Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt modelu kartonowego BMW E60 :)
#1
Witam. W związku z tym, że jestem już trochę doświadczonym modelarzem, skleiłem wiele modeli Małego Modelarza to teraz naszła mnie ochota na zrobienie czegoś samemu od początku do końca.
Mój wybór padł na samochód osobowy BMW E60 Smile  Ale nie ma być to zwykły model w skali 1:25 Smile
Wymiary są już przeliczone na moją skale Smile Długość bedzie wynosiła 1 metr, a szerokość 38 cm Smile
W związku z początkiem budowy mam takie ważne pytanko Wink Chciałbym zbudować samochód na ramie takiej jak jest w samochodzie a nie na takiej jak w małym modelarzu, czyli kawałek kartki Smile
Czy wiecie skąd można wziąść wygląd ramy do tego BMW ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
W zwiazku z tym ,że jesteś doświadczonym modelarzem bo skleiłeś wiele modeli Małego Modelarza i naszła cię ochota na zrobienie czegoś samemu od początku do końca to na początek wpisz sobie w google - rama BMW E60 .
Z niedzielnym pozdrowieniem Dominik294
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#3
Jakoś nie moge znaleźć w google .
Odpowiedz
#4
Witam
Z tego co się orientuję, a zawodowo zajmuję się samochodami, BMW nie ma ramy, jest zbudowany jako nadwozie samonośne.
Odpowiedz
#5
Czyli zamiast ramy jest normalny " Płat metalu ", a do niego są poprzyczepiane części ?
Odpowiedz
#6
Tak, "płat metalu" odpowiednio wyprofilowany, ze wspawanymi wzmocnieniami, a fachowo się to nazywa "płyta podłogowa".
Odpowiedz
#7
A te wspawane wzmocnienia płyty podłogowej to "podłużnice" się nazywają
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#8
Czyli musze zrobić raczej tak jak jest w tych modelach w Małym Modelarzu ?
Odpowiedz
#9
W jaki sposób zrobisz model to już jest Twoja decyzja.
Odpowiedz
#10
Ale chodzi mi o to, czy w prawdziwych samochodzie jest coś w tym stylu  ?
Odpowiedz
#11
(09-01-2011, 06:33)Mariusz Kita link napisał(a): Tak, "płat metalu" odpowiednio wyprofilowany, ze wspawanymi wzmocnieniami, a fachowo się to nazywa "płyta podłogowa".

A wygląda to tak :

[Obrazek: th_bmw4.jpg] [Obrazek: th_bmw3.jpg] [Obrazek: th_bmw2.jpg] [Obrazek: th_bmw1.jpg] [Obrazek: th_bmw.jpg]

Jest to płyta podłogowa BMW E36, ale wzorować się na tym możesz  Wink Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZIS - 3 Prezentacja modelu 3D piotrek 85 30,705 29-01-2014, 03:21
Ostatni post: ZbiG
  Poszukiwany projektant modelu stacji benzynowej. Piotreq 1 4,532 24-11-2013, 07:17
Ostatni post: piotrek
  [Projekt] Brytyjski czołg szybki A13 Cruiser Mk III Lucjusz 14 10,156 02-09-2013, 09:00
Ostatni post: bomb007
  Zlecę zaprojektowanie modelu śmigłowca. dominik294 5 3,699 10-08-2011, 08:20
Ostatni post: dominik294
  Projekt "na gorąco"... z teki projektanta. Marek P. 10 6,216 26-02-2011, 10:06
Ostatni post: Marek P.
  Projektowanie modelu samochodu UNOfire 4 6,483 30-11-2009, 08:40
Ostatni post: mariusz30003
  [pytanie]Wydruk modelu w innej skali? Mihu 3 6,063 04-07-2008, 05:57
Ostatni post: Mihu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości