Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R]B 4 wz.1931 kal 203 mm.
#1
Witam,rozpoczynam relację z budowy Radzieckiej haubicy kal.203mm.Konstrukcja ciekawa ze względu na swoje rzadko spotykane podwozie gąsienicowe.Model będzie malowany(coś mnie skusiło do wykonania niezliczonej ilości nitów).Na początek okładka i elementy podwozia.[Obrazek: a9b9495316734b79m.jpg] [Obrazek: bd56af7237a0e8c1m.jpg] [Obrazek: 5a100053bd45c316m.jpg]                                                                                                                                                                                                          I trochę danych:
kaliber 203 mm.
dł.lufy 4894 mm
donośność 18025 m
masa 17700kg kąt ostrzału 0 do+60stopni
szybkostrzelność max. 1 strzał/min
szybkostrzelność praktyczna 1 strzał/4 min.
prędkość marszowa 15 km/h
Sprzęt ten był stosunkowo długo używany-z uzbrojenia wycofano go  na początku lat 80,w jego miejsce wprowadzono haubice samobieżne 2S7 Pion.
Odpowiedz
#2
Cześć Romek
Fajnie że wziąłeś ten model na warsztat, nie  [pl] ale już od dawna chodził mi po głowie, teraz tym bardziej jak już wiadomo, że i woroszyłowiec do niego będzie PDT_Armataz_01_11
Dużo cierpliwości przy tej całej "nitologii" Ci Kolego życzę ;-)
Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz
#3
Brawo za temat, brawo za nity. Siadam i kibicuję. PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#4
Ja też będę kibicował ponieważ wyjątkowo dla tego tematu skuszę się budową tego modelu z gotowej wycinanki.
Powodzenia
Odpowiedz
#5
Temat zarąbisty! Faktycznie warto dodać nity i pomalować. Dawaj dalej!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#6
Witam!
Temat, jak dla mnie bardzo ciekawy. Będę tu częstym gościem. Powodzenia!
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Mój ulubiony pancerniak z lufą z typu "armatkowych", będę tutaj często zaglądał, gdyż mam podobne plany do Twoich Big Grin

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#8
Tym razem kołyska lufy i sama lufa(wszystko poskładane na sucho-bez kleju.No i wózki jezdne dostały pierwsze kółka.tak na marginesie  w wycinance znajdują się dwie różne części(4 elementy) które powinny być umieszczone w różnych miejscach na modelu(cz. nr.215),od taka niespodzianka ze strony wydawnictwa lub autora.Warto o tym pamiętać ażeby w ferworze walki nie przerabiać płaskiej 215 na powycinaną 215 i odwrotnie.
[Obrazek: 9a5f7ce9db56e1f0m.jpg] [Obrazek: c519878836539287m.jpg] [Obrazek: 802d2d20edd9d025m.jpg]                                                                                                                                                                           
Odpowiedz
#9
Też muszę się wypowiedzieć!To działo za "moich ' czasów było swoistym tabu,mimo,że w walkach o Berlin strzelało na wprost(patrz wszelkie kroniki filmowe) i  elegancko, wskutek odrzutu cofało się o kilka-kilkanaście metrów do tyłu.Bruki tam niemce mieli raczej doskonałe.W polemice z Jarosławem-czy ciągnik to nie był Staliniec?

tyle co się znam na języku"radzieckim"to napis na lufie jest raczej(białoruski,ukraiński?),przy malowaniu proponowałbym go zachować!

Co więcej-oglądam z niekłamanym zainteresowaniem!!!
Odpowiedz
#10
Oldboy Staliniec możliwe że też, choć najbardziej prawdopodobne były by "woroszyłowiec" lub "komintern"
zresztą modelu "stalińca" nikt nie robi a "woroszyłowiec" jest już narysowany :mil11:
Odpowiedz
#11
A tak odnośnie tych ciągników to czy to ustrojstwo B4 nie miało własnego napedu...? Jakoś tak mi sie obiło o uszy ale pewnosci nie mam . Pewnie na dłuższych trasach była holowana a na ewntualne  stanowisko ogniowe o własnych siłach .
Odpowiedz
#12
Napis na lufie będzie,ale postaram się go zrobić ażeby wyglądał haniebnie krzywo,do tego namalowany wyleniałym ławkowcem.No i tekst będzie bardziej bolszewicki,coś w rodzaju:za Stalina,na Berlin,za rodinu......albo jakoś tak
Odpowiedz
#13
Navi,o nie o nie,raczej nic bolszewickiego!To takie nieestetyczne!Byś w archiwach pogrzebał i dał dedykację od cerkwi prawosławnej,nawet w chwili grozy Ziótek Słoneczko na to przyzwalał!Czy na tego typu działach-tego nie wiem a czym więcej nie wiem tym bardziej się mogę wymądrzać.

Jarosław-(niech to będzie off-top)-widziałem swojego czasu defilady z Moskwy(Disc.CH i tepe).TAM TE DZIAŁA BYŁY HOLOWANE.I dam sobie uciąć co trzeba ale nie wiem przez jaki ciągnik.W każdym bądż razie jest to do sprawdzenia.

Dlaczego tak się "czepiłem"stalińca-ciągniki,które wymieniałeś miały małą moc pociągową na haku.Ze swojego dzieciństwa,mieszkając w Olsztynie widywałem stalińce ciągnące armato-haubice 152 mm,działon zaś podążał za tym zaprzęgiem tzw."świńskim truchtem ".

jak zawsze niskie ukłony i kciuki dla wykonawcy!!!
Odpowiedz
#14
Witam-tym razem ogon haubicy,całkowicie ponitowany ale jeszcze bez wyposażenia.Dla zobrazowania wielkości modelu jedna fotka do spółki z Krazem,jeszcze bez przodka czyli zestaw będzie dłuższy o 7,5 cm.Aktualnie trwa porywająca walka z kołami nośnyni,kołami przodka i gąsienicami.Część dalsza niebawem...
[Obrazek: 44251ce7775d830em.jpg] [Obrazek: 6f13d3739f54b617m.jpg] [Obrazek: 2d2d2139fcda1d1fm.jpg]
Odpowiedz
#15
O kurcze, Roman, ale dajesz z tą "nitologią" PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#16
Nitowanko super a jaka frajda po malowaniu jest PDT_Armataz_01_28 a można poprosić o więcej fotek Kraza bo galerii ani relacji jakoś nie namierzyłem. PDT_Armataz_01_18
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#17
Witam po dłuższej nieobecności,spowodowanej pracą (chyba jakoś tak to się nazywa).Może nawet ktoś pomyślał że coś popsuł ,wyrzucił model i koniec relacji;ale nie-relacja będzie.Myślałem że wyrobię się na konkurs w Gołębiu,ale się nie udało.Dostępne do oglądania będzie w Świdniku.A póki co przodek (prawie gotowy),podwozie (gotowe) i wózek amunicyjny(będzie jeszcze jeden)[Obrazek: cd30a00eb8a207f3m.jpg] [Obrazek: c4bed1b5f97f5bd9m.jpg] [Obrazek: 05167c61750498dfm.jpg]
Odpowiedz
#18
Kolejna odsłona-działo zaczyna nabierać konkretnych kształtów,jeszcze trochę koślawe bo poskładane na druty i wykałaczki.Brakuje jeszcze kilka drobnych elementów typu hamulce układu jezdnego,dżwig,nity na przodku itp. Na zdjęciach wersja marszowa i bojowa.                                                                                         
[Obrazek: c780b35859f18457m.jpg] [Obrazek: fe71ed8f1c7a06c0m.jpg] [Obrazek: 3bf2e964ba525150m.jpg]
Odpowiedz
#19
Fajnie wygląda teraz jeszcze malowanko i galeria. Trochę byłem w niepewności co z armatką-haubicą ale jest i to jaka.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_34
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#20
Witam, przedstawiam zdjęcia ukończonego modelu.No może jeszcze jakiś napis na lufie i lekkie brudzenie.Ale z tym chciałbym poczekaś na uzupełnienie działa o ciągnik.

.html][Obrazek: bb68a5e27f8ee24fm.jpg][/URL] [Obrazek: 8fde797a8c421affm.jpg] [Obrazek: 35a219d3115f0802m.jpg] [Obrazek: c50a42e756b80a1em.jpg] [Obrazek: aa218d36bd81c3f7m.jpg] [Obrazek: 45137c184fada299m.jpg] [Obrazek: 69c56447e5d9d0e5m.jpg] [Obrazek: b4541afef6f8c2b0m.jpg]
Odpowiedz
#21
:milbravo:
Odpowiedz
#22
Ta haubica robi naprwdę przeogromne wrażenie, nie wiem czy to zasługa gąsienicowego zawieszenia, czy też samego kalibru i potęgi tego działa, ale mnie również od dłuższego czasu chodzi po głowie zbudowanie takiego zestawu.
Bardzo ucieszyły mnie fotki ukończonego modelu, gdyż mając w pamięci mgliste wspomnienie o tej relacji, a chcąc przyjrzeć się bliżej budowie tego działa, nie mogłem jej ostatnio znaleźć. PDT_Armataz_01_07
Gratuluję uzyskanego efektu Navi, bo jest na czym zawiesić oko! PDT_Armataz_01_34 Nic tylko czekać na konia pociągowego do tego żelastwa i próbę brudzingu całego zestawu. PDT_Armataz_01_01 
Czołgista!
Odpowiedz
#23
Fajny model i efektowny. Też mam w planach taki zestaw wykonać.
:milbravo:
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#24
Ale fajna armatka! Gratuluję!
Czy wycinanka przewiduje wykonanie nitów w standardzie, czy są one tylko nadrukowane, czy jest możliwość zrobienia ich z zapasu koloru?
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#25
Wycinanka jest dość oryginalna.  PDT_Armataz_01_03 Nie ma instrukcji w postaci tekstu. Same rysunki słabo czytelne - za dużo na raz a w dodatku rzuty z jednej strony.  PDT_Armataz_01_05 Dla mnie standard stanowczo odpada.  PDT_Armataz_01_27 Nity są namalowane zapas papieru wielkości paczki zapałek na offsecie.  PDT_Armataz_01_11
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] B-4 wz.1931 - Modelik. kordian 46 17,670 06-05-2012, 05:03
Ostatni post: Arovist

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości