Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
An-2 z Orlika
#1
Witam, jeszcze przed świętami ukończyłem Antka. Trochę się sprężałem a to dlatego, że kilka lat temu mój syn skakał z tego typu samolotu. Wiem wiem, woleli byście relację, ale problem już znacie z galerii 4-silnikowców. Syn nie zawsze w domu a przesunięcia relacji w czasie wydaje mi się takim trochę naginaniem rzeczywistości. W modelach od pewnego czasu nie naciągam anten bo:  1.nie robię na konkursy,    2.łatwo uszkodzić przy odkurzaniu,    3.dać komuś do ręki to prawie pewna awaria anteny. Po sklejeniu Antka i Mitchela z Orlika wiem, że Haliński nie jest już samotnie wiodącym prym dokładności wśród  wydawców modeli.
                    Zapraszam do galerii.    Józek

[Obrazek: bc7cc17fccc35338.jpg]

[Obrazek: f060d779f93fabbe.jpg]

[Obrazek: cae072dc3de8f694.jpg]

[Obrazek: b7baac7f323e602a.jpg]

[Obrazek: f744e390e9e24f8c.jpg]

[Obrazek: 31d7319a8f3287fe.jpg]

[Obrazek: bd39dc8214af283e.jpg]

[Obrazek: e97319637b7bd457.jpg]

[Obrazek: b7bf924cf3ea56e2.jpg]

[Obrazek: 4c635b62d2837243.jpg]

[Obrazek: 854e9dfbd4d0ef53.jpg]

[Obrazek: ef1d1729b2b55ab6.jpg]

[Obrazek: dd1ffbeedd0b6504.jpg]

[Obrazek: 55e2fdc87823e08e.jpg]

[Obrazek: 8616ed9eecfe3e4b.jpg]

[Obrazek: e7349135b67d8f3a.jpg]

[Obrazek: 5f51285a67a4853c.jpg]

[Obrazek: 18907a3ab33c19fc.jpg]
Odpowiedz
#2
Solidna i piękna robota Panie kajym  :milbravo:
A może kilka szczegółów o opracowaniu - gdzie było najtrudniej, gdzie mniej trudniej  ?
Odpowiedz
#3
Co tu dużo gadać , zdetronizowałeś Cevę jeśli mowa o standardzie.  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#4
Wygląda niesamowicie ten Antoni. Moje gratulacje  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#5
Witam. Gratulacje, od nich pozwolę sobie zacząć ten wpis. Pierwsze pytanie jakie się ciśnie to ile godzin dziennie / jak mniemam / poświęcałeś Antoniemu ?. Czy powierzchnie sterowe oraz drzwi są ruchome czy to tylko aranżacja na potrzeby zdjęcia ?. I ostatnie, czy kabina to wytłoczka ?.
Życząc spokojnego weekendu,

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#6
"No i bardzo ładny model,bardzo mi się podoba" PDT_Armataz_01_34 gratulacje.
Odpowiedz
#7
Gratuluję. Naprawdę udany model  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Przyłączam się do apelu Many'ego Smile
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#8
Wymiękam, tylko tyle jestem w stanie z siebie wydusić. :milbravo:
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#9
Ma tylko nadzieję, że tego nie będziesz "glancował" co by "kredę" przypominał. Byłoby to niewybaczalne, zniszczyć tak pięknie sklejonego "antosia". Pełny respekt dla cierpliwości i precyzji wykonania. Mam ten model i strasznie mnie łapki swędzą do pocięcia, ale widok kupki moich rozgrzebanych latadeł jakoś mnie powstrzymuje.
Mam pytanie, wspomniałeś o tym, że nie robiłeś relacji bo była by z opóźnieniem, to ile ty chłopie czasu poświęcasz dziennie na modele?
Odpowiedz
#10
Świetny model, a napisałbym że idealny gdyby nie końcówki skrzydeł.
Mimo to gratuluję.

ps. Silnik robiłeś w której z wersji zaproponowanych przez autora?

ps2. Trochę dziwnie :? pasuje kamuflaż na skrzydłach i kadłubie. Wygląda jakby oryginał był składany z dwóch egzemplarzy.
Odpowiedz
#11
Piękny!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#12
Wyśmienity model, wielkie gratulacje  :milbravo: aż się łezka w oku kręci kiedy człowiek sobie przypomni jak z takiego oryginała spie.....ł w połowie drogi  :mil11:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Moje gratulacje , pięknie wykonany model.  :milbravo:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#14
Model wygląda świetnie! Bardzo podobają mi się zdjęcia w plenerze!  :milbravo:
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#15
Galeria otworzyła mi się na plenerach.Nieco się zdziwiłem-zdjęcia oryginału w galerii?!
Naprawdę jest co podziwiać!!!
Odpowiedz
#16
  Gdyby nie stojące śmigło, pomyśleć by można, iż oryginał to lata nad temi górkami.
  Moje szczere uznanie i gratulacje! Wykonanie; - trudno o lepsze!
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#17
Sliczny...!! Piękna robota! Gratuluję!  :milbravo:
Odpowiedz
#18
Witam, widzę że trochę odpowiedzi mnie czeka. Miałem sporo wolnego czasu w okresie między świątecznym stąd takie tempo. Model idealnie opracowany. Autor dobrze omawia i podpowiada. Drobne części są dublowane na wypadek zniszczenia. Jest przemyślane ułożenie części na arkuszach, że nie trzeba szukać. Jeśli cierpliwości wystarcza, to miodzio do klejenia. Jest to jednak model wymagający ze względu na z detalizowanie i specyfikę konstrukcji. Błędów i niedokładności mojego sklejania trochę mam ale mam je w każdym modelu. Części w tej wycinance są pięknie spasowane za wyjątkiem jednej, ale tu nie wiem czy to moja wina czy nie. Otóż w kabinie skracałem cz. 35b,b,d,h. Może dlatego, że (tu do Ciebie Paweł O) powierzchnie sterowe i drzwi są ruchome. Chcąc mieć takie drzwi zacząłem przedział desantowy oklejać poszyciem zewnętrznym nie od przodu, ale od trzeciego poszycia (przy drzwiach) żebym mógł zamontować gotowe drzwi. Jest w modelu sporo koloru zapasowego, więc zrobiłem dwa paski jako zawiasy, wzmocniłem je taśmą przezroczystą, ot i drzwi się otwierają. Ale ta kolejność może była przyczyną problemu z cz. 35. Na stateczniku pionowym przykleiłem razem osłonę z popychaczem (cz.135) a na sterze kierunku orczyk ale nie sklejony z popychaczem, dlatego popychacz swobodnie wchodzi między dwa wypusty przy poruszaniu sterem. Stopień wejściowy ma spłaszczone końcówki i wciskam lub wyciągam go z małych otworków (był zdejmowany do lotu) . Lubię fotografować, ale nic nie manipulowałem ze zdjęciami. Chyba wybaczycie, że za tło wziąłem moją okolicę (tu mnie Bocian 50 lat temu przyniósł). Kabinka to nie wytłoczka. nie ma wypukłości i ramki kleiłem na folii kupionej kiedyś w sklepie komputerowym. Nie znam się, ale to chyba folia do bindowania czy coś takiego. Jest dużo lepsza od zbyt sztywnej folii z Gomixu. Ceva- silnik to wersja pośrednia, bo jestem za cienki do pełnej wersji. Ale Ty, Mistrz precyzji i jeszcze paru innych kolegów pewnie kiedyś dacie czadu. Natomiast kamuflaż skrzydła i kadłub pasuje. Wydaje mi się, że chodzi Ci o dolny płat tuż przy kadłubie. Rzeczywiście jest w innym odcieniu, ale jest to jednakowo po obu stronach i ja myślę, że to są chodniczki.
Miło mi, że model się podoba, ale to po części zasługa dobrego opracowania.                                        Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Model znakomity. Doświadczenie robi swoje. :milbravo:
Jednak muszę się doczepić do zdjęć; na każdym zdjęciu jest coś ucięte co sprawia, że źle się je ogląda (i nie chodzi mi tu o zdjęcia szczegółów modelu!)
Odpowiedz
#20
Witam ponownie. Słusznie Air_22 zwracasz uwagę z uciętymi zdjęciami. Jakoś przeoczyłem to robiąc galerię. Ponieważ nie prowadziłem relacji chcę teraz podzielić się i napisać jaki zrobiłem myk ze slotami. Może to się komuś przyda (nie myślę o tzw. wyjadaczach). Otóż nie robiłem zawiasów ruchomych jak podpowiada autor. Dla mnie jest to za skomplikowana technika jak na skromny warsztat a przypuszczam, że na zawiasach ruchomych sloty miały by tendencję do opadania. We wrędze 107j wyciąłem trójkąty ale z odwrotnymi skosami(można kwadraty). Po doklejeniu pasków tekturki z dołu i z góry ma się otwory w tej wrędze w które wchodzi dopasowana imitacja zawiasów. "Zawiasy" te na sztywno przykleiłem do gotowych slotów. wyciągając sloty do przodu i rozsuwając na boki ma się je nie opadające a równocześnie ruchome. Myśle,że z dodanych zdjęć można to po części wyczytać. Dla mnie to rozwiązanie jest wystarczające.            Pozdrawiam


[Obrazek: 42307880.jpg]


[Obrazek: 52922936.jpg]


[Obrazek: 65501000.jpg]
Odpowiedz
#21
Kajym pytanie dotyczy kamuflażu na prawym górnym płacie przy przejściu kadłub skrzydło - wygląda jakoś mało realistycznie to przejście kolorów - dziwne ostre przejście między kolorami oprofilowania i poszycia skrzydła . Tak jest w modelu , czy może coś ratowałeś  ? Mam zamiar sklejać ten model ,a nie mam zamiary szastać monetkami na bubel graficzny ,ewentualnie liczę na jakąś erratę tak modną i nagłaśnianą w przypadku wpadek graficznych wiodących wydanictw . Fakt ,ze na forum zaglądają często wydawcy tego modelu ,ale niestety od dłuższego czasu  mają tzw. " ciche dni na forum " - niestety Ostoja klejący ten model jest poza zasięgiem ,więc wybacz ,że pytam Ciebie  :mrgreen:
Odpowiedz
#22
A ja mam pytanko odnośnie tej relacji : http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...c&start=60 a dokładnie 8 post od góry. Miałeś taki problem w  modelu??
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#23
Passer M    nie mam dostępu do materiałów źródłowych więc nie umiem Ci odpowiedzieć na poruszony problem. Wcześniej trochę przesadziłem pisząc że model idealnie opracowany i mogę być posądzony, że jestem rzecznikiem Orlika a nie jestem.Nie ma idealnych modeli, bo u Hala też są błędy i erraty. Są dobre lub złe opracowania, to jest dobre. Kamuflaż taki jest w modelu i ja nic nie poprawiałem. Pewnie taki jest w oryginale, ale tego nie wiem. Natomiast  wspomniane oprofilowanie jak i końcówki skrzydeł, no to trochę gimnastyki żeby je dobrze wyprowadzić. Mnie nie do końca to się udało co wspomniał już Ceva.    Dominik 294, co do ósmego postu to miałem problem, ale w środku w kabinie. Tylko że ja najpierw zewnętrzne przykleiłem a potem kombinowałem w środku. Ostoja zrobił ten sam błąd co ja z oklejką ale w porę się skapowałem. Ona idzie dołem a nie górą. No i teraz musi ją obciąć. Czwarte zdjęcie w tym poście to wydaje mi się, że poszycie kabiny pilotów jest trochę przekoszone. No i ja nie robiłem wstawki (widać to na drugiej str. w galerii "Halifax,Lancaster". Wręgi wycinałem sam z tekturki 1mm i dla usztywnienia przejechałem z jednej strony GLUE. Dwie strony gluta to zrobiły by się za kruche. I jeszcze jedno, każdy sklejacz ma swoją koncepcję i ja też nie zawsze szedłem zgodnie z podpowiedzią autora. Przykładowo wręga 35i ma 2mm. Ja zaś zrobiłem dwie po 1mm lekko jedną poszerzając (galeria czterosilnikowców str.1). Ta zielona poszła do zespołu silnikowego i dopiero gotowe zespoły skleiłem razem. Czy te wyjaśnienia są wystarczające nie wiem.              Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Kajym wystarczające ,dziękuje  bardzo .
Ps. Ja nie kleje samolotów ,ale jak popatrzę na tego ,,Antka,, to normalnie ,aż mam ochotę zmienic upodobania . Robi wrażenie  :milbravo:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#25
Kajym - dziękuję za wyczerpującą informację . Ten fragment kamuflażu wygląda dziwnie ,ale być może po prostu tak było w oryginalnym egzemplarzu ,ale to wie tylko projektant tego modelu  :mrgreen:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] FAMO Rubezahl, 1:25 od Orlika ediacz 17 5,433 19-11-2019, 09:48
Ostatni post: Karas
  Orlik z Orlika kajym 35 23,598 14-04-2015, 08:50
Ostatni post: Gonzo
  DH.6A z Orlika cotlet 40 13,766 18-05-2012, 05:34
Ostatni post: oldboy
  BTR-152W z Orlika Boogie 8 5,174 12-03-2012, 01:33
Ostatni post: Sprudin
  An-2 z Orlika Boogie 19 7,471 29-02-2012, 06:27
Ostatni post: Boogie
  Ansaldo A.1 Balilla z Orlika Partyzant 6 5,106 25-07-2011, 11:05
Ostatni post: uri
  [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika Partyzant 6 5,314 07-02-2011, 04:10
Ostatni post: Paolo vanKossi
  [Galeria] 41.M TURAN II z Orlika Partyzant 12 5,800 15-09-2010, 02:36
Ostatni post: Piter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości