Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
#1
W najnowszym, dziesiątym numerze Kartonowej Kolekcji opublikowałem model amerykańskiego samolotu pokładowego SB2U "Vindicator". Skala to oczywiście 1:33, autor Paweł Mistewicz. Model zawiera się na 8 arkuszach kartonu i można go wykonać w jednym z dwóch wariantów oznakowania: SB2U-1 z dywizjonu VB-2 (lotniskowiec USS "Lexington", 1939 r) lub SB2U-2 z dywizjonu VB-3 (USS "Saratoga", 1941 r). W skład opracowania tradycyjnie wchodzą między innymi krótki rys historyczny wsparty archiwalnymi fotografiami, szczegółowy opis budowy oraz tajniki malowania i oznakowania samolotów US Navy z lat 1920-40. W druku zastosowano kolor srebrny. Model (562 części kartonowe) można wykonać z dzielonymi powierzchniami sterowymi (lotki, stery, klapy) i dość bogatym wnętrzem. Przeznaczony jest dla modelarzy z conajmniej średnim doświadczeniem. Cena detaliczna to 25 zł. Model dostępny w sprzedaży od poniedziałku, a w Empikach powinien pojawić się we wtorek. Poniżej okładka i fotki modelu roboczego.


[Obrazek: 6147c6098bb88878m.jpg]  [Obrazek: 1450e51e8eb258ccm.jpg]  [Obrazek: a0a4bc0b6c06b6c3m.jpg]  [Obrazek: 8e286ba0f16f2ae9m.jpg]

Odpowiedz
#2
Ciekawy i nietuzinkowy temat.
Raczej na pewno wart zakupienia.

Dodatkowo wielki szacunek dla wydawcy że ma chęć osobiście zaprezentować potencjalnym klientom swój produkt.
Odpowiedz
#3
A właśnie wczoraj przeglądałem monografię tej maszyny i pomyślałem, że nie ma jeszcze kartonowego modelu Vindicatora ;D
Chociaż wolałbym malowanie francuskie.
Odpowiedz
#4
Świetny temat. Gratuluję wydawcy  :milbravo: Normalnie jedna z najlepszych zapowiedzi jakie się ostatnio pojawiły (jak dla mnie oczywiście całkowicie subiektywnie).
Jak tylko się ukaże idę obejrzeć i na 99,9 % kupuję.
Więcej takich poproszę  ;D
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#5
Liczyłem na coś polskiego, ale i tym nie pogardzę  Big Grin  Oczywiście bardzo fajny temacik zapewne do kupienia.
Warsztat: TKS GPM 5/2008
Skończone: Samochód pancerny wz.34 KK 1-2/2010
Sprzętu kupa modelarz dupa.
Odpowiedz
#6
Witam.  :milbravo: za kontynuację maszyn USN, to następny będzie Dewastator kapitana J.C. Waldrona z 8 eskary torpedowej USS ,,Hornet,, z walk pod Midway?

Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#7
ho ho ale fajnie  ;D
Odpowiedz
#8
  Temat świeży, może kiedyś pojawi się wersja Francuska? Można w przyszłości prosić o SBC "Helldiver"?
Odpowiedz
#9
Ja tam (jeśli można) przychylam się do opinii kolegów z sąsiedniego forum, o opracowanie Devastatora  ;D I nawiązując do wpisu wydawcy, gratuluję utrzymania się na rynku i powodzenia na przyszłość życzę  PDT_Armataz_01_34
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#10
JamLeniwiec. Panie Pawle będą laserki?
Odpowiedz
#11
Przyłączam się do prośby Pawła i Pandy o Devastatora PDT_Armataz_01_34
Avenger również byłby mile widziany, np. taki:
[Obrazek: th_avenger.jpg]
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#12
"Proście a będzie wam dane", wierzcie mi u Pawła to nie działa, sprawdzone PDT_Armataz_01_27.
Odpowiedz
#13
Witam
Właśnie zakupiłem. Proszę oto zawartość.  

[Obrazek: th_37586775.jpg] [Obrazek: th_e18f6e50.jpg] [Obrazek: th_9db377dc.jpg] [Obrazek: th_90d15cf5.jpg] [Obrazek: th_1ccfe15f.jpg]
Odpowiedz
#14
Kolodzieju, czy dobrze mi się wydaje, że w wycinance jest "srebrny druk"? Patrząc na zdjęcia ze sklejonego przez Pawła modelu zdaje się że nie ma tam takich bajerów...
Odpowiedz
#15
Przeca autor napisał w zapowiedzi ,że bedzie druk srebrny ,ale czy w 2 odcieniach srebrnego - nie liczyłbym na to  :mrgreen: Świetnie wykonana ta imitacja oszklenia tzw. szybki  :razz:
Odpowiedz
#16
AH-a...
Odpowiedz
#17
Dziś byłem w Empiku niestety wszystkie eg. mają feler koloru żółtego na skrzydłach. Zbyt jaskrawy w stosuknku do statecznika ;(
Odpowiedz
#18
(30-05-2011, 07:19)piotr.karton link napisał(a): Dziś byłem w Empiku niestety wszystkie eg. mają feler koloru żółtego na skrzydłach. Zbyt jaskrawy w stosuknku do statecznika ;(

Widzisz kolego to nie feler ino tak ma być. Inny odcień na sterze, a inny na skrzydłach wystarczy troszku poczytać lub przyjrzeć się okładce gdzie jest suróweczka.
Odpowiedz
#19
To dobra wiadomość, model bardzo mi się podoba. Trochę się przestraszyłem i zakupiłem tylko P-11. Więc w takim razie udam się ponownie do Empiku po zakup i poszukam infa na necie o malowaniu z tamtego okresu.
Odpowiedz
#20
Zakupiłem ten model, w innym Empiku skrzydła wydawały mi się mniej żarówiaste Wink
Odpowiedz
#21
Tak tylko z kronikarskiego obowiązku melduję posłusznie ,że zakupiłem za drugim podejściem kolegę Helldivera , czyli SB2U Vindicatora ,gdyż mi się bardzo podoba prawie wszystko co zaproponował autor tego modelu , a jak powszechnie wiadomo nie jest łatwo zadowolić moje gusła ... tfuuu na psa urok oczywiście gusta . :mrgreen: Tera nie bede nic opisywał konkretnie co bym tak troszkę w modelu graficznie zmienił , bo i tak już jak wiemy jest po ogórkach ,ale przed sezonem ogórkowym w którym zamierzam rozpocząć relację synchroniczną  polegającą oczywiście na sklejaniu 2 w 1 ,czyli sklejaniu Bolka  i Lolka - Hellusia i Vindykarusia  :razz: Nara dokonałem wyboru wersji -  będzie to wersja z białym sterem kierunku ,ponieważ ster kierunku w wersji niby lemon yellow jest jakby kolorystycznie zbyt dojrzały - nieprawdaż  :mrgreen:.

Odpowiedz
#22
  Przywiozłem tę wycinankę z "Węgorzewa'2011".
  Podarunek - pamiątka od Szacownego Zgromadzenia Zlotowiczów.
  Pozwolę sobie tutaj sparafrazować jedną z piosenek Kabaretu Starszych Panów:
                ..."Oj, niełatwa to była wycinanka, niełatwa -
                    A jeszcze do tego -
                    Potrafiła tę rzecz zagmatwać.
                    Do stopnia wprost niesłychanego!"...
  ... i tak się to, z grubsza rzecz biorąc przedstawia.
  Po przestudiowaniu dość dokładnym doszedłem do wniosku, iż parę rzeczy można by wspaniale uprościć, lub wzmocnić, co na pewno zrobię lepiąc ten modelik. Wyjdzie to samo, tylko trochę mocniejsze - mniejszym nakładem pracy i mniejszą ilością problemów.
  Czestnoje sołowo.
  Nie wiem, jak z pasowaniem będzie, a nie chciałbym popełnić świętokradztwa wątpiąc w jego jakość, skoro wszyscy entuzjazmują się wspaniałą jakością wycinanek Pana Pawła. Ja tej okazji jeszcze nie miałem.
  Obaczym.
  Kolory... hmmm... Niezwyczajny ja do takich sraczkowatych, ale cóż począć? Amierykancy zawsze mieli swoiste poczucie piękna...
  Z zainteresowanymi wymienić mogę poglądy na parę szczegółów.
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PZL P.37 Łoś nowość od Fly Model krys 4 4,496 21-02-2021, 09:58
Ostatni post: Seweryn
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,370 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [Nowość] Card Fleet No.8 American Porter class destroyer USS "Porter" DD-356 NEPTUNIA 0 1,713 26-03-2020, 09:09
Ostatni post: NEPTUNIA
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,270 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [Nowość] Card fleet No.6 Austro-Hungarian destroyer SMS "Tatra" NEPTUNIA 0 1,780 04-06-2019, 11:13
Ostatni post: NEPTUNIA
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 5,965 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,818 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,092 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,370 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,692 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości