Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posty w relacjach i galeriach
#51
200 na start? Tyle wart mój warsztat był po kilku latach zbieractwa, a i tak jak gdzieś miałbym kleić poza domem to "zestaw podróżny" zawierałby matę+skalpel (15pln w Empiku), klej ("butapren+" - jakieś 6pln w obi lub "tacky glue" za 7 w Empiku), farbki tempery (10 kolorów za 15pln), wykałaczki (2zł), tektura, papier ścierny (1pln za arkusz). Spokojnie można takim zestawem kleić kartonówki przez długi czas, oczywiście z czasem gromadzić rożne "przydasie" - drutym szprychy, specyfiki. Posiadanie aerografu, lakierów, elektronarzędzi czy całego kompletu skalpeli nie warunkuje możliwości klejenia kartonówek! To jest właśnie fajne, że nie potrzeba za wiele chemii - kartoniarze mogę się bez niej obejść.


W sprawie komentarzy i ich braku w relacjach - jak wydaje mi się, że mam coś mam mądrego do napisania, to piszę. Jak nie mam to dorzucam tylko swoje +1 do wyświetleń wątku i podglądam z zaciekawieniem jak powstaje model. I tutaj, jeśli chodzi o mnie, to już mniej mnie interesuje "jak ktoś skleja", a skupiam się nad tym "jak się skleja ten konkretny model", więc lakoniczne relacje mi nie przeszkadzają, natomiast winien jestem pokłony wszystkim, którym poradniki i relacje instruktażowe chciało/chce się robić.


Przy okazji apel:

proszę o zmianę hostingu zdjęć z photobucketa! Więcej syfu i klikania w durne reklamy aby obejrzeć fotkę trudno już chyba zmieścić...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#52
Ciekawy temat, do dyskusji. Tylko ma dużo ALE.
Wg mnie, nie ma jednego wspólnego wniosku, postawy, rozwiązania.
Co kleiciel, to inne zachcianki, inspiracje, aspiracje, potrzeby.


Zatem, do nożyków, bo już weekend! Big Grin


P.S.
Jeśli chodzi o podział na "młodych" i "wyjadaczy".
Zwróciłem uwagę, że mam na forum status - SENIOR MEMBER. Jaaaakto możliwe?! Przecież dopiero co "wczoraj" tu przyszedłem. PDT_Armataz_01_23
Senior, a kleić dalej nie "umi".
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#53
Jako, że temat nie spotkał się z większym zainteresowaniem ani akceptacją, więc pozostajemy przy obecnym status quo.

Natomiast odnosząc się do kwestionowanej kwoty 200zł.
Panowie, tak jak podkreśliłem to jest (był) tylko projekt, ani carski dekret do ogłoszenia i wdrożenia. Dlatego przedłożyłem go do dalszej "konsultacji społecznej".
Ponadto tym w nieszczęsnym i wielce kontrowersyjnym 6 pkt jest napisane "dobrej jakości narzędzia, farby i kleje".

Poza tym odnoszę wrażenie, że błędnie co niektórzy zinterpretowali ten wpis.
To nie jest wywód i żale "dlaczego doświadczeni modelarze mało co komentują", tylko próba promowania tego hobby i nakłonienia do aktywności właśnie tych początkujących + wstępna informacja czego należy się spodziewać.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości