Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bry wieczorne - epoka PKP
#1
Tak się chciałem zapytać ,czy przypadkiem jakiś projektant nie miałby ochoty zaprojektować model jakiegoś wagonu towarowego z 2 epoki PKP . Nie tam od razu 1500 części ,tylko jakiś prosty co by go na torach było widać . tak mi się zdaje ,że po wojnie to chyba jeszcze jakieś jeżdziły . Z góry dzięki za zainteresowanie tematem twórczym , pozdro . :-D
Odpowiedz
#2
Skala 1/87
Odpowiedz
#3
wykasować , za trudny temat.
Odpowiedz
#4
Przesada.

Zależy jaki wagon i jak bardzo zdetalizowany.
Odpowiedz
#5
dołączam się do pytania- model nie ukrywam bardzo by mi się przydał.
i nie mówię tu o platformach kolejowych wydanych w kartonówce swego czasu, aczkolwiek takie platformy byłyby też nie od rzeczy.
Odpowiedz
#6
A jaki wagon by was interesował?
Odpowiedz
#7
Mnie interesowała by jakaś cysterna ,ewentualnie do przewozu cementu  Smile
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#8
Cement w II epoce ?
To były zwykłe wagony towarowe serii G10 - jeśli mnie pamięć nie myli.
Wagony specjalizowane to lata 60-70.
Odpowiedz
#9
Cięciwa słusznie prawisz mogłem dopisac że chodzi o III epokę  PDT_Armataz_01_04
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#10
G 10 z budką i Kassel to byłoby to.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#11
G10 to TO:
[Obrazek: g10_000.jpg]

Ale zdjęć oryginału G10 z budką to jest jak na lekarstwo ....
A "Kassel" to jak wygląda ?
Odpowiedz
#12
Gr 20 wczesny Kassel potem typ Oppeln(ten z półokrągłym dachem).Wiki podaje:
http://de.wikipedia.org/wiki/G%C3%BCterw...Reichsbahn

http://www.bahnbilder.de/name/einzelbild...wagen.html
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#13
Coś z taboru K.P.E.V , niezbyt skomplikowany , jakaś platforma , towarowy odkryty , z brekiem , jakiś niski towarowy .
Odpowiedz
#14
No to albo KPEV do 1918,albo epoka 3 PKP-1920-1945.Uścislij temat. :-x
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#15
nic nie wspominałem o 3 epoce . Okres K.P.E.V. i coś polskiego z 1 i 2 epoki. Epoka 3 jest od 1945 do 1968, mnie interesuje 1 i 2.
Odpowiedz
#16
Wichur za dużo mieszasz.Albo KPEV albo PKP.No fakt pomyliłem okresy.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#17
ok,  K.P.E.V
Odpowiedz
#18
nie wypadłem z tematu Tongue

co do mnie to ciekawy byłby taki wagonik jak na foto, tyle że "polaczek". aczkolwiek uściślając moje plany to byłbym zadowolony z:
platforma/tenzezdjęcia/cysterna do przewozu wody/wagon końcowy , oczywiście H0, dobrze byłoby gdyby odwzorowane detale były na cieszącym oko poziomie Wink
Odpowiedz
#19
G10 w wersji z II epoki powoli powstaje, tyle że w skali 1:25.
Sporo jest zrobione z tego co wiem zostały jeszcze pewne elementy sprzęgów i chyba drzwi.
Odpowiedz
#20
Chcecie mieć 3 epoke ? To se temat załóżcie , mnie interesuje tylko pierwszai to K.P.E.V. Jak nie ma pomysłu na jakiś wagon w 1/87 , to temat do wykasowania . PDT_Armataz_01_19 >Sad :twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości