Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011
Passer ,ty jestes jeszcze w stanie pisac?  Godzina 23.51 zgodnie z tradycja o tej porze trzeba miec ze 2 promile  :mrgreen:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Dominiku ,Dominiku jak tam kapuśniaczek z prażoczkami był na obiadek ,czy Krupnik - mlask  :mrgreen: To co mała powtóreczka z Fabrycznych klimacików http://www.youtube.com/watch?v=P095dfZlh6s - miazga choreograficzna  Cool

Jakby ktoś " tradycyjnie " miał ochotę  podsumować  rok 2011 w kartonie to zapraszam  Idea ,a niech wydawcy i projektanci i oczywiście drukarze przy okazji poczytają  ,a nóż - widelec coś się z tych przemyśleń ciekawego w 2012 roku urodzi , oby nie kartonowe stadiony na Euro 2012  :mrgreen:
Ahoj!
To może ja podsumuję rok 2011 nie "tradycyjnie". Ostatnimy czasy, sporo na forach pisano o kryzysie w modelarstwie kartonowym: brak modeli dla początkujących, brak modeli z ukazanym wnętrzem, nie najlepsze spasowanie modeli , modele za bardzo zdetalizowane których nikt nie skleja, wysoka cena, podcinanie przez wydawców i projektantów gałęzi na której my wszyscy (modelarze kartonowi) siedzimy, osiągnięcie szczytu możliwości w projektowaniu modeli i początek staczania się w dół po równi pochyłej itd itp.
PM Pozwoliłem sobie na podstawie Twoich spisów modeli z lat 2009, 2010, 2011 podsumować ilość wydanych modeli w danym roku. Bez użycia kalkulatora wyszło mi, że w 2009 roku wydano w sumie 123 modele kartonowe, w roku 2010 wydano 127 modeli, natomiast w 2011 roku wydano ich aż 166. :o
W roku 2011 powstało kilka nowych wydawnictw modeli kartonowych. Oficjalnie działalność zawiesiło tylko jedno wydawnictwo. Podsumowując to wszystko wychodzi mi, że modelarstwo kartonowe w 2011 miało się bardzo dobrze pomimo kryzysu światowego.  :mrgreen:
Pozdrawiam SZKUTNIK
Wydane modele to jedno , zapomniałeś napisać jak przebiegała sprzedaż modeli i czy wszyscy wydawcy wyszli choć na swoje.  PDT_Armataz_01_01
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Ahoj!
Jaka była sprzedaż modeli w roku 2011.....a skąd cholera mam to wiedzieć  Big Grin. Urząd statystyczny nie prowadzi takich badań. Czy wszyscy wydawcy wyszli na swoje  .... to już jest ich wielką tajemnicą. Upadłość ogłosiło oficjalnie tylko jedno wydawnictwo - w to miejsce powstało kilka nowych. Nie jest chyba tak źle, skoro inni próbują zaistnieć na rynku kartonowym. Wydawcy ze wschodu nie narzekają na zbyt swoich modeli. U nas pewnie jest podobnie. Jeśli jakieś wydawnictwo zakończyło rok 2011 pod kreską.......to oznacza, że musi zrobić COŚ, aby wydawanie modeli przyniosło zysk w następnych latach - jak w każdym innym biznesie  ;D
Pozdrawiam SZKUTNIK
A co to sie dzieje, ze temat umarl? Juz pol roku zadnych nowych wiesci nie ma...
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Kolega prowadzący zniknął
Chyba Passer został usunięty  >Sad
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Ostatnio aktywny:
    01 Wrzesień 2012, 23:59:51
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
(16-09-2012, 01:50)dominik294 link napisał(a): Chyba Passer został usunięty  >Sad
Dominik masz rację Passera już nie będzie.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Forum nie jest tym samym forum bez Passera Confusedhock:
Mi także Go brakuje, szczególnie w tym dziale. :ble: Wyjaśni ktoś dokładnie Jego zniknięcie?

Gdzieś był watek "Nowości / Zapowiedzi - ROK 2012", ale nie został przyklejony na stałe na górze strony.

Pozdrawiam
Był taki jeden wątek, gdzie można sobie poczytać, po prostu ktoś chciał się Go pozbyć i mu się to udało (z błahego powodu)....

PZDR
USN W NATARCIU
No fakt. Potrafił podnieść niektórym ciśnienie ale bez niego to jakoś nijak Tongue
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Witam.

Ani chybi powstanie stronnictwo powrotu Passera na łono forum, oczywiście po wcześniejszym publicznym wybiczowaniu i ogłoszeniu samokrytyki  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przyjemnej zabawy.

Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
A ktoś powiedział, że powstanie? Skoro "góra" zdecydowała się go zlikwidować to znaczy, że żadne stronnictwa sensu nie mają. Ja (a podejrzewam, że i koledzy wcześniej) wyrażam jedynie swoje zdanie. Wszak forum dyskusyjne jest od tego, żeby można było je wyrażać - a nawet trzeba, bo wyrażanie zdania nie swojego jest gorsze  PDT_Armataz_01_18


Po prostu po przerwie wracam na forum i zauważam tą ciszę i brak (w dużej części kontrowersyjnych) postów. Panuje takie senne otępienie i zastój jakby. Taki brak energii. Coś jakbym oglądał z kolegami dobry film akcji, wychodzę zaczerpnąć powietrza i przy okazji wziąć piwo z lodówki a wracając widzę, że zmienili na film obyczajowy  :roll:
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
(16-09-2012, 10:07)Tap-Chan link napisał(a): Coś jakbym oglądał z kolegami dobry film akcji, wychodzę zaczerpnąć powietrza i przy okazji wziąć piwo z lodówki a wracając widzę, że zmienili na film obyczajowy  :roll:

ha, ha.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobre  PDT_Armataz_01_28
Czyżby wszystkim aż tak bardzo brakowało pytania: Po ile jest cukier?
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Chłopaki, jak chcecie, to ja mogę takiego bydła narobić, sam lub z ciulem Sprudinem, że będziecie mieli dość.
Bydlaczyć lubię - a według niektórych - nawet i umiem.
Było takie powiedzenie (w każdym bądź razie traktowane jako życzenie komuś czegoś złego), obecnie nieco zapomniane, brzmiące: Obyś żył w ciekawych czasach.
Nie narzekajcie, że nie żyjecie w ciekawych czasach.

Arovist
Tap-Chan, swoim zachowaniem sam zdecydował że nie chce być i na tym forum.

Wątek zamykam, żeby nie było ruchu wyzwolenia PM


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowosci z "W. M. C. Models" Prunce 0 538 03-12-2023, 02:43
Ostatni post: Prunce
  NOWOŚCI na 15 lecie MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 2 2,969 02-12-2020, 09:17
Ostatni post: pikowski
  [N]Nowości i zapowiedzi od DraccusModels Draccus 9 7,151 17-09-2020, 04:35
Ostatni post: Draccus
  [Z] Nowości z A.H. kajym 30 16,260 08-01-2020, 10:43
Ostatni post: manverux
  [N] Wydawnictwo proArte - nowości i zapowiedzi proArte 95 43,907 13-09-2019, 04:52
Ostatni post: proArte
  Nowośći FLY model, Karaś & Richelieu Raven 18 6,945 13-08-2018, 09:59
Ostatni post: Mazio108
  JSC Nowości - 5 modeli! JSCmodel 0 2,874 11-10-2017, 04:12
Ostatni post: JSCmodel
  [Z] Nowości od Orlika - Lotus Esprit Turbo, Mi-1M bonk 2 3,702 19-01-2016, 08:26
Ostatni post: krys
  Nowości Answera-samochody ,,Żuk" i Mercedes pożarniczy L4500F Andrzej Px48 4 4,933 04-12-2015, 01:56
Ostatni post: Bizon
  [N] Extra Model - nowości Maciek 8 7,112 23-11-2015, 07:04
Ostatni post: Maciek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości