Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Messerchmitt BF 109 4/N Militarny Model 1/99
#1
Witam wszystkich

Wstawiam obiecany pierwszy sklejony model. Długo nie kleiłem czego skutki widać, muszę naprawdę wrócić do formy bądź ją wreszcie zdobyć. Przyznaję się również bez bicia, że dużo wcześniej zacząłem go kleić niżeli znalazłem to forum za co przepraszam wszystkich szanownych forumowiczów i błagam o wybaczenie :'( :'( :'( :'(

Grzechy główne tego modelu
1. Powstanie
2. Owiewka,
3. Koła
4. Skrzydła

Jedyny plus jaki dostrzegam w tym modelu to w miarę czysty (w porównaniu z tym co pamiętam jak byłem gnojkiem) no i to chyba, że wreszcie, że wróciłem do najwspanialszego hobby...


[Obrazek: dscf1928k.th.jpg] [Obrazek: dscf1929u.th.jpg][Obrazek: dscf1930o.th.jpg][Obrazek: dscf1931t.th.jpg] [Obrazek: dscf1928k.th.jpg]


Sam model. Wyjątkowo przyjemny w składaniu i jedyny błędy jakie zauważyłem to tylko te z mojej winy
Proszę o wyrozumiałość, mam nadzieję, że z modelu na model będzie lepiej. Prosiłbym również o konstruktywne dla mnie komentarz... co jak gdzie poprawiać.

Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#2
  Bardzo ładnie zamaskowany model. Pięknie wtapia się w tło...
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
Wybacz Zbig, jak tylko uda mi się skończyć robotę przed nocą postaram się zrobić zdjęcia przy świetle dziennym. Niestety te zdjęcia jakie są takie są. Nie ważne jak bym się starał to i tak zawsze będzie pomarańczowo. Wynajmuje mieszkanie i niestety zarówno ściany jaki żyrandol są w tym kolorze. Żadne zdjęcie jakie zrobiłem w tym mieszkaniu nie wyszło w normalny sposób. Ale mam  nadzieję że już nie długo....
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#4
Mam wrażenie, iż Panu ZbiGowi mniej chodzi o pomarańczowy akcent, a nieco bardziej o obrusowo - firankowo - choinkowe tło, które skutecznie uniemożliwia ocenę pracy. Znacznie lepiej model się prezentuje na jednobarwnym tle - zobacz kilka galerii to zrozumiesz o co chodzi  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#5
Wiem o co chodzi.. Z tym, że jak napisałem wyżej chwilowo nie mam możliwości zrobienia lepszych fotek. Jak tylko taka okazja się trafi to jak najbardziej umieszczę. Za zaistniałe nieścisłości najmocniej forumowiczów przepraszam.
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#6
Koledzy już wypowiedzieli się o kiepskiej jakości fotkach. Ja powiem coś o modelu-na tyle na ile pozwalają te fotografie... :Smile
W oczy rzuca się fantazyjna, krzywa osłona kabiny oraz straszne koła podwozia ( główne i ogonowe).
Łopaty śmigła powinny mieć znaczki firmowe producenta od przodu. Maszt antenowy i linka anteny-jak psu z gardła...Coś jest nie tak z chłodnicami pod szkrzydłami ( słabo widać, ale jest chyba krzywo-zwłaszcza w okolicy krawędzi spływu skrzydła. Poszycie skrzydeł pofalowane-zwłaszcza prawe od góry.
Lufy km-ów kadłubowych wystają z jakichś strasznych czarnych dziur i wystaja za bardzo...
Natomiast zaskakująco dobrze wygląda kadłub i usterzenie 8)
Jak widzisz - dużo pracy przed Tobą.
A zdjęcia można zrobić  w każdym miejscu przy użyciu arkusza brystolu ( lub nawet prześcieradła) i zwykłej lampki... :
[Obrazek: th_DSC01633.jpg]
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#7
Mariusz dzięki za opinię, na pewno wezmę sobie do serca. Owiewka za pierwszym razem wyszła tragiczne, drugim razem jak widać jeszcze gorzej. Koła podkleiłem 2mm tekturą i za dużo krążków miałem chyba. Co do skrzydeł nie wiem za licho ciężkie jak zrobić ładnie płat skrzydła żeby nie był pofalowany jak również nie było krowich żeber.

Wiem też, że dużo jeszcze przede mną. Tak jak powiedziałem wiele tego modelu zrobiłem jeszcze przed znalezieniem tego forum. Przyznam się również, że dużo czasu poświęcam na przeglądanie relacji i porad i naprawdę dużo mi to już dało... tak mi się przynajmniej wydaje
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,179 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
  Hr.Ms. De Ruyter (C801), Scaldis Model, 1:250 Sven 7 730 22-12-2023, 09:14
Ostatni post: Tuco
  [G] Stratopolonez - Extra Model 1:25 karol1985 5 1,438 30-11-2023, 03:29
Ostatni post: ges
  [G]"REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model Alski 5 850 20-11-2023, 05:40
Ostatni post: Alski
  [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100 Wiesław64 5 1,891 18-10-2023, 01:03
Ostatni post: Alski
  [G] U-47; 1:200; Model Hobby Winek 13 3,881 17-09-2023, 07:12
Ostatni post: Winek
  [G] EU07, ADW Model, 1:45 kilek15 9 1,963 27-08-2023, 08:43
Ostatni post: Arturo
  [G] USS Heermann DD-532 Military Model 6/2006 Sprudin 12 2,229 09-08-2023, 11:47
Ostatni post: yogi
  [G] Arado 234 B-2 (Model-Hobby nr 46, 4/2022) stachooo 6 1,481 18-04-2023, 04:29
Ostatni post: Hastur
  [G] Nebelwerfer; Model-Kom; 1:25 kilek15 4 1,486 15-03-2023, 08:09
Ostatni post: Tommy T.B.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości