Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejny P-39 D1 KW Model
#1
Heja,

Wygląda na to że Airacobry z KW Model to specjalność Papermodels ;D. Trochę się ich można naoglądać więc wybaczcie, że wam zaserwuję kolejną. Na początku podziękowania dla sierściucha za prowadzenie mnie za rączkę w wielu momentach. Bez Twoich uwag model nie wyglądałby tak samo PDT_Armataz_01_34

Od siebie dołożyłem pasy, światła nawigacyjne, jakieś kabelki wychodzące z IFF i pare innych mało ważnych detali. Pobawiłem się pastelami, kredkami, farbami olejnymi ...
Błędów mi się też trochę uzbierało, choć nie mogę przeboleć zwłaszcza jednego: zwichrowanego prawego skrzydła. Ma zupełnie zły kąt natarcia i na nieszczęście jest to widoczne tym bardziej, że klapy i podwozie podkreślają tą niesymetryczność. Mea culpa, następnym razem będę się lepiej starał.
Innych błędów kupę, więc czekam na krytyczne komentarze. Nie ma się co bać, wszystko przyjmę na klatę (no dobra ... w moim przypadku cycki PDT_Armataz_01_27) - przepraszam wszystkie koleżanki :oops:*
Na wszystkie pytanie (o ile będą jakiekolwiek) też się postaram odpowiedzieć ... w wolnym czasie PDT_Armataz_01_27

[Obrazek: IMG_0054.jpg]

[Obrazek: th_IMG_00511.jpg] [Obrazek: th_IMG_0044.jpg] [Obrazek: th_IMG_0051.jpg] [Obrazek: th_IMG_0059.jpg] [Obrazek: th_IMG_0068.jpg] [Obrazek: th_IMG_0070.jpg] [Obrazek: th_IMG_00441.jpg] [Obrazek: th_IMG_0101.jpg] [Obrazek: th_IMG_0104.jpg]

i pare detali:

[Obrazek: th_IMG_0112-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0080-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_02212-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0109.jpg] [Obrazek: th_IMG_0102.jpg] [Obrazek: th_IMG_0095.jpg] [Obrazek: th_IMG_0094.jpg] [Obrazek: th_IMG_0087.jpg] [Obrazek: th_IMG_0083.jpg] [Obrazek: th_IMG_0086.jpg] [Obrazek: th_IMG_0076.jpg] [Obrazek: th_IMG_0079.jpg] [Obrazek: th_IMG_0085.jpg] [Obrazek: th_IMG_0075.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0478-3.jpg]


Przepraszam za mój kiepski humor, jest już późno w pracy i jakiś zmęczony już jestem...
Odpowiedz
#2
Mam te Kobre ale patrzac na Twoj model zaczynam watpic czy zdobede sie zeby go kleic a jezeli sie zdobede to raczej na pewno go nie pokaze publicznie...
Jezeli zrobiles jakies bledy to ja nie jestem ich w stanie znalezc - model dla mnie jest pierwsza klasa  :milbravo:
Michael Krol
Odpowiedz
#3
Ha znowu Cotlet zaszalał z ciekawym modelem i świetnym wykonaniem. I pobrudzony troszkę nawet  :-P
Gratuluję :milbravo:
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#4
W zachwyt ogromny wpadłem. Gratuluję modelu!!!
[Obrazek: userbar.jpg]
[Obrazek: button_f.jpg]             [Obrazek: button_e.jpg]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#5
Jak robiłeś kadłub, że nie widać żadnych łączeń?
Odpowiedz
#6
Świetnie sklejony trudny model. Kabina wygląda rewelacyjnie!
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#7
Gratuluję! Świetnie wyszedł!

PS: teraz liczę na relację!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#8
  Dobrej klasy PROFESJONALIZM. Błędy? Nie widać.
  Pozdrowienia i gratulacje przesyłam -
                                                    ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#9
No cóż tu można powiedzieć odkrywczego. Model jest po prostu świetnie wykonany. Gratuluje !!!
Odpowiedz
#10
Mnie też się podoba  :milbravo: Aż nabrałem ochoty na sklejanie  PDT_Armataz_01_20
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#11
Model całkiem ciekawie sklejony ale "brudzing" to nie moja bajka, osobiście wolę modele jak drukarnia wydrukowała. To całkiem realistyczne wgniecenie na dodatkowym zbiorniku paliwa to zabieg celowy czy "wypadek przy pracy"?  Wyposażenie kokpitu  PDT_Armataz_01_34

PS.Cotlet jak ty to robisz, że twoje zdjęcia nie zniekształcają modelu? Może udzielisz jakiejś lekcji Passerowi?


Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#12
Zapraszam Palo vanKossi na Sjestę - zobaczysz tam modele ,które  na zdjęciach w internecie wyglądają  rewelacyjnie ,ale niestety na żywo zobaczysz w nich  wiele niedoskonałości których  na zdjęciach nie widać  i  nie dlatego ,że autor robiąc zdjęcia  chce coś ukryć przed oglądającymi - nie ,nie . Otóż nie wiem ,czy taką subtelność zrozumiesz ,ale nie każdy kto robi zdjęcia swojego modelu posiada wystarczające umiejętności i sprzęt ,aby zdjęcia pokazywały rzeczywisty i realistyczny wygląd modelu . Zapraszam jeszcze raz  :mrgreen: -  zobaczysz tam także modele ,które na zdjęciach wyglądają kiepsko , a w rzeczywistości są rewelacyjne ,ponieważ po prostu nie każdy ... itd.
AH-a i jeszcze jedna bardzo ważna sugestia  - dopóki się nie przedstawisz z imienia i nazwiska NA FORUM to proponuję ,abyś moim nickiem nie wycierał sobie bezpodstawnie kalwiatury - otóż . :!:
Przepraszam Cotlet ,że tu i teraz tak się wpisałem ,ale do tego forumowicza trzeba cyklicznie pewne sprawy zapodawać ,niestety z mizernym skutkiem  :ble:
Odpowiedz
#13
Tomku, co ja będę Ci tu dużo pisał. Moją opinię już znałeś dawno a fotki końcowe tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu że masz chłopie łeb do tego rzemiosła.  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#14
Witam.
Tomku G R A T U L A C J E za zbiornik paliwa przedewszystkim bo to diabeł tkwi w szczegółach właśnie  :wink:
z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg Twoich zmagań ze szmatopłatem.

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#15
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie modelu!!! Chciałem każdemu z osobna podziękować, ale gorąc dzisiaj nawet u mnie w pracy, bo klimatyzacja nie dokońca radzi sobie z upałem - 42 stopnie Celcjusza ...  Ograniczę się więc tylko do zbiorowych podziękować i paru wyjaśnień Wink

(22-07-2011, 12:16)shoki2000 link napisał(a):Jezeli zrobiles jakies bledy to ja nie jestem ich w stanie znalezc
(22-07-2011, 06:39)ZbiG link napisał(a):Błędy? Nie widać.
                                                    ZbiG.
Mike & ZbiG [Obrazek: witaj.gif]
Wiele rzeczy da się ukryć Big Grin Nie chciałem też psuć pierwszego wrażenia, bo to ważne prawda?
Prawe skrzydło mi się skręciło (wydaje mi się, że wiem jak się to stało, tzn. gdzie zrobiłem błąd) i nie ma odpowiedniego kąta natarcia. Z tego też powodu klapa i prawe koło są za wysoko a samolot traci całą swoją symetryczność. Próbowałem odpowiednio kadrować, żeby to się bardzo nie rzucało w oczy!
Poniżej zdjęcia obrazujące bardziej realistycznie stan rzeczy:

[Obrazek: th_IMG_00511-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0056.jpg]

Brzydko prawda? [Obrazek: 0doubledown.gif]

(22-07-2011, 12:16)shoki2000 link napisał(a):[...]zaczynam watpic czy zdobede sie zeby go kleic a jezeli sie zdobede to raczej na pewno go nie pokaze publicznie...
Eeee tam, odpowiednia motywacja i wyjdzie Ci o niebo lepsza!!!

(22-07-2011, 08:15)Panda link napisał(a):I pobrudzony troszkę nawet  :-P
W realu wyglada to bardziej przekonująco moim skromnym zdaniem, choć rzeczywiście starałem sie powściągać przed zmaltretowaniem modelu. Na takie potraktowanie nadają się japońskie maszyny i nawet mam kandydata [Obrazek: grozny.gif]

(22-07-2011, 11:50)air_22 link napisał(a):Jak robiłeś kadłub, że nie widać żadnych łączeń?
Może nieostre zdjęcia są winne?  :oops:
Łączenia wychodziły mi wtedy kiedy segmenty poszycia łączyłem najpierw a potem je przyklejając do szkieletu. W pozostałych przypadkach nie wychodziły zbyt dobrze. Model klejony BCG, łączenia głaskane metalowym obłym przyrządem, czasami młotkowane jak zachodziła potrzeba ( :oopsSmile. Tam gdzie nic nie pomagało zalewane glutem  :oops:. Obiecuje starać się lepiej następnym razem, żeby uniknąć takich dyrastycznych podejść. Tutaj starałem się polepszyć wygląd mojej niestarannej roboty.
Wszystkie metody znasz jestem przekonany Wink

ps. mam nadzieje, że wracasz do zdrowia i pełni sił modelarskich. Relacja obowiązkowa!!! Nie jakieś tam galerie :Smile

(22-07-2011, 12:15)Piotreq link napisał(a):Kabina wygląda rewelacyjnie!
Też mi się podoba <bezwstydnie  :oops:>

(22-07-2011, 12:44)Kroolo link napisał(a):PS: teraz liczę na relację!
(22-07-2011, 08:42)Paweł O link napisał(a):z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg Twoich zmagań ze szmatopłatem.

Mam gościa z rodziny odwiedzającego miasto, więc w ciągu następnych 2 tygodni niewiele będę w stanie zrobić. Potem, jak najbardziej pełoetatowo zajmę się DH.6!

(22-07-2011, 07:18)Jasiek link napisał(a):Aż nabrałem ochoty na sklejanie  PDT_Armataz_01_20
Jasiek, czy nie o to chodzi w naszej działalności na forach modelarskich? Wzajemnie się motywować do pracy? [Obrazek: 0bicz.gif]

(22-07-2011, 07:45)Paolo vanKossi link napisał(a):Model całkiem ciekawie sklejony ale "brudzing" to nie moja bajka, osobiście wolę modele jak drukarnia wydrukowała.
Kwestia gustów ... chociaż ostatnio zupełnie inaczej patrze na modele prosto z fabryki ... tyle możliwości! Tylko się uczyć i można zupełnie magiczne rzeczy wykombinować!  

(22-07-2011, 07:45)Paolo vanKossi link napisał(a):To całkiem realistyczne wgniecenie na dodatkowym zbiorniku paliwa to zabieg celowy czy "wypadek przy pracy"?  
(22-07-2011, 08:42)Paweł O link napisał(a):Tomku G R A T U L A C J E za zbiornik paliwa przedewszystkim bo to diabeł tkwi w szczegółach właśnie  :wink:
Jak najbardziej zamierzone Paolo! Co to masz mnie za jakiegoś dyletanta? !!!! Big Grin
Paweł, święta racja, problem jak zwykle polega na zwalczaniu lenia, żeby tak do tego podchodzić. W kilku miejscach ulegnąłem leniowi we mnie :oops:

[Obrazek: th_IMG_0769-1.jpg]


Przepraszam, że niektóre osoby opuściłem. Dziękuję wam tak samo ciepło!




Paolo i Passer
Tyle jest ważniejszych problemów w życiu ...  :Smile
Odpowiedz
#16
no cotlet kawał naprawdę dobrej roboty, model sklejony bardzo równo i czyściutko, jest na co popatrzeć...
i to dosłownie, bo zdjęcia także pierwsza klasa, wielkie gratulacje  :milbravo:
[Obrazek: adad0d95a54c3b35.jpg]
pozdrawiam madteam19
Odpowiedz
#17
(22-07-2011, 09:48)cotlet link napisał(a):ps. mam nadzieje, że wracasz do zdrowia i pełni sił modelarskich. Relacja obowiązkowa!!! Nie jakieś tam galerie :Smile

Dzięki cotlet, dziś byłem już pierwszy dzień w pracy po wypadku.
Na razie będzie tylko galeria.
Po zmianie pracy, czyi juz od wrzesnia możliwe, że bede bardziej systematyczny

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Piękny model z taśmy produkcyjnej, znaczy się z Twoich rąk wyszedł. Tym się nie przejmuj, że skrzydło się zwichrowało. Błędy nie przytrafią się tylko temu co nic nie robi.  :milbravo:
Odpowiedz
#19
Pięknie wykonany i zaprezentowany model.  :milbravo:

Gratuluję i pozdrawiam.

Karol
Odpowiedz
#20
madteam19, dzięki za komplementy!  :oops:

(23-07-2011, 03:22)air_22 link napisał(a):Po zmianie pracy, czyi juz od wrzesnia możliwe, że bede bardziej systematyczny
PDT_Armataz_01_34

(23-07-2011, 08:34)kajym link napisał(a):Błędy nie przytrafią się tylko temu co nic nie robi.
Mądrze powiedziane kajym! Dzięki Smile

KarolLe, jak posuwają się Twoje prace na sto dziewiątką z KK? Wydaje mi się, że taki właśnie temat wspominałeś po zakończeniu budowy Fokkera...
Odpowiedz
#21
Miód.
Przynajmniej tak wynika z pierwszej części galerii, ale druga aż tak bardzo tego nie zmienia.
Bardzo podoba mi się ogólne wrażenie jakie model wywiera, a najbardziej podoba mi się że efekt ten powstał bez użycia wiaderka SG wylanego na model (chyba że się mylę?).

Gratuluję.   
Odpowiedz
#22
Post po częsci nie związany z temtem, chcialem tylko wyrazić opinie.
Szkoda że wydawnictwo ucichło po dwóch wydanych modelach Sad
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#23
Coraz bardziej boję się cokolwiek napisać, a tym bardziej skrytykować na tym forum, aby nie zostać posądzonym o niecne zamiary, ale co mi tam.
Model  mi się podoba, myślę, że jak potrenujesz sklejanie "w powietrzu", bo retusz jest OK. to będziesz "miszczem" . Koniec, kropka.  :milbravo:
Odpowiedz
#24
ceva, zetpt, dziękuję za komentarz. Wasze słowa dużo dla mnie znaczą :oops:

(25-07-2011, 07:44)ceva link napisał(a):[...] najbardziej podoba mi się że efekt ten powstał bez użycia wiaderka SG wylanego na model (chyba że się mylę?).
:oops:
Super Glue nie znalazł się na liście zakazanych materiałów do budowy tego modelu.
Po części z ciekawości (bo jestem osobą ciekawą nowych technik), po części z konieczości użyłem gluta do polepszenia łączeń na segmentach kadłuba (rozsmarowany po łączeniu i szlifowany). Oglądając łączenia pod światło ciągle nie byłem usatysfakcjonowany... stąd decyzja.
Czy metoda mi się podoba? - niekoniecznie, zwłaszcza, że przy odpowiednio starannym sklejaniu BCG najwyraźniej nie ma takiej potrzeby (przykłady na forum :Smile). Czy ją będę w przyszłości stostował? - jak zajdzie potrzeba to się nie zawaham!
Dodatkowy zbiornik paliwa zalałem cały ... Zamierzałem spróbować zrobić odpryski farby malując je a potem szlifując krawędzie, żeby otrzymać bardziej realistyczne kształty. Nie wiedząc gdzie dokładnie takie odpryski będę robił i bojąc się, że uszkodzę nadruk położyłem kontrolną warstwę gluta.
Reszta jest glut-free. Więcej grzechów nie pamiętam PDT_Armataz_01_28

(25-07-2011, 08:36)zetpt link napisał(a):Coraz bardziej boję się cokolwiek napisać, a tym bardziej skrytykować na tym forum, aby nie zostać posądzonym o niecne zamiary, ale co mi tam.
Jestem na forum, żeby się uczyć. Wytykanie błędów nie traktuję osobiście, a raczej staram się je wykorzystać, żeby lepiej kleić.
Podpisuję się wszystkimi kończynami pod taką sygnaturką zauważoną na jednym z for: "Konstruktywna krytyka moich modeli jest mile widziana - jeżeli zawaliłem i pozwoliłem innym to oglądnąć, to na pewno mi się za to należy..."*

Zgadzam się Zetpt, moja technika i łączenia mają jeszcze wiele do życzenia. Dawaj dalej, jest więcej rzeczy do wypominania Wink



*w wolnym tłumaczeniu...
Odpowiedz
#25
Witaj Cotlet.

Moje prace przy Mesiu utknęły na etapie szkieletu skrzydeł. Mam teraz strasznie mało wolnego czasu i nie mam stałego dostępu do komputera, dlatego nie założyłem jeszcze relacji. Planuję zrobić szybką relację połączoną z galerią, ale to już po skończeniu modelu.

A Twoją Cobrę obejrzałem sobie jeszcze raz dokładnie i jescze bardziej mi się podoba.
Naprawdę świetny efekt.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,177 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
  Hr.Ms. De Ruyter (C801), Scaldis Model, 1:250 Sven 7 730 22-12-2023, 09:14
Ostatni post: Tuco
  [G] Stratopolonez - Extra Model 1:25 karol1985 5 1,437 30-11-2023, 03:29
Ostatni post: ges
  [G]"REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model Alski 5 849 20-11-2023, 05:40
Ostatni post: Alski
  [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100 Wiesław64 5 1,891 18-10-2023, 01:03
Ostatni post: Alski
  [G] U-47; 1:200; Model Hobby Winek 13 3,881 17-09-2023, 07:12
Ostatni post: Winek
  [G] EU07, ADW Model, 1:45 kilek15 9 1,959 27-08-2023, 08:43
Ostatni post: Arturo
  [G] USS Heermann DD-532 Military Model 6/2006 Sprudin 12 2,229 09-08-2023, 11:47
Ostatni post: yogi
  [G] Arado 234 B-2 (Model-Hobby nr 46, 4/2022) stachooo 6 1,480 18-04-2023, 04:29
Ostatni post: Hastur
  [G] Nebelwerfer; Model-Kom; 1:25 kilek15 4 1,486 15-03-2023, 08:09
Ostatni post: Tommy T.B.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości