Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy miesięcznik Wilk Morski
#1
Zakupiłem dziś w Empiku Nr 1 nowego miesięcznika Wilk morski.
[Obrazek: th_304.jpg]
Tekst i rysunki są autorstwa Sławomira Brzezińskiego znanego nam z wydawnictwa Profile morskie.
Na 16 stronach A4 zamieszczony jest opis i zdjęcia oraz plan w skali 1do 700
[Obrazek: th_302.jpg][Obrazek: th_301.jpg]
Wewnątrz jest arkusz A1 z planami w skali 1 do 350.
[Obrazek: th_303.jpg]
W numerze lutowym lotniskowiec HMS Eagle.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
No i fajnie!
Mimo, że okręty jeszcze mi trochę obce są, to bardzo się cieszę, że jest coraz więcej czasopism tego typu :-)

Odpowiedz
#3
No i fajnie i do tych planów w skali 1 : 350 za 14,99 zł dokupujemy taki model w skali 1 : 350 za 684 zł http://www.mojswiatmodeli.pl/Okret_IJN_M...1-856.html i mamy zabawę jak się patrzy  :mrgreen:
Odpowiedz
#4
Ano tak. Sprzedaż wiązana to nie dzisiejszy wynalazek. Lata temu jak się chciało sete strzelić to trzeba było wziąć korek z zielonego jajka  :mrgreen:
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
No i fajnie! i cena dla ludzi!
Romanie, czy na podstawie tych planów będziesz projektował model? :twisted:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#6
W japońskich okrętach jestem zielony. Po za tym maja dość trudne kształty. Tylko na podstawie tego wydawnictwa też było by trudno zaprojektować model w skali 1 do 200. Trzeba by się posiłkować dobrymi planami uzbrojenia, szalup itp. Ale gazeta jako taka mi się podoba, cena umiarkowana i dobra dostępność. Będę kupował choćby w celach kolekcjonerskich.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Koreczki z sera , jajka na twardo itp wynalazki ,ale bywało gorzej bo ile można było zjeść zup pomidorowych  i gdzie kłaść tyle talerzy  :mrgreen: . Teraz w nawiązaniu do tamtych czasów jest " Seta ,Meta , Galareta " na Pietrynie  .
Oglądałem ten periodyk  :mrgreen: i mi się za taką cenę podoba .Czy jest do jakiegoś głębszego modelowania przydatny ... nie wiem . Przy okazji można się  zadumać jak cena tego plastika w skali 1 : 350 ma się do ceny np . IJN " Fuso " w 1 :200 z kartonu z wiadomego wydawnictwa i tego co otrzymujemy po sklejeniu . Proszę nie jęczeć na ceny modeli kartonowych okrętów  Idea
Odpowiedz
#8
Ahoj!
A mnie się nie podoba to pisemko. Napisano, że jest to miesięcznik MODELARSKO-MARYNISTYCZNY. Nie mogę się dopatrzeć w nim ani treści modelarskich ani marynistycznych  Cry
PM:Na ceny modeli kartonowych nie ma co jęczeć, jak to mówią tanio już było :mrgreen:
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#9
Szkutniku-podzielam Twoje zdanie,dzisiaj to oglądałem.To po prostu zubożone i w innym formacie Profile Morskie.Jeżeli mam wybierać to stawiam na Modelarstwo Okrętowe,cena trochę wyższa,za to rozbieżność tematyczna dużo większa(zapowiedzi,recenzje,relacje z budowy.plany)No cóż ale to życie zweryfikuje zasadność  utrzymania tego czasopisma,zapewne znajdzie swoich miłośników i ze swej strony życzę wydawnictwu sukcesu.
Odpowiedz
#10
Jest już dostępny kolejny numer z lotniskowcem HMS " Eagle " STOP Cena bez zmian STOP Wkładka z planami zadrukowana obustronnie STOP W następnym numerze amerykański ciężki krążownik USS " Baltimore " STOP
Odpowiedz
#11
[Obrazek: hura.gif]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
Witam,
SZKUTNIK ma całkowitą rację. Też wertowałem pierwszy numer i mimo "normalnej" ceny nie kupiłem. Te kilka zdjęć można wygrzebać w sieci lub innych publikacjach. Spodziewałem się planów w bardziej przystępnej skali 200 lub nawet 100 - szczególnie jeżeli chodzi o nadbudówki czy inne drobne detale wyposażenia. Powinno być więcej zdjęć fragmentów okrętu a nie tylko widoków ogólnych. Ale wtedy mielibyśmy zeszyt z serii "Profile Morskie" lub "Monografie Morskie". Tak więc nie potrafię uzasadnić powstania tego pisma.
Summa summarum jednak dobrze, że pojawiło się coś nowego, może rozwinie się i zabłyśnie wkrótce... A chętnych na kupno na pewno nie zabraknie  Smile
Odpowiedz
#13
"Eagle" sobie zapodałem. Miałem mało informacji o tym lotniskowcu w zbiorach. Ale zeszycik nie powalił mnie na kolana. Chyba wolałbym już pełnoprawną monografię.
Nie mam jeszcze zdania, zobaczymy jak  będzie dalej..
Odpowiedz
#14
Jak ten czas leci. mam już numer trzeci. A w czwartym Vittorio Veneto.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#15
(01-04-2012, 03:30)RomanC link napisał(a):A w czwartym Vittorio Veneto.
A od kiedy w sprzedaży? Wiadomo coś?
Wartość tych planów zapewne będzie taka jak suma pieniędzy wydana na te czasopismo, ale nabędę, przynajmniej się pośmieję.
Odpowiedz
#16

[/quote]
A od kiedy w sprzedaży? Wiadomo coś?
[/quote]

Na logikę, to za jakiś miesiąc, czyli końcem kwietnia.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
Wydawnictwo jeszcze widać szuka swojego wizerunku. Mnie nie do końca przekonało. Poprawiła się ilość i ajkość zdjęć. Jednak całkowicie nie trafił do mnie kącik modelarski z relacją z Yukikaze plastika.
Chyba jednak inna grupa docelowa (1:700 plastik) .
Czekam na Pieknego Vittoria, zobaczymy co to bedzie :-)
pzdr
Odpowiedz
#18
Witam,będąc w Empiku nabyłem Wilka Morskiego z Vittorio Veneto. Cena już nie taka zachęcająca 25 zł. Pewnie wydawca dowiedział się że mam zamiar go nabyć więc zrobił mi na złość, oczywiście to pięknie uzasadnił. Oprócz planiku w skali 1:700 jest również wkładka dwustronnie zadrukowana formatu A1 z planem w skali 1:350. Rysunki wyglądają jak wydrukowane ze skanu niezbyt dobrej jakości. Nie dziwi więc "zachęta" o podobnej treści co w Profilach Morskich jak chcesz mieć plany dobrej jakości i zawierające więcej szczegółów w skali 1:200 to zapłać. W przypadku WM cena jest dosłownie promocyjna 5 zł. Realizacja jest zapewne równie błyskawiczna (w moim przypadku bez odzewu ze strony P. Brzezińskiego ponad dwa tygodnie od daty złożenia zamówienia i wpłaty pieniędzy) jak w przypadku zamówień PM i pewnie niezbędne jest ponaglenie zawierające zamiar zgłoszenia sprawy na Policję.
Co są warte merytorycznie plany zawarte w tym numerze WM nie wiem ale posiadając większość wydanych przez PM planów okrętów Regia Marina cudów bym się nie spodziewał. Pewnie za 25-30 zł nie mam co spodziewać się rewelacji, ale to już temat na inną dyskusję,pozdrawiam ceva
Odpowiedz
#19
Ja wreszcie wygospodarowałem nieco czasu, żeby przeczytać pierwszy numer WM, poświęcony krążownikowi Mogami. Przyznam, że dla mnie czytanie tego, to była droga przez mękę. Styl, składnia i gramatyka wyglądały czasami, jakby były wygenerowane przez tłumacza google. O wartości merytorycznej trudno mi się wypowiadać, ponieważ aż tak bardzo w temacie nie "siedzę". Nawet jednak, jeśli merytorycznie jest to w porządku, to styl sprawia, że nie chce się tego czytać. Podobne odczucia miałem kiedyś czytając książkę "Amerykańskie lotnictwo pokładowe 1941 - 1942" z wydawnictwa Lampart, wydane w 1996 r. Tam z kolei aż roiło się od błędów ortograficznych. Masakra!!!
No cóż - niedościgłym wzorcem pisania o zmaganiach na Pacyfiku pozostaje dla mnie ś. p. Zbigniew Flisowski. Jego książki czytało się z zapartych tchem, niejednokrotnie zarywając noce, bo żal było przerwać opowieść.
Pozdrawiam.
P. S.
Ceva - liczymy na recenzję numeru o Vittorio Veneto (mam jego model z MM z lat 80. - i nawet jeszcze istnieje, stojąc dostojnie w domu rodziców.)
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#20
Cytat:No cóż - niedościgłym wzorcem pisania o zmaganiach na Pacyfiku pozostaje dla mnie ś. p. Zbigniew Flisowski. Jego książki czytało się z zapartych tchem, niejednokrotnie zarywając noce, bo żal było przerwać opowieść.

Podpisuję się pod tym "obiema rencami"  :mrgreen:  Chwilę temu zacząłem czytać "Burzę nad Pacyfikiem" i rzeczywiście książka bardzo ciekawa, tylko szkoda, że słabo dostępna (byłem w 3 bibliotekach) i na dodatek trafił mi się egzemplarz bez zdjęć(powyrywane kartki  :ble: ) O książce i jej Autorze dowiedziałem się tutaj, na forum, za co jestem bardzo wdzięczny  PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Witam, recenzję? Confusedhock: No coś na ten kształt już napisałem. Co mam napisać więcej? O tym że z tekstu w WM nie dowiedziałem się niczego nowego i że większość fotografii występujących wewnątrz numeru można spotkać w internecie chyba nie warto wspominać. Odnośnie zgodności planów z rzeczywistością się nie wypowiem bo jeszcze nie mam z czym ich porównać,pozdrawiam ceva

PS. W następnym numerze amerykański pancernik USS Arizona 12.1941 (pionierskie rysunki ukazujące FAKTYCZNY wygląd pancernika w czasie japońskiego ataku na Pearl Harbor)
To w nawiasie żywcem i dosłownie przepisane z okładki bieżącego numeru.

 
Odpowiedz
#22
Się kompletnie zawiodłem Vittoriem  Cry niestety.
Spodziewałem się czegoś lepszego, a tu nic czego by  nie można zobaczyć gdzie indziej.
Cena też mniej "kolekcjonerska". Już widzę teraz na 100% że nie jestem grupą docelową wydawnictwa :grin:
Ale powodzenia jak zawsze życzę.
Pzdr
Odpowiedz
#23
Nowa cena to delikatnie mówiąc przegięcie. Żegnaj Wilku morski, wole łódkę B.  :mrgreen:
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy numer Kartonowej Kolekcji MeFisto 6 5,826 30-12-2017, 06:25
Ostatni post: Gregory
  Nowy Flymodel ??? dawidt11 23 10,934 09-06-2016, 01:01
Ostatni post: Tap-Chan
  Nowy Mały Modelarz Fisk78 13 9,427 26-03-2015, 02:40
Ostatni post: Andrzej Px48
  [N] WAK - PZL-38 Wilk Wydawnictwo WAK 29 10,801 23-06-2014, 03:29
Ostatni post: Kroolo
  Nowy Kartonowy Arsenał Dombeer 132 49,430 06-03-2013, 12:59
Ostatni post: dexter
  [NOWOŚĆ] Nowy model KEL w skali 1:50 - Junkers Ju-52 (KEL nr 65) Marek P. 4 3,267 06-06-2012, 11:49
Ostatni post: Marek P.
  Nowy Mały Modelarz Halifax B Mk. II Series IA Fisk78 120 43,591 28-02-2012, 02:04
Ostatni post: struna
  Nowy model Hradek Celadna zdenek-ch 1 2,496 30-01-2012, 10:59
Ostatni post: zdenek-ch

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości