Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Supermarine Spitfire Mk. Ia KA 3/2010
#1
Witam w galerii modelu który dzisiaj rano udało mi się skończyć.

Temat komercyjny bo takim jest Spitfire, ale Mk. I ma tak charakterystyczną pierwotną sylwetkę którą podkreśla dodatkowo malowanie tego modelu.
Po sklejeniu Mustanga z tego wydawnictwa myślałem już że łapię o co chodzi w technice sklejania modeli ze Stegny jednak nadal niewiele wiem. To że w projekcie nie ma miejsca na klej to jakoś już akceptuję ale sklejenie sekcji kabinowej stosując się do opisu budowy jest dla mnie niemożliwe. Opis zaleca wycinanie części ( wręg i poszyć ) po środku linii obrysowej. Stosując się do tego za groma nie "zamknie" się poszycia wnętrza na wręgach o oklejeniu tego poszyciem zewnętrznym też można zapomnieć. Może kiedyś to zrozumiem, jak też to jak skłonić wyobraźnię do przetwarzania tych modnych szarych plam robiących za rysunki montażowe.
Poza tym model można uznać za dość prosty za wyjątkiem segmentu kabinowego, segmentu silnikowego, usterzenia i skrzydeł z całym inwentarzem.
Błędów ze swojej strony przy sklejaniu jak zwykle nie uniknąłem( widoczne na zdjęciach ), ale jakoś na szczęście giną w ogólnej bryle modelu. Nie sądziłem że bryła Spitfajera jest tak piękna i skomplikowana.   
Śladów eksploatacji nie komentuję bo chociaż są lepsze niż na Mustangu to i tak nie trafiają do końca w mój gust. Warto za to wspomnieć o różnicach w odcieniach zieleni na różnych elementach leżących n.b. o obrębie jednego arkusza.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

[Obrazek: 7335b34e147db490m.jpg] [Obrazek: 0446a585e5fa4841m.jpg] [Obrazek: 3601b3ebe83bb51bm.jpg] [Obrazek: 210cf60fe76906b7m.jpg] [Obrazek: 15dfab07e7958ee2m.jpg]
[Obrazek: b232e6d8a4175c37m.jpg] [Obrazek: fcdac315f5019d10m.jpg] [Obrazek: 367620e8b9550423m.jpg] [Obrazek: 061de2e666da556cm.jpg] [Obrazek: 85664022c37fe2d9m.jpg]
[Obrazek: 9bdb8e920ca8a7a3m.jpg] [Obrazek: 00cecb705c6aee3bm.jpg] [Obrazek: b4f468c8f108eddbm.jpg] [Obrazek: 5c1ec47030d665f5m.jpg] [Obrazek: a0d4a6dec4d19e14m.jpg]
[Obrazek: a4bacafe90c466efm.jpg] [Obrazek: b4268902945c4e79m.jpg] [Obrazek: 15cedb55cb4abb67m.jpg] [Obrazek: 819270dfb811db1cm.jpg] [Obrazek: c8a0a9f25e096830m.jpg]
[Obrazek: e986ab963f73454dm.jpg] [Obrazek: c6a3a2d179f5a3c4m.jpg] [Obrazek: aeea4e1e84badc72m.jpg] [Obrazek: 344ac86aa4c926f5m.jpg] [Obrazek: 5c7a474ff3ffc73am.jpg]
[Obrazek: 70935d92ec47ace3m.jpg] [Obrazek: abb06c97e80f3b3bm.jpg] [Obrazek: 0a1a1f558e98d857m.jpg] [Obrazek: 0ae3c70fbd2e2afbm.jpg] [Obrazek: ba3df896c67dbd5bm.jpg]
[Obrazek: b6b76e162b4fb167m.jpg] [Obrazek: 68a30b4bde970305m.jpg]

Pozdrawiam.

PS. Kusi mnie żeby się wziąć za jakiś projekt w którym miejsca na klej ( i nie tylko ) na pewno nie zabraknie :razz: .
Odpowiedz
#2
Jaki typ, nie dość że skleił to jeszcze bez relacji  PDT_Armataz_01_28

:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#3
Ceva szybki jest :mrgreen:

A tak na serio - obejrzawszy galerię jakoś trudno mi uwierzyć, że ten model nie skleja się sam Confusedhock: Naprawdę piękny model. Pozazdrościć czystości klejenia i wolnego czasu. Chociaż na to drugie jest sposób - wziąć się za klejenie zamiast siedzieć i przeglądać forum :razz:

(27-11-2010, 04:55)ceva link napisał(a): PS. Kusi mnie żeby się wziąć za jakiś projekt w którym miejsca na klej ( i nie tylko ) na pewno nie zabraknie :razz: .

Hmm, ciekawe, co to może być PDT_Armataz_01_08 :razz:
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#4
Nie no Ceva przestań już... (żart oczywiście dawaj więcej).
Model taki że słów brak.
Napiszesz kiedyś jak łączysz te segmenty klejem że sie nic nie odkształca?
Gratuluję!
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#5
Niewiem co ty z tym modelem zrobiłeś bo mi się wydawało że jest kilka segmentów a tu widze tylko jeden .

Podaj sekret takich łączeń  :mil11:
Odnośnie modelu to :  :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Na macie : P-39 Airacobra
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym  niebem ,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach ,
Dziewięć dla śmiertelników , ludzi podległych ...
Odpowiedz
#6
Ja się chyba poddam z moim FW 190. Nigdy się nie nauczę tak łączyć segmentów kadłuba i niezwłocznie wracam do moich puszek.

CEVA JESTEŚ WIELKI.
Odpowiedz
#7
No bomba  PDT_Armataz_01_23
Ja mam zasadnicze pytanie... jak Ty to tak szybko i dokładnie robisz???
Odpowiedz
#8
Perfekt! Hehe - wlot powietrza pod kadłubem we wnętrzu też malowany w kamo ciemno-jasne ;-)

PS - fajny lufcik w owiewce. Możesz coś więcej o nim?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#9
Wypas!!!! Ciesze się że go skleiłeś!! Też go zacząłem już ciąć! Ale na pewno nie pójdzie mi w takim tempie jak Tobie! Szkoda, że bez relacji!
Jedyne co mi się nie podoba to opony, jakieś takie cienkie w porównaniu do tych ze zdjęć z okresu Bitwy o Anglię. Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy, bardzo przejrzysta owiewka, to hala czy sam wytłaczałeś?

GRATULUJE kolejnego świetnego modelu!
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#10
  Talent czystej wody, wielka pracowitość i staranność. Co do wycinanki - nie mogę nic wiążącego powiedzieć albowiem jej nie znam.  Mówią, iż nie ma lepszej, niż ze Stegny.
  To wszstko zebrane razem daje wyniki, jakie oglądamy właśnie na tej galerii.
        Wojtku! szczere gratulacje!
                                                              - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#11
Ceva, Tobie to sie chyba nudzi w domu  :mrgreen:
Model za modelem lecisz  :twisted:
Wielkie gratulacje- model przepiękny

-Łukasz
Odpowiedz
#12
We wszystkich spitach od AH segment kabinowy nie domyka sie przy normalnym klejeniu.A tak poza tym Wojtek jak mogłeś nie dać relacji z budowy tego cuda!
Jak zwykle perfekcyjna robota  :milbravo:
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#13
Cytat:Poza tym model można uznać za dość prosty za wyjątkiem segmentu kabinowego, segmentu silnikowego, usterzenia i skrzydeł z całym inwentarzem.
Nie chciałbym się czepiać, ale wymieniłeś prawie cały model :mrgreen:, tak więc nie był chyba prosty :wink:.

Rzeczywiście Spit ma piękną sylwetkę, a że troszkę trudny to nic :razz:. Efekt końcowy wynagradza tą pracochłonność....

Modelik piękny bo jakby inaczej :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: tylko szkoda, że bez relacji...
Odpowiedz
#14
Brakuje tylko pilota, by odpalił silnik i odlot. Smile Gratulacje!!!
Odpowiedz
#15
Witaj!
Pomimo pewnych niedoskonałości do których się przyznałeś na zdjęciach ceva, chciałbym aby chociaż jeden z moich modeli w przyszłości wyglądał tak jak twój Spitfire.

Czy nie zechciał byś mnie kiedyś przyjąć  "w termin"  na szkolenie praktyczne z zakresu niewidocznego łączenia segmentów przy pomocy BCG oraz nauki retuszu? A tak na marginesie to retuszujesz tak jak kilka lat temu Temperami, czy czymś innym, a możne metodą suchego pędzla?
Kiedyś chciałbym sklejać dlatego że lubię i potrafię a nie tak jak dziś dlatego, że tylko lubię :mrgreen: .  
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#16
Chłopaki, trzy-czte-RY!!! MI 24!!!! MI 24!! MI 24!! Mi 24!! Smile Smile Smile

A Spita gratuluję, bo i cóż więcej dodać można Smile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#17
Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
SUPER(marine) SPITFIRE!

:milbravo: :milbravo: :milbravo:

No nie wierze!! Tak szybko i na takim poziomie.

Ja kiedyś potrafiłem skleić samolot w 3 dni, ale to były Wasiaki z Małego Modelarza, a ja byłem w liceum. Natomiast Spit od Hala.... Normalnie szok.

No to może teraz P11c...?
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#18
Witam. Mości Wojciechu piękny Spit, może rzeczywiście PZL P-11c wydawnictwo AH.
Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#19
Na wstępie podziękuję za Wasze przychylne opinie o Spicie.

Następnie przeproszę za brak relacji, ale po "wyjściu" z kabiny tak to wszystko się szybko potoczyło że przyszła pora na galerię końcową. Poza tym nie jest to jakiś niszowy temat żeby brak relacji był bardzo dokuczliwy.

A teraz trochę indywidualnych pogadanek :-D .

Panda-Odkształca mi się jak sklejam segment do drugiego segmentu, ale to tylko do czasu kiedy klej nie wyschnie bo wtedy wszystko wraca do normy. Problem jest w tym żeby podczas schnięcia pofalowanego połączenia nie zrobić jakiegoś głupiego ruchu. Dobrze wycelować i dać BCG czas na pokazanie swojej dobrej strony. Z jednej strony szybkość z drugiej cierpliwość.
Gauchos to nie żadna tajemnica. Podstawa to dokładne wycinanie części, kształtowanie i kilka rad z tej relacji http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1327.0 .
Piter, tak przyganiał kocioł garnkowi :roll: :razz: :mrgreen:
Revan_1991, jak robię wolno to mi nie wychodzi :mrgreen: ,a z tym Hurricanem to ciepło, ciepło... :roll:
Dominik, jak potrzebuję ekstremalnych przeżyć to włączam radio gdzie lecą TAKIE ( słuchać uważnie i do końca  :mrgreenSmile przeboje.
Kroolo, ano malowany w kamo i po wierzchu zabrakło poszycia, a lufcik zasłania otwór w owiewce i jest przyklejony na ClearFix.
Rowin, opony mają taka grubość jak przewiduje projekt, a owiewka jest mojej roboty jakbyś takiej potrzebował to wiesz gdzie mnie szukać.
Mikoaj68, trochę mnie uspokoiłeś tą informacją bo już myślałem że nie potrafię wyciąć i poprawnie skleić kilku kawałków kartonu...
Krystian, dobrze zauważyłeś, to nie jest wcale prosty model tylko za późno się o tym dowiedziałem.
Paolo vanKossi, co do retuszu to owszem cały czas tempery na topie i w użyciu. Jak dla mnie najlepsze farby do retuszu na praktycznie każdym etapie sklejania modelu.
Sprudin, Ciulu Mi-24 nawet nie mam i nie zamierzam bo to kosmos i nie moja liga.
Piotreq, możliwe że dało by radę skleić ten model w ok. 10 dni, ale to raczej nie o to chodzi, a P 11 poczeka aż nabiorę jeszcze więcej doświadczenia.

Być może niedługo do zobaczenia w relacji :grin: .
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#20
Przejrzałem Cię Wojtku - sklejasz w pracy a robotę przynosisz do domu. HE?
Miszczu - Niesamowicie.
Odpowiedz
#21
Gdybyś kiedykolwiek chciał zawitać do mojej prześlicznej Rawy Mazowieckiej to powiadom mnie nieco wcześniej a drogę od "gierkoówki" do mojego domu kwiatkami Ci usypię(jak w Boże Ciało-a wiem,że to święto raczej lubisz-jak i wszystkie inne z pewnym obrządkiem związane).Wolałbym jednak termin bardziej wiosenny Twoich odwiedzin,bo dzisiaj to trochę przy.....ło.
Model i Twoje wykonie zrecenzuję nieco nieparlamentarnie-o k...,o k...,jaki piękny walczyk...!

  Autentycznie podziwiam.Ukłony.
Odpowiedz
#22
Cewa, Ty potrafisz z modelu wycisnąć jego piękno i urok.  :milbravo: Piękna Raptuska vei Złośnica, nie ma co. Szacun Wojtku i ukłony. PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#23
Kołodzieju, ciiicho , bo się wyda :roll: :razz: :mrgreen:
Oldboy, z tymi kwiatami to może być niezbyt dobry pomysł bo łatwo się na nich wy...ć  :mrgreen:, a jeżeli już chcesz mnie z honorami przywitać to wystarczą czerwone szturmówki i transparenty "ABBA OJCZE"[Obrazek: 2smiech.gif]
Czsochaj, [Obrazek: happy0099.gif]
Odpowiedz
#24
Cześć

Wojtek pokonałeś mnie Smile siedzę w Tajlandii net tylko w telefonie, ale jak zobaczyłem galerię to natychmiast wyrwałem do recepcji hotelowej i kupiłem sobie net by pooglądać zdjęcia w większym rozmiarze. Nie żałuję nawet przez sekundę wspaniałe wykonanie, genialne łączenia no i to tempo wykonania. Pozytywnie zazdroszczę i szczerze podziwiam.
Zdecydowanie zostań przy klejeniu samolotów najdłużej jak się da ;-)
Bangkok i ja pozdrawia Cię.
Odpowiedz
#25
Chociaż samoloty sklejasz świetnie, ja jednak proszę sklej ciężarówkę :-D
SZAD

PS Spitfire piękny jest.
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] 'MM' 7-8-9/2010 Galeona Zygmunta Augusta Smok by Elczupakabra Elczupakabra 4 6,002 25-02-2023, 12:58
Ostatni post: Stor64
  [G] Spitfire Mk. XVIe z kroplową osłoną kabiny (KA 3-4/2016) stachooo 11 3,790 23-08-2021, 06:23
Ostatni post: Piotreq
  [G] Messerschmitt Bf-109 F-2 (Military Model 1/2010) stachooo 11 6,104 20-05-2021, 07:57
Ostatni post: grek
  [G] Diorama Spitfire Afryka Północna 1943 Shinigami 8 3,880 26-02-2020, 08:50
Ostatni post: Piotreq
  [G] Supermarine Spitfire LF.IX + diorama (KA-1-2-2015) stachooo 13 5,780 22-01-2019, 04:33
Ostatni post: Maciejesław
  [G] Spitfire Ia KA 3/2010 Cordel 16 8,771 30-01-2017, 07:14
Ostatni post: kajym
  [G] Supermarine Spitfire IXc; KA 3/2007 Piotreq 13 5,552 10-11-2016, 08:58
Ostatni post: Tommy T.B.
  Mosquito MkII MF (From Maly Modelarz 1-3/2010) klimoreh 11 7,360 27-01-2016, 04:13
Ostatni post: irekbialek
  [G] BMW M3 GTR - WMC 03/2010 Biess 1 2,653 27-11-2015, 06:10
Ostatni post: Nico
  [G] WZ 34 - Kartonowa kolekcja 1-2/2010 Biess 1 2,684 27-11-2015, 01:07
Ostatni post: Piotreq

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości