Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] Kolejny T-34
#1
Niech będzie...pochwalony...
Model męczyłem ok 4 miesięcy, niekiedy miałem ochotę wyrzucić go przez okno (co sie wiąże z 6-ścio sekundowym lotem z czwartego piętra ;-) )
Model wygląda na ostro obity ponieważ przypadkiem został trafiony przez telefon co się skończyło poważnym uszkodzeniem telefonu i modelu (głównie ucierpiało podwozie)

Model jest z wycinanki Mały Modelarz nr 1-2/2005 jest w moim "kosmicznym" maskowaniu, w którym raczej nie występował.

Reszta wykonana w standardzie (większość) i lakierowany lakierem akrylowym w sprayu (troszkę się błyszczy)

[Obrazek: DSC01197.jpg]
[Obrazek: DSC01179.jpg]
[Obrazek: DSC01157.jpg]
[Obrazek: DSC01153.jpg]
[Obrazek: DSC01146.jpg]
[Obrazek: DSC01155.jpg]

Myślę, że wyszedł nie najgorzej ;-)

Czekam na porządną krytykę ;-)

Przepraszam za duże fotki, ale chcę żebyście wszystko dokładnie ocenili ;-)
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
#2
Kurcze, ale zadałeś mi gwoździa tym teciakiem, sam nie wiem co o nim napisać. Pomysł na malowanie fajny, może trochę za sztucznie to wygląda, ale sam modeli nie maluję to nie będę się zagłębiał w szczegóły. Modelik widać, że sklejony jest dokładnie, części są ładnie spasowane. Tylko szkoda, że nie wykonałeś tych trudniejszych kół(chociaż nie każdy teciak musi być taki sam), i nie ma na nim zbiorników paliwa na kadłubie. Jeszcze jedno co mnie zastanawia, to gąsienice. Dobrze ich nie widać na fotkach, ale zrobiłeś je chyba zupełnie po swojemu, i wyglądają trochę jak ze współczesnych czołgów. Ogólnie modelik się podoba i gratuluję pomysłu, pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz
#3
Trawa jest naturalna, psuje wygląd modelu. Chociaż takiego malowania nie było w Brygadzie im. Bohaterów Westerplatte, to jednak model jest zrobiony według swojego pomysłu, inaczej. Apsorbuje uwagę, przyciąga swoim indywiudalizmem, absorbuje. Tło jest naturalne, dlatego Twój model lepiej się prezentuje od przyrody. Jest inny, nieszablomowy, oddaje zamysł modelarza, porównując naturę z Twoim T-34, to przyroda przegrywa! Wygrał model ze schematami! Świetnie! To mi się podoba! Więcej fantazji oraz świeżych pomysłów! :grin: :razz:Oj zapomniałem, Na wieki, wieków! Tak rób, tak trzymaj, tak sklejaj!
Odpowiedz
#4
Siemanko
Czsochaj, z podobnym kamuflażem (występował tam jeszcze ciemny brąz i chyba był ciemnoszary zamiast czarnego) na T-34 zetknąłem się jakieś 10 lat wstecz i z tego co pamiętam to podobnie malowane były Teciaki w LWP w połowie lat 50-tych, bodajże przy okazji jakichś większych manewrów...... niestety nie posiadam żadnej dokumentacji na ten temat, ino sięgam pamięcią wstecz....
Merkava gratuluję pomysłu :wink: to jest to co Jaroslavy lubią najbardziej-własna inicjatywa :grin: może nie jest to idealne odwzorowanie konkretnego egzemplarza, ale kto jest w stanie udowodnić, że taki wapniano-sadzowy kamuflaż w czasie wojennej zawieruchy (tudzież zgrupowania poligonowego) się gdzieś nie pojawił???? Mnie to malowanie się podoba :grin: i ogromny plus dla Ciebie Kolego :wink: czekam na kolejne Twoje dzieła
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
Odpowiedz
#5
Sowieckie czołgi malowane były także w ,,gałązki'' ale głównie na ciemnozielony tzw. 4BO. W zimie nanoszone były białe plamy, farbą wodną na podłożu kalafonii. W zależności od miejsca działań armii, wozy pancerne malowane były w kamuflaż przewidziany dla danego miejsca. Sowieci byli raczej na bakier z regulaminem, jeśli chodzi o malowania. Okresowe lub tzw. malowania okazyjne pojawiały się na czołgach sporadycznie, raczej by imitować ,,wojska NATO''. RUDY przez cały film był zielony i tu musimy bazować na serialu. Podczas bitwy o Berlin malowane były pasy na wieżach i kadłubach sowieckich czołgów. To malowanie to fantazja modelarza, jednak mi się podoba, niw tylko malowanie ale i model.
Odpowiedz
#6
Wiele osób mnie pytało z czego jest wykonana lina...otóż jest ona wykonana ze sznurka od suszarek podsufitowych co to się w łazience zakładaWink
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,175 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,342 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
Wink [Galeria] Powrót po paru latach-Messerschmitt BF-109 E 7/90 MM Waloryzowany adamus93 9 3,113 05-02-2022, 10:01
Ostatni post: adamus93
  [Galeria] X-wing pulpetto 3 1,891 12-12-2021, 02:51
Ostatni post: pulpetto
  [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33 messer 11 6,937 31-01-2021, 08:02
Ostatni post: San80
  [Galeria] ORP Ślązak, MKF nr 8, skala 1:200. zablo1978 4 3,404 20-04-2020, 09:07
Ostatni post: Lesio73
  Type 98 Ke Ni kolejny model Aleksandra N. krys 2 2,627 16-04-2019, 10:08
Ostatni post: krys
  [Galeria] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation rowin 8 5,620 27-12-2017, 03:42
Ostatni post: Hastur
  WoT zagadka, galeria Japończyk 17 7,561 20-12-2017, 08:29
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100 - Galeria Hastur 11 7,551 10-06-2017, 11:37
Ostatni post: Tommy T.B.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości