Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] STM - PzKpfw. V Panther Ausf. A
#1
Modelik wylądował dzisiaj w moich rękach (to chyba pierwsza Pantera kartonowa w wersji A) - dla zainteresowanych zawartością wrzucam kilka fotek:

[Obrazek: th_IMG_1357.jpg] [Obrazek: th_IMG_1358.jpg] [Obrazek: th_IMG_1359.jpg] [Obrazek: th_IMG_1360.jpg]

Opracowanie graficzne w stylu "Modelikowym" czyli bez żadnych śladów eksploatacji itd. Model oferuje gąsienice z pojedynczych ogniw lub jako pasek. Wnętrza brak. Instrukcja szczątkowa - za to rysunków trochę jest (chociaż zauważyłem, że rysunku przedstawiającego szkielet wanny kadłuba na przykład brakuje).
W skąpym opisie nie ma wzmianki o tym co za egzemplarz Pantery przedstawia model - ale niewątpliwie jest to wersja Befehlpanzer, czyli pojazd dowodzenia (z charakterystyczną anteną m.in.). Mój dalszy "risercz" wskazuje na to, że jest to czołg (oznaczenie R02) należący do Hansa Gruhle - adiutanta niesławnego Joachima Peipera który to dowodził jednostką o oznaczeniu R01. Ładnie pokolorowane zdjęcie można znaleźć tu:

http://www.flickr.com/photos/30334505@N06/5483857043

Tak patrzę na to i się zastanawiam, czy nie rozpocząć relacji...  PDT_Armataz_01_22
Odpowiedz
#2
R02 to oznaczenie czołgów należących do dowództwa pułku pancernego. Mogły powtarzać się w różnych pułkach i dywizjach. Nie wiązałbym tego z jakimś konkretnym czołgistą.

Czy na czołgu jest godło pułku?

Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz
#3
No właśnie że jest to czołg Hansa Gruhle...na ostatnim skanie jest godło jednostki na wieży. Malowanie też pasuje do tego konkretnego czołgu.

http://www.flickr.com/photos/30334505@N06/5483857043

Brakuje czerwonego wypełnienia na "R02" na fartuchu czołgu.

Pzdr
Odpowiedz
#4
Zgadza się - na wieży jest symbol jakiegoś kota (pantery?) wkomponowany w okrąg z błyskawicą. Na płycie czołowej zaś jest godło 1 dywizji pancernej SS "Adolf Hitler" - czyli tarcza z kluczem spoczywająca na dwóch listkach. Dokładnie ten sam model:

http://www.network54.com/Forum/110741/th...anther+R02

PS. Chciałem jeszcze zauważyć, że w modelu niestety ten symbol jest przedstawiony w sposób nieudolny - główka kota i przednie łapki powinny się znajdować na pierwszym planie - a w modelu są przykryte okręgiem. Ale to się da wyretuszować.
Odpowiedz
#5
To prawda, godło tylko przypomina oryginał. Mnie bardziej martwi brak faktury zimmeritu.

Pzdr
Odpowiedz
#6
Chciałem ostrzec potencjalnych nabywców tego modelu, iż posiada on liczne braki części (są one oznaczone, ale miejsce w którym powinna się znajdować dana część jest puste lub element jest widoczny tylko częściowo).  :evil:
Oto próbka (zdjęcie zostało celowo zniekształcone) - czerwone owale to braki (gdyby ktoś nie zauważył ) PDT_Armataz_01_28

[Obrazek: f541e011d1a397ebm.jpg]

Takich brakujących elementów jest ponad 20 !!!
Dodam, że w modelu brakuje też połowy osi kół nośnych (8 sztuk).
Wygląda mi to na kompletny brak korekty przed oddaniem do druku.

Jest to niewątpliwie najgorzej wydany model jaki kiedykolwiek nabyłem.  PDT_Armataz_01_33
Jednak najbardziej boli fakt, że na dwa maile do wydawcy wysłane tydzień temu w czwartek nie otrzymałem do dzisiaj odpowiedzi - przez co nie ukrywam czuję się wydymany. PDT_Armataz_01_16 Wydaje mi się, że w ten sposób nie da się zbudować dobrej relacji sprzedawca-klient.
Nadal jednak liczę na jakąś erratę, bo model jest generalnie fajnie zdetalizowany, a gdyby nałożyć na niego zimmerit to myślę, że cieszyłby oko - i to bardzo.
Odpowiedz
#7
Mam nadzieje, w wydaniu orlikowym takich baboli nie ma
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#8
W końcu jakieś nowości  :twisted: jakoś mi to obojętne, że od 13/06/2011  PDT_Armataz_01_32 się znów zawiesili PDT_Armataz_01_27.

First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#9
to jakby się komuś nie chciało klikać w Kordianowy link ...

"Z dniem 13 czerwca 2011 wydawnictwo Answer po kilkunastu latach zawiesza działalność. Podjęliśmy taką decyzję z przyczyn osobistych. Dziękujemy za te wszyskie lata, mamy nadzieję, że choć trochę wnieśliśmy w rozwój modelarstwa kartonowego. Nie mówimy jednak żegnamy, a do widzenia, może jeszcze kiedyś uda się powrócić do naszego hobby.

Niestety w najbliższym czasie nasze modele nie będą już dostępne w sprzedaży.

UWAGA - przepraszamy za ostatnie problemy z zamówieniami, wszystkie osoby, które dokonały zamówień otrzymają towar w ciągu kilku-kilkunastu dni. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Prosimy o nie składanie nowych zamówień! W przypadku ich złożenia będą one anulowane."



:| :| :| :|
Odpowiedz
#10
Confusedhock: 
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#11
Wieści te pieczętują chyba kwestię ukazania się powstaniowego Hetzera (STM nr. 5) oraz kwestię erraty do panterki  PDT_Armataz_01_31
Odpowiedz
#12
A dlaczego od tak zaraz pieczętują? Pamiętaj że STM to wydanie autorskie Stanisława Śliwińskiego. Żawsze może podczepić się do innego wydawcy.
Odpowiedz
#13
(06-06-2011, 08:35)struna link napisał(a): A dlaczego od tak zaraz pieczętują? Pamiętaj że STM to wydanie autorskie Stanisława Śliwińskiego. Żawsze może podczepić się do innego wydawcy.

Ponieważ zakładam wariant pesymistyczny, czyli że prawa do modelu zostały zakupione przez wyd. Answer. Jest oczywiście jeszcze wariant optymistyczny, że Answer zajmował się tylko dystrybucją. Ale wglądu w umowę nie mam, więc wszystko jest możliwe.
Odpowiedz
#14
Na konradusie wydawca rozwiał moje wątpliwości.:

cyt: "..[tt].Jezeli chodzi o pytanie o nowosci ktore byly zapowiadane - ostatnim modelem bedzie lokomotywa SP 45.

Znikaja ze sprzedazy takze wszystkie nasze inne tytuly - ADW, STM, Angraf, MPM oraz te typowe Answer..."[/tt]



Pozostaje liczyć na innych wydawców.
na macie: projekt X
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Niemiecki czołg lekki PzKpfw II Ausf. F (DAK) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 8 5,028 27-11-2019, 08:50
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sanitatskraftwagen I auf PzKpfw. I Ausf.A - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 3 3,236 15-02-2018, 07:42
Ostatni post: Shinigami
  [N] Pz. Kpfw. 38(t) Ausf. B - Draf Model Kroolo 6 4,413 17-09-2014, 07:10
Ostatni post: Fisk78
  [N] WEKTOR Pz.Kpfw V Panther WEKTOR 0 1,971 17-09-2014, 01:10
Ostatni post: WEKTOR
  [Z] Orlik - PzKpf I Ausf. A i FAMO Rubezahl Deny 7 4,918 04-04-2014, 10:38
Ostatni post: kordian
  M8 Greyhound,PzKpfw. I Ausf. A einher 88 4 4,408 11-10-2013, 09:23
Ostatni post: undertow
  [Zapowiedz] PzKpfw 38 (t) Ausf. A/B/C i PzBfwg - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 34 14,574 20-01-2012, 05:51
Ostatni post: Piter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości