Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokomotywa T-324 budowa od podstaw
#1
Witam szanownych kolegów.
Chciałbym przedstawić budowę czeskiej  lokomotywy T-324.001 z 1959 roku wyprodukowanej w CKD PRAGA . Model składam z planów modelarskich, które zdobyłem wcześniej z netu i powiększyłem ze skali H0 do 0 (nawiasem mówiąc mojej ulubionej  1:45).
W głowie kłębią mi się różne pomysły m.in. lokomotywa będzie posiadać oświetlenie, będzie również stać na ładnej podstawce - ciesząc moje oko. PDT_Armataz_01_25 Jednakże czas i chęci pokażą co z tych moich pomysłów znajdzie urzeczywistnienie. Zabawę z tym modelem rozpocząłem od rozrysowania ostojnicy, kółek, łożysk itd. Następnie zabrałem się do składania elementów układanki. Z góry przepraszam za zdjęcia. Myślę, że następne będą już lepszej jakości.
A oto moje początki:
[Obrazek: 001.png]
[Obrazek: 002.jpg]
[Obrazek: 003.jpg]
[Obrazek: 004.jpg]
Odpowiedz
#2
Temat zacny i w mojej ulubionej skali. Naucz się jeno szanowny projektancie wstawiać fotki bo kiepsko widać cokolwiek.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#3
(21-11-2011, 12:44)Andrzej Px48 link napisał(a): Temat zacny i w mojej ulubionej skali. Naucz się jeno szanowny projektancie wstawiać fotki bo kiepsko widać cokolwiek.

A czy teraz zdjęcia pasują  8)
Odpowiedz
#4
Witam ponownie,
ponieważ popracowałem co nieco, to chciałem pokazać moje dalsze zmagania, a raczej  wypociny  przy mojej manewrowej T-324 .Wcześniej przypominała mi raczej wóz drabiniasty, a nie lokomotywę. W chwili obecnej zaczyna dla mnie pomału nabierać kształtów i cieszyć oko. W dalszym etapie pozostają do zrobienia jeszcze hamulce, sprzęgi, piasecznice i takie tam drobiazgi. Gdy rozpocznę drugi (jak dla mnie poważny) etap budowy mojego cudeńka to z pewnością opiszę go w dalszej relacji .
Pozdrawiam ŁŻ.
[Obrazek: 01.jpg]
[Obrazek: 02.jpg]
[Obrazek: 05.jpg]
[Obrazek: 04.jpg]
[Obrazek: 03.jpg]
Odpowiedz
#5
No,no zapowiada się ciekawie,czysto i dokladnie spasowane.Tylko dlaczego otwory w ostoi nie widziały w narożach pilnika i papieru ściernego,hę?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#6
Zapowiada się bardzo dobra robota.
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#7
W nawiązaniu do poprzedniego mojego wpisu informuję,
że po długim i wyczerpującym wpatrywaniu się w rysunki mojej ślicznotki postanowiłem przejść do drugiego etapu czyli rozrysowania siatek kabiny i osłon silnika stwierdzając, że będzie widoczny zarys ogólny lokomotywy i nada jej co nieco kształtów. Zaznaczam jednak że umieszczone pod wpisem zdjęcia są przed obróbką wstępną wykonanych elementów modelu i wymagają dopieszczenia. Jednakże jakby nie patrzeć wizja już jest  Wink

[Obrazek: 003-1.jpg]
[Obrazek: 002-1.jpg]
[Obrazek: 0011.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam.
No ładnie Ci to Waść wychodzi, to co prawda nie moja działka ale zawsze przyjemnie oko zawiesić na porządnej kartonowej dziobaninie  :milbravo:

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#9
Ładnie majster,ale okna mają nierówne słupki i znowu brak szlifu w narożach.Za to dach widzę prawie wyprofilowany.Jak napisałem wcześniej temat miodzio ,tylko więcej staranności dla oka.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#10


Witam.
Jeszcze raz zaznaczam ,że wykonane elementy modelu są przed obróbką i na pewno będą  starannie dopieszczone.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Przepraszam,za szybko czytałem ;-).Czekamy zatem na aktualizację.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12

Po tygodniowej budowie  osłona prawie gotowa i czeka na podpięcie ledów.

[Obrazek: 0001.jpg]
[Obrazek: 0002.jpg]
[Obrazek: 0003.jpg]
[Obrazek: 0004.jpg]
Odpowiedz
#13
Model świetnie wychodzi  :milbravo: kolor super
Tak trzymaj  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#14
Reszta dalej przed obróbką i na montażowej podstawie  Wink
[Obrazek: 11.jpg]
[Obrazek: 13.jpg]
[Obrazek: 12.jpg]
Odpowiedz
#15
No i stało się : :ble:
[Obrazek: 11-1.jpg]





Jak widać przesadziłem z wymiarami i osłony boczne wyszły o 6mm za wysokie , jak ja to mierzyłem sam nie wiem , raczej zostawię  to bez komentarzy.
Teraz znowu wszystko trzeba  rozrysować  od nowa . Jak powiadają :
trzy razy przymierz raz przyklej
Odpowiedz
#16
Nowe osłony już prawie gotowe. Smile
[Obrazek: 03-1.jpg]
[Obrazek: 01-1.jpg]
Jeśli można to proszę o recenzje .
Odpowiedz
#17

Witam ,

Osłony już zakończone , oświetlenie podpięte.
A oto efekty mojej pracy .

[Obrazek: 2.jpg]
[Obrazek: 1.jpg]
[Obrazek: 7.jpg]
[Obrazek: 6.jpg]
[Obrazek: 5.jpg]
[Obrazek: 4.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]

Myślę nad oświetleniem pulpitu

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
PDT_Armataz_01_34.Oświetlenie pulpitu ?Ciekawe.Dalej podglądam.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#19
Czy orginał tez ma takie wypukłe klosze?
Bo jeśli nie to mógłbys spiłować troche diody na płasko - tylko tak żeby nie uszkodzić wnętrza i by było git.

Ale tak poza tym to fajnie wychodzi.
Odpowiedz
#20

Witam,

Jeśli chodzi o reflektory to te lokomotywy miały klosze wypukłe na dole, a górne już nie.
Dzięki za radę, wypróbuje w następnym modelu lokomotywy. Wink
Odpowiedz
#21
Spoko
Wiem że goście żeby zrobić wypukły klosz ale nie aż tak bardzo "okrągły" jak dioda to na płaską powierzchnię dają kroplę wikolu.
Po za schnięciu wikol jest przezroczysty a kropla jest bardziej płaska. Wygląda troche soczewkowato.
Odpowiedz
#22
Dziękuję za radę, następnym razem zastosuję, ale to już napewno przy innej lokomotywie i w nastepnej relacji. PDT_Armataz_01_34

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Wózek akumulatorowy HSW WNA-1320 od podstaw 1:25 Jaroslav 81 5,651 13-03-2024, 08:46
Ostatni post: Lukee
  [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw qn 6 1,198 22-01-2024, 10:07
Ostatni post: Karas
  [R/G] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ qn 60 20,877 07-12-2023, 06:37
Ostatni post: wieslaw_
  [R] "De Zeven Provincien"1665 po raz drugi (1:100, od podstaw) Seahorse 41 13,712 05-10-2023, 08:07
Ostatni post: Karas
  [G] Lokomotywa spalinowa SM42 ANGRAF 1:25 tomo11 3 2,411 04-08-2023, 03:04
Ostatni post: tomo11
  [R\G] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw qn 85 34,332 05-09-2022, 07:14
Ostatni post: Karas
  [R] Włoskie "pendraki" Ansaldo MIAS i MORAS 1:25 Od podstaw... Jaroslav 48 14,290 28-04-2022, 07:11
Ostatni post: Winek
  [R] Szkuta wiślana (1:100 od podstaw) Seahorse 12 3,702 20-03-2022, 01:49
Ostatni post: Hastur
  [R] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009) stachooo 32 10,166 27-09-2021, 09:50
Ostatni post: zbin
  [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät PrzemekW 125 53,686 28-07-2021, 09:18
Ostatni post: Przemek W

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości