Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Dźwig samochodowy Star 25 MM 8-9/99
#1
Witam wszystkich

Ostatnimi dniami/tygodniami zasiadłem do klejenia tytułowego modelu. Przyznam się również bez bicia, że rozpoczęcie nastąpiło kilka dobrych tygodni temu, aczkolwiek do dnia dzisiejszego wahałem się z zamieszczeniem zdjęć oraz rozpoczęcia relacji. Świadom jestem, że moje umiejętności modelarskie są obrzydliwie małe, chociaż może uda mi się robić dobrą minę do złej gry. Przyznam szczerze, że samodzielne ciche klejenie w domu jest fajne, miłe i bezbolesne... tym bardziej, że jak przyjdzie ktoś nie znający tematu i powie: "o jakie fajne, jakie dokładne" i wiele wiele innych ohhów i ahhów. Niemniej jednak do życia trzeba podchodzić krytycznie i realistycznie (przynajmniej taką zasadę stosuje ), dlatego też postanowiłem zrobić tą relację. Na pewno jestem żółtodziobem w tym co robię ale porównując to co do tej pory kleiłem z tym co robię od momentu rejestracji na papermodels i tak wygląda dużo lepiej. Mało tego przyznam się, że bardzo dużo pomysłów już wcieliłem w życie przy tym modelu innych forumowiczów. I tu ukłon dla MISKA który z tego co wiem już ten model robił (zapożyczyłem od Ciebie patent na bieżniki. Chociaż u mnie dużo dużo gorzej to wygląda) Wiem, że są tutaj starzy(biorę pod uwagę doświadczenie a nie wiek) wyjadaczy i mam nadzieję, że kiedyś do takowego dojdę. Panowie wasze modele są R E W E L A C Y J N E koniec kropka. Proszę o konstruktywną krytykę oraz dużo porad. Czas na zdjęcia:

Zdjęcia kół. Robione metodą Miska. Niestety w moim wykonaniu zdjęć z samej budowy nie ma no już niestety nie będzie. Początkowo relacji miało nie być. Na ostatnim zdjęciu nie dokończona skrzynka z narzędziami
[Obrazek: dscf2049lu.th.jpg][Obrazek: dscf2048k.th.jpg][Obrazek: dscf2047i.th.jpg][Obrazek: dscf2046l.th.jpg]

Rama podwozia. Elementy jeszcze nie zostały wszystkie doklejone. Doklejona jest prądnica ale będę musiał jeszcze nad nią lekko popracować bo trochę gubi symetrię.
[Obrazek: dscf2044e.th.jpg][Obrazek: dscf2043e.th.jpg][Obrazek: dscf2042t.th.jpg]


No i mój mobilny warsztat. Przyznam szczerze całość modelu szału nie robi. Niestety póki co jeszcze wynajmuje mieszkanko w którym zbyt dobrego biurka nie mam. Mieści się tylko komputerSmile Wszystko kleje przy stoliku na kawę zwinięty prawie w kulkę. Wiem, że złej baletnicy to i rąbek u spódnicy, nie mniej jednak jeżeli się coś lubi to i na podłodze można to robić :roll: Na ostatnim zdjęciu CA który nawet nieźle chwyta kupiony w REALU. Podobnie jak butapren ze smokiem, chyba Seba go chwalił
[Obrazek: dscf2037l.th.jpg][Obrazek: dscf2038y.th.jpg][Obrazek: dscf2039e.th.jpg][Obrazek: dscf2039e.th.jpg][Obrazek: dscf2041eq.th.jpg]
 

Podsumowując.
Zalety: Model dobrze mi się klei, spasowany, nie napotkałem jeszcze większych trudności... Zaletą jest również ta relacja która może przyniesie trochę pomysłów i porad, po krótce doda też umiejętności

Wady. Modelarz cienizna. Przede wszystkim retusz który wynika po części z oświetlenia sztucznego gdzie mogę kleić tylko późnymi wieczorami.. Fajnie wygląda w rzeczywistości, na makro jest żenada..niestety ta opcja aparatu wykryje wszystkie możliwe wady.

Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#2
    Samobiczowanie - hehe - modne w średniowieczu było... hehe.
  Zdjęcia postaraj się pod zapodawać ostrzejsze w całości, teraz ostrość ma tylko fragment zdjęcia. I nie pitol Pan głodnych kawałków o swojej modelarskiej indolencji, czy innych, takich tam... Relacja na pewno pomoże w doskonaleniu warsztatu, dlatego ze wszech miar wskazaną jest.
  Oprócz tematu, dobry model Pan wybrałeś, o ile jest to ten, o którym ja myślę. Robiłem takiego dźwiga ładnych parę latek temu. Około 1964roku. Z pierwszego wydania. Autorstwa, o ile pamiętam, Pana B. Kuszki. Robiło się go śpiewająco! I wszystko "się kręciło": koła, wieża - obrotowo i uchylnie, bęben linowy.
  Opony w pańskim modelu dobrze byłoby pomalować czarnym matowym - mam wypróbowaną farbkę pt "Humbrol matt 33".
  Co do modeli "rewelacyjnych"... hummm... - Im więcej modeli zrobisz, tym bardziej będą one "rewelacyjniały"...
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
Co do matu. Tylko koło zapasowe zostało pomalowane ekhem... lakierem do paznokci małżonki dlatego się świeci jak psu.... na Wielkanoc. Reszta już plakatówką i jest matowa..przynajmniej tak mi się wydaje. Do zdjęć postaram się bardziej przyłożyć aczkolwiek aparat taki sobie posiadam. Dzięki za uwagę sprawdzę również jak wrócę do domu w czyje to wykonanie


Panie Zbig sprawdziłem. Opracowanie wykonane przez Pana Romana Staszałek oraz Bertolda Kuszka. I przyznam, że rzeczywiście koła się kręcą, i bardzo przyzwoicie to wyszło. końcówki osiek utwardziłem CA i bez najmniejszego problemu całkiem sympatycznie to wyszło. Mam do Pana pytanie bo domyślam się, że wiele zmian odnośnie poprzedniego opracowania nie zaszło. Może Pan pamięta jak wyglądał montaż wnętrza kabiny w stosunku do do samej karoserii, otóż w instrukcji jest napisane, że najpierw należy sklecić samą karoserię a dopiero później wkleić od wnętrza kabinę. Jakoś tego za bardzo nie widzę i boję się że wszystko mi się rozleci po drodze
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#4
  To już dużo latek upłynęło, ale o ile sobie przypominam, to wyposażenia kabiny kierowcy, ani też operatora dźwigu nie było. W tamtych czasach w ogóle nie było mody na wyposażanie kabin - były one "ślepe". Takimi ślepymi kabinami ozdobione były wszystkie chyba modele kołowe, które budowałem (ŻUK, Fiat 1800, Wołga, straż pożarna itp) Większość kabin samolotów również nie było przewidzianych do zrobienia ich przeżroczystymi...
  Takie to były czasy...
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#5
Witam,

Wydaje mi się, że retuszujesz już części po sklejeniu w całość. Jest to trudne i naprawdę łatwo o poplamienie modelu. Ja staram się w miarę możliwości retuszować po ich wycięciu. Jest wtedy łatwiej i mniejsze ryzyko poplamienia reszty. Do samego retuszu używam bardzo wyspecjalizowanego narzędzia jakim jest wykałaczka  Wink. Większe powierzchnie maluje pędzelkiem. Ja używam farbek Pactra (najbardziej mi pasują), ale plakatówek też używam i to tych najtańszych i jest OK  ;D.

Ps. Fajnie, że założyłeś relację bo naprawdę to motywuje i daje dużo frajdy.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.
Odpowiedz
#6
Madzol staram się również na retuszowanie części zaraz po wycięciu, jednak jak to stwierdzam za często jestem szałaputem, i czasem coś przykleję ucieknę do jakiejś innej części i nagle siarczyste kwa. W tym momencie męczę się z kabiną. Przerobiłem również ramę podwozia. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie długo wrzucę nowe zdjęcia.
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#7
Witam wszystkich

Ugrzązłem lekko z modelem.. Z czego wykonać atrapę chłodnicy. Próbowałem jakoś pobawić się drucikiem 0,2mm ale nic mi z tego nie wychodziło. Nie mam bladego pojęcia z czego wykonać ta siatke... POMOCY
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#8
  Herbata Liptona GOLD TEA - BLACK TEA - Rich & Smooth pakowaną jest zamiast w torebki - w piramidki z piękne, drobnej siateczki, którą to siateczkę modelarze cenią sobie nadzwyczaj. Siateczka ta najprawdopodobniej spełni Twoje oczekiwania, jeżeli chodzi o pokrycie atrapy.
  Zakupiłem ją, nie pamiętam dokładnie: w "Biedronce", lub w "Tesco".
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#9
Tylko nie wiem czy nie będzie za gęsta... Zobacze może faktycznie cos z tego wyjdzie..
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#10
W kwiaciarni można kupić ozdobne wstążki wykonane z siateczki. Mają one bardzo różne gęstości, to może coś sobie wybierzesz.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#11
Adaszek w sklepie z gospodarstwem domowym masz sita  chyba do mąki ,jest w nich siatka 1x1 mm ( taka jak w moim starze,link w podpisie)
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#12
Za licho bym nie wpadł na ten sprzęt gospodarstwa domowego. W akcie desperacji próbowałem kombinować z włóknami gazy. Dzięki panowe za pomoc... Do admina. Ten podpis "Przyjazne Forum" Prosze walnąć NEONEM na pół internetuSmile
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#13
Przepraszam za obsówe ale model z takich nie innych powodów czeka na inną pogodę. Na pewno cos się pojawi. Przepraszam wszystkich forumowiczów. Pozdrawiam
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star 28 z Orlika 1:43 Bluesman 8 5,439 19-01-2019, 11:25
Ostatni post: Gregory
  [R] Star 28 Cysterna – Orlik 1:43 Samurai_Hitman 3 3,147 21-01-2018, 05:03
Ostatni post: Bluesman
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,828 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,273 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,185 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,795 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,429 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,611 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,664 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,853 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości