Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KW-2 z wieżą MT-1
#1
Witam. Udało mi się skończyć budowę dwóch Kw-2. Pierwszy to wydanie Model Cardu nr 93, a drugi to darmowy model do pobrania z sieci. Model z MC to standard, a ten ze skanu jest malowany. Malowanie odbyło się pędzlem i farbką Pactry A 107. Dodatkowo model posiada obicia, ślady rdzy i brudzenie. Wykonałem także wasch ale znikł pod pastelami. Ogólnie oba modele są świetnie spasowane z tym, że model z sieci jest o wiele bardziej zdetalizowany. Do obu modeli użyłem gąsek laserowych od Answera co wymagało przeróbki kół napędowych bo otwory nie chciały się zgrać. Jestem w pełni świadom popełnionych błędów do których zaliczam niezbyt umiejętne nakładanie pasteli i niezbyt dokładny retusz z przypadku modelu z Model Cardu. Relacja ze sklejania prowadzona była na Kartonówki.pl. Pozdrawiam. Rafał. Przepraszam za sposób umieszczania zdjęć ale prace przy kompie to dla mnie niestety męczarnia. Jedyna porada jak zamieszczać zdjęcia z Imageshack która znalazłem dotyczyła wersji US więc nie bardzo wiedziałem jak postępować z ta którą mam ja czyli chyba spolszczoną. Jeszcze będę szukał i jak znajdę to zdjęcia powymieniam by ułatwić oglądanie.
[Obrazek: dsc0517ia.jpg],[Obrazek: dsc0523stare.jpg],[Obrazek: dsc0522gv.jpg],[Obrazek: dsc0527yn.jpg],[Obrazek: dsc0526.JPG],[Obrazek: dsc0529v.jpg],[Obrazek: dsc0530vo.jpg],[Obrazek: dsc0533j.jpg],[Obrazek: dsc0473sm.jpg],[Obrazek: dsc0474bm.jpg],[Obrazek: dsc0482ya.jpg]
Odpowiedz
#2
2 zdjęcia w galerii to trochę mało... PDT_Armataz_01_33

Odpowiedz
#3
Możesz napisać coś więcej o sklejalności tego darmowego?
Odpowiedz
#4
Tu jest relacja na forum większość zdjęć znikła ale jest kilka w galerii końcowej. Mimo to warto poczytać. PDT_Armataz_01_28
p.s.
A kto chce może go i inne modele zasać. :mrgreen:
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#5
KW-2 i czarny krzyż ?  Wink  Jeszcze tak po bratersku z czerwoną gwiazdą, no, no.  :milbravo:
Odpowiedz
#6
Wiem, że czarny krzyż może dziwić ale zalozenie było takie że jest to sprzęt zdobyczny i testowany przez Niemców. Chciałem mieć trochę innego KW.
Odpowiedz
#7
Dla osób które chciały by zobaczyć więcej zdjęć, podaję link do galerii na Kartonówki.pl
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=th...&modI=3625
(nie chciałem zamieszczać więcej fotek na tym forum gdyż wyłażą mi one w dużym formacie, a wiem ile czasu trzeba czekać na ich załadowanie). Dla bardziej dociekliwych link do relacji:
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=th...&forI=1831

Śmiało mogę polecić oba modele czołgu Kw-2 jakie wykonałem. Ten ze skanu jest naprawdę świetnie spasowany, rysunki są czytelne, a jedyne na co trzeba uważać to to by przy sklejaniu szkieletu wieży nie wkleić od razu przedniej części gdyż nie było by jak potem zamontować działa.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Wieża Nyska w Otmuchowie | Skala 1:100 | Projekt własny Wojtas 0 1,719 10-05-2020, 05:00
Ostatni post: Wojtas
  Wieża ratuszowa Żnin GPM 1/150 kokosz 5 3,001 18-04-2019, 02:46
Ostatni post: kokosz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości