Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja - Nieskończona] SB2U- VINDICATOR [Kartonowa Kolekcja]
#51
Gdyby nie jesień za oknem to wziąłbym to za żart prima aprilisowy... Szkoda windykatorka trochę, kupę pracy włożyłeś w bebechy a teraz taki crash test?! Co poszło nie tak z poszyciem?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#52
od góry wszystko szło ok, niestety na dole zaczęły się problemy, tu coś odstawało, tu coś nie pasowało no ale w miarę uszło po lekkich bojach, niestety, potem chciałem zakleić szpary, wziąłem taśmę ze słabym klejem i obkleiłem kawałki żeby nie pobrudzić modelu... jedna część zeszła idealne niestety druga pociągnęła , zdarła i podarła poszycie (papier się rozwarstwił). Trudno, nawet gdyby udało mi się to jakoś odczepić to model wyglądał by tragicznie.

Planuje pozbyć się resztek wycinanki (koszt nowej to 25 zł). Mam 2 komplety (brakuje sklejonych elementów) czyli zostają stateczniki, skrzydła, ogon, cały przód zaczynając od kabiny itd a wszystko x2 (miałem 2 wycinanki- heee, poprzednim razem skończyłem na tym samym etapie ) + jeżeli znajdę resztki spitfirea z małego modelarza (chyba 2003 rok). Planuję to wystawić na allegro. Na ile wycenić taki zestaw (ja pokrywam koszty wysyłki)?
Odpowiedz
#53
  Cholllera! A tak ładnie szło. No, trudno.
  Czy zamierza Pan, po, oczywiście, jakimś ochłonięciu, kontynuować przygodę z kartonem?
  Czuję sie trochę winny - to ja skłoniłem Pana do robienia przekroju. Poza tym modelik vindicatora jest, wbrew pozorom trudny. I upierdliwy. :mil1:
  Upierdliwy dlatego, iż pan Autor próbuje udziwniać i komplikować na modłę wydawcy ze Stegny sprawy zupełnie proste... - a przecie ma swój bardzo dobry styl. Po co włazić jemu w problemy. Tego już zupełnie nie pojmuję. Wyniki są widoczne powyżej.  PDT_Armataz_01_05
  Poza tym samolot jest jakiś "bezpłciowy". Brakuje mu duszy i charakteru. Nie mówiąc o sraczkowatym malowaniu... PDT_Armataz_01_32
  A Pan nie potrafi chyba jeszcze "podporządkować" sobie wycinanki do swoich możliwości.
  I tutaj jest sęk. ( co mnie podkusilo powiedzieć jego: ten sęk?)
  Spokojnie.
  Ma Pan talent w paluszkach. Tylko mało cierpliwości. PDT_Armataz_01_34
  Pozdrawiam. ZbiG. PDT_Armataz_01_01
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#54
Nie wiem, być możę kiedyś wróceSmile Nie doczytał Pan, w końcu nie było  przeróbki więc niech Pan się nie obwiniaSmile Rzeczywiście, może zbyt optymistycznie wybrałem model (pokonało mnie oklejanie wnętrza- 2 oddzielne elementy które muszą być wklejone idealnie symetryczne) ale 2 poprzednie modele tego autora skleiłem bez problemu Big Grin
Odpowiedz
#55
  No, więc: sprawdza się to, co mówię: Pan Paweł pod pozorem rozbudowywania konstrukcji modelu zaczyna tworzyć kartonowe dziwolągi. Miał dotychczas piękny własny styl tworzenia modelu; nie za prosty, ale zrozumiały i pięknie spasowany. Rysunki i opis pięknie wprowadzały w montaż kartoniaka. Styl ten stał się już prawie legendą i gwarancją dobrej, bezproblemowej kartonowej roboty. Dla wszystkich - i początkujących i tych zaawansowanych. Teraz wszystko psuje maniera ze Stegny rodem. Z dziwnymi rysunkami włącznie.
  Tamte modele (ze Stegny) to zupełnie inna bajka.
  Pan nadział się na taki właśnie "model nowej generacji".
  Panie Skom.
  Odpocznij Pan od dziwoląga. Jakieś piwko, przechadzka, wypad za miasto, kobieta nie w ostatku... - czy ja wiem, zresztą, co Pana najbardziej "kręci"?
  Szkoda byłoby Pańskiego talentu, aby zmarniał on bezecnie. Weź Pan sobie na warsztat jakąś wycinankę niekoniecznie prostą, ale nie udziwnioną i spokojnie zacznij Pan lepić.
  Gdy już uzna Pan, iż wyjdzie cosik z tego - założyć ostrożną relację.
  To moja rada. Proszę mi wierzyć - pomaga!
  Sprawdzono.
  Pozdrawiam. ZbiG. - Do zobaczenia na forum! 
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#56
Będę myślał, na pewno nie teraz, może bliżej zimy? Rzeczywiście, zgadzam się z tym co Pan piszę (przynajmniej z tego co ja "ukleiłem") Messerschmitta z MM od Pana M. skleiłem bezproblemowo i na odwal a wszystko pasowało do siebie idealnie, tutaj odrazu nie podobały mi się te łączenia segmentów itd, trudno, 25 zł w plecy, czasu nie liczę bo przynajmniej się pobawiłem Smile

Ponawiam pytanie, jak Panowie byście wycenili ten "zestaw"? (o co chodzi w poprzednim poście napisałem)
Odpowiedz
#57
Co do wyceny głosu nie zabiorę - pojęcia nie mam. Jedyne co mogę podpowiedzieć, to zamieść informację w dziale Giełda. Być może tam po prostu potencjalni chętni zweryfikują cenę do rzeczywistego poziomu.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#58
  Muszę Panu powiedzieć, iż po dokładnym obejrzeniu windyka odrzuciło mnie od niego skutecznie. Powody - jak wyżej.
  Obejrzenie relacji z budowy tego modelu tylko utwierdziło mnie w moim postanowieniu. Zbyt dużo musiałbym zmieniać. To nie dla mnie.
  Ma Pan rację: długie, jesienno - zimowe wieczory na pewno pomogą Panu w powrocie do dłubaniny w kartonie.
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#59
Szkoda, ciekawie się zapowiadało.
Podzielam zdanie ZbiG-a. Odsapnąć i kolejny model. Szkoda marnować talentu.
Pozdrawiam
Ps.
Panie ZbiG, powinno być - "w tym sęk", "drzewka drzewniana, a w środku sęk". Boskie  PDT_Armataz_01_14  PDT_Armataz_01_14  PDT_Armataz_01_14
P.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#60
Widze że skleiłeś wcześniej fajnego Apacza. Pozostaje kwestia cierpliwości. Tak ładnie rozpoczętego modelu się nie wyrzuca, takie jest moje zdanie. Przede wszystkim klejenie modeli ma sprawiać przyjemność, z drugiej strony może to też stanowić wyzwanie- traktuj wszelakie problemy w budowie jako przeszkodę którą musisz pokonać, jak w życiu a skończysz nawet najbardziej niesklejalny model z MM  Wink
Odpowiedz
#61
Odsapnę, pomyślę, może coś łatwiejszego (w vindicatorze trudne było to przejście z okrągłego przekroju do kanciastego ogona). Skleiłem raz Apacha z MM, bardzo fajny model ale z samym czarnym retuszem i sporą ilością błędów nie jest taki super a na dodatek ostatnio spadł z regału i się potłukł:/ Tak sobie myślę że może po pewnej przerwie spróbóję skleić go jeszcze raz (kusi także cena- 15 zł razem z przesyłką). Ale narazie odpocznę, pooglądam co Panowie kleją na forum, może akurat coś wpadnie w oko.
A tymczasem Pozdrawiam i dziękuję za doping, szkoda że się tak skończyło ale zawsze to jakaś lekcja na przyszłość.
Tak jak ktoś napisał, w modelarstwo się wsiąka, jeszcze rano powiedziałem sobie że koniec z tym ale teraz już znowu mam ochotę pogrzebać, ale na razie mam inne wydatki (biednemu chomikowi o imieniu Adolf spadła stopa życiowa przez wydatki na model Smile ), bliżej zimy coś pomyślę.

Jeszcze raz Pozdrawiam i mam nadzieje że do usłyszenia (napisania?) Smile 

EDIT: Tak jak pisałem, o ile szpary byłem w stanie zaakceptować i jakoś tam zamaskować o tyle podarte i rozwarstwione poszycie było już nie do uratowania ( oczywiście można było to jakoś tam wkleić, ale co to za model z ładnym wnętrzem i wielką łatą na boku) więc tak czy tak model skończył by na półceSmile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messerschmitt 109G-6 - Kartonowa Kolekcja krystianeq 7 4,077 25-03-2021, 09:13
Ostatni post: Karas
  Hawker Hurricane Mk IIb; Kartonowa Kolekcja; 1:33 Wiatr1000 21 7,219 05-09-2020, 12:55
Ostatni post: Wiatr1000
  [R] Sopwith F.1 ''Camel'' Kartonowa kolekcja F4ntx 10 4,918 03-10-2018, 06:09
Ostatni post: F4ntx
  [G] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa kolekcja. F4ntx 4 3,107 31-08-2018, 10:39
Ostatni post: F4ntx
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,775 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,213 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,845 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  ORP Kraków 1:100 Kartonowa Kolekcja kuwer19 3 3,975 10-10-2014, 10:03
Ostatni post: VERGIL25
  [R] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20 piter85 12 8,158 05-07-2014, 10:44
Ostatni post: marcin1323

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości