Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Działo szturmowe Stug 40 Ausf. F
#1
Witam wszystkich w mojej pierwszej i miejmy nadzieję nie ostatniej relacji. Jest to pierwszy pojazd jaki zaczynam sklejać od jakichś 10 lat więc proszę o wyrozumiałość choć krytyka będzie mile widziana. Teraz do rzeczy na razie tylko nakleiłem części szkieletu na odpowiednią tekturkę i wyciąłem je (zdjęcia nie będą najlepszej jakości ponieważ nie posiadam zbyt dobrego aparatu oraz moje umiejętności fotograficzne pozostawiają wiele do życzenia).
[Obrazek: dsci0020i.th.jpg] [Obrazek: dsci0024wc.th.jpg]
W dniu jutrzejszym postaram się w miarę możliwości zmontować cały szkielet jeżeli mi się to uda to wstawię jakieś fotki jak to wygląda.
Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz
#2
Witaj. Temat zapowiada się ciekawie, więc życzę powodzenia. Co do zdjęć, to spróbuj wstawić w tle jakąś białą kartkę, a światło ustawić by padało z tył. Na fotografii  się nie znam, ale powinno być lepiej.
Pozdrawiam
warsztat:
na półce: T-34/85
Odpowiedz
#3
Światło powinno padać z przodu (od strony aparatu) a nie od tyłu. Czekam na kolejne zdjęcia z budowySmile

Odpowiedz
#4
Witam wszystkich. Właśnie zakończyłem pracę nad szkieletem. Oto on:
[Obrazek: dsci0035f.th.jpg] [Obrazek: dsci0041i.th.jpg] [Obrazek: dsci0036n.th.jpg]
[Obrazek: dsci0034w.th.jpg] [Obrazek: dsci0033y.th.jpg] [Obrazek: dsci0040hb.th.jpg]
Na dzień dzisiejszy to tyle z mojej strony, jutro postaram się powycinać i chociaż częściowo skleić obudowę.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Witam wszystkich właśnie uporałem się z obudową i pojazd zaczyna nabierać kolorów. W paru miejscach nie doszlifowałem zbyt dobrze i jest to troszkę widoczne. Muszę przyznać, że części są dobrze spasowanie a wszelkie niedoróbki w spasowaniu to moja wina.

[Obrazek: dsci0050q.th.jpg] [Obrazek: dsci0055s.th.jpg] [Obrazek: dsci0060b.th.jpg]
[Obrazek: dsci0064cw.th.jpg] [Obrazek: dsci0065n.th.jpg] [Obrazek: dsci0066z.th.jpg]
[Obrazek: dsci0067t.th.jpg] [Obrazek: dsci0068a.th.jpg] [Obrazek: dsci0073z.th.jpg]

Troszkę się pobawiłem w ustawieniach aparatu więc jakość zdjęć jest troszkę lepsza niż tych wcześniejszych.
To tyle na dzień dzisiejszy trzeba się zbierać na jakąś libacjęTongue Ciąg dalszy nastąpi jak już dojdę do siebieTongue
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego sylwestra i szczęśliwego nowego roku oraz dużo sklejonych modeli.
Odpowiedz
#6
Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku.
Prace posunęły się troszkę na przód ale nieznacznie jako iż mam dzisiaj strasznego kacaSad
[Obrazek: dsci0076j.th.jpg] [Obrazek: dsci0078dp.th.jpg] [Obrazek: dsci0079f.th.jpg]
[Obrazek: dsci0082z.th.jpg] [Obrazek: dsci0083w.th.jpg] [Obrazek: dsci0086k.th.jpg]
[Obrazek: dsci0087i.th.jpg] [Obrazek: dsci0092r.th.jpg]

Ciąg dalszy nastąpi wkrótce.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Kac,kacem to przypadlość noworoczna,ale staraj sie misiu dokladnie pasować częsci bo PITERPANZER Cie przeczolga jak tu zajrzy Smile).Walcz dalej tylko swiatlo daj z przodu i z tyłu do zdjęć.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#8
Witam,
Mała sugestia cz.24 wklej dopiero po przyklejeniu jarzma inaczej będzie za ciasno.
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#9
Witam ponownie, prace posunęły się troszkę do przodu ale nieznacznie jako iż nie mam czasu za bardzo.

[Obrazek: dsci0095b.th.jpg] [Obrazek: dsci0097tq.th.jpg]
[Obrazek: dsci0099z.th.jpg] [Obrazek: dsci0101j.th.jpg]

Niestety mam jeszcze troszkę problemów z spasowaniem części zwłaszcza tych małych.

P.S. Przepraszam za słabą jakość zdjęć.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Na zdjęciach niestety nic nie widać, może postaraj się o statyw do aparatu? (albo chociaż stos książek).
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#11
Witam wszystkich,

(11-01-2011, 02:35)Tap-Chan link napisał(a):Na zdjęciach niestety nic nie widać, może postaraj się o statyw do aparatu? (albo chociaż stos książek).

dzięki za sugestie nie pomyślałem o tym a stos książek rzeczywiście troszkę pomógł ale nadal mam problemy z oświetleniem.

Prace znów poszły nieznacznie do przodu ale jakoś trochę niezdarnie mi idzie i wymazałem części klejem i jest to widoczne chociaż jak dojdą koła powinno zostać to zakryte. No i spasowanie części jest kiepskie w moim wykonaniuSad

[Obrazek: dsci0113r.th.jpg] [Obrazek: dsci0114m.th.jpg] [Obrazek: dsci0117t.th.jpg]
[Obrazek: dsci0120n.th.jpg] [Obrazek: dsci0121k.th.jpg]

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
Od razu lepiej Smile
Nie myślałeś nad retuszem? Myślę, że dałby dużo. Co zamierzasz dalej? Podwozie, czy dalsze uzupełnianie pancerza? Sam teraz strugam StuGa, tylko że z Modelika i wersję VI, i ja raczej będę działał to drugie, podwozie jest zbyt łatwo uszkodzić.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#13
Witam ,
miałem kontynuować budowę podwozia a wykończenie pancerza zostawić na koniec ale jak mówicie, że jest bardzo delikatnie podwozie to wykończę najpierw pancerz a potem zrobię podwozie. A co do retuszu to nigdy go nie robiłem i nie za bardzo wiem jak, malowanie to raczej odpada bo moje umiejętności plastyczne są gorzej jak mierne. Co byście mogli doradzić jeżeli chodzi o retusz??
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Podstawa to dobrze dobrany kolor. Jak już uda Ci się odpowiednio dobrać kolory, to można powiedzieć, że masz już 80% sukcesuSmile
Do wykonania samego retuszu polecił bym dobry pędzelek. Najlepiej o grubości 0 lub 00. Ja osobiście używam 00, ale to moje przyzwyczajenie. Wiadomo, że do większych powierzchni odpowiednio grubszySmile
Co do samego retuszowania to kwestia przejechania po samych krawędziach elementów, aby zakryć białe miejscaSmile
W budowie: Nakajima B5N2 Kate
Kitsune-Zawieszona

Ukończone: Yokosuka D4Y4 '彗星'
暖かくて、刀がなくて、肩が痛かったから戦たくなかた。
Odpowiedz
#15
Witam,
Retusz, retusz, retusz. Tak szkoda modelu i pracy na tym etapie ciężko będzie nadrobić zaległości ale jest to do zrobienia. Łatwiej idzie po wycięciu elementu i nie trzeba wówczas tak małego pędzelka. Kolor dobrać z plakatówek - nie będzie to łatwe ale jest wykonalne. PDT_Armataz_01_27 Co do kolejności to ja sobie przy sklejaniu standardu robię całe zawieszenie a potem biorę się za górę. Model sobie stoi nic mu nie grozi a i najcięższe prace mamy już w tedy za sobą zostaje sama frajda dolepiania bambetli na wieszku.
Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#16
Witam wszystkich,
wiem, że retusz wiele by zmienił ale obecnie nie mam żadnych farb w domu ani pędzelków aby coś poprawić dopiero po wypłacie zakupie jakieś farby i pędzelki (jakie byście polecali farby i pędzelki, zakupie przez neta bo jestem leń i mi się nie chce iść do sklepuTongue).
Co do kolejności to uzupełniłem troszkę pancerz choć miernie mi to wyszło i teraz wezmę się za podwozie.

[Obrazek: dsci0123k.th.jpg] [Obrazek: dsci0126f.th.jpg]
[Obrazek: dsci0124.th.jpg] [Obrazek: dsci0125w.th.jpg]

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
No to ja polecam pędzelki italeri, a co do farb to zależy od tego, czego wymagasz: lubisz się babrać w rozpuszczalnikach po malowaniu czy wolisz coś wodnego? To też zależy, jakiego kleju używasz i czy karton był impregnowany. Ja bym radził Ci jeszcze kupić papier ścierny (od 1200 w górę) i lekko przejechać wystrzępione krawędzie. Jak kupisz farbki to to zaretuszujesz i polakierujesz Smile
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#18
Pędzelki to kup jeden mały retuszerski np Z firmy Italeri lub Mag pol a co do  farb to kup albo plakatowe z astry lub akryle pactry .
Na macie : P-39 Airacobra
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym  niebem ,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach ,
Dziewięć dla śmiertelników , ludzi podległych ...
Odpowiedz
#19
Zgadza się. Italeri i Mag-pol robią dobre pędzelki, i nie są za drogie. Na dobry początek 2 rodzaje powinny wystarczyć.
A co do farbek to kto jakie lubi. Najlepiej jak przetestujesz kilka i zobaczysz z którymi Ci się najlepiej pracuje.
W budowie: Nakajima B5N2 Kate
Kitsune-Zawieszona

Ukończone: Yokosuka D4Y4 '彗星'
暖かくて、刀がなくて、肩が痛かったから戦たくなかた。
Odpowiedz
#20
Witam,
znalazłem na allegro takie farbki http://allegro.pl/farby-akrylowe-24-x-12...98524.html , nie znam się na cenach farb ale wydaje mi się, że chyba nie jest to zbyt drogi zestaw. A w sklepie modelarskim pędzelki Italeri o gr. 00, 0, 8 (chyba to grubość nie znam się). Co myślicie o tych produktach nadadzą się na początek?? Albo jakich używacie??
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#21
Z tego co wiem to takie farbki nie są dobrym wyborem.
Ja używam http://allegro.pl/farby-akrylowe-pactra-10ml-pelna-paleta-i1422700138.html , niektórzy też cenią sobie http://allegro.pl/farby-tempera-w-tubkac...46415.html
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stug III Ausf. E /WAK+scratch/ - front wschodni Tommy T.B. 27 7,027 31-07-2023, 03:59
Ostatni post: Wojtas
  PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r. Tommy T.B. 31 11,135 20-01-2023, 02:04
Ostatni post: Tommy T.B.
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,331 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,125 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,478 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät PrzemekW 125 54,409 28-07-2021, 09:18
Ostatni post: Przemek W
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,514 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,224 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,862 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,055 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości