Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VII Lubelskie Spotkania Modelarskie 20/21.10.2012
#26
Raven, relacji chyba nie ma, ale tu masz troszkę opisu: klik. Polecam też inne prace kolegów z SGM.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#27
(25-10-2012, 09:56)Jaroslav link napisał(a):PS: tak piszę i się zastanawiam który z Was się kryje za tym nickiem :wink:
Pod którym nickiem? Ja wiem wszystko Big Grin

Powiem tak, brakowało człowieka od kartonów, z różnych powodów, i to było widać. Zobaczmy w przyszłym roku...
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#28
(25-10-2012, 09:56)Jaroslav link napisał(a):Cześć
Ja już Zbyszkowi odpisałem szeroko na priv ale mi zalogowanie wywaliło i chyba wiadomość nie poszła więc spróbuję powtórzyć ( nie gniewajcie się) publicznie.
Ja staram się jeździć do Was od 3 edycji i tylko w zeszłym roku nie byłem ze względu na sprawy rodzinne więc wydaje mi się że co nieco swojego zdania mogę mieć na temat LSM :wink:
Co do zgłaszania przez internet to jedynie słuszna droga i trzymam kciuki, żeby Wam się udało.
Sędziowanie i pomoc przy organizacji wcale nie jest przez większość gości uważana za jakieś zło konieczne czy ograniczenie.
Tu za przykład wzorowego zaangażowania gości należy podać wrocławskie WSMK. Modelarze sami sędziują, pilnują wystawy i robią warsztaty i każdy robi to dobrowolnie. U Was ja sam np. na IIILSM z Robertem i innymi modelarzami stoły ustawiałem, potem pomagałem przy sędziowaniu, w kolejnych latach tak samo, a to Robert, a to Jacek mnie do sędziowania "zaganiali" i nie było z tym problemu ( oczywiście w innych kategoriach niż wystawiałem i niekoniecznie nawet karton :winkSmile Więc uwierz, że da się, tylko trzeba z ludźmi porozmawiać.
W rozmowach z Kolegami często słyszę że brakuje takiej integracji jak była na 3 edycji. Ok wtedy to było spore przedsięwzięcie ale teraz jak Was zostało 4 to i tak nie było by wielkim problemem zarezerwować jakąś knajpkę na mieście, ogłosić że o godz.tej i tej spotykamy się tu i tu. Wiara pójdzie na to i pointegruje się sama tylko trzeba wyraźnego sygnału od organizatorów.
Często też słychać w środowisku głosy że karton jest na LSM traktowany coraz bardziej "po macoszemu" , że wszystkie puchary czy nagrody rzeczowe idą w plastik a takie opinie część ludzi zniechęcają do jechania ileś tam km. Poważnie jeszcze w tym roku przed wyjazdem słyszałem takie opinie jak się pytałem po znajomych kto jedzie.
Wydaje mi się że zabrakło wśród Was kogoś z kartonu, kto by w tym środowisku imprezę promował, zachęcał do robienia warsztatów itd..
Mam jednak nadzieję, że na kolejnej edycji karton będzie w ofensywie :wink:
Ze swej strony dodam jeszcze, że o ile uda mi się zawitać na VIIILSM to na pewno chętnie Wam pomogę jak będzie potrzeba.
PS: tak piszę i się zastanawiam który z Was się kryje za tym nickiem :wink:
Pozdrówka serdeczne
Jarek


Jarek wypowiem się odnośnie integracji. Raz robiliśmy integrację, chyba na III edycji. Pewnie nie wiesz, że mieliśmy potem kupę problemów, z pewnym człowiekiem. który zachował się bardzo nie dobrze. Po prostu upił się do nie przytomności mając pod opieką swojego syna. Na następnej edycji załatwione było miejsce w knajpce "Sielsko Anielsko" na Starym Mieście z 20% zniżką na posiłki w sobotę wieczorem. Informacja na imprezie była. Na drugi dzień dzwoniłem do menadżera z pytaniem ile osób było. Dostałem odpowiedź "Zero". I daliśmy sobie spokój. Po trzecie jest nas teraz 4 do roganizacji tej imprezy. Trzeba by było wydelegować jedną osobę do obsługiwania tej integracji. Nie ma szans. W roku ubiegłym Grand Prixa otrzymał kartonowy model lokomotywy wykonany o ile pamiętam rzez Dariusza Nikiela. W tym roku Grand Prixa otrzymał model kartonowy motocykla Aprilla wykonany przez Gabora Karkasony. Na V piątej edycji był model kartonowy silnika spalinowego wykonany przez juniora. Tylko niuanse nie pozwoliły na to, żeby dostał Grand Prixa. Co roku w kategorii kartonów przydzielane są medale dla juniorów wraz z nagrodami rzeczowymi oraz wyróżnienia dla seniorów. Są puchary za najlepszy model kartonowy dla juniora i seniora. Jak się to ma do zarzutu traktowania modeli kartonowych po macoszemu. Była informacją o imprezie tutaj, na Konradusie, Kartonworku. Chyba to są największe fora kartonowe. Kto chciał to przyjechał. Z tego co wiem to w tym samym czasie były MP w Skawinie. Pewnie część modeli tam pojechała.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#29
Chyba troszeczkę sami jesteśmy sobie winni-Zbigniew kilka razy wystosowywał apele o zgłaszanie się sędziów do kartonu, no i wyszło jak wyszło czyli do d...  . Chyba trzeba postąpić zgodnie z dewizą mojego byłego dowódcy"bez względu na wszystko raz na jakiś czas należy potrząsnąć workiem z kotami-wtedy zaczynają działać prawidłowo".Potrząsanie już było a więc:- ekipa Lubelska organizuje, klimat tworzymy My- to pod rozwagę daję.
Odpowiedz
#30
Zapomniałem też dodać, że Wydawnictwo "Orlik" ufundowało bony w wysokości 600 złotych dla modeli kartonowych. Oni sami te modele wybrali, a myśmy wręczali bony.
Odpowiedz
#31
Co do przyszłorocznej edycji, jeśli dojdzie do skutku, chętnie skorzystam z deklaracji pomocy. Co do integracji - był plan by po zamknięciu Galerii zrobić taki raut dla gości, lampka wina, możliwość swobodnego oglądania modeli. Może wrócimy do tego tematu. Choć dla nas sobotnie ocena modeli w tym roku skończyła się około 1 w nocy. A wypadałoby aby ktoś od nas na takim raucie był w roli gospodarza.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zaproszenie na XXIII Osowskie Spotkania Modelarzy 10-12.11.2023 PanzerHobbyArt 37 3,352 14-11-2023, 10:11
Ostatni post: yogi
  XXII Osowskie Spotkania Modelarzy 11-13.11.2022??? - ZAPROSZENIE! Winek 28 5,741 25-11-2022, 01:34
Ostatni post: Winek
  Szczecińskie spotkanie modelarskie -MODEL-HOBBY- 0 1,250 20-02-2022, 11:53
Ostatni post: -MODEL-HOBBY-
  Zaproszenie na XXI Osowskie Spotkania Modelarzy 12-14.11.2021 PanzerHobbyArt 26 6,207 18-11-2021, 12:36
Ostatni post: Winek
  Pierwsze Stacjonarne Zawody Modelarskie Ścinawka Średnia 25-27 czerwca 2021 CzlowiekzKartonu 0 1,923 18-06-2021, 10:20
Ostatni post: CzlowiekzKartonu
  Lubelskie Spotkania Modelarskie 2020 - 17-18 października 2020 - reaktywacja! JaCkyL 4 2,670 15-09-2020, 10:46
Ostatni post: lukasold
  [Z] Podlaskie spotkania modelarskie w Czarnej Białostockiej lukasold 1 1,645 02-03-2020, 08:22
Ostatni post: lukasold
  [Z] Podlaskie Spotkanie Modelarskie, Czarna B-cka, 9 luty 2020 lukasold 1 1,571 03-02-2020, 11:06
Ostatni post: krys
  Zaproszenie na IV Warsztaty Modelarskie - Gdynia 01.12.2019 yogi 7 3,214 03-12-2019, 06:16
Ostatni post: Winek
  Zaproszenie na XX Osowskie Spotkania Modelarzy 8-11.11.2019 PanzerHobbyArt 11 5,450 12-11-2019, 09:07
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości