Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] T1E1 "Kate"
#1
Heloł! Smile

Opowiem Wam historię Smile Pewnego razu, będąc na WAKowskim Zlocie, nabyłem pewien wydawałoby się prosty modelik, z założeniem, może kiedyś coś tam... Smile Tak się jednak nie stało, oooj nie. Pokrak ów zauroczył mnie do tego stopnia że jeszcze tego samego dnia poszedł pod nóż. Szybki, choć nie prosty, kawałek po kawałku powstawał sobie w domowym zaciszu. Przez myśl mi nie przeszło żeby go malować, zakładałem pełen standard, jednak "coś nie wyszło" Smile
Najpierw traktor dostał nity, niewyretuszowane, z lenistwa, poza tym wymyśliłem sobie że Qniową modą zmęczę cały model rzadką farbką po wszystkim... Nie. Tez się nie dało. Przez kordiana. To jego wina. Ja naprawdę nie chciałem..  :lol: :lol: :lol: ale było warto.
Po kolei. Pierwotnie model "oberwał" olejną, wszystko było cacy do czasu nakładania łosza - spłynął z farbą. Najwyraźniej połaczenie olejnej z terpentyną, no nie działa Big Grin Big Grin Big Grin Niezrażeni po dobie zabraliśmy się ponownie za zabawę, tym razem z akrylami. Model dostał "cieniowanie", potem baza po niej ołówek, lakier i łosz Smile Przyznam się szczerze że póki nie zobaczyłem efektów łosza, byłem happy ale nie amazed. Po łoszu byłem stunned, aż sam kordian się zgrzewał bom wyglądał mniej więcej tak:  Confusedhock: bądź tak:  PDT_Armataz_01_11 no chust, niech się zainteresowany wypowie Smile W każdym razie, ZBIERAM NA AEROGRAAAAF!!!!
Aaaa, z tego całego szczęścia, i z innej okazji także Wink postanowiłem go nieco stjuningować. Napisy na zbiornikach robione z ręki, gwiazdy szablon i aero. Wiem że to SF, ale mam to gdzieś Big Grin
Jeśli ktoś tu dotrwał, niech sie przyzna. Ma u mnie browara Big Grin

[Obrazek: th_01Large.jpg][Obrazek: th_02Large.jpg][Obrazek: th_03Large.jpg][Obrazek: th_04Large.jpg]
[Obrazek: th_05Large.jpg][Obrazek: th_06Large.jpg][Obrazek: th_07Large.jpg][Obrazek: th_08Large.jpg]
[Obrazek: th_09Large.jpg][Obrazek: th_10Large.jpg][Obrazek: th_11Large.jpg][Obrazek: th_12Large.jpg]
[Obrazek: th_13Large.jpg][Obrazek: th_14Large.jpg][Obrazek: th_15Large-1.jpg][Obrazek: th_16Large.jpg]
[Obrazek: th_17Large.jpg][Obrazek: th_18Large.jpg][Obrazek: th_19Large.jpg][Obrazek: th_20Large.jpg]
[Obrazek: th_21Large.jpg][Obrazek: th_22Large.jpg][Obrazek: th_23Large.jpg][Obrazek: th_24Large.jpg]

A tutaj macie kilka fotek z placu boju. Widać na nich, że nie zakładałem od początku malowania, gdyby tak było, nie retuszowałbym go i od razu zaglutował jarzmo Smile
[Obrazek: th_001Large.jpg][Obrazek: th_002Large.jpg][Obrazek: th_003Large.jpg][Obrazek: th_004Large.jpg]
[Obrazek: th_005Large.jpg][Obrazek: th_006Large.jpg][Obrazek: th_007Large.jpg][Obrazek: th_008Large.jpg]

Pozdrawiaaam!!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#2
oooo Sprudin coś skleił wreszcie i tak brzydko, ale to szczegół  :mrgreen:

a i wisisz mi browara Tongue
Odpowiedz
#3
Eeeeee jak się pan bawisz już w malowanie aerografem to sobie pan klej plastiki hehehehe
hehehe No ale rozumiem ratowałeś model niech tam ujdzie  :milbravo:
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#4
Komu też Sprudzio browara nie wisi Big Grin Model świetny i mam nadzieje, że nie ostatni w tym roku Smile

pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#5
:milbravo: :milbravo:

A o browara, to upomnę się na zlocie..  :-P
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#6
Jeżeli Sprudin coś skleił i wystawia galerię to wiedz że coś się dzieje... Confusedhock:

No w końcu Łapiduch coś skleił, coś równie uroczego jak ona sam :roll: :razz: :mrgreen: .
Skleił tylko czemu musiał farbą mazać. ??? No nic grunt że skleił i jako tako to wygląda.
Gratulacje.

Może to początek jakiegoś powrotu do grona lepiących? A może ten kurduplowaty Wiking z Białegostoku też się obudzi?

Jeszcze raz gratuluję ukończonego modelu i czekam na następny.
Odpowiedz
#7
Czy te kreski na kadłubie „Kasi” oznaczają ilość browarów które masz już do postawienia? To domaluj jeszcze jedną!  :wink: :mrgreen:
Ładnie to wygląda – gratuluję!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#8
Witam.
Tak to już jest,jak to mówią "apetyt rośnie w miarę jedzenia".Najpierw łoszowanie późnie dojdzie brudzing,ślady eksplaatacji i inne tego typu fajdanie modelu .Jednak generalnie rzec biorąc jest gut.  PDT_Armataz_01_34 Jak tak dalej pójdzie to niedługo zakreskujesz cały bok modelu.  :mil11:
Pozdrawiam
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#9
I prawdą jest że ja tam byłem i swoje 5gr dołożyłem. PDT_Armataz_01_18
Na serio tylko ta opcja jest poprawna politycznie PDT_Armataz_01_35
Najbardziej cieszy mnie inny fakt. Kiedyś Kujot666 zaraził mnie bakcylem malowania teraz ja przekazałem bakcyla dalej Sprudinowi. A antidotum na to nie ma więc na nic tu recepty czy terapii szukać.
Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#10
I ja gratuluję oryginalnego pełzacza Smile Aktualnie sam rozgryzam działanie takiego aero Wink
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#11
Widze że na następny Zlot muszę przyjechać ze skrzynką Smile

(29-08-2011, 10:51)kordian link napisał(a):I prawdą jest że ja tam byłem i swoje 5gr dołożyłem. PDT_Armataz_01_18

Wiesz co, gdyby każdy tak swoje "5gr" dokładał do pewnych spraw, żyłoby się nam jak w raju Smile Wink Bliższe prawdy jest raczej to, że ja podsuwałem pomysły, po tym w myśl zasady Króla Juliana "Szybko, zanim dotrze do nas że to bez sensu", Kordian wprowadzał je w życie. Big Grin Swoją drogą, aero to magiczna zabawka Smile

A kreski - haha,spodziewałem się prawdę mówiąc że mnie zbesztacie za SF  i bazgroły, ale zanim zdążycie wyjasnie, model to prezent urodzinowy dla bliskiego kumpla, kończy 28 latek Smile i ma dziewczynę Kasię Wink

Kumpel dziś w słońcu klepnął kilka fotek normalnym aparatem...:
[Obrazek: th_0001.jpg][Obrazek: th_0002.jpg][Obrazek: th_0003.jpg][Obrazek: th_0004.jpg]
[Obrazek: th_0005.jpg][Obrazek: th_0006.jpg][Obrazek: th_0007.jpg][Obrazek: th_0008.jpg]
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#12
Pancerka to nie jest coś co by mi się bardzo podobało jak to brzydactwo ale piękne wykonanie przyciąga i przykuwa uwagę. Spędziłem tutaj ładnych kilka chwil oglądając zdjęcia więc i wyrażę co myślę. Super  :milbravo:  :milbravo:
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#13
Ładnie się prezentuje ten pokrak Smile  :milbravo:

Chyba nastała nowa świecka tradycja co do malowania modeli. Już wkrótce zostawienie farby drukarskiej będzie zdecydowanie passe  PDT_Armataz_01_22 Ja tam jednak reprezentuję opcję zrównoważoną - jeśli opracowanie graficzne nie wygląda szkaradnie, to zostaję przy druku  :mil11:
Odpowiedz
#14
Bardzo fajny! Druga seria zdjęć zdecydowanie podniosła odbiór.

Maluj, łoszuj, brudź i paćkaj - najważniejszy jest efekt końcowy.
Odpowiedz
#15
No fajnie,  ale tak cichaczem zapytam  co z czterosilnikowym bydlakiem  tym w nocnym malowaniu.
Szkoda, że w tym temacie ucichło, bo satysfakcja z modelu była by gwarantowana.
Odpowiedz
#16
Chwała Kordianowi, że nawrócił Cię na jedynie słuszną drogę i pomalowałeś model. Teraz czołguś prezentuje się wielce OK - gratulacje. Mam nadzieję, że to nie jest chwilowy zryw, tylko powrót na forum.
Pozdrawiam Egon
Odpowiedz
#17
Ale jaja, Sprudziak coś ulepił i do tego jeszcze pomalował  PDT_Armataz_01_23 i jeszcze deklaruje że malowanie to jedyna słuszna droga ............. no,no aż się wierzyć nie chce, ale miło kolego że w końcu coś pokazałeś, model prezentuje się okazale, a malowanie dodało mu tylko uroku. Teraz kupuj aero i trzymaj kurs na pancerkę (co innego raczej nikt nie maluje) Pozdrowionka
PS
Browara oczywiście nie odmówię  PDT_Armataz_01_28  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Piwo stawiają a ja dopiero teraz się w kolejce ustawiłem :grin:
Miło zobaczyć model przez Ciebie ulepiony :milbravo:
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#19
Sprudin skleja -  Confusedhock:  PDT_Armataz_01_23  PDT_Armataz_01_13  :mil11:
Modelik fajny, a o browarku przypomnę w odpowiednim czasie  :twisted:
Pozdrawiam liżących skalpele.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#20
Hehe, no to będzie co oglądać Smile Pancerka i aero - dla mnie super.

Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#21
Model wygląda super! Przydałoby się wstawić na forum poradnik jak wykonać takie malowanie poprawnie z tym całym "łoszem", jakich farb używać a jakich nie itp.
Ukończone: Messerschmitt Bf-109G8
Na warsztacie: Spitfire Mk VB MM 3/2005
Odpowiedz
#22
(02-09-2011, 08:13)Stiwi1979 link napisał(a):Model wygląda super! Przydałoby się wstawić na forum poradnik jak wykonać takie malowanie poprawnie z tym całym "łoszem", jakich farb używać a jakich nie itp.

O tym możemy poczytać tu Mario9 ładnie to opisał.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#23
Wielkie dzięki za link!  Big Grin
Zawsze fajnie jest się nauczyć czegoś, przynajmniej dla mnie, nowego!
Ukończone: Messerschmitt Bf-109G8
Na warsztacie: Spitfire Mk VB MM 3/2005
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  T1E1 Aleksandra Nikitina krys 1 1,645 28-11-2021, 10:15
Ostatni post: Andrzej Px48
  T1E1 1/25 z GPM w wykonaniu Aleksandra Nikitina krys 2 2,518 02-10-2017, 09:51
Ostatni post: Partyzant
  [G} Nakajima B52N Kate - Mały modelarz 3/2002 Biess 1 3,028 27-11-2015, 06:44
Ostatni post: Nico
  [G] T1E1 - GPM kordian 2 3,806 11-08-2011, 06:51
Ostatni post: al-audio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości