Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Strażacki STAR 266"BONEX"
#1
Witam !!!
Oto galeria modelu pojazdu strażackiego STAR 266"BONEX" którego projekt dostałem od autora modelu Mariusza Kity w celu przetestowania.
Model kleiło mi się bez problemów, wykorzystałem niektóre dodatkowe wyposażenie pojadu z modelu Jelcza GCBA z Orlika.
Kalkomanie do modelu są projektu "Precyzyjnego".

Galeria:
[Obrazek: th_Star1.jpg] [Obrazek: th_Star2.jpg] [Obrazek: th_Star3.jpg] [Obrazek: th_Star4.jpg] [Obrazek: th_Star5.jpg]
[Obrazek: th_Star6.jpg] [Obrazek: th_Star7.jpg] [Obrazek: th_Star8.jpg] [Obrazek: th_Star9.jpg] [Obrazek: th_Star10.jpg]
[Obrazek: th_Star11.jpg] [Obrazek: th_Star12.jpg] [Obrazek: th_Star13.jpg] [Obrazek: th_Star14.jpg] [Obrazek: th_Star15.jpg]
[Obrazek: th_Star16.jpg] [Obrazek: th_Star17.jpg] [Obrazek: th_Star18.jpg] [Obrazek: th_Star19.jpg] [Obrazek: th_Star20.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Janek,my to chyba się pogniewamy  :mrgreen: Co będzie następne kolejki w H0 ?  :mrgreen: Wtedy to nie będzie nawet po co pokazywac swoich modeli na forum  :mrgreen:
A tak już poważnie :  PDT_Armataz_01_34  wiadomo już kiedy i kto to wyda??
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#3
Modelik bardzo fajny Big Grin  :milbravo:
Jedynie ta belka trochę taka kwadratowa. pomysł na gablotkę bardzo mi się podoba.
I przyłączam się do pytania Dominika o wydanie Smile
Pozdrawiam i gratuluje świetnego modelu.
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#4
:milbravo: dla obu Panów, Star jak marzenie.
Janek dołujesz brać modelarską, może masz zdjęcia z etapów klejenia - wstaw proszę.
Czy ten Star przyjechał do Krakowa na gościnne występy ze Szczecina?. / rejestracja kontra tło w gablocie  Wink/

Pozdrawiam Adam
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#5
A co ma wspólnego rejestracja SCZ ze Szczecinem ?? Przecież SCZ oznacz powiat Częstochowski , Szczecin z tego co wiem zaczyna się od Z , czyli byłoby ZS. Model extra.


Odpowiedz
#6
ScorpionS A dużo ma wspólnego właśnie :mil11:
SCZ przed zmianą podziału administracyjnego Polski z 1999r oznaczało samochód z woj. szczecińskiego. :wink:

Odpowiedz
#7
Modelik piękny :milbravo:
Galerie: Tarpan
Odpowiedz
#8
Jaroslav nie musiałem chodzić na lekcje WOS-u , żeby o tym wiedzieć. Tylko , że wtedy tablice były czarne , a moim zdaniem wyraźnie widać , że model ma białe , czyli już po powstaniu powiatów. Tak więc dla mnie ewidentnie są to tablice powiatu Częstochowskiego.  Reasumując te tablice na modelu nie mają nic wspólnego ze Szczecinem.


Odpowiedz
#9
Witam.Numery rejestracyjne pochodzą z mojego prywatnego Golfa. Taki kaprys autora.A że mieszkam w powiecie częstochowskim no to zaczynają sie od SCZ. W planach samochód jest bez oznaczeń jednostki straży pożarnej. po prostu nie mogłem się zdecydować na jakis konkretny egzemplarz. Wozy opuszczają fabrykę Bonex bez wyposażenia, które póżniej uzupełniają sami strażacy, więc każdy wóz jest inny. Model przedstawia pojazd który opuszcza wytwórnię.
Odpowiedz
#10
(07-01-2012, 10:56)SZAD link napisał(a)::milbravo: dla obu Panów, Star jak marzenie.
Janek dołujesz brać modelarską, może masz zdjęcia z etapów klejenia - wstaw proszę.
Czy ten Star przyjechał do Krakowa na gościnne występy z Częstochowy?. / rejestracja kontra tło w gablocie  Wink/

Pozdrawiam Adam

ScorpionS OK?

Mariusz Kita- rewelacja, gratuluję projektu, zdradź kiedy i kto go wyda.  Witaj w Krakowie Wink
                            :mrgreen:

"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#11
Git Big Grin


Odpowiedz
#12
A ja Janka chciałbym zapytać o metodę wykonania tak fajnych "kogutów"jak w zaprezentowanym tutaj Starze.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#13
Janek- Ty to potrafisz zdołować ludzi :roll:...
:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#14
(07-01-2012, 10:56)SZAD link napisał(a):  może masz zdjęcia z etapów klejenia - wstaw proszę.

Adam -  nie mam zdjęć z etapów budowy ponieważ nie robiłem relacji to i zdjęć mi się nie chciało robić.

(08-01-2012, 10:18)Paolo vanKossi link napisał(a):A ja Janka chciałbym zapytać o metodę wykonania tak fajnych "kogutów"jak w zaprezentowanym tutaj Starze.

Paolo vanKossi - "Koguty" są sklejone z foli według elementu kartonowego z wycinanki, potem pomalowane na niebiesko Humbrolem 52.
Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
  Panie Janku.
  SERDECZNE GRATULACJE.
  Za wykonawstwo, za podejście do tematu, - i w ogóle...
  Podziwiam Pański talent, umiejętności i ogrom bardzo starannej pracy włożony w każdy Pański model.
  Aliści zdołowany nie czuję się wcale! Po prostu; jest Pan naprawdę dobry w tym, co Pan robi. Lepszy od wielu z nas. I wiem, że nikomu nie przychodzi to łatwo. To lata praktyki i pracy nad sobą. Efekty - widzimy wszyscy.
  Nie wszyscy do poziomu Pańskiego wykonawstawa dorównamy. Otóż.
  Nie uważam tego jednak za powód do rozdzierania szat. Cieszy zaś fakt, iż ktoś taki, jak Pan, jest wśród nas.
  Jeszcze raz: GRATULUJĘ.
  I pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#16
Witaj
No i Janek został strażakiem.
Gratulacje i pozdrawiam serdecznie.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Ma być dobrze, albo jeszcze lepiej!
Odpowiedz
#17
:milbravo: :milbravo: :milbravo: PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
Świetny modelik  Smile Pozycja obowiązkowa w kolekcji Smile
Gratulacje zarówno dla wykonawcy jak i dla projektanta. Zaprojektował wspaniały model Smile
P.S. Diamond też ciekawą pozycją jest  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#18
Kawał świetnej roboty zarówno projektanta jak i wykonawcy  ;D jest na czym oko zawiesić  Smile A jak powstały kierunkowskazy?
Odpowiedz
#19
Brawo ładny czerwony star. Temat jak każdy inny ważne by radocha była. Fajnie ze nadajesz PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#20
Witam !!!
Zrobiłem nową podstawkę pod model do gablotki wykorzystując arkusz kostki brukowej wyciętej laserowo.

[Obrazek: th_Star21.jpg] [Obrazek: th_Star22.jpg] [Obrazek: th_Star23.jpg] [Obrazek: th_Star24.jpg] [Obrazek: th_Star25.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Janek jesteś Mistrzem, muszę go zobaczyć na żywo Smile
Odpowiedz
#22
Fajne! Gdzie takie coś można nabyć? Dekle studzienek też były w zestawie?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#23
Kroolo tą kostkę i dekle studzienek wykonano mi na indywidualne zamówienie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress karol1985 0 1,397 18-03-2022, 11:33
Ostatni post: karol1985
  [G] Trench Run Star Wars - PRMODELS /1:250/ Nico 0 1,399 05-05-2020, 08:16
Ostatni post: Nico
  [G] Star 244 1:43 wyd. Orlik karol1985 1 2,925 21-03-2017, 11:35
Ostatni post: maga34
  Star Wars R5-D4 berszu 7 4,206 04-02-2017, 12:39
Ostatni post: berszu
  54" Pustynna Barka Jabby - Star Wars berszu 2 2,923 10-05-2016, 08:00
Ostatni post: berszu
  [G] Droid BB-8 z filmu STAR WARS episode VII skala 1:6 szebi 11 7,309 06-02-2016, 12:21
Ostatni post: berszu
  X-Wing T70 - Star Wars Force Awakens berszu 23 9,093 22-12-2015, 02:18
Ostatni post: Nico
  Star Zwyżka stes 4 3,700 14-07-2015, 07:38
Ostatni post: stes
  [G] STAR 266 Bonex 1:25 Answer dyzio89 3 3,904 03-05-2015, 12:09
Ostatni post: gregory172
  [G] STAR 266 "Hibneryt" 1:25 Modelik dyzio89 3 6,526 25-12-2014, 03:13
Ostatni post: seb545

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości