Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEL O POMOC - Podaruj 1% podatku dla Wojtka Rafalskiego
#1
Koledzy

Gdy słyszy się, że ktoś jest chory to na ma się wrażenie, że jest to coś odległego, nierealnego. Ale gdy człowiek dowiaduje się, że dotyka to jego samego lub kogoś z najbliższej rodziny to trochę sytuacja się zmienia i niektóre sprawy ulegają przewartościowaniu. Półtora roku temu mój brat przekazał mi wiadomość, że lekarze podejrzewają u niego stwardnienie rozsiane. Niestety w wyniku kolejnych badań to się potwierdziło. Od tego momentu wiele się zmieniło. Co prawda został zakwalifikowany do eksperymentalnego programu leczenia, ale żeby spowolnić postęp choroby, a będzie postępować, bo do tej pory nie ma lekarstwa na nią, wymagane są dodatkowe zabiegi i rehabilitacja. Niestety NFZ nie jest w stanie finansować tych wydatków. Ponieważ ta odmiana stwardnienia rozsianego atakuje narządy ruchu będziemy musieli przebudować mieszkanie, żeby bratu ułatwić poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Staramy się z całą rodziną pomóc bratu, ale koszty związane z leczeniem zaczynają drastycznie rosnąć.

Koledzy, chciałbym Was prosić abyście wspomogli mojego brata, Wojtka Rafalskiego, w walce z jego chorobą po przez oddanie 1% podatku na jego subkonto w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego. Pamiętajmy, że oddanie 1% nic nas nie kosztuje, a drugiej osobie może pomóc w walce z chorobą.

Dla wszystkich tych, którzy zechcą pomóc podaję dane, które pomogą wypełnić wniosek o przekazanie 1% podatku:
Podaruj 1% podatku
KRS 0000083356
Konieczne jest wpisanie w rubryce:
"Informacje Uzupełniające", cel szczegółowy 1%"
PLiR: Wojciech Rafalski

Każda pomoc jest bardzo potrzebna i za każdą z góry serdecznie dziękujemy.

Pozdrawiam
Michał Rafalski – (MichalR)

[Obrazek: Wojtek.jpg]
Odpowiedz
#2
O,nawet podobny Big Grin.Mój procent idzie dla brata zacnego projektanta.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#3
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać 1% swojego podatku na leczenie mojego brata. Jeszcze raz bardzo dziękuję przede wszystkim w jego imieniu. Dzięki.

Pozdrawiam
Michał
Odpowiedz
#4
Witam, niestety ja swój 1% już przekazałem na OSP w mojej miejscowości.
Mogę tylko mieć nadzieję na skuteczność terapii, ponieważ znam tę chorobę mój teść na nią choruje.
Odpowiedz
#5
Koledzy,

Podobnie jak rok temu chciałbym prosić Was o pomoc w leczeniu mojego brata Wojtka. W 2010 roku wykryto i potwierdzono u niego stwardnienie rozsiane. Od tego momentu dużo się zmieniło nie tylko w jego życiu, ale i całej rodziny. Pomimo tego, że jest leczony w eksperymentalnym programie to niestety skutki choroby są widoczne i utrudniają normalne funkcjonowanie. Wymagane są dodatkowo różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne i leczenie sanatoryjne. Dzięki środkom, które udało się zebrać w zeszłym roku w ramach przekazywania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego i za które wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję, brat zakupił urządzenie do elektrostymulacji mięśni i nerwów oraz urządzenie do kinezoterapii. Teraz brat przebywa w sanatorium, gdzie pracują nad poprawą funkcjonowaniem nóg. Mamy nadzieję, że z pozostałych zebranych środków uda się sfinansować drugi pobyt w sanatorium jesienią tego roku.

W przyszłym roku brat planuje zakup urządzenia do magnetoterapii wykorzystujące pulsacyjne pole magnetyczne, które pozytywnie wpływa na stan mięśni i nerwów oraz dalsze leczenie w sanatoriach. Dlatego też chciałbym i w tym roku prosić o przekazanie 1% waszych podatków na subkonto brata w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego.

Dla wszystkich tych, którzy zechcą pomóc podaję dane, które pomogą wypełnić wniosek o przekazanie 1% podatku:
Podaruj 1% podatku
KRS 0000083356

Konieczne jest wpisanie w rubryce:
"Informacje Uzupełniające, cel szczegółowy 1%"
PLiR: Wojciech Rafalski

Każda pomoc jest bardzo potrzebna i za każdą z góry serdecznie dziękujemy.
Pozdrawiam
Michał Rafalski – (MichalR)

[Obrazek: Wojtek_2013.jpg]
Odpowiedz
#6
Drodzy koledzy,

Podobnie jak w latach ubiegłych chciałbym prosić Was o pomoc w leczeniu mojego brata Wojtka. Od 2010 roku, kiedy to zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane, staramy się całą rodziną pomóc mu w leczeniu i utrzymaniu znośnego poziomu życia. Uzyskane w 2013 roku kwoty z 1% podatku brat wykorzystał do zakupu kolejnych przyrządów do ćwiczeń i stymulacji mięśni nóg oraz do sfinansowania dodatkowej rehabilitacji w sanatoriach. Pozwoliło to powstrzymać dalszą degradację mięśni i nerwów nóg i w miarę normalne funkcjonowanie. Ale niestety nie może pozwolić sobie na zaprzestanie albo nawet wstrzymanie rehabilitacji gdyż choroba potrafi szybko przyspieszyć swoje działanie.

W przyszłym roku brat planuje zakup jeszcze jednego urządzenia do stymulacji nerwów oraz dalsze leczenie w sanatoriach. Dlatego też chciałbym i w tym roku prosić o przekazanie 1% waszych podatków na subkonto brata w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego.

Dla wszystkich tych, którzy zechcą pomóc podaję dane, które pomogą wypełnić wniosek o przekazanie 1% podatku: W rubryce „Numer KRS”
0000083356

Konieczne jest wpisanie w rubryce "Informacje Uzupełniające, cel szczegółowy 1%"
Mam szansę: Wojciech Rafalski

Każda pomoc jest bardzo potrzebna i za każdą z góry serdecznie dziękujemy.
Pozdrawiam
Michał Rafalski – (MichalR)

https://www.facebook.com/wojtek.rafalski
http://www.ptsr.org.pl/pl/
https://www.facebook.com/ptsrkonskie
Odpowiedz
#7
Witajcie,

Kolejny rok nastał i ponownie chciałbym Was prosić o pomoc dla mojego brata. Jak wiecie mój brat jest chory na stwardnienie rozsiane i od kilku lat leczy się w ramach specjalnego programu. Jednak tylko koszty leków są pokrywane przez ten program a już rehabilitacja, sanatoria i sprzęt do ćwiczeń nie. A wygląda na to, że te leki i ciągłe ćwiczenia i rehabilitacja znacznie spowolniły postęp choroby. Wojtek dalej jest w stanie nie tylko chodzić, ale i w miarę  normalnie pracować i funkcjonować.

Będąc członkiem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego ma okazję korzystać ze środków zebranych w ramach odpisu 1% podatku dochodowego. Dlatego też chciałbym prosić o pomoc w zebraniu pieniędzy w ten sposób.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jest zarejestrowane jako organizacja pożytku publicznego pod numerem KRS 000 008 3356. Jako cel szczegółowy prosiłbym o wpisanie: PLiR Wojciech Rafalski.

Każda pomoc jest bardzo potrzebna i za każdą z góry serdecznie dziękujemy.
Pozdrawiam
Michał Rafalski – (MichalR)

https://www.facebook.com/wojtek.rafalski
http://www.ptsr.org.pl/pl/
https://www.facebook.com/ptsrkonskie
Odpowiedz
#8
Cześć

Michał, jak co roku proszę przekaż bratu pozdrowienia ode mnie, trzymam kciuki za jego zdrowie!
Oczywiście, jak co roku 1% przekazany.

Pozdro
Odpowiedz
#9
Dziękuję ci i jak również wszystkim, którzy wsparli mojego brata.

Pozdrawiam
Michał
Odpowiedz
#10
Witajcie,

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wspieranie mojego brata w walce ze stwardnienie rozsianym. Jest to choroba nieuleczalna, nieprzewidywalna i wyniszczająca układ nerwowy. Jednak systematyczna rehabilitacja może w znacznym stopniu spowolnić i złagodzić jej przebieg. Również w tym roku też liczę na Waszą pomoc.
Pomóżcie bratu w walce z SM przekazując 1% podatku.

Wystarczy wypełnić trzy rubryki PIT na ostatniej stronie:
1) KRS: 000 008 3356
2) Kwota: obliczyć 1% podatku dochodowego (grosze zaokrąglić w dół)
3) Cel szczegółowy: Wojciech Rafalski
Zebrane środki brat wykorzystuje przede wszystkim na wyjazdy do ośrodków specjalizujących się w zwalczaniu skutków i zapobieganiu postępowi stwardnienia rozsianego, a także na zakup leków łagodzących przebieg SM.

Za każdy podarowany 1% w imieniu mojego brata z góry serdecznie dziękuje.

https://www.facebook.com/wojtek.rafalski
http://www.ptsr.org.pl/pl/
https://www.facebook.com/ptsrkonskie

Pozdrawiam
Michał
Odpowiedz
#11
Witam,

Jak co roku tak i w tym chciałbym prosić w imieniu mojego brata o pomoc w postaci przekazania 1% podatku na koszty jego leczenia. Niestety choroba coraz bardziej daje o sobie znać i wymaga większego zaangażowania w łagodzeniu jej skutków a z tym wiążą się wydatki.

Warunki są takie same jak w poprzednich latach. Wystarczy wypełnić trzy rubryki PIT na ostatniej stronie:
1) KRS: 000 008 3356
2) Kwota: obliczyć 1% podatku dochodowego (grosze zaokrąglić w dół)
3) Cel szczegółowy: Wojciech Rafalski

Z góry wam dziękuję.


Pozdrawiam
Michał

[Obrazek: Wojtek_PIT2016.jpg~original]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Le Coureur 1:96 - shipyard - prośba o pomoc Maverick91 19 4,968 29-10-2023, 10:35
Ostatni post: homa
Heart 23 Baza Lotnictwa Taktycznego czeka na pomoc :) dexter 11 10,669 30-03-2019, 10:07
Ostatni post: iras
  Mała prywata i prośba o pomoc dexter 12 6,047 27-12-2017, 11:33
Ostatni post: Winek
  POTRZEBNA POMOC!!! Paweł O 0 2,242 14-08-2016, 04:49
Ostatni post: Paweł O
  Pomoc wieża Drh LC /25 jako platforma lądowisko Fisk78 0 2,561 22-10-2013, 04:48
Ostatni post: Fisk78

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości