Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piper L-4H "Cub"
#26
Trochę póżno oceniam,cóż mogę dodać?Nic,oprócz szacunku do kunsztu Twojej sztuki!Ukłony!!!
Odpowiedz
#27
Ponieważ kolega Oldboy odświeżył wątek, więc chcę w tym temacie coś dopisać. Zanosi się na to, że ten model będę znowu sklejał komuś znajomemu. Ogon modelu (stateczniki i stery) mają jednakową grubość zgodnie z wycinanką, co mnie od początku ciekawiło, więc teraz skontaktowałem się z autorem opracowania. Cytuję odpowiedź:  "Stery (wysokości i kierunku) w oryginale zwężają się ku końcowi. Jest to dość delikatne ustrojstwo spawane z rurek i profilowanej blachy. Według dokumentacji konstrukcję krawędzi natarcia sterów wysokości stanowi rurka o średnicy 25 mm (dla steru kierunku 22 mm), zaś krawędź spływu to pręt o średnicy 10 mm. W modelu całość jest oczywiście uproszczona."
Może ta informacja przyda się komuś.      Pozdrawiam
     
Odpowiedz
#28
Dzięki , wybacz ,że wtedy nie potrzebnie Ci zwracałem uwagę. :-(
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] Piper L-4H "Cub" - KK - 1:33 pawel_k 9 4,552 03-01-2012, 12:06
Ostatni post: cotlet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości