek: th_P2128867_zps4ed51a80.jpg] [Obrazek: th_img_7786_zpsf7a651bb.jpg]

[Obrazek: th_img_7787_zpsd9efa282.jpg] [Obrazek: th_img_7788_zps94367f7e.jpg] [Obrazek: th_img_7789_zpsa485758b.jpg] [Obrazek: th_IMG_7774_zps6f4a963b.jpg]

[Obrazek: th_P2128760_zpse1d10054.jpg] [Obrazek: th_P2128831_zpsf4cfa9fe.jpg] [Obrazek: th_IMG_7759_zps6c073862.jpg] [Obrazek: th_P2128775_zps9e2cfffd.jpg]

[Obrazek: th_P2128772_zpsedab7f71.jpg] [Obrazek: th_IMG_7761_zps80f6f019.jpg] [Obrazek: th_P2128833_zps4d3bffa2.jpg] [Obrazek: th_P2128802_zpsc6e666b7.jpg]

[Obrazek: th_P2128791_zpsf35618e1.jpg] [Obrazek: th_P2128785_zps104b7ccf.jpg]

[Obrazek: P2128790_zpsaeb3ee0f.jpg]

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
wow... PDT_Armataz_01_08

Można prosić o parę słów na temat sposobu wykonania wywiniętych płaszczy komina, zbieralnika pary i piasecznicy?
Odpowiedz
Orzech, na Twoje pytanie dam odpowiedź w poniedziałek, bo będzie ona udokumentowana odpowiednimi zdjęciami, do których dzisiaj z powodu wyjazdu nie mam dostępu. 

Dzisiaj na stronie za dużo nie widać, bo z powodu przekroczonego limitu miesięcznego transferu nie wyświetlają się miniaturki, ale jak się w nie klika, to prowadzą do dużych zdjęć, a te wyświetlają się bez problemu. Jutro miesięczny limit się wyzeruje i powinny miniaturki na stronie być widoczne prawidłowo.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Orzech, w końcu doczekałeś się odpowiedzi na swoje pytanie. Miała być w poniedziałek, ale wróciłem z podróży dopiero wczoraj wieczorem.

Jak widać na zdjęciach wszelkie łagodne łukowate przejścia wykonuję metodą sklejania ze sobą warstw brystolu o średnicach dobranych odpowiednio do profilu łuku. Oczywiście jest jeden warunek, że muszą to być płaszczyzny położone w osi obrotu danego elementu. W ten sposób można robić łukowate przejścia wklęsłe i wypukłe, co widać najlepiej na przykładzie klapy dymnicy, są tam oba typy naraz.

Po naklejeniu i wyschnięciu warstw kółek, w których mam wycięty centralnie pomocniczy otwór fi 6mm, nakładam element na trzpień w miniszlifierce Dremel i wstępnie szlifuję papierem ściernym nr 600. Następnie nasączam element klejem cyjanoakrylowym i znowu szlifuję, tym razem papierem nr 1000. Jeszcze raz powtarzam nasączanie klejem CA i szlifuję papierem 1500. Po ostatecznym szlifowaniu uzyskuję idealnie gładką powierzchnię. Otwór pomocniczy zaklejam krążkiem tektury, nasączam klejem CA i szlifuje jak wyżej opisałem.

Ten sposób jest przeznaczony do dużych elementów, w których da się wyciąć pomocniczy otwór. W przypadku małych elementów, jak np. kołpaki, pokrywy zaworów, gdzie nie ma miejsca na zrobienie dodatkowego otworu, element przyklejam od strony, która pozostanie płaska do drewnianego patyczka fi 6, który montuję w miniszlifierce... i dalej podobnie jak opisałem wyżej.

Metoda moja może mieć zastosowanie jedynie w modelach malowanych lub przynajmniej z malowanym elementem, który się w ten sposób wykonało.     
 
[Obrazek: IMG_4333_zpsc5f0820c.jpg]

[Obrazek: IMG_4336_zpsbfc3c4ea.jpg]

[Obrazek: th_IMG_4318_zps7ff3d895.jpg]
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź Smile

Mój mały rozumek początkującego fana modelarstwa wymyślił sobie, że może klapa dymnicy jest tłoczona na mokro lub coś w tym stylu, a tu proszę... zupełnie inny tok rozumowania Wink

Przypuszczam zatem, że zagięcia płaszczyzn, np. na piasecznicy, to też sprawka horyzontalnie ułożonych okręgów. Ale jak wykonany jest komin to już nie mam pojęcia Wink
Odpowiedz
Wierzch od piasecznicy i zbiornika pary jest zrobiony tym samym sposobem co klapa dymnicy. Na ostatniej miniaturce z mojego poprzedniego wpisu, to właśnie jeden z tych elementów.

W kominie przejście w kołnierz jest zrobione przy użyciu masy modelarskiej, o której kiedyś już pisałem na innym forum: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...953#227953

Teoretycznie też można było to przejście zrobić metodą warstw kartonu, ale byłoby za dużo szlifowania ręcznego.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
Witam po małej przerwie, choć na forum nic nie pokazywałem, to w tym czasie projektowałem i budowałem nowe elementy. Dzisiaj pierwsze z nich, szału nie ma, to są te najmniej szczegółowe i proste w wykonaniu, ale od czegoś trzeba zacząć. 

Zrobiłem taki wał z dźwignią (ta ukośna z gwintem na dole), która steruje wywrotką w ruszcie paleniska. Prawdopodobnie na końcu wału powinna być jeszcze korba, ale w prawdziwym parowozie jej nie ma, możliwe, że była zdejmowana i ją ktoś "przygarnął".

[Obrazek: IMGP0778_zps0d4542ee.jpg]

[Obrazek: th_IMGP0779_zps84cb7b9f.jpg] [Obrazek: th_IMGP0780_zpsf017e187.jpg]

Później przyszła kolej na rurę odprowadzającą zaworów spustowych, to ta zardzewiała z "tłumikiem" na końcu.

[Obrazek: th_IMGP0781_zpsb7522657.jpg] [Obrazek: th_IMGP0782_zps4aeb4e41.jpg] [Obrazek: th_IMGP0783_zpsf9a4c9a0.jpg] [Obrazek: th_IMGP0784_zpse9b89e52.jpg]

Dorobiłem także dźwignie do sterowania zaworami przedmuchowymi silnika, to taki drut podczepiony na wspornikach pod pomostem.

[Obrazek: th_IMGP0786_zps29a131df.jpg] [Obrazek: th_IMGP0787_zps13488efe.jpg] [Obrazek: th_IMGP0790_zps73ec11ad.jpg]

[Obrazek: IMGP0788_zps0c33b184.jpg]

W następnym odcinku będą drzwiczki paleniskowe, tutaj będzie jazda bez trzymanki.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] P-47M Thunderbolt, AH, czyli dzbanek by QŃ qn 27 7,584 15-04-2024, 03:28
Ostatni post: qn
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,469 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,148 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  Kółkomania czyli zmagania z pomysłem niejakiego Louisa radett 25 6,126 18-05-2023, 11:39
Ostatni post: Hastur
  [R/G] Trawler "Lappland" czyli płyniemy na łowy, HMV, 1:250 yogi 39 7,569 15-02-2023, 02:07
Ostatni post: Raven
  Argentyński rogal czyli croassant d'argent, a po prostu citroen K1 radett 57 15,471 26-04-2022, 09:23
Ostatni post: Andrzej Px48
  [R]"Tankhafen" czyli budujemy port naftowy... HMV, 1:250 yogi 90 25,232 08-05-2021, 09:07
Ostatni post: Andrzej Px48
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,419 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [R] „Kleine Werft” czyli budujemy małą stocznię, HMV, 1:250 yogi 149 54,091 02-02-2020, 09:38
Ostatni post: yogi
  PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski rowin 46 22,556 28-11-2019, 02:16
Ostatni post: Raven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości