Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P-47D-11 KA 6/2011
#1
Witam.

W końcu udało mi się coś skończyć. Galeria miała być na konto starego roku, ale pogoda i inne czynniki to uniemożliwiły.
Zdjęcia jak zwykle nie pokazują tego co powinny, gdyż poza nimi model nie wygląda rewelacyjnie. Nie wyszły mi wnęki lotek, są wklęśnięcia w poszyciu kadłuba na literach HV, zachwiana geometria podwozia, itp. Od czasu zgniecenia i naprawy lewej końcówki skrzydła budowa szła na zasadzie byle jak byle do końca. Stąd brak jakiegokolwiek zbiornika dodatkowego i lakierowania maskującego lakierem matowym którego było mi trochę szkoda.
Mam nadzieję że mimo to galeria będzie nadawać się do obejrzenia.

[Obrazek: th_P1110211_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110212_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110214_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110215_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110216_cr.jpg]
[Obrazek: th_P1110217_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110221_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110222_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110227_cr.jpg]
[Obrazek: th_P1110228_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110229_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110230_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110231_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110232_cr.jpg]
[Obrazek: th_P1110233_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110234_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110235_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110236_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110237_cr.jpg]
[Obrazek: th_P1110238_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110239_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110240_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110242_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110244_cr.jpg]
[Obrazek: th_P1110246_cr.jpg] [Obrazek: th_P1110247_cr.jpg]


Odpowiedz
#2
Nieźle zacząłeś Nowy Rok. Jak zwykle, nie ma się do czego przyczepić.  :milbravo:
Błędy o których piszesz, są niewidoczne.
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#3
Nawet jeśli są jakieś błędy, to jednak giną w końcowym efekcie. Podoba mi sie byrła kadłuba - nie widać praktycznie połączeń między segmentami. Świetnie się prezentuje. Jakieś uwagi w czasie montażu ? Czytałem u Romana, że coś tam nie do końca pasowało w kabinie -  a jak podczas sklejania reszty ?
Z głową w chmurach ...
Odpowiedz
#4
Wg. mnie model sklejony idealnie... Tak jak koledzy napisali wcześniej:
Jeżeli są jakieś błędy są one niewidoczne.
Pytanko: Co następne w planach ? I czy będzie relacja ? :-)
Pozdrawiam w Nowym Roku.

Odpowiedz
#5
A idź Ty w cholerę z tym marudzeniem. No chyba, że to za przyczyną Sylwestrowego kaca. Pięknie (z resztą jak zawsze) zrobiłeś model. Wielu chciało by w tym i ja umieć skleić tak jak Ty i tylko z takimi błędami jeśli wierzyć w nie. Niech model ten zawsze cieszy Twoje oczy.
Odpowiedz
#6
Cudna maszyna ten Thunderbolt.
Wykonanie modelu również godne podziwu.

Pozdrowienia,
Paweł
Odpowiedz
#7
Świetny model. W błędy wierze na słowo, bo nie jestem w stanie ich dostrzec (a może to zasługa umiejętnie wykonywanych zdjęć?  :winkSmile
Ogólny odbiór modelu jest jak najbardziej pozytywny, toteż nawet widoczne błędy mniej rzucają się w oczy. Mi osobiście najbardziej podobają się łączenia segmentów, które są praktycznie niedostrzegalne. Sam chciałbym tak umieć je sklejać.
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#8
No cudownie Smile myślałem że też mi się coś zrobić na poczet starego roku ale niestety kiszka Sad

Wojtku pięknie, oj pięknie
Odpowiedz
#9
Witaj
Kiedy ty to zrobiłeś? Firma nie obniża lotów. Gratulacje!!!
Pozdrawiam
W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Ma być dobrze, albo jeszcze lepiej!
Odpowiedz
#10
Na początku chciałem napisać coś w imieniu żmii, ale jakoś tak nie wypada.
Piękny model, jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Uczta dla oczu.
Pozdrawiam
Japończyk.

Ps.
Ło kurde, seva dokończył jakiś model  Confusedhock:  Confusedhock:  Confusedhock:
Żmij  :twisted:
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#11
Jak zwykle super elegancko!
Jesteś Mistrzem standard-u.
Żeby człowiek tak umiał jak Ty.
Pozdrawiam i Happy New Year dla wszystkich!
Odpowiedz
#12
Skleić model w standardzie na tak wysokim poziomie to na prawdę kawał dobrego warsztatu.
Gratuluję!
Odpowiedz
#13
???
Piękny model. :milbravo:
Popieram prośby przedmówców o zrezygnowanie z hiperautokrytycyzmu ; osiąga on karygodny poziom!
...bo doczekasz się,że "grono" będzie używać określeń typu :
1- manewr cevy - czyli gwałtowne,bolesne dla widowni przerwanie  budowy modelu i relacji na forum z powodu wyolbrzymionego błędu własnego lub odkrycia drobnego błędu wycinanki ( np. niewielka różnica odcieni poszycia modelu).
2- "cevolamento" - czyli uporczywe wmawianie widowni,że jest się marnym modelarzem, ale tak naprawdę jest się mistrzem jakich mało.
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#14
Bardzo ładny samolot i ekstra model!!
Gratulacje!!

Gratuluję także fotki tygodnia!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#15
Gratuluję Świetnego modelu Mistrzu  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Podoba mi się łączenie segmentów.... może kiedyś osiągnę ten poźiom....
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#16
Tak się przyglądam tym zdjęciom na których to bezwzględne oko aparatu pokaże wszystkie błędy i kompletnie nic nie  potrafię wypatrzeć z tych "niedociągnięć" o których piszesz. Może i coś tam było bo jako autor wykonania sam najlepiej będziesz wiedział ale jak się przyglądam zdjęciom i Twojemu opisowi to wygląda to jakbyś chciał uzyskać idealną harmonię kartonu na poziomie molekularnym PDT_Armataz_01_28

Model wygląda perfekcyjnie  :milbravo: :milbravo: :milbravo:  :milbravo: :milbravo:. Widziałem już na żywo kilka Twoich modeli i w rzeczywistości jest na pewno jeszcze lepszy.  :milbravo: :milbravo: :milbravo:

PS.
(01-01-2012, 02:28)ceva link napisał(a):(.........)
Stąd brak jakiegokolwiek zbiornika dodatkowego i lakierowania maskującego lakierem matowym którego było mi trochę szkoda. (.........)
No przesada Panie Ceva. Bardzo proszę o należyte potraktowanie tego wspaniałego modelu bo zaiste zasługuje na to.
A jak tak szkoda tego lakieru to już szykuję sponsoring w postaci przesyłki z takowym  PDT_Armataz_01_28
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#17
Model perfekt!! :milbravo: Szczere gratulacje.
Coś jest w Twoich modelach, ponieważ ten jak i chyba wszystkie Twoje Spity lądują u mnie na tapecie monitora. Nie wiem czy to sposób eksponowania gotowego modelu czy coś innego. Jakoś tak na mnie działają.
Może i popełniłeś jakieś błędy, ale dla zwykłego śmiertelnika są one niezauważalne i giną w całości.
Jeszcze raz gratuluję i czekam na więcej takich "nie wyglądających rewelacyjnie" modeli.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
No k..wa taki elaborat walnąłem i przed wysłaniem mi go wcięło PDT_Armataz_01_19 PDT_Armataz_01_19 PDT_Armataz_01_19 . Jak mi złość przejdzie to dopiszę.

Dziękuję za przychylne opinie.
Nadmierny samokrytycyzm nie jest spowodowany potrzebą bycia poklepanym po plecach, ale tym że jako wykonawca tego modelu wiem gdzie są błędy i niedociągnięcia niewidoczne na zdjęciach.
Odpowiedz
#19
Komentować nie będę,TYLKO namiętnie  oglądam!To mi wystarcza.
Odpowiedz
#20
Wojtek, nie marudz Smile Jak nie widac, to nie ma. Dzbanek pierwsza klasa. :milbravo:
Odpowiedz
#21
A co mi tam też sobie oczy nacieszę galeryją dzbanka w paski.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#22
Tylko to kółko ogonowe takie kanciaste....
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#23
Miodzio!  Jest na co popatrzyć! Podziwiam takie umiejętności.
Ukończone: Messerschmitt Bf-109G8
Na warsztacie: Spitfire Mk VB MM 3/2005
Odpowiedz
#24
No Wojtek, przywaliłeś w nowym roku z grubego dzbanka !!!
Piękny jest.
Odpowiedz
#25
Jak zwykle przepiękny! Powtórze to co napisałem w ostatniej Twojej galerii: modele z Twoich rąk wyglądają na łatwe, nic w nich wymuszonego czy wymęczonego nie widać. Mało osób potrafi tak kleić.
Jak dla mnie genialny warsztat pokazujesz.

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Dornier Do 17 Z-1 mm 4-5-6/2011 arek1981 16 5,939 23-02-2014, 11:22
Ostatni post: Hastur
  [G] Jak-1 KA 5/2011 Piter16 6 4,977 15-04-2013, 10:56
Ostatni post: Piter16
  HMS Hood Military Model 1-2/2011 RomanC 20 7,352 19-03-2013, 04:07
Ostatni post: Arovist
  [G] SB2C-4 HELLDIVER (KA 1-2/2011) zbin 26 16,221 19-02-2013, 09:21
Ostatni post: jowisz32
  JAK-1 "Czerwona 1-ka" KA 5/2011 1:33 Wrajcik 24 8,403 02-11-2012, 02:12
Ostatni post: Krystian
  Mitsubishi A6M3 "Zero" (KA 4/2011) yukikaze 16 7,877 31-05-2012, 07:55
Ostatni post: ZbiG
  RWD-25 WAK 6/2011 bonk 6 8,052 09-04-2012, 12:20
Ostatni post: kajym
  ME 109 F-4 Kartonowa Kolekcja Nr 3-4/2011 zbin 4 5,428 24-03-2012, 07:01
Ostatni post: seb545

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości