Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B-52D Stratofortess Pojedynek z Gigantem
#1
Witam wszystkich

Postanowiłem odpocząć od A7 (zostały mi tylko bombki i to 24 oraz 2 zbiorniki paliwa) i wziąść się za coś wiekszego, obawialem się czy sprostam tej wycinance gdyż zawodowcem nie jestem ale mój znajomy modelarz sklejał go i powiedział że raczej wiekszych problemów nie było raczej kadłub dobrze sie sklejał jedynie problem był przy silnikach.

[Obrazek: a337dff0f8694dfdm.jpg]

Pamietam jak byłem mały u mnie w Bedzinie w sklepie modelarskim wisiał ten kolos aż mnie zamurowało jak go pierwszy raz zobaczyłem Big Grin i spodobał mi się głównie ze względu na swoją wielkość.

Posiadam chyba pierwsze wydanie tego modelu bo drugie już było w tej zielonej okładce, raczej zrezygnuje z otwartych komór bombowych gdyż uważam że będzie psuć wygląd całego kadłuba, koła chyba zrobię ale zastanowie sie czy warsja z otwartym czy że schowanym podwoziem.
Samolot wzmocnie listewkami w środku, gdzieś na forum jakimś czytałem ze tak został wzmocniony.

Wymiary tego B-52D to:

-długość - 148cm
-rozpiętość - 170cm
-wysokość - 44cm

Wszystkie arkusze z wręgami skserowałem i nakleiłem na karton 1mm , jak narazie zdjęcie przedstawia wszytkie wręgi całego kadłuba Smile

[Obrazek: 3de57e73b42fc2fam.jpg]

Troszkę wycinania było ale najwiecej pracy to dopiero przede mną Smile

Odpowiedz
#2
2,5 m2 - gdzie to będziesz trzymał?? A ja mysląłem że tylko okręty zajmują dużo miejsca :-)
Powodzenia
Odpowiedz
#3
Już mam upatrzone miejsce na segmencie  Big Grin
Odpowiedz
#4
Niewątpliwie największym atutem tego modelu jest jego wielkość. Nie przyciąga uwagi swoją kosmiczną wręcz szczegółowością (jak np. Coalbrookdale Nikiego ), ale swoimi kolosalnymi rozmiarami. I właściwie to jest fajne Big Grin Jeśli masz gdzie to trzymać to nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki, pokonaj tego Goliata Dawidzie Wink

Pozdrawiam!
Maciek
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#5
Adrian Big Grin Upatrzone miejsce na segmencie ?!?! Mi on by się nie zmieścił chyba pod sufitem na środku pokoju Big Grin
Szalejesz, może niedługo ktoś niewykrywalny, podobnej wielkości mu potowarzyszy na forum. Pozdrawiam i zasiadam na widowni- tylko jeszcze popcorn muszę skołować.

Odpowiedz
#6
No no, ambitny projekt, nie tyle ze względu na gabaryty ile błedy w projekcie... Wink Baw się jednak dobrze, liczę że wyjdziesz gdzieś dalej poza kadłub Wink Tongue

Pozdrawiam
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#7
Aż tak dużo tych błędów ? Wiesz coś więcej na ten temat?
Podziel się informacjami jeśli tak.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#8
Witam
Prace konstrukcyjne idą pomału do przodu.

[Obrazek: 6be53c82c12786cam.jpg]

Zabrałem się na początek za kabinę pilotów  wycięte są prawie wszystkie  części do kabiny oraz skleiłem wanne i tutaj napotkałem mały problem, jak zaznaczone na zdjęciu tablica z zegarami jest troszkę za duża i nie wiem czy tak powinna być czy błąd w projektowaniu i czy  powinna być równa z brzegami wanny?

[Obrazek: f2215e1916b840ebm.jpg]

Rysunki montażowe tej części przyrządów zegarów jest mniej wyraźna, chodzi o to ze to ma być łączone chyba na styk  ale dokleje żąbki i zrobię łączenie na żąbki- szkoda że o tym wcześniej nie pomyślałem przed wycięciemSad

[Obrazek: a4937b84d381e438m.jpg]

pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Jeżeli chodzi o tą tablicę to ja niestety nie pomogę.
Ale taką radę dam Ci. Zdjęcia rób na jednolitym tle, sam nie raz dostawałem za to po łbie :-)

Odpowiedz
#10
wiem  w tym tygodniu kupię niebieski arkusz papieru na tło Big Grin
Odpowiedz
#11
Lepiej kup więcej niż jeden. Model będzie szybko rósł, a arkusz szybko się skończy. Jeden arkusz to mi ledwo dla Wildcata na tło wystarcza...
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#12
(29-12-2011, 02:48)TadeoS link napisał(a):Aż tak dużo tych błędów ? Wiesz coś więcej na ten temat?
Podziel się informacjami jeśli tak.
Pozdrawiam.
To jest stary projek ręczny jeszcze p. Wasiaka a ten auto\r był znany z nierównych modeli. Problemy są podobno z oklejkami silników, coś w sekcji ogonowej czego już nie pamiętam, oraz generalnie nie do końca pasujące segmenty kadłuba (nie mówiąc już o gigantycznych powierzchniach które bez podklejek zginą marnie...).
Niemniej jednak, powowodzenia życzę Smile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#13
Cytat:To jest stary projek ręczny jeszcze p. Wasiaka

Wystarczy tylko to, przez Pana Wasiaka zniechęciłem się kiedyś do MM'ów. Może i teraz bym sobie poradził i modyfikował części, ale kiedyś jak zaczynałem to mnie to zniechęcało tylko.
Pozdrawiam.

PS. W razie czego można zaszpachlować kadłub i malować :-))
Aha, Adrian nie zapomnij w razie czego robić pod poszyć, najlepiej kilka warstw :-))

Odpowiedz
#14
Sprudin - jesteś pewien, że to projekt p. Wasiaka Bohdana? Rysunki montażowe wyglądają na takie co wyszły spod ręki p. Grzelczaka raczej.  ???
Odpowiedz
#15
Witam
Jesli chodzi o silniki to są podobno źle spasowane , gdyż kolega go sklejał.

Poszycie będzie usztywnione wewnętrznym poszyciem z bloku technicznego, zamierzam po sklejeniu segmentów uztywnić konstrukcję wewnątrz listewkami sosnowymi oraz skrzydła.

Nie zamierzam szpachlować i malować całości chyba że bedzię tak tragicznie ale miejmy nadzieję że aż tak źle nie będzie.

Skleiłem połowę kabiny pilotów oraz 3 pierwsze segmenty z retuszem :grin:, zdjęcia wrzucę pod koniec tygodnia.

Przyznam się że troche zespułem 3 segment gdyż zachciało mi sie użyć (wypróbować pierwszy raz) mini szlifierki do obróbki wręgi do poszycia Nr 3. Liczyłem że jakoś nie będzie widać ale niesety mój błąd przyznaje :-[

p.s.
Mam pytanie : jak cytować inne wypowiedzi?
Zaznaczam myszka fragment zdania , który chce zacytować  i klikam po prawej stronie na "Umieść cytat" a zostaje mi wrzucona cała wypowiedz zamiast fragmentu PDT_Armataz_01_07
Odpowiedz
#16
Zbędną resztę musisz wykasować - niestety manualnie.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#17
Chyba że przy wysyłaniu nowego postu, kopiujesz część wypowiedzi, klikasz na umieść cytat i gotowe. Tylko że wtedy nie będzie pokazywało czyj to jest cytat.
Pozdrawiam.

E: O tu masz szybko zrobiłem:

[Obrazek: th_1-1.jpg] [Obrazek: th_2-1.jpg] [Obrazek: th_3-1.jpg]

Odpowiedz
#18
I mi się to przyda dzięki heh :-)
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#19
Dzięki chłopaki za podpowiedź bo szukałem w ustawieniach tych "cytatów" Big Grin

Mam troszkę wiecej pracy więc troszke robie codziennie po troszku Big Grin

Niestety segment 2 nie jest idealnie spasowany z 3 tzn 3 segment jest źle spiłowany szlifierką (chciałem uprzyjemnić sobie życie a wyszło odwrotnie Sad  )

Na zdjęciach widać początek mordki samolotuSmile retusz przeprowadzam farbkami pactra, jeszcze muszę dopasować inne kolory do retuszu najlepiej pójdę z modelem do sklepu i tam dopasuje.
Na jednym ze zdjęciu jest pokazana zeszlifowana pod katem wręga.

[Obrazek: f6f6e333138310ecm.jpg] [Obrazek: d15d2f198f6ae615m.jpg] [Obrazek: df4ad5611a22d6dam.jpg] [Obrazek: f1f5b7b1c0ce2993m.jpg]

Białe ślady to wikol który jeszcze nie wysechł, bardzo mi sie spodobało klejenie tym klejem Big Grin nie zasycha tak szybko jak poliuretanowy oraz staje się bardziej przezroczysty od niego.

pozdrawiam
Odpowiedz
#20
witaj..nie dalo sie dopracowac tego troszke lepiej? Wyglada to jakby kazda czesc byla od innego samolotu a na koniec ktos usiadl na toSmile Ale glowa do gory i walcz dalej.
Cierpliwosc to rzecz, ktorej nie da sie kupic.

Sklejone: Ju87 D-3, Bf 109 e-4, B-17G Flying fortress
W budowie: HMS Hood

Olo
Odpowiedz
#21
(05-01-2012, 04:25)tomaszolemski link napisał(a):Wyglada to jakby kazda czesc byla od innego samolotu a na koniec ktos usiadl na toSmile

Segment 1 i 2 to dobrze wyszedł makro powiękasza szczegóły ale co do laczenia segmentu 2 i 3 to wiem że źle wyszło.
Teraz bedę przystępował do budowy pozostałych segmentów i oszklenia kabiny i mam pytanie do osób, które budowały ten model. Mianowcie jak sie zabrać do tego bo segment 4 i 5 ma wspólną szybę i zostanawiam sie czy oszklenie wkleić po sklejeniu tych segmentów czy jeszcze przed?
Nie wiem czy dobrze objaśniłem ten problem.

pozdrawiam
Odpowiedz
#22
Ja jeszcze wrócę to segmentu 2-3.
Mógłbyś odczepić te 3 segmenty?
Ja bym segemnt 2 zmniejszył żeby był w miarę ładnie spasowany do 3, następnie dokleił bym 1, zaglutował wszystko zeszlifował łączenia powolutku aczkolwiek jak najdokładniej, pomalował farbką czarną matową 2 warstwy dorobił białe paski i gotowe.

Do szlifowania masz podobno fajny sprzęcio :-)

Zrób jak będziesz uważał :-))
Jeżeli nie ma jak odczepić tych części , może ktoś Ci wrzuci skany, żebyś mógł sobie wydrukować.

Pozdr.

Odpowiedz
#23
Witam Cię hmmm jak na pierwszą relację ciężki projekt wybrałeś na naukę ...
Hmmmm nie wiem ale chyba obecne Twoje mozliwości mogą spowodować nie powodzenie relacji PDT_Armataz_01_07
Wybacz ...
Powinieneś wybrać łatwiejszy model na naukę,ale jeśli już to skany napewno sie przydadzą, ja tego modelu nie sklejałem na szczęscie wolę nowsze projekty .
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#24
Lepiej zrezygnuj z robienia na 2 wręgi, bo różnego rodzaju uskoki wyjdą na każdym łączeniu. Najlepiej skleić obie wręgi ze sobą (wtedy będzie miała 2mm) i do tego dopasować oba poszycia, jak któreś będzie za długie to wtedy można u dołu uciąć. Tylko wtedy też przydałoby się porównać poszycie jeszcze następne, co w praktyce wymusza najpierw ukształtowanie wszystkich poszyć i ich dopasowanie siebie- sklejenie tego to już "szybka" formalność. Sam tak robię w przypadku dwuwręgowców i nie narzekam :wink:.
Projekcik wybrałeś ciekawy i spory (czyli tak jak lubię :winkSmile. Sam miałem smaka na ten model, ale poczekam może ktoś wyda w nowym opracowaniu :wink:, póki co i tak mam co kleić :roll:.
Odpowiedz
#25
Cytat:póki co i tak mam co kleić
noooo... :-))

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości