Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halifax, Lancaster ...
#1
Witam, jestem nowy. Podglądam Was i podziwiam, bo sam od lat szkolnych mam tego modelarskiego bzika. Chcę pokazać moje 4, czterosilnikowce. Najstarszy B-17, to już dekada. Tej zimy zlepiłem Halifaxa z Gomixu. Przyjemny model, oszklenie z Gomixu pasuje. Poprzedniej zimy skleiłem Lancastera (Gomix) z najnowszego wydania w 2007. Model naprawdę przyjemny do klejenia, ruchome wieże i stery, kolory naprawione. Za to oszklenie Gomixu wogule nie pasuje. Robiłem je sam i dziś żałuję, że skapitulowałem przed charakterystycznymi bąblami. Halifax ma ruchome wieże, ale stery dzieliłem sam. Mocno go polakierowałem bo chciałem upodobnić do lubianych modeli w kredzie. I to tyle.

[Obrazek: 9a27f34a14c65997.jpg]

[Obrazek: 5f8239b741b2758f.jpg]

[Obrazek: 85e0ad80f9143c51.jpg]

[Obrazek: 36cf901766b3ef00.jpg]

[Obrazek: e77b54b9c64572f7.jpg]

[Obrazek: 0a3ae3812f124bc3.jpg]

[Obrazek: ac3aac12874243d5.jpg]

[Obrazek: e9686b9170d113be.jpg]

[Obrazek: 574fb1b66e5b21ce.jpg]

[Obrazek: c24621c90a8beb55.jpg]

[Obrazek: 55fc6c2247a6e3c9.jpg]

[Obrazek: 9c0097120357ae53.jpg]

[Obrazek: 785945f7fd3d78bb.jpg]

[Obrazek: aca0cf45c801e6f2.jpg]

[Obrazek: 7eb381c18056e9fc.jpg]

[Obrazek: ab9599fb40ae9a2b.jpg]
Odpowiedz
#2
Świetna kolekcja, jestem pod wielkim wrażeniem !!!! Modele czysto i dokładnie sklejone no i widzę, że Antoś na warsztacie stoi  :milbravo: :milbravo:
A mam pytanie o Shidena: To jest model na kredzie?? Jak se go kleiło??
Gratulacje  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#3
Kolekcja godna pozazdroszczenia  PDT_Armataz_01_11

Szkoda, że nie pokusiłeś się o zrobienie klap w Lancasterze :vvv:
Po twoim opisie widzę, że oszklenie Gomixu mogę wyrzucić do kosza (tylko kabina czy reszta też) :?:

PS.
Forteca aż się prosi o nowe opracowanie  PDT_Armataz_01_25
Odpowiedz
#4
Piękna kolekcja  Confusedhock: ,a mam nadzieje ,że budowę ,,Antka,, zobaczymy na forum.  PDT_Armataz_01_34
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#5
(13-03-2011, 06:06)dominik294 link napisał(a): Piękna kolekcja  Confusedhock: ,a mam nadzieje ,że budowę ,,Antka,, zobaczymy na forum.  PDT_Armataz_01_34

Też mam taką nadzieję  :lol:
[Obrazek: adad0d95a54c3b35.jpg]
pozdrawiam madteam19
Odpowiedz
#6
No cóż. Właśnie szczękę pozbierałem z podłogi, złapałem z powrotem oddech więc sklecę parę słów. Gratuluję dorobku i warsztatu jaki posiadasz. Po obejrzeniu Twojej galerii uświadomiłem sobie jaki jestem malutki w tym co robię. Witam na forum i zapraszam do rozpoczęcia relacji. Będzie się od kogo uczyć.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#7
Witam. Miejsca Waści zazdroszczę, to trza mieć hangar a nie pokój. Modeliki pierwsza klasa. Może by tak relację z budowy Antoniego?

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#8
Super masz kolekcje! Może porobisz galerie poszczególnym modelom?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#9
Fiu fiu! Jest na czym oko zawiesić!!!
(13-03-2011, 08:11)Kroolo link napisał(a): Może porobisz galerie poszczególnym modelom?
Przyłączam się do sugestii. Fajnie byłoby pooglądać każdy z tych samolotów osobno. I fajnie byłoby zobaczyć Cię w akcji w jakiejś relacji.
Odpowiedz
#10
To jest prawdziwe wejście smoka Confusedhock:

Odpowiedz
#11
Ożesztywmorde. Toż to zbiór jak z muzeum lotnictwa jakiegoś!!!
[Obrazek: userbar.jpg]
[Obrazek: button_f.jpg]             [Obrazek: button_e.jpg]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#12
Jesteś moim drugim idolem na tym forum Smile
Relacja z Antka jak najbardziej wskazana...
I galerie, jak powiedział kroolo, tak samo :milbravo:
Odpowiedz
#13
Piękna kolekcja!
Dołączam do prośby o galerie poszczególnych modeli.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#14
Confusedhock: Wspaniałe !!  Szczerze podziwiam kolekcję i wykonanie  :milbravo: :milbravo:

Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#15
Świetna kolekcja! Jestem pod ogromnym wrażeniem!
Nic więcej nie wymyślę ponad to, co inni już napisali:  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#16
(13-03-2011, 08:11)Kroolo link napisał(a): Może porobisz galerie poszczególnym modelom?
Obcykaj je wszystkie dokładnie bo naprawdę jest na co popatrzeć PDT_Armataz_01_11
Na warsztacie:
W budowie: Dewoitine D-520
Skończone: Me 109 G6, Ławoczkin Ła-5 FN, Jak 3
Nie skończone: Ju 87 G-2
Odpowiedz
#17
  Na pewien czas zaniemówiłem. Oglądałem. Słowo "podziw" jest tutaj zbyt skromne. To jest to, o czym marzę, ale jest to poza moim zasięgiem.
  Gratuluję serdecznie i czoła chylę przed ogromem pracy włożonej w tę kolekcję. Dobrej pracy.
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#18
Przykro, ale relacji An-2 nie będzie, bo jestem zielony na komputerach. Zdjęcia wkleił mi syn. Postaram się o końcową galerię. Shiden jak cała piątka w kredzie. Nie mam oporów do tego materiału. Shidena nie impregnowałem (z resztą nigdy tego nie robiłem) i na koniec klejenia pod kabiną a więc miejscu gdzie najczęściej dotykają palce, zaczęły się niewielkie oznaki wycierania zielonej farby. Ale doliczam to jako ślady eksploatacji. Kleję butaprenem, dla tych co nie wiedzą to informacja, że nie każdy butapren się nadaje. Nie używam laserków. Kolego z Jarocina-szkoda oszklenia Lancastera do kosza. Ja porozcinałem je, plus jakieś inne opakowania np. po wodzie kolońskiej celem uzyskania kawałków z uwypuklonymi krzywiznami. Z tych kawałków posklejałem wieżyczki. Starałem się robić łączenia na ramkach żeby te łączenia zamaskować. taką drogę obrałem i jakoś to wyszło. Kroolo i koledzy, sugestia interesująca ale sam nie dam rady. Z resztą każdy chyba model ma już gdzieś zamieszczoną galerię innych kolegów. Aha, Halifax ma wydrukowane tylko dwa kompletne karabiny, resztę sam kombinowałem.   
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
Piękna kolekcja, pozazdrościć przede wszystkim rozmachu(bo tego mi niestety brakuje :oopsSmile

:milbravo:
Odpowiedz
#20
Kajym to pójdź za przykładem relacji ZbiG-a.
Zdjęcia porób sam, syn Ci od czasu do czasu wklei, a Ty dopiszesz tylko text.
Odpowiedz
#21
Uo matko i córo,  Confusedhock: Aleś bracie pojechał z tą kolekcją, aż miło popatrzeć  Big Grin Jak widać te 4-silnikowe bydlaki jednak gdzieś się kleją, szkoda że tak mało ich na światło dzienne wypływa. Smile Sam zresztą rozbebeszyłem jednego...  :oops:

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnych galeriach Smile

PS: może z pomocą syna, zdecydujesz się na próbę z relacją, hm? Smile Napewno wielu byś tym ucieszył Smile

"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#22
Również chciałbym pogratulować potężnego dorobku i na najwyższym poziomie, można te zdjęcia godzinami oglądać Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
:milbravo: :milbravo: :milbravo:

Szkoda właśnie, że mamy brak relacji z budowy dużych modeli... nawet dwusilnikowce ciężej spotkać, a co dopiero cztero.
Odpowiedz
#23
Ech Piterski, pierwsze zdjęcie Antka jest z czasu kiedy miałem pokazać swoje modele, no jednak się to odwlokło. Zdjęcie drugie to stan obecny, jest to wykonanie wersji pośredniej. Sprudin, Twoja kabina z relacji 4-silnikowego bydlaka śniła mi się po nocach. Teraz model którego miało nie być. corsair F4U-1D z Gomixu mało co nie wylądował w koszu po tym jak ceva w 2008 zaprzestał jago relacji. Pamiętam że na skrzydłach środkowe części poszycia mocno przycinałem żeby jakoś dopasować. Ruchome stery obroniły go przed zagładą.
Pozdrawiam.

[Obrazek: 5383c52e4ebc3860.jpg]

[Obrazek: 2ba3885548b33951.jpg]

[Obrazek: d22bfcc2b530937a.jpg]

[Obrazek: 46a9409aae51f520.jpg]

[Obrazek: 6cf5e1f925fe9cd6.jpg]

[Obrazek: 3e5bc95afc94fe5b.jpg]
Odpowiedz
#24
a ja bym jeszcze chciał zobaczyć bliżej B-17G  ;-)
[Obrazek: adad0d95a54c3b35.jpg]
pozdrawiam madteam19
Odpowiedz
#25
Madteam19,  piękną galerię B-17G zrobił Sprudin w2008 r.        Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50. zablo1978 2 5,637 04-09-2015, 10:34
Ostatni post: Nico
  [G] HANDLEY PAGE "HALIFAX" B Mk II - FLY MODEL nr 57 ZbiG 18 6,815 08-04-2015, 02:59
Ostatni post: SZAD

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości