Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy poważny projekt FM Nagato 1:300 ;)
#51
Radku ja na ten zakątek czekałem jakieś 10 lat, a właściwie jest to cały pokój przeznaczony na modelarstwo ;D

Tymczasem zakątek wydaje plony choć wczoraj grypa rozłożyła:

[Obrazek: th_IMG_2860.jpg]

Wieże dział kazamatowych (chyba tak to się nazywa :o) 18szt upiększone o okienka? i wzmocnienie podstawy(łożyska)?.
Brakuje jeszcze luf i pokrowców, bo ćpun Wink nie może się zebrać do apteki Tongue
Właściwie zrobiłem je tylko po to aby móc okleić pierwszy poziom poszyciem Smile

Co do ISE to samo to, że plan jest wydrukowany w 1:300 wystarczy, żeby już zacząć PDT_Armataz_01_36

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#52
Co by nie było, że się opierniczam;

[Obrazek: IMG_2880.jpg]

Tłoczek na pokładzie coraz większy zostało niewiele, ale najwięcej roboty z najmniejszymi wywietrznikami 48 szt Wink


PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#53
Witam

Powoli prace trwają nad dość utrudniającą życie sekcją, którą na zmianę robię z wyposażeniem pokładu. Wygląda na to, iż jestem w połowie drogi na szczyt i jednocześnie dodaje coś tam od siebie co spowalnia nieco pracę. Na szczęście w porównaniu z planami, trzeba przyznać, że jest to dość wiernie odtworzone, tylko trzeba dodać kilka bajerów i jest ok.

[Obrazek: th_IMG_2955.jpg]

Waśnie męczę następne dwa poziomy, ale chyba pokażę już na gotowej nadbudówce.

PS: Ładny kolorek na tło wybrałem???....... Smile

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#54
Minęło ponad dziesięć dni, a tu już następna aktualka, ale się rozpędzam......

Prawdę mówiąc cieszę się, że mam już wszystkie jej kartonowe elementy za sobą.
Może nie była to walka, ale wymagała trochę więcej skupienia niż przy innych elementach.
Efekty poniżej;

[Obrazek: th_IMG_2967.jpg] [Obrazek: th_IMG_2963.jpg]

Jest to podstawowa konstrukcja, która dodatkowo urozmaicę o kilka drobiazgów, ale to juz zobaczycie w galerii końcowej. No i wezmę się za resztę i finito.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#55
Nie powiem, imponujące PDT_Armataz_01_34
Pzdr
Odpowiedz
#56
Witam

Zmęczyło mnie to urozmaicanie nadbudówki i powoli zacząłem składać wszystko w całość, czego efektem jest poniższy obrazek:

[Obrazek: IMG_2984.jpg]

Aparat już padał, więc foto takie trochę na szybkiego, ale niema co zdradzać za dużo szczegółów, w międzyczasie czekania na dodatkowe akcesoria będę sobie skubał jakieś zabaweczki pokładowe.....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#57
Okrętowcem nie jestem, ale patrząc na to zdjęcie w życiu bym nie pomyślał, że to 1:300  :milbravo:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Odpowiedz
#58
Witam

(05-03-2012, 09:13)Jari link napisał(a):Okrętowcem nie jestem, ale patrząc na to zdjęcie w życiu bym nie pomyślał, że to 1:300  :milbravo:

Najlepsze jest to, że to dopiero 80% modelu.....

Czas coś tam pokazać. Na początek element, którego deczko się bałem, ale po kilku próbach coś tam wyszło:

[Obrazek: th_IMG_2999.jpg]

Wzorowałem się wiadomo na kim Smile i efekt jak na moje umiejętności znośny. Ostatnim grubszym elementem są żurawiki w kształcie litery v, a potem tylko drobnostki (olinowanie Big Grin)

Działając coś w temacie wyposażania pokładu urozmaiciła się rufa i dziób :

[Obrazek: th_IMG_3002.jpg]

Mam zamiar dodatkowo wstawić maszciki do tentów tropikalnych.
Aha bym zapomniał brakuje jeszcze luf od 150mm i 127mm, ale już w przyszłym tygodniu dojdą, bo jak ja się w Olsztynie pokażę. Ok biorę się dalej za robote puki jest czas.....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#59
Żeby nie zakładać nowego wątku, napiszę tu.

Jak wiadomo czeka na mnie wykonanie olinowania, co mnie trochę martwi. Dla relaksu robię maszciki tentu tropikalnego i z ciekawości połączyłem je nitką ciągnącą się za patykiem na którym był butapren. Ku mojemu zdziwieniu wygląda to rewelacyjnie. Niteczka jest tak cienka, że widać ją tylko pod światło co daje bardzo realistyczny efekt jeśli chodzi o skalę. Wadą jest pewnie niezwykła delikatność, ale na każde olinowanie trzeba uważać.

Co o tym sądzicie, foto nie wstawię, bo mi aparat padł, ale kto klei budziem doskonale wie jak wygląda nitkowanie...

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#60
Prace wykończeniowe trwają, z braku czasu relacja nie wygląda jak powinna, ale choć jedno foto:

[Obrazek: th_IMG_3016.jpg]

Tym razem od rufy, jeszcze kilka drobnostek jak lufy 150mm, olinowanie i praktycznie galeria końcowa, więc do następnego za jakiś miesiąc.....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#61
Modelik mnie powala PDT_Armataz_01_34 Odkosy na dioramie tylko takie trochę nierealistyczne się wydają, jakby woda bulgotała wzdłuż całego kadłuba...
Pzdr
Odpowiedz
#62
Cześć .
A jak pasują 127-emki ?
Odpowiedz
#63
Jedno foto ale przynajmniej okręt pokazany w całości PDT_Armataz_01_34
(15-04-2012, 04:15)dokker link napisał(a):Modelik mnie powala PDT_Armataz_01_34 Odkosy na dioramie tylko takie trochę nierealistyczne się wydają, jakby woda bulgotała wzdłuż całego kadłuba...
Pzdr
Może nabiera wody  PDT_Armataz_01_22

Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#64
Dokker odkosy, takie trochę wymuszone ze względu na nierówności. Tongue

Sławek 127-emki, sam ocenisz.....

Radek to nie nabieranie wody, to woda wrze przy rozgrzanym kadłubie od tropikalnego słońca :wink:

Jak powiedział tak zrobił.....minął miesiąc i mamy finito.

Zanim zaczął padać deszcz udało mi się wykonać parę fotek na podgrzanie atmosfery:

[Obrazek: IMG_3049.jpg]

[Obrazek: th_IMG_3051.jpg] [Obrazek: th_IMG_3050.jpg]

Reszta w przyszłym tygodniu po konkursie w Kruszwicy....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#65
Ahoj!
Piękna robota. Ale rozchodzące się fale wzdłuż burt mógłbyś wykonać bardziej realistycznie. Patrzyłem przed chwilą na mój kadłub statku (rozgrzany do czerwoności) w tropikalnym słońcu i czegoś takiego nie widać  :o.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#66
Model cud, miód i orzeszki  PDT_Armataz_01_34 Popracuj tylko nad "wodą" jeszcze, bo tak trochę wygląda jakby się morze gotowało wokół niego :mrgreen:
Pzdr
Odpowiedz
#67
Super wykonanie Ruto :milbravo:, jak tak patrzę na twojego Nagato (i wiele innych wspaniałych okrętów), to nabieram coraz większej chęci na dokończenie swojego kajaka. Jak dla mnie bomba, nic tylko czekać na coś z twojej stoczni, ale w 1:200, pozdro!
Czołgista!
Odpowiedz
#68
Witam

Cieszę się, że się podoba....

Woda jest jaka jest, potem się zobaczy, kujot na 1:200 to Isztvana można liczyć, ale tylko standard.

Tak, jak obiecałem, wrzucam kilka fotek na koniec:

[Obrazek: IMG_3104.jpg]

[Obrazek: th_IMG_3105.jpg] [Obrazek: th_IMG_3091.jpg] [Obrazek: th_IMG_3093.jpg] [Obrazek: th_IMG_3096.jpg] [Obrazek: th_IMG_3098.jpg] [Obrazek: th_IMG_3111.jpg] [Obrazek: th_IMG_3112.jpg] [Obrazek: th_IMG_3113.jpg] [Obrazek: th_IMG_3114.jpg] [Obrazek: th_IMG_3118.jpg] [Obrazek: th_IMG_3119.jpg] [Obrazek: th_IMG_3121.jpg] [Obrazek: th_IMG_3123.jpg] [Obrazek: th_IMG_3126.jpg] [Obrazek: th_IMG_3128.jpg] [Obrazek: th_IMG_3129.jpg] [Obrazek: th_IMG_3130.jpg] [Obrazek: th_IMG_3132.jpg] [Obrazek: th_IMG_3133.jpg] [Obrazek: th_IMG_3135.jpg] [Obrazek: th_IMG_3137.jpg] [Obrazek: th_IMG_3140.jpg] [Obrazek: th_IMG_3142.jpg] [Obrazek: th_IMG_3144.jpg] [Obrazek: th_IMG_3145.jpg] [Obrazek: th_IMG_3146.jpg] [Obrazek: th_IMG_3147.jpg] [Obrazek: th_IMG_3149.jpg] [Obrazek: th_IMG_3151.jpg]

Uffff udało się nic nie spaprać

Wzorem innych dwie fotki niby oryginał:

[Obrazek: th_stare.jpg] [Obrazek: th_stare2.jpg]

Mała przechwałka z Kruszwicy:

[Obrazek: th_IMG_3088-1.jpg]

Ja ten brzydki jako skala porównawcza:

[Obrazek: th_IMG_3153-1.jpg]

Małe podsumowanie:

Model powstawał około roku, przeżył dwie przeprowadzki, jedno drukowanie wystarczyło, z ogólnego wyglądu jestem zadowolony(inni co mnie zaskoczyło podzielali moje zdanie), co do poprawki przy następnym to: jednolite relingi na całym okręcie, inny kolor pokładu, inny sposób wycinania, lepsza woda, kolor farby, olinowanie.

Na koniec ciekawostka: Podobno mam predyspozycje do projektowania modeli. Dla upewnienia sie czy to prawda, postanowiłem coś ugliglać ciekawego. Na razie projekt nazwałem"X", bo nie wiem czy wypali i nie będę zapeszał. Do tej pory zrobiłem kilka prób i oto efekty:
[Obrazek: th_IMG_3085.jpg]

Każdy wie co tam widać, ale na uwagę zasługują ryfle, które postaram się wykorzystać. P-loty też mam i drobnicę pokładową, więc początek zachęcający......

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#69
PDT_Armataz_01_34
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#70
:milbravo:
Fantastyczny model. Gratuluję Smile
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#71
Świetnie wyszedł  :milbravo:
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#72
Bardzo ładny okręt! Gratuluję!!
Jedyne co mi nie pasi to zestawienie spokojnej, spokojniutkiej wody i bandery szarpanej wichrem.  :razz:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#73
Szuruburu chlastu chlastu yyyyyyyyy.......... a witam tak sobie tu zamiatam, bo chciałbym przekazać jedną wiadomość:

Otóż nie wiem czy nie dostane po uszach za to, bo z tego co widzę na forum ta impreza nie jest zbyt rozchwytywana, domyślam się że to z racji uczestnictwa w niej LOK-u, ale co mi tam.

No było to już jakiś czas temu i chwilę zajęło zanim model do mnie wrócił ,ale jest i w zestawie dodatkowo otrzymałem takie cuś:

[Obrazek: th_IMG_3429.jpg]

Brązowy medal za uczestnictwo na Mistrzostwach Świata Rijeka 2012, było to właśnie powodem dla, którego  nie dojechałem do Przeciszowa.....

PZDR

--
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#74
Nie no - ja tam obiekcji nie mam.
Międzynarodowa impreza. To robi wrażenie. Szczere gratulacje.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#75
Co się tłumaczysz ? Brał bys medal na każdej imprezie  PDT_Armataz_01_34
Pzdr
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,462 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,300 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 5,971 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 7,102 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 11,119 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  [R] PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny) Przemek W 29 12,317 20-11-2020, 08:46
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 123,486 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny Wojtas 11 7,084 27-04-2020, 10:29
Ostatni post: Wojtas
  [R] Sd.Kfz 251 ausf D Projekt własny filcu21 10 5,609 19-02-2020, 12:32
Ostatni post: Piter
  [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny tomo11 53 23,302 12-02-2020, 11:29
Ostatni post: yogi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości