Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011
Na stronie wydawnictwa GPM pojawiła się zapowiedź kolejnego modelu kartonowego budowli , tym razem jest to model Zamku w Oleśnicy w skali 1 : 160 . Na dniach pojawi się zapowiadany model lokomotywy spalinowej ST 44- 935 " Gagarin " autorstwa Daniela Matysika . Wydawnictwo zapowiada możliwość pobrania pliku w barwach DDR , ZSRR , CSSR .

Dziś mija 30 lat od tragicznej śmierci Krzysztofa Klenczona http://www.youtube.com/watch?v=jpyAd74H0Vg
Wydawnictwo GPM rozkwita na wiosnę nowymi tematami i ponownie reaktywuje dział FIGURY proponując figurę Pana Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego Ulricha von Jungingena w skali 1 : 9 .

To nie koniec dobrych wiadomości ,ponieważ  festiwal niemieckiego oręża na tym się nie kończy ku uciesze jednych a zgryzocie drugich . O swoim istnieniu przypomina wydawnictwo STM Model Stanisława Śliwińskiego i oferuje model niemieckiego czołgu PzKpfw. V Panther  Ausf. A , alllle to nie koniec tej tematyki ,gdyż wydawnictwo Orlik proponuje kolejny niemiecki pojazd czyli ...  PzKpfw. V Panther Ausf G Pudel dla niepoznaki przebrany w polskie barwy - jest to zdobyczny pojazd z okresu Powstania Warszawskiego . Tu można sobie o tym czołgu poczytać http://www.dws-xip.pl/PW/bron/pw56.html
A na stronie Answera jest napisane, że od 15 kwietnia w sprzedaży ma być lokomotywa SP45. Uwierzę jak zobaczę :roll:
Suma inteligencji na ziemi jest stała, tylko ilość ludzi ciągle rośnie...
http://answer.pl/product.php?id_product=2266
Witajcie!

(02-04-2011, 09:06)Passer Montanus link napisał(a): Na koilejny premierowy model proponuję ten ciekawy pojazd http://www.jadarhobby.pl/tamiya-32565-ko...20512.html

Będzie i to całkiem niedługo Smile

J.
------
Pozdrawiam, Jerzy Janukowicz
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl  Autorskie wydawnictwo
To dawaj dawaj Jurgen!!! Ja to właciwie już mam sklejone - co prawda plastik ale jest :
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=25567
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Jerzy i to jest bardzo dobra wiadomość , model będzie w 2 skalach - lądowej i lotniczej ?
(11-04-2011, 09:34)JaCkyL link napisał(a): Ja to właciwie już mam sklejone - co prawda plastik ale jest :
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=25567
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36


A ja się w Świdniku zastanawiałem czyje to  Smile I nawet rozmawiałem z kumplem ,że fajnie by było jakby wyszedł w kartonie  PDT_Armataz_01_11
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
(12-04-2011, 06:41)Passer Montanus link napisał(a): Jerzy i to jest bardzo dobra wiadomość , model będzie w 2 skalach - lądowej i lotniczej ?

Cieszę się, że temat znalazł zainteresowanie Smile Buldożera Komatsu robię w skali 1/25 czyli lądowej. O lotniczej nie myślałem - będzie to miało zastosowanie?
------
Pozdrawiam, Jerzy Janukowicz
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl  Autorskie wydawnictwo
Kto wie ,może tak ,a może nie - może jako dodatek do jakiegoś samolotu lub czasopisma  :mrgreen: dla modelarzy kartonowych ,które może wreszcie kiedyś zacznie się ukazywać . Zależy też komu ten wyrób zaoferujesz ,a może akurat spodoba się taka skala 1:33 do jakiejś kartonowej dioramki  Idea
W kolejnym 11 Numerze Specjalnym " Modelarstwa Okrętowego ' zamieszczony został model kartonowy okrętu podwodnego ORP " Jastrząb " ex USS S-25 w skali 1 :200 , autor Bartek Miazga .

Miłośnicy polskich pojazdów będą mieli kolejny powód do radości ,gdyż powstaje kolejny model Shermana tym razem w barwach 6 pułku Pancernego im."Dzieci Lwowskich " z II Korpusu z maja 1944 z okresu walk w okolicach miejscowości Piedimonte . Model o nazwie własnej Maczuga ( tak gen Maczek nazwał wzgórze 262 o ktore toczono krwawe boje ) będzie posiadał kamuflaż ,który przy mocnym poszatkowaniu poszycia wieży czołgu będzie według jednych wspaniale kamuflował linie cięcia ,a  według innych wręcz przeciwnie - bardzo uwydatni te linie ,co jest zdecydowanie bliższe prawdy . Nie jest to pierwszy i ostatni przykład , że ludzie patrząc na to samo mają diametralnie inne odczucia .ale to taka mała około filozoficzna dygresja  :mrgreen: Autorem modelu jest Michał Szklarczyk co gwarantuje ,że model oprócz sklejalności będzie posiadał bardzo atrakcyjną grafikę .


coś dla miłośników pojazdów szynowych ze strony http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=...910#p59695


[Obrazek: vTBUXfe2Pr3rRtm1H9ZB.jpg]

do pobrania
Po krótkiej przerwie wydawnictwa ponownie proponują kolejne modele . I tak wydawnictwo WAK zapowiada zapowiadany  :mrgreen: w ubiegłym roku model japońskiego transportera piechoty Typ 1 Ho - Ki autorstwa Michała Rafalskiego - zgaduję ,że model pokazany na okładce nie będzie odpowiadał grafiką temu czemu  :mrgreen: będziemy się przyglądać patrząc  :mrgreen: na arkusze modelu .
Drugim modelem z tego wydawnictwa będzie radziecki samolot Jak -3 w dwóch wersjach - w barwach Pułku  Normandie - Niemen ( co to było za dziwo można sobie poczytać tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%82k_L...die-Niemen , oczywiście trzeba pamiętać  ,że nie wszystko co zawiera to żródło wiedzy jest najprawdziwszą prawdą ,ale na początek może być ) ,oraz w barwach radzieckiego 64 Pułku Gwardyjskiego .
Niestety ogólnie te 2 zapowiedzi to generalnie jeżeli chodzi o entuzjazm na forach to Pippa ,ale wiadomo przecież nie od dziś ,że przełom kwietnia i maja to trudny okres dla młodzieży wszelakiej ,bo to i matury i zakochać by się trza i ACHTUNG ! Do Niemiec trza jechać za chlebem - i jak tu myśleć o modelach kartonowych  Confusedad:

Kolejny wypust - Fakt ,że skromny to premiera zapowiadanego w 2010 roku przez wydawnictwo Model Hobby kolejnego japońskiego czołgu Typ 97 Chi - Ha autorstwa Mariana Sobela i tu spokojnie możemy mieć pewność ,że wygląd modelu na okładce będzie prawie taki sam jak na arkuszach ,czyli będzie posiadał na sobie błoto z dżungli wszelakich tudzież jakieś inne ślady eksploatacji i tak trzymać . Oczywiście tradycyjnie wydawnictwo Model Hobby pokazuje na forach profesjonalną zapowiedż modelu - zdjęcia surówki ,akcesoria ,zdjęcia arkuszy  ,no nie są jedyni ,którzy tak robią ,ale dobre zawsze należy pochwalić .

Warto chyba również pochwalić słowackiego autora powyższego  darmowego modelu tego pojazdu technicznego - Panie Dominiku czas drukować ten modelik i sklejać ,sklejać ,bo fajny on jest .

I jeszcze jedna taka mała sprawa - od czasu do czasu linkuję tu jakieś według mnie interesujące utwory muzyczne ,które warto przypomnieć bo są tego warte . Dzisiaj jest szczególny dzień i może warto posłuchać jeszcze raz utworu ,którego ... niestety nie mogę nigdzie znaleźć ,być może niezbyt dokładnie szukam ,noo ale do rzeczy - chodzi mi o utwór śpiewany przez chór dziecięcy w 1997 roku w czasie pobytu Jana Pawła II w Zakopanem . Gdyby ktoś był taki miły i znalazł ten utwór to bardzo proszę o jego podlinkowanie TU lub na PW .

(01-05-2011, 09:59)Passer Montanus link napisał(a): .

Warto chyba również pochwalić słowackiego autora powyższego  darmowego modelu tego pojazdu technicznego - Panie Dominiku czas drukować ten modelik i sklejać ,sklejać ,bo fajny on jest .

Passer ,może się skusze  :mrgreen: Na pocieszenie napiszę ,że obecnie kleje coś żółtego i w dodatku kolejowego jeno skala Ha ha Ziro  :mrgreen:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Dominik myślę ,że przeskalowanie tego modelu do HO to chyba nie będzie problem ,ale w 1 : 25 to dopiero on będzie Wielki . Za mną chodzi taki błekitny skład techniczny co to kiedyś stał na Niciarce ,czy Widzewie - Widzewik ,Widzewik !!!!! ... dalej nie pamiętam  :mrgreen: - czołg T-55 z lemieszem był na platformie i dźwig taki Wielki był w składzie onym - śiwetne to było i może i jest ,ale dawno do Warszawy nie jechałem , tak to bywa niestety ... ale najbardziej to by mnie zainteresowało EC-1  i Dworzec Fabryczny przed rozbiórką w skali HO .
Wydawnictwo GPM proponuje również 2 modele ,a właściwie 3 . Pierwszy modelik to kolejny model z pod znaku IJN ,czyli japoński niszczyciel " Shiratsuyu " . Następna nowość to znany z relacji "surówkowej "  model samolotu akrobacyjnego Zlin 50L / LS  w 2 wersjach - w barwach Zespołu Akrobacyjnego "Żelazny " , oraz z oznaczeniami  SP- AUA - autor to oczywiście Roman Cholewiak .

Passer Montanus:
Cytat:...chodzi mi o utwór śpiewany przez chór dziecięcy w 1997 roku w czasie pobytu Jana Pawła II w Zakopanem . Gdyby ktoś był taki miły i znalazł ten utwór to bardzo proszę o jego podlinkowanie...
czy to ten ?
Dziekuję Profil - tak to ten utwór wykonywany przez chór Podhalańskiego Stowarzyszenia Śpiewaczego "Turliki" .
Dawno nie było ciekawych nowości ze firmy AH ,ale już som w postaci dawno nie wydawanego modelu kartonowego Fw-190 w opcji D-9 ,ale nie ,nie nie w papuziej wersji ,bo po co nam tam jakieś żako samolotowe jak my mamy swoje wizje ,nooo to miejcie obywatele - ja poczekam  :mrgreen: Wersji malowań tego samolotu jest mnóstwo np takie http://www.google.pl/imgres?imgurl=http:...m=1&itbs=1 , i w związku z powyższym to tak można co 2 lata pyknąć jakąś Foczkę do bólu  :mrgreen:
AH-a i co ja miałem jeszcze w związku z tym wydawnictwem wspomnieć - już wiem : otóż z przyjemnością informujemy ,że poprzedni model samolotu " Helldiver "  wymiotło z półek sklepowych wszelakich jak nigdy dotychczas  i to już dawno ,oczywiście mam na myśli sytuację z punktów sprzedaży detalicznej w moje rodzinej miejscowości ,co chyba świadczy o tym,że temat był trafiony .

http://www.youtube.com/watch?v=jL4hf_EBSdY
(06-05-2011, 01:03)Passer Montanus link napisał(a): otóż z przyjemnością informujemy ,że poprzedni model samolotu " Helldiver "  wymiotło z półek sklepowych wszelakich jak nigdy dotychczas  i to już dawno ,oczywiście mam na myśli sytuację z punktów sprzedaży detalicznej w moje rodzinej miejscowości ,co chyba świadczy o tym,że temat był trafiony .

Nie wiem, kto to informuje, (jesteś rzecznikiem AH??) ale model wciąż można spotkać choćby w Empikach. Bynajmniej jeszcze wczoraj widziałem chyba 3 egzemplarze. Rozumiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale bez zbędnej podniety proszę z tym wymiataniem.
Pzdr
(06-05-2011, 01:03)Passer Montanus link napisał(a): otóż z przyjemnością informujemy ,że poprzedni model samolotu " Helldiver "  wymiotło z półek sklepowych wszelakich jak nigdy dotychczas  i to już dawno ,oczywiście mam na myśli sytuację z punktów sprzedaży detalicznej w moje rodzinej miejscowości ,co chyba świadczy o tym,że temat był trafiony .

Może ktoś zawzięcie wycina dziurki w klapach i po każdym niepowodzeniu kupuje następny. :twisted: Może by tak sprawdzić w punkctach skupu makulatury czy przypadkiem ostatnimi czasy nie zwiększyła się drastycznie ilość skupowanej makulatury. :mil11:
(06-05-2011, 02:54)Mazielony link napisał(a): [quote author=Passer Montanus link=topic=7718.msg98974#msg98974 date=1304679832]
otóż z przyjemnością informujemy ,że poprzedni model samolotu " Helldiver "  wymiotło z półek sklepowych wszelakich jak nigdy dotychczas  i to już dawno ,oczywiście mam na myśli sytuację z punktów sprzedaży detalicznej w moje rodzinej miejscowości ,co chyba świadczy o tym,że temat był trafiony .

Nie wiem, kto to informuje, (jesteś rzecznikiem AH??) ale model wciąż można spotkać choćby w Empikach. Bynajmniej jeszcze wczoraj widziałem chyba 3 egzemplarze. Rozumiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale bez zbędnej podniety proszę z tym wymiataniem.
Pzdr
[/quote]

Przecież Passer wyraźnie napisał "w mojej rodzinnej miejscowości", ot czytać ze zrozumieniem...

Jakie to są dziwne Zbigi okoliczności - Zetpt jak rozmawialiśmy coś tak z 2 lata temu w Lublinie przy okazji mojego podziwiania Twoich modeli wydawałeś się całkiem normalnym ,kulturalnym  człowiekiem ,co się stało nagle ,że w ten sposób od pewnego czasu prowadzisz ze mną "dialog" ? Prezes wydał taki rozkaz ,czy po prostu już TAKI jesteś  ? Po prostu obserwuję rynek modeli kartonowych i w wyniku porównania   stwierdziłem prosty fakt - macie jakieś zaparcie w związku z tym ,czy temat już zbyt długo toczy się spokojnie i padł rozkaz ,aby zrobić jakiś swąd ?  
Passer - nic się od tamtego czasu nie zmieniło, myślę że jestem nadal tym samym człowiekiem, a prezes nie ma, puki co, na mnie wpływu. Może mam takie poczuciem humoru, ale myślę, że to raczej Twoje dość kontrowersyjne wypowiedzi mają większy wpływ.
Spieszę z wyjaśnieniem mojego żartu, którego niechybnie się dopuściłem:  :oops:
Zawsze rozumiałem (mogę być w błędzie), że ta ikonka " :twisted: " oznacza wypowiedź na zaistniałą zabawną sytuację lub  niezręczny sposób wysłowienia się inaczej gafę. To tyczy się Twojego, nie ukrywajmy, dość długo drążonego tematu wspomnianych dziur. A sytuacja, że zabrakło wycinanek mnie rozbawił, ponieważ w Warszawie w Empiku  (domu CENTRUM ul. Marszałkowska obok wybuchowej Rotundy) do dziś leży ok 25cm grubości stosik. Po prostu jeśli Cię to uraziło to gorąco przepraszam, na przyszłość będę pamiętał, że z Twobą nie można żartować.
Druga część mojej wypowiedzi to konsekwencja pierwszej. Jak masz dalsze wątpliwości to pod moim awatorkiem znajdziesz "Emilkę"
Hm,wątek jest o tytule j.w a tu znowu jego autor rozpisuje się o urażonym własnym ego.Szanowny PM-ie członkowie grupy QWKAK nie są osobnikami gatunku http://alme.blog.onet.pl/Wyciek-tajnych-...24827790,n ,nie podlegają ,,władzy"prezesa.Każdy ma wlasna wolę w tym co robi i pisze.Prezes może co najwyżej wydać ,,rozkaz" KLEIĆ MODELE" na spotkaniach grupy.Dlatego wszelkie insynuacje pod moim adresem uważam za chybione i niesprawiedliwe.Ale widać opluwanie forumowiczów sprawia Ci przyjemność.Nie oczekuję słów Przepraszam zagalopowałem się,bo Cię na nie nie stać. I watpie aby stać Cie było ,żeby przyjechac na zlot ze Sprudinem i siąść przy stole z ludżmi którzy wg.Twojego mniemania ,,pluja Ci do miski",aby wyjaśnić nieporozumienia.
Czlonkom QWKAK-u wydaję ,,rozkaz"-nie ŻARTOWAĆ Z AUTOREM TEGO WĄTKU.Grozi smiercią lub kalectwem (intelektualnym).
[mod]Andrzej wydaje mi się, że ten wpis był niepotrzebny.[/mod]
Jeżeli był niepotrzebny to ten dwa posty wyżej. Nie będe tolerował złośliwych zaczepek pod swoim adresem,szczególnie od autora watku.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowosci z "W. M. C. Models" Prunce 0 487 03-12-2023, 02:43
Ostatni post: Prunce
  NOWOŚCI na 15 lecie MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 2 2,917 02-12-2020, 09:17
Ostatni post: pikowski
  [N]Nowości i zapowiedzi od DraccusModels Draccus 9 7,070 17-09-2020, 04:35
Ostatni post: Draccus
  [Z] Nowości z A.H. kajym 30 16,123 08-01-2020, 10:43
Ostatni post: manverux
  [N] Wydawnictwo proArte - nowości i zapowiedzi proArte 95 43,513 13-09-2019, 04:52
Ostatni post: proArte
  Nowośći FLY model, Karaś & Richelieu Raven 18 6,859 13-08-2018, 09:59
Ostatni post: Mazio108
  JSC Nowości - 5 modeli! JSCmodel 0 2,857 11-10-2017, 04:12
Ostatni post: JSCmodel
  [Z] Nowości od Orlika - Lotus Esprit Turbo, Mi-1M bonk 2 3,676 19-01-2016, 08:26
Ostatni post: krys
  Nowości Answera-samochody ,,Żuk" i Mercedes pożarniczy L4500F Andrzej Px48 4 4,887 04-12-2015, 01:56
Ostatni post: Bizon
  [N] Extra Model - nowości Maciek 8 7,059 23-11-2015, 07:04
Ostatni post: Maciek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości