Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DH.6A z Orlika
#1
[Obrazek: banan.gif]

Czuję się, jakbym wyszedł z więzienia! 13 miesięcy, co prawda z przerwami, ale tyle mi to zabrało....
Z wielką przyjemnością zacznę sklejać coś innego...
Były też przyjemne chwile, nawet sporo, inaczej nie byłbym w stanie dociągnąć tej budowy do końca. Nie będę się rozpisywał o samym modelu, tym bardziej, że sporo zostało powiedziane w wątku z budowy, zainteresowanych więc tam odsyłam.

Czas na zdjęcia. Miałem trochę problemów z kolorami (sztuczne światło, źródło za blisko), może uda mi się zrobić kiedyś zdjęcia w plenerze, powinno być lepiej.


[Obrazek: IMG_0259-1.jpg]


[Obrazek: th_IMG_0263.jpg] [Obrazek: th_IMG_0271.jpg] [Obrazek: th_IMG_0271.jpg] [Obrazek: th_IMG_0261.jpg] [Obrazek: th_IMG_0275.jpg] [Obrazek: th_IMG_0283.jpg] [Obrazek: th_IMG_0284.jpg] [Obrazek: th_IMG_0286.jpg] [Obrazek: th_IMG_0287.jpg] [Obrazek: th_IMG_0290.jpg] [Obrazek: th_IMG_0292.jpg] [Obrazek: th_IMG_0293-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0309-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0305.jpg] [Obrazek: th_IMG_0304.jpg] [Obrazek: th_IMG_0306.jpg] [Obrazek: th_IMG_0300-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0294.jpg] [Obrazek: th_IMG_0299.jpg]
Odpowiedz
#2
GRATULACJE !!!!!!,to co widzę na zdjęciach a szczególnie ostatnie zdjęcie to jest replika oryginału a nie model.
CUDO  :milbravo: :milbravo: :milbravo:

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Masakra  PDT_Armataz_01_34
:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#4
Parafrazując… jak kotlet o sorry Cotlet jest każdy widzi… i teraz rym... Swymi dziełami wielu zadziwi …  :milbravo:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Odpowiedz
#5
Masz świetne "wyjście z więzienia"!  :mrgreen:

Wielkie gratulacje! Model wspaniały i efektowny. A silnik - genialne wykonanie.
Wyrazy szacunku!
Odpowiedz
#6
Warto było "posiedzieć" te 13 miesięcy! :mrgreen:
Piękna sprawa! Silnik, pajęczynki, kokpit... - rewelacja!!
Gratuluję!!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#7
Oglądać w skupieniu, podziwiać w milczeniu...

..bo z wrażenia szczęka wylata.

Że też taki brzydki i nudny obiekt tak wzrok przyciąga, ale to nie obiekt to serce i pasja włożone w model który raczej dziełem sztuki nazwać wypada.


:milbravo:
Odpowiedz
#8
Co tu więcej pisać, rewelacja jak dla mnie. Zwłaszcza po obejrzeniu ostatniego zdjęcia, prawie piana była xD hehehe
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#9
Gratulacje Tomku, model jak żywy no i to, że Janek się wpisał też samo za siebie mówi. Awesome job!!!!!!
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#10
Obiema ręcami podpisuję się pod tym co w relacji pisał KarolLe. To nie komplementy, nie zdjęcia przekłamują tylko troszkę Ty, bo to my będziemy się teraz krępować a nie Ty.
Cotlet,  co byś napisał gościowi klejącemu tak ten model a Ty byłbyś widzem?  Zapewne, że miej litość dla innych z tą poprzeczką.  Ja wam (myślę między innymi o Pawle O) zabroniłbym teraz kleić bez waloryzacji  ;-) :mil11:, bo szkoda takich talentów na modele tylko w standardzie.
Aha, czasem piszesz dyrdymały gdy gdzieś w jakimś pości porównujesz siebie do kopciuszka.
              Przyjmij serdeczne pozdrowienia z gratulacjami.

P.S.    Protest przeciwko temu co napisałem surowo zabroniony.
Odpowiedz
#11
Gratuluje Tomek! Doskonały model i najlepszy szmatopłat jaki widziałem bez względu na medium z jakiego został wykonany. Fantastyczna robota i mimo bardzo dobrego Buffalo jaki popełniłeś przed tym modelem, ten jest o wiele poziomów lepiej wykonany. Świetny pomysł zaczerpnięcia technik wykonania śladów eksploatacji od modelarzy plastikowych i doskonałe ich użycie spowodował, że ten model jest tak bardzo wyjątkowy i lepszy od pozostałych jakie często widzi się na wystawach czy forach internetowych. Silnik bez komentarza, po prostu cudnie! Moim zdaniem brakuje jeszcze wisienki na torcie w postaci podstawki, która byłaby uwieńczeniem Twojej pracy i podkreślałaby walory modelu. Nie koniecznie kawałek pola, a raczej coś w rodzaju pięknego drewna z ramkami. Całość w odpowiednim kolorze, polakierowana i ozdobiona tabliczką z nazwą modelu. Oczywiście Cie nie namawiam tylko to moja mała sugestia Smile

Jeszcze raz serdecznie gratuluje i zazdroszczę umiejętności! Czekam z niecierpliwością na kolejną relację! Koniecznie jakiś samolot z okresu II Wojny Światowej Smile

Pozdrawiam
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#12
Witam i  kłaniam się oraz  padam na kolana .
REWELACJA , już wiem z KOGO będę brał przykład z budowy modeli .......
Tomeczku wielki SZACUN .
Pozdrawiam serdecznie i życzę Tobie wiele takich PRAC MODELARSKICH ORAZ SIŁY I ZDRÓWKA bym mógł oglądać i cieszyć oczy takimi WYKONANIAMI Z TWOJEJ STRONY.
PS .    Przepraszam za pismo ale nie jest to moja mocna strona  :oops:
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#13
Ostatnio na tym forum największą uwagę i respekt odczuwam oglądając modele dwupłatów.
Ten jest szczególny z powodu unikalnego tematu i trudności wykonania nawet prosto z wycinanki bez waloryzacji. Do tego makieta silnika jak z bajki. Nie wiem jak wygląda na żywca ale musi robić jeszcze większe wrażenie.
Drogi Cotlecie zaserwowałeś niezłą "porcję" przez ponad rok ...  :mrgreen:.
Dziękuję. Podziwiam. Pozdrawiam. :milbravo:
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#14
Przepiękny!
Gratulacje i standing ovation!
Galeria w plenerze z pewnością nas dobije... Wink :mrgreen: :milbravo:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#15
Coś wspaniałego!!!!  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania, każdy detal perfekcyjnie wykonany.

PS. Jak się patrzy na silnik to wydaje się, że jak się śmigłem zakręci to z kolektorów spaliny pójdą i samolocik odleci  PDT_Armataz_01_01
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#16
Pospisuje się pod słowami rowina i wszystkich, też nie widziałem TAK sklejonej maszyny z tego okresu  :-)  Istny progres poprzeczki  :milbravo:
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#17
Chyle czola dla warsztatu, model rewelacja  :milbravo:
Sdkfz 165 Hummel , Pzkpfw I Ausf B , Horch 1a , Flak 38  , Sdkfz 234/2 Puma , Sdkfz 124 Wespe , Sturmgeschutz IV ,

Na warsztacie - Sdkfz 7/1

"Bear in mind closely that I did not see any actual visual horror at the end. To say that a mental shock was the cause of what I inferred - that last straw which sent me racing out of the lonely Akeley farmhouse and through the wild domed hills of Vermont in commandeered motor at night - is to ignore the plainest facts of my final experience(...)"

H.P. Lovecraft Whisperer in darkness
Odpowiedz
#18
Witam.

No i nadszedł nieuchronnie moment kiedy nie da się wykręcić achem bądź innym westchieniem i trzeba coś sensownego skrobnąć. Tomeczku!!! te trzynaście miesięcy zleciało jak siedemnaście mgnień wiosny, zawsze z niecierpliwościa czekałem na kolejną odsłonę Twojego arcydzieła ( czasami było mi dane zobaczyc przedpremierę ) to co napewno zasługuje na  wielki podziw to konsekwencja z jaką pracowałeś nad każdym nawet najmniejszym elementem. Potrafiłeś ( czego ci zazdroszczę ) przebudować już istniejący element a przede wszystkim nie dorabiałeś tzw.ideologi do gumki myszki.Wyznaczyłeś niewątpliwie nowy standard w budowie modeli kartonowych do którego wielu z nas będziesię starało dorównać. Na zakończenie mam taką nadzieję że mimo sadzawki która dzieli NY od Jaworzna kiedyś zobaczę szmaciaczka na własne oczęta, a narazie nieś kaganek kartoniarstwa za oceanem.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#19
Coś genialnego, podziwiam, nie tylko za wytrwałość ale także za to coś co pozwala zbudować coś takiego.
Podziwiam i cicho sobie marze że kiedyś może i ja dojdę chociaż do podobnego poziomu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Piękny model nam tu pokazujesz. Nie przesadzę, pisząc, że sporo wniosłeś do naszego forum relacją z budowy tego samolotu - na pewno będę korzystał z patentów tam pokazanych nie razSmile.

Jeszcze raz  :milbravo:

PS mam nadzieję, że nie pozwolisz nam długo czekać na kolejną lotniczą relację Smile

Odpowiedz
#21
Gratuluje, jest to chyba jeden z najlepiej wykonanych modeli samolotu jaki kiedykolwiek widziałem. Prawdziwe cacuszko.
Odpowiedz
#22
Gratulacje, Jak dla mnie jest to majstersztyk modelarskiej pracy, perfekcyjnie wykonany każdy detal. Model prezentuje się ponadprzeciętnie  PDT_Armataz_01_34 widać ogrom pracy jaki weń włożyłeś. Podziwiam umiejętności  i zapał jaki pokazałeś przy budowie tego samolotu.
Jeszcze raz gratuluję i czekam na następną relację.
Odpowiedz
#23
No proszę - parę dni na wyjeździe i omal nie przegapiłem galerii.
Powstało prawdziwe cudeńko. Poprzednicy wszystko już napisali przede mną, więc ja już zamilknę i jeszcze sobie pomedytuję  z zachwytem oglądając zdjęcia.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
To może teraz jakiś samolocik z II wojny światowej? A może jakąś polską "wrześniową" maszynę?  :roll:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#24
  ... - "OCHY" i "ACHY", gubienie szczęk i inne takie - już były. Nie chciałbym się powtarzać, ale WIELKIE i szczere GRATULACJE  należą się Tobie bezapelacyjnie.
  Patrzeć i podziwiać.
  I, o ile to możliwe - się od Ciebie UCZYĆ: cierpliwości, staranności i konsekwencji w działaniu.
  A zazdrościć można tylko wielkiej RADOCHY z takiego dzieła.
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#25
Przyjmij gratulacje również ode mnie.

Model robi wielkie wrażenie. Nie wiem co jeszcze można by w nim zwaloryzować, poprawić czy ulepszyć.
:milbravo:
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] FAMO Rubezahl, 1:25 od Orlika ediacz 17 5,434 19-11-2019, 09:48
Ostatni post: Karas
  Orlik z Orlika kajym 35 23,606 14-04-2015, 08:50
Ostatni post: Gonzo
  BTR-152W z Orlika Boogie 8 5,176 12-03-2012, 01:33
Ostatni post: Sprudin
  An-2 z Orlika Boogie 19 7,471 29-02-2012, 06:27
Ostatni post: Boogie
  Ansaldo A.1 Balilla z Orlika Partyzant 6 5,107 25-07-2011, 11:05
Ostatni post: uri
  An-2 z Orlika kajym 25 21,614 23-06-2011, 11:13
Ostatni post: jaakko
  [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika Partyzant 6 5,314 07-02-2011, 04:10
Ostatni post: Paolo vanKossi
  [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika Partyzant 12 5,800 15-09-2010, 02:36
Ostatni post: Piter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości