Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polikarpow I-16
#26
Więc pewnie to efekt cienia i "przycyganienia"przez aparat bo na jednej z fotek wygląda jakby nie był ściśle przyklejony. Działaj dalej - z ciekawością podglądam. PDT_Armataz_01_34
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#27
Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj poruszę dwie sprawy. Pierwsza to mata do cięcia. Ową matę zupełnie przez przypadek dorwałem w Empiku. Wymiary to około 19x23 cm. W zestawie znajdował się również nożyk oraz kilka wymiennych ostrzy. Po samym nożyku raczej rewelacji się nie spodziewam, ale za to drugi jego koniec ma całkiem ciekawy kształt i może się przydać do formowania elementów. Koszt tej przyjemności to całe 10,99. Zobaczymy jak będzie się to sprawować.

[Obrazek: img0544f.jpg]
[Obrazek: img0543zxd.jpg]

Jak widać nie tylko ja jestem zainteresowany matą:

[Obrazek: img0542sq.jpg]

Drugą rzeczą jest już sam model. Mianowicie udało mi się poskładać w całość podwozie. Efekt końcowy oceniam na jakieś 85%. Jest kilka niedociągnięć ale na szczęście udało mi się je sprawnie zamaskować. Powoli model zaczyna nabierać ostatecznych kształtów. Tak się to teraz prezentuje:

[Obrazek: img0547xt.jpg]
[Obrazek: img0549op.jpg]
[Obrazek: img0551ey.jpg]

I na koniec zdjęcie całości:

[Obrazek: img0550ff.jpg]

Pozdrawiam Bartek.
Odpowiedz
#28
Witam.
Model prezentuję się bardzo ładnie, sam go kiedyś kleiłem tuż po ukazaniu się wycinanki. W sumie już nie wiele Ci zostało do roboty, więc czekam na galerię końcową.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#29
:milbravo: podoba mi się ten "grubasek".
Czy nie dałoby się rady "coś" z końcówkami skrzydeł zrobić? Na zdjęciach jakoś "odstają" w dół jakością wykonania w porównaniu z resztą modelu.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#30
Mam tą matę i nożyk - dla mnie wygodniejszy od olfy ak-3, choć nie ma tego fajnego zaokrąglenia na końcu - przydatnego do wyoblania. Ostrza kb3 olfy pasują idealnie. Sama mata jest nieco twardsza od olfy CM, ale daje radę. Można śmiało polecić.

Co do modelu: będziesz go jakoś lakierował?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#31
Bartko28 - Fakt będę jeszcze nad tym pracować, jeszcze nie wiem jak się za to zabrać, żeby nie zniszczyć. Puki co jeszcze zajmuję się innymi elementami.
Kroolo - Mata faktycznie troszkę zbyt twarda ale muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Jeśli chodzi o lakierowanie to jeszcze nigdy tego nie robiłem. Sądzę że na razie poćwiczę na jakiś modelach robionych dla odpoczynku albo na takich, które pójdą do recyklingu. Jak opanuję to w stopniu wystarczającym to możliwe, że przeciągnę "Iszaka" i pewnie kilka innych.
Odpowiedz
#32
Mam matę tej firmy i po roku wygląda tak jak ta z olfy po 4 latach, stanowczo odbiega od niej jakością, natomiast nożyk jest świetny, no i konstrukcyjnie jest taki sam jak ak3 olfySmile
Odpowiedz
#33
Ja tu nie mam dużo do gadania, podoba mi się. heh
Co do wspomnianych łączeń, maźnij palcem klejem Patex fix i przetrzyj śliną bo jeśli tego nie zrobisz klej będzie błyszczał. Troszkę to pomoże.
jestem ciekaw jak wyjdzie Ci tłoczenie osłony . ;P
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#34
(21-05-2013, 07:30)seb545 link napisał(a):jestem ciekaw jak wyjdzie Ci tłoczenie osłony . ;P

Troszkę przy tym muszę przyznać posiedziałem. Pierwszy raz tłoczyłem owiewkę. Po 4 próbach wyszło mi takie coś:

[Obrazek: img0552ck.jpg]
[Obrazek: img0553jn.jpg]
[Obrazek: img0558oj.jpg]

I jak oceniacie moje pierwsze kroki przy tłoczeniu?
Odpowiedz
#35
Wg. mnie bardzo dobrze ! Smile

Odpowiedz
#36
No i git  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#37
Udało mi się wygospodarować troszkę czasu więc powstało to:

[Obrazek: img0561rg.jpg]
[Obrazek: img0563gw.jpg]

I już przymocowany:

[Obrazek: img0565hs.jpg]

A na koniec wydech:

[Obrazek: img0566so.jpg]

Powoli zbliżam się do końca, jeszcze dzień lub dwa i galeria. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#38
Toż to gigant Confusedhock: podziwiam precyzję PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#39
No to jeszcze kilka fotek z doklejoną owiewką:

[Obrazek: img0568th.jpg]
[Obrazek: img0569oa.jpg]
[Obrazek: img0570qd.jpg]
[Obrazek: img0571f.jpg]
Odpowiedz
#40
No i  :milbravo:
Owiewka pierwszej klasy :-) - można zamówić u Ciebie wykonanie takich do innych modeli?
Celownik też niczego sobie - zegarmistrzowska robótka. PDT_Armataz_01_34
Jeśli chodzi o całość to wywaliłbym "toto" (fotokm?) zamontowane powyżej głowy pilota - jakoś w moim odczuciu psuje sylwetkę "grubaska".
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#41
Wychodzi naprawdę bardzo dobrze. Celownik super!
Wielkie  :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#42
Celownik Mały ale prześliczny  Big Grin
:milbravo:
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz
#43
Bartko28 dla mnie też sprawia wrażenie jakby ten element znalazł się w tym miejscu przez przypadek, ale skoro tak ma być to tak wykonałem. Jeśli chodzi o celownik to w realu wygląda całkiem przyzwoicie, jednak na fotce widać gdzie powstały zgrubienia po kleju. Co do owiewki to jestem zadowolony, nawet bardzo. Pierwsza próba nie wyszła tragicznie. A właśnie ktos sie pisze na kopyto do owiewki?  PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
#44
@Bartko28
W kolejnym wątku oraz kolejnemu autorowi podsuwasz swoje subiektywne opinie, nie poparte żadnym materiałem zdjęciowym, czyli na zasadzie "wydaje mi się..."
Do tej pory praktycznie na każdym modelarskim forum spotkałem się z opinią na zasadzie, iż na wszystko muszą być "kwity".
Przepraszam, ale robi się to już dość nużące, proponuję abyś zanim napiszesz sprawdził jakiekolwiek materiały, narobisz w ten sposób mniej szkód, a kolega z forum, który ewentualnie zda się na Twoją opinię, nie będzie potem na siłę przywracał modelu do stanu z przed porady.
Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale znalezienie tego zdjęcia zajęło 2-3min, więc odrobina zaangażowania aby pomóc, a nie szkodzić byłaby wskazana

@Shinigami
Możesz pokusić się o przemalowanie owiewki kabiny na srebrno, jak widać była w naturalnym kolorze aluminium
[Obrazek: kovalenko11.jpg]
Odpowiedz
#45
@Vltor
Zauważ, iż Bartko28 nie stwierdził, że tego nie było w rzeczywistości tylko że on by to wywalił. Chociaż z drugiej strony, to skoro modelarstwo ma w jak największym stopniu przybliżyc sylwetkę prawdziwej maszyny, to troszkę nie rozumie dla czego on by to wywalił...
Odpowiedz
#46
maniek15@
Bartko28 stwierdził tak(jak przypuszczam, a niestety pewnie się nie pomylę) ponieważ nie sprawdził jak było w rzeczywistości, mój post odnosi się do większej ilości "subiektywnych porad" kolegi Bartko28, ostatnio w wątku z Me-109F(tak na szybko) sugerował, poprawienie przesunięcia kadłubowych MG-17 tak by były symetryczne, jakby poszukać znajdzie się zapewne więcej. Jest to irytujące dlatego, iż takie podejście szkodzi innym, moim zdaniem, z którym oczywiście macie pełne prawo się nie zgodzić, przed napisaniem postu powinno się znaleźć rzeczone "kwity" i dopiero proponować zmiany na ich podstawie.

Może mam jakąś pokrętną logikę, ale dla mnie jeżeli ktoś stwierdza, iż w modelu rzeczywistego obiektu coś należy wywalić lub dodać, to znaczy, iż owe coś powinno, bądź nie powinno się w oryginale znajdować, bądź nie.
Zatem sprowadza się to (o ile modelarzowi zależy na wierności oryginałowi) do znalezienia odpowiednich "kwitów"

Wracając do tematu, model klasa PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#47
@Vltor
Masz rację, trzeba by to poprzed zdjęciami, czego Bartek nie zrobił. Wystawił jedynie swoją luźną sugestię.
Uznajmy, że nie było tematu Smile
Odpowiedz
#48
Jak dla mnie wpis Bartko28 był raczej luźną uwaga dotyczącą jego upodobań i poczucia estetyki, a nie zaleceniem konstrukcyjnym i tyle. Moja wiedza na temat zagadnień technicznych związanych z konstrukcją danych maszyn jest raczej ograniczona więc bazuję głównie na rysunkach montażowych i instrukcji. No ale dość, dzisiaj powstał ostatni większy element czyli kołpak i śmigło. Zostało tylko kilka detali i pewnie jutro galeryjka, a w sobotę wyląduje na wystawie  PDT_Armataz_01_22 A tak wygląda efekt molestowania śmigiełka:

[Obrazek: img0573qg.jpg]
[Obrazek: img0574wn.jpg]
[Obrazek: img0575mf.jpg]

Pozdrawiam Bartek.
Odpowiedz
#49
No jeśli tak wygląda śmigło i kołpak po "molestowaniu" to jak będą wyglądały te same elementy w "dobrym" wydaniu?  PDT_Armataz_01_34
Ładnie sklejony kołpaczek śmigła. PDT_Armataz_01_34
Vltor tak na szybko, żeby nie śmiecić Koledze w relacji. Wyraziłem tylko i wyłącznie swoje zdanie, które jest moją opinią nt. estetyki wyglądu I-16 z tym elementem. Jak widać, Shinigami właśnie tak to odebrał - i doskonale. :-) Nie miałem zamiaru mu niczego sugerować, radzić czy co gorsza "nakazywać". Podobnie rzecz miała się z BF'em - kolejna moja luźna uwaga, na marginesie wiesz czym spowodowana. Pomijając wszystko inne, modelarstwo to nie budowa replik - tu dowolność jak dla mnie jest pełna, bez konieczności dokumentowania czegokolwiek "kwitami" :-)

Przepraszam Shinigami za OT. Czekam ciekaw galerii końcowej. :-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#50
(23-05-2013, 03:32)Shinigami link napisał(a):a w sobotę wyląduje na wystawie

A, no to pojutrze w Koszalinie osobiście Ci pogratuluję. Wink
Bardzo ładnie sklejony Iszak!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R+G] Polikarpow I-16 1/72 juliusz 8 4,586 01-03-2018, 10:36
Ostatni post: juliusz
  [R] Polikarpow Po-2 LNB ,, Pociak z Krakowa ,, KK 3-4/2008 Paweł O 111 35,733 15-05-2013, 11:31
Ostatni post: Marudek
  [Relacja] Polikarpow I-16 shoki 11 4,613 11-12-2010, 09:51
Ostatni post: ZbiG
  [Relacja] Polikarpow I-16 "Ишачок" (Haliński 3/2004) kapsel13 36 14,374 24-09-2010, 10:57
Ostatni post: ZbiG
  Polikarpow I-16 [Mały Modelarz] Bullet 32 15,062 10-09-2010, 10:47
Ostatni post: Bullet
  Polikarpow PO-2 LNB - Kartnonowa Kolekcja seniorelcid 37 15,828 22-10-2009, 10:15
Ostatni post: warp3r
  [Relacja/Galeria] Polikarpow I-16, Fly Model Dombeer 17 13,164 26-05-2008, 06:58
Ostatni post: Janek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości