Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica rozdzielcza
#1
Jak we wszystkim szkół pewnie jest nie wiele mniej niż modelerzy ale spełniając prośbe postaram się przedstawić Wam jak ja wykonałem tablicę zegarową w Barracudzie.

W sumie za namową kolegów a nie z własnej incjatywy postanowiłem uplastycznić trochę model. Pomyślalem że wykonanie zegarów nie będzie takie trudne.
Zabrałem się za zegary wiedząc że, wikol po wyschnięciu jest bezbarny zrobiłem próbę na kawałku tekturki żeby nie wystąpiły żadne niespodzianki. A konkretnie chodziło mi o wykonanie wypukłości imitujacej szybkę zegara. Próba spełniła moje oczekiwania. Zabrałem się więc do wykonywania "oszklenia na zegarach". Na podklejoną tekturą tablicę nałożyłem po kropelce wikolu (niektórzy używają do tego celu lakieru bezbarwnego).

[Obrazek: 80a8e22baf8a318fm.jpg]

A tak to się prezentuje po wyschnięciu

[Obrazek: 38b9aaed3a851110m.jpg]

Patrząc na to doszedłem do wniosku że nie będzie zbytnią trudnością dorobienie oprawek do tych niby szkiełek. Z cieniutkiego drutu z jakieś cewki zrobiłem kółka nawijając ten drut na różnej grubiści wiertła - zbliżone średnicą do średnicy danego zegara.

Tak wyglądało to po przymierzeniu tych oprawek.

[Obrazek: 0ab64a3a104a3b1dm.jpg] [Obrazek: 1fd7a28d19f15b3bm.jpg]

Później malowanie, malowanie i jeszcze raz malowanie tych drobiazgów.

Po pomalowaniu i przyklejeniu.

[Obrazek: 5012a4e0cadc5644m.jpg] [Obrazek: efe9e3fd17eb4221m.jpg]

Kolejnym etapem było z zapasu koloru powycinać różne prostąkąty, kółka które mają imitować wszelkie blaszki czy gniazda "bezpieczników" tj. wszystko to co choćby w niewielkim stopniu wystaje, odstaje od tablicy. W niektórych miejscach pomalowane druciki mają imitować wiązki przewodów i oczywiście żaróweczki z takich torebek które można znaleść w nowych butach, a w toferkach tych znajdują się różnej średnicy kólki i nie tylko kólki. Ponieważ taką tablicę wykonywałem pierwszy raz kóleczki montowałem dwoma sposobami. Pierwszy polegał na tym iż pomalowaną kólkę przyklejalem w miejsce gdzie mogła być kontrolka ale wydaje mi się że zbyt odstawaly. Na zdjęciu poniżej w prawym górnym rogu, dwie koło siebie.

[Obrazek: 286a84007439bb70m.jpg]


Druga metoda polegała na tym że, nawierciłem lekki dołek i w to miejsce wkleiłem pomalowaną koleczkę. "Lampka" o jeden zegar poniżej. Wydaje mi się że druga metoda jest lepsza.

[Obrazek: c0dc35602172b11dm.jpg]

Na sam koniec na to wszystko dwie warstyw a może trzy lakeiru i tablica gotowa.

Mam nadzieję że powyższy opis przyda wam się doczegoś i że napisałem to tak że rozumiecie co chciałem wam przekazać.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości