Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrońca Malty - Gloster Sea Gladiator KA 2/2010
Generalnie modele od Halińskiego są do dupy...Świetne fotki, gratuluję ukończonej budowy Smile
Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"
Odpowiedz
(20-09-2012, 09:23)Marcin G. link napisał(a):Generalnie modele od Halińskiego są do dupy...
Haha...Generalnie to takie tematy jak ten są najbardziej oczekiwane przeze mnie i pewnie wielu innych :wink:.
Piotreq, bardzo trudny model nie może się nie podobać. Olinowanie klasa.
ps.Domknij tylko troszkę te klapy jeśli można jeszcze poprawić, bo za mocno zwisają...
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Dzięki raz jeszcze za dobre słowa.
Model tygodnia...  Confusedhock: A to ci dopiero... No - ja miałem innego faworyta...  ;-)

[quote dateline='1347971382']
Widać, że z każdym modelem nabierasz doświadczenia.
[/quote]

Cieszę się, że tak to postrzegasz. Dobre chęci zawsze wybiegają przed umiejętności, ale na tym chyba polega dążenie do rozwoju. Ciągle mam nadzieję, że mój najlepszy model jeszcze przede mną. I chyba nieprędko...  :roll:

(20-09-2012, 09:23)Marcin G. link napisał(a):Generalnie modele od Halińskiego są do dupy...

No jacy projektanci, takie modele.  Wink  :mrgreen:

(21-09-2012, 12:46)Vincent link napisał(a):ps.Domknij tylko troszkę te klapy jeśli można jeszcze poprawić, bo za mocno zwisają...

Klapy przyklejone są zgodnie z instrukcją. Miały być wychylone pod kątem 90 stopni i są.
Tak, jak w surówce:
http://halinski.com.pl/galprot.php?nr=254

Pozdrawiam.  :milgroup:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
Kąt wychylenia klap doskonale widać na poniższej fotce:
http://www.airliners.net/photo/Gloster-G...09925e1c4b

Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"
Odpowiedz
Dzięki za info, wydawały mi się dziwne, ale jednak jest wszystko tak jak trzeba.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Cieszę się razem z Tobą , że Gladiatorek jest modelem tygodnia.
Marcin G. napisał - "Generalnie modele od Halińskiego są do dupy...".  Skleiłem już trochę modeli z tego wydawnictwa i wydaje mi się ,
że te słowa to zachęta do wywołania dyskusji.
                            Pozdrawiam
             
Odpowiedz
Również ich trochę skleiłem i uważam za bardzo dobre, lecz nie mnie się wypowiadać na temat ich jakości  Wink Ubolewam jedynie nad faktem, że nie mam czasu ostatnio na budowę czegokolwiek nowego z kartonu...Za to chętnie oglądam wyczyny innych forowiczów!
Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"
Odpowiedz
Gdybyś był łaskaw nieco rozwinąć myśl, gdyż nie powiem, deczko się zagubiłem (myślę iż nie tylko ja).
Najpierw piszesz
(20-09-2012, 09:23)Marcin G. link napisał(a):Generalnie modele od Halińskiego są do dupy...Świetne fotki, gratuluję ukończonej budowy Smile
A następnie
(21-09-2012, 08:27)Marcin G. link napisał(a):Również ich trochę skleiłem i uważam za bardzo dobre, lecz nie mnie się wypowiadać na temat ich jakości  Wink Ubolewam jedynie nad faktem, że nie mam czasu ostatnio na budowę czegokolwiek nowego z kartonu...Za to chętnie oglądam wyczyny innych forowiczów!

Wedle mnie obie wypowiedzi są niespójne, a nawet się wykluczają, więc gdybyś mógł się określić, to ja bardzo proszę o sprostowanie
Odpowiedz
A bo On się nie zna na modelach, modele ze Stegny są chyba dla Niego za trudne, dlatego różne bzdury pisze  ;D Big Grin ;D ;-)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Vltor, moje pierwsze stwierdzenie o modelach do d... było po prostu prowokacją...
Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"
Odpowiedz
Paniał...

Tak się pytam, bo to zdanie wywołało u mnie konsternację, gdyż o ile dobrze pamiętam to skleiłeś pięknego Mustanga III
Odpowiedz
Mało tego że go skleił to nawet zaprojektował  ;-) . Zepsułem zabawę , wiem :mrgreen: .
Odpowiedz
Paweł dostajesz bana za popsucie zabawy!!! Smile
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
A już myślałem, że konspiracja jeszcze jakiś czas potrwa, a tu taki kill-joy Tongue
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
:milbravo: :milbravo:
Piękny Gladiatorek.
Sam mam na niego ochotę od dłuższego czasu, ale albo weny brak, albo czasu...
Odpowiedz
Ja też dołączam do grona  Confusedhock: i  :milbravo:
Piękny model,nie ma co.
Pozazdroszcze umiejętności.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Helloł.  :mil11:
No i zdecydowałem się -  zrobiłem podstawkę. Czy słusznie - nie mi to oceniać. Z pewnością można było lepiej, ale już tak zostanie.
Podstawka jest ekologiczna. Sklejkę pozyskałem ze ścinków w pobliskim zakładzie produkującym meble. Ramka została zrobiona z listewek od sylwestrowych rakiet (nigdy nie wiadomo, co i kiedy się przyda..  Wink). Podłoże zrobiłem z 2 rodzajów piasku - czystego z wyrobiska i lekko zanieczyszczonego pozyskanego z mrowiska pod ścianą mojego domu. Chciałem mieć przeplatające się plamy dwóch odcieni podłoża. Niestety, bardzo słabo to widać, więc trud chyba się nie opłacił. I tak jest to wszak ziemia warmińska, a nie maltańska, więc w sumie wszystko jedno.  :razz:
Zapraszam do oglądania zdjęć zrobionych dzisiaj w ostatnich przebłyskach słońca.
[Obrazek: th_DSC_3541.jpg] [Obrazek: th_DSC_3540.jpg] [Obrazek: th_DSC_3539.jpg] [Obrazek: th_DSC_3543.jpg]
No i to tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.  :milgroup:

P. S. Podstawka wersja 1.3

[Obrazek: th_DSC_3558.jpg] [Obrazek: th_DSC_3555.jpg] [Obrazek: th_DSC_3548.jpg] [Obrazek: th_DSC_3547.jpg] [Obrazek: th_DSC_3545.jpg]
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
Najmocniej przepraszam za spóźnione gratulacje. Bardzo fajnie wyszedł!  :milbravo:

Szczerze mówiąc też się nabrałem na te śmiesznie wychylone klapy ... I coś takiego mogło latać???  :wink:
Gdybyś dodał jeszcze jakieś kamyczki, skąpą suchą trawkę tu-i-tam to podstawka prezentowałaby się jeszcze lepiej.
Odpowiedz
:milbravo:
Zajefajny szmatopłat PDT_Armataz_01_34
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,381 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski rowin 46 22,310 28-11-2019, 02:16
Ostatni post: Raven
  Brytyjnski monitor HMS M-15 ,WAK 7-8/2010 DAS79pl 14 7,442 02-05-2019, 05:45
Ostatni post: Lesio73
  [R] Spitfire Ia KA 3/2010 Cordel 26 13,700 09-01-2017, 10:29
Ostatni post: Cordel
  Galeona Smok; Mały Modelarz 7-8-9/2010. Panda82 45 36,575 27-09-2015, 09:39
Ostatni post: Panda82
  [R] Handley Page Halifax (MM 4-5-6/2010) Felipe987 22 13,847 27-01-2015, 02:08
Ostatni post: Felipe987
  [WKM] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010) pikowski 51 23,271 01-04-2014, 06:59
Ostatni post: radzias
  [KSO] Gloster G.40 Pioneer - Orlik #21 Kroolo 37 13,190 09-12-2013, 09:30
Ostatni post: sierściuch
  [Relacja] Włoski krążownik ciężki ZARA - WAK extra 1/2010 ceva 262 94,402 23-06-2012, 01:16
Ostatni post: Tomasz K
  [R] Polski samochód pancerny wz.34 KK 1-2/2010 al-audio 27 11,342 23-11-2011, 06:15
Ostatni post: al-audio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości