Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
USS Saratoga CVA 60 Fly Model Wyd 1
#1
witam wszystkich,jestem "nowy" na tym forum  PDT_Armataz_01_18  zamierzam sie zabrac za budowe lotniskowca USS Saratoga CVA 60 Forrestal Class z Fly Model mialem dosyc dluga przerwe od modelarstwa jakies 7 lat.. Smilew koncu sie udalo powrocic do mojego ulubionego zajecia jakim jest budowanie modeli Winkbardzo chetnie wyslucham porad doswiadzonych modelarzy ,moze cos sie zmienilo w tej materii? Wink na ta chwile udalo mi sie podkleic poklad i  wregi na tekture  2mm uzywajac angielskiego odpowiednika butaprenu ktory generalnie jest butaprenem tylko ma inna nazwe tutaj..Winkteraz czekam az wszystko "ostygnie" przez kilka dni i zabieram sie za ciecie.pozdrawiam
ps mam kilka zdjec jak je tu zamiescic? 
ZDJĘCIA BĘDĄ SUKCESYWNIE DODAWANE DO RELACJI.ZOSTAŁY USUNIĘTE RAZEM Z KONTEM NA PHOTOBUCKET
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.
A W MIĘDZYCZASIE ZAPRASZAM DO GALERII KTÓRĄ UDAŁO MI SIĘ JUŻ ZAKTUALIZOWAĆ.

[Obrazek: DSC02350.jpg]
[Obrazek: DSC02343.jpg]
[Obrazek: DSC02352.jpg]
[Obrazek: DSC02351.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#2
Ja używam photobuceta ale jest parę innych programów. Z chęcią popatrzą na budowę tego modelu. Sara od dawna chodzi po mojej głowie - może trochę starsza ale nic to  ;D
Pzdr
Odpowiedz
#3
hey dzieki za podpowiedz juz dziala Wink
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#4
Ooo! Lotniskowiec, nie może mnie tutaj zabraknąć Big Grin Dziergaj, dziergaj, czekamy na efekty Wink
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#5
Marlonzg, witamy na forum. Jednak na początek muszę ci zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Trzymamy się tutaj kilku zasad. Jedną z nich jest pisanie poprawną polszczyzną. Widzę ,że chyba piszesz z Anglii więc prośba o używanie znaków diaktrycznych czyli ą,ę itp. jest bezcelowe ;-). Poproszę cię jednak abyś zdania zaczynał z dużej litery i abyś używał znaków interpunkcyjnych.
Życzę powodzenia w budowie.
Odpowiedz
#6
Miałem wydanie II tego modelu, ale sprzedałem. Brawo za temat ! :-) Będę oglądał, mi też chodzi po głowie coś wielkiego tylko, że samolot 1:33.

Odpowiedz
#7
Witam ponownie,tak wogole to zapomnialem sie przedstawicWink Mam na imie Sebastian i od kilku dlugich lat mieszkam i pracuje za granica,i tak chyba juz pozostanie..Generalnie bardzo sie ciesze ze znalazlem to Forum,w jakims stopniu wasza strona pomogla mi powrocic do dawnego zajeciaWinkZ czego sie bardzo ciesze Wink Aha postaram sie tez pisac poprawna Polszczyzna WinkTo tyle o mnie na ta chwile.
Zaczalem juz pomalu wycinac wregi,co widac na najnowszej fotce (bede je musial jeszcze chyba troche dopiescic lekkik szlifem)I jak dobrze pojdzie to moze juz w ten weekend zaczne montowac wszystko do kupy..Winkpzdr.
[Obrazek: DSC02356.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#8
No wielkość szkieletu robi wrażenie. Kawał kajaka będzie! Czekam niecierpliwie na poskładanie szkieletu w kupę - pewnie zrobi wrażenie wielkością.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#9
Troche mnie przeraza..Wink 160 cm dlugosci.Nie mialem jeszcze do czynienia z tak duzym modelem okretu ..Najwiekszym modelem jaki do tej pory zlozylem byl  Boeing B-52 (1:33)jakies 10 lat temuWinkale to byl samolot..czas na okret.:lol:
poklad startowy.
[Obrazek: DSC02358.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#10
Przekłamanie aparatu czy "prezent" od wydawcy? Śródokręcie wydaje się mieć zupełnie inny odcień od reszty pokładu... 160cm to kawał kadłuba będzie. Planujesz jakieś podposzycie lub inny sposób wzmocnienia kadłuba?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#11
Niestety jest to prezent od wydawcy >SadNie skaldalem jeszcze tak duzej konstrukcij,tak wiec chetnie wyslucham ciekawych poradWink
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#12
Marlonzg na tym etapie warto pomyśleć nad wykonaniem lub nie Smile opuszczonej jednej z wind. Fajnie to wygląda. Wiem, bo mój tato tak zrobił w Enterprisie.
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Odpowiedz
#13
Dzieki za podpowiedz  Smile Oczywiscie zamierzam to zrobic Wink Wogole zamierzam wybudowac hangar, ktory niestety w tym modelu nie jest dostepny.Tak wiec bede musial sam wszystko stworzyc.Posciagalem juz troche zdjec Saratogi zeby jak najlepiej to odwzorowac.pzdr
[Obrazek: DSC02361.jpg]
pomalu do przodu Wink
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#14
Ciag dalszy zmagan.Wregi juz wyciete zostalo tylko wszystko dopasowac i montowanieWink
[Obrazek: DSC02367-1.jpg]
[Obrazek: DSC02364.jpg]
[Obrazek: DSC02365.jpg]
[Obrazek: DSC02363.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#15
Patrząc na szkielet na Twoim miejscy zastanowiłbym się nad podposzyciem. Jakim? Nie poradzę; na pewno bardziej doświadczeni stoczniowcy pomogą.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#16
Super idea,ale nigdy  tego nie robilem Smile Z tego co wiemz forum, to uzywa sie pianki w celu wypenienia luk miedzy wregami ,aby zapobiec zapadaniu sie poszycia ?jakiej pianki zatem uzyc?
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#17
Pianka to wyższa szkoła jazdy - lepiej użyć tektury piwnej. Prawie mi się to swego czasu udało Wink W każdym razie poszukaj relacji Cevy z budowy jakiegoś okrętu, tam to powinno być wyjaśnione.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#18
Pianka - ja używałem pianki do układania kompozycji kwiatowych. Można podobno użyć pianki np. z izolacji termicznej lodówek ale patrząc na wielkość Twojej łupinki to musiałbyś pewnie ze dwie  PDT_Armataz_01_22 lodówki zdemontować. Tak czy siak na forum znajdziesz relacje z zarówno piankowym jak i tekturowym podposzyciem, na pewno będą pomocne. No chyba, że zdecydujesz się na kadłub wg projektu - wtedy tematu nie było ;-)
P.S. postaraj się wstawiać miniaturki na forum - relacja będzie bardziej przejrzysta.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#19
Montowanie szkieletu..Winkjak narazie bez zadnych problemowWink

[Obrazek: DSC02374.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#20
Witaj, podziwiam skalę przedsięwzięcia. Współczuję Ci, że pokład jest tak nierówno wydrukowany.  Szczęśliwie żyjemy w epoce skanerów i drukarek i gdybym miał się wziąć za  model, który wymaga tak wiele wysiłku i czasu na jego budowę, to jednak spróbowałbym coś z tym zrobić. To naprawdę nie jest trudne, a przy tak prostej grafice pokładu, wręcz banalne do poprawki. Jeśli już przykleiłeś ten pokład, to ewentualnie można nakleić nowy, z poprawionym kolorem. Pomyśl o tym teraz, gdy jeszcze jesteś na początku budowy.
Życzę Ci sukcesu. Trzymaj się!
Odpowiedz
#21
Mam to samo wydanie Saratogi i nie zauważyłem różnic kolorystycznych pokładu.

Zacząłem kleić ten model pod koniec 1997 lub początek 1998 teraz już nie pamiętam. Skleiłem w zasadzie tylko kadłub. Wydaje mi się, że to dobry pomysł zrobić podposzycie bo w moim poszycie się uszkodziło. Fakt, że model był przechowywany w fatalnych warunkach (wilgoć i duże różnice temperatur) co mu wcale nie pomogło. Na "dniach" zamierzam kontynuować pracę ale zastanawiam się jak naprawić poszycie i błędy. A może zrobić kadłub od nowa.

Powodzenia w pracy z takim gigantem.
Odpowiedz
#22
Kupilem go z antykwariatu GPM-u  przez neta  jakis czas temu,ciekawe czy oni wiedzieli o tej "usterce"..?,moze akurat mi sie trafil taki wybrakowany.Wlasnie prawie skonczylem szkielet mialem z tym troche problemu jednak,nie dokladny wydruk wreg , niektore wregi troszke za male albo za duzeWinkZa to niezla zabawaWink
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#23
Witam

Jak to się stało, że nie zauważyłem tego wątku :o

Koncept super czekałem na taką relacje, która zmobilizuje do dalszej pracy przy Admirale, choć może dla niektórych już jestem upierdliwy, ale przy tak dużym projekcie warto zacząć od drobnicy(np lotnictwo) nie wiem jak u Ciebie z warunkami mieszkaniowymi, ale ja nie chciałbym takiego mebla przez dobry rok w kącie pokoju....

Co do samej pracy, chciałem zapytać jak tam z utrzymywaniem "osiowości" kadłuba, bo widzę, że składasz z segmentów, wiadomo ciężko złożyć podłużnice na jednym kawałku kartonu (najdłuższy 2mm posiadam 140cm dł), ale można najpierw skleić z jednej strony w większy i na to nakleić wszystko razem. zacząć od wycinania właśnie podłużnic i do nich przed wycięciem przymierzać wręgi, unikniesz dużej ilości szlifowania, ale to tak na przyszłość dla kolegi .

Jeśli chodzi o pokład o ile już go nie przykleiłeś i nie przeszkadzają barwy, to warto już teraz dodać liny hamujące(estetyczniej to wyjdzie) i ewentualnie deflektory(te osłony przy starcie) o windzie nie wspomnę, bardzo urozmaici to jakby nie patrzył "goły" pokład.

Uff ale się rozpisałem Smile chyba tyle, jakby co to pisz, POWODZENIA 8)

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#24
Szesliwie calosc jest rowna ,w osiWink Model posiada dwa takie hm robocze poklady ktore ulatwiaja montaz,poklady przymocowalem rowno do prostych desek co przynioslo efekt w postaci rownego kadluba WinkDzieki za rade ,chyba sie zabiore za to lotnictwoWinkpomalu Wink pzdr.
2 pierwsze fotki pokazuje montaz ,ostatnia gtowy  szkielet .
[Obrazek: DSC02372.jpg]
[Obrazek: DSC02373.jpg]
[Obrazek: DSC02377.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#25
Uf, ciągle nie mogę tego ogarnąć PDT_Armataz_01_23,Trzymam kciuki coby się zmieścił PDT_Armataz_01_22,tym bardziej na obczyźnie,ponoć tam z tym nie wesoło (m 2)+Funciak jak się nie mylę.Pozd.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,354 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 698 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,721 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,438 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,005 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości