Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
USS Saratoga CVA 60 Fly Model Wyd 1
Cześć,niestety muszę cię rozczarować.Plany zakładały wykonanie prostokątnych.Ale zostały zmienione podczas budowy okrętuWink Poniżej kilka zdęć potwierdzających Wink
To zdjęcie pochodzi z okresu budowy około 1958 roku ,jak sobie powiększysz to zobaczysz....
[Obrazek: USS_Saratoga_CVA-60_Brooklyn_May_1956_zpstz3fqocv.jpg]
Tu lata 60/70-te
[Obrazek: USS_Saratoga_CVA-60_at_sea_Feb_1958_zpsnftpkkxk.jpg]
Tu lata 80-te
[Obrazek: 20090320_1_m_gaspard_08_zpsewptmkuf.jpg]
A tu już  krótko przed emeryturą, lata 90-te
[Obrazek: USS_Saratoga_CV-60_returning_from_final_...fvpmro.jpg]
Jak widzisz zaokrąglone otwory hangarów, były od początku istnienia okrętu.
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
Ja to wiem :-), chodziło mi o model:-).
mam pytanie odnośnie steru, dla czego tylko jeden ?
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
A gdyby kolega wiedział to by bzdur nie pisał WinkMnóstwo modelarzy dokonuje porawek wycinanek,które czasami odbiegają od oryginałówWinkPodziwiam wytrwałośi w poszukiwaniu błędów aż 8 dni... to zajęło..?WinkGratuluje zatem sukcesu!Bo chyba o to koledze chodziło?SmileA może warto by było tą całą energię na poszukiwanie "Pomyłek"przekuć na jakiś model tej klasy?Służę pomocąWink .Mój model zawiera wiele błędów ,których jestem świadom i się ich nie wypieram,ale także mnóstwo poprawek w stosunku do wydania z których jestem dumnySmile)))
Pozdrawiam  i do następnej pomyłki;Wink)
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
Nie szukam pomyłek i błędów, mam zamiar skleić sobie takiego kolosa i moje pytania to próba znalezienia odpowiedzi na ile model zgodny jest z oryginałem.
Ja wiem ile pracy wymagał ten model i wiem że to stare wydanie i wiem też że zrobię to po swojemu od podstaw , nie obrażaj się zaraz jak niektórzy z czarnego forum bo na prawdę nie mam do Ciebie żadnych pretensji czy jakiś ukrytych złych intencji :-)
Nie mam tego modelu więc opierając się na twoich zdjęciach wiem że standard odpada tu można tylko dodać od siebie , tak jak ty to zrobiłeś.
od tygodnia sklejam po troszku szkielet modelu jaki sam zaprojektowałem i mam nadzieję że będzie możliwy do sklejenia w tzw Standardzie.
clet Model zaprojektowałem według planów stoczniowych (Booklet of General Plans) dostępnych w internecie, oczywiście musiałem zakupić przekroje wręgowe bo tam ich nie ma.
Pozdrawiam.
stan na dziś:
[Obrazek: FnxUQRn.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
A z tego jak kolega zaczął nic innego nie wynikało.
Poza tym że kolega chciał trochę zabłysnąć Smile
No udało ci się ,ale trzeba było tak od razu,a nie jakieś podchody uskuteczniać .
Fajnie ze się podjąłeś tematu.Jakas relacja może ?Wink Z postępu Wink
Zamierzasz wydać model ?Rozumie ze to tez Saratoga?
Ok musisz sobie zadać pytanie która wersję Sary chcesz zbudować.
Ponieważ okręt przeszedł kilka modyfikacji od momentu oddania do służby.
Do tego fajnie by było ,jak byś dobrał odpowiednio lotnictwo i pojazdy do wersji a raczej lat w których okręt służył.U mnie trochę jest to pomieszane.Wink)

Pzdr


Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
Darecki, fajnie że tak szalejesz z tematami, ale nie bądź taki dokończ co zacząłeś Smile

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
Mój model to będzie Forrestal.
ruto88 -Hitose kleję , jak skończę to gdzieś zamieszczę galerię :-) 
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Miałem nadzieję na relację, ale spoko, może za jednym razem galeria i kilka foto z budowy?

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
Da się zrobić :-)
Pozdrawiam
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Spory chyba będzie :-) To 1:200 ??
Będziesz robił z pełnym wyposażeniem lotniczym ??
pzdr
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,382 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 700 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,476 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,502 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,794 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,589 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,725 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,445 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,007 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości