Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BISMARCK 1/200
#26
Odnalazłem, bo jak długo można przyjmować posiłki nie wymagające gryzienia... :twisted:

Pewnie znowu ją zgubię w Przeciszowie jak zobaczę model na żywo. Tylko będę musiał to zrobić na zewnątrz hali wystawienniczej, bo w środku to g..no zobaczę.
Odpowiedz
#27
Dzięki, dzięki.
E tam Ceva, wiesz dobrze, że kolejny mój  model powinien być lepszy. Toć wiele jeszcze musisz mnie nauczyć chłopie, a ja wiele u Ciebie podpatrzeć. Żal tylko, że dziergasz do szuflady, bo że dziergasz, jestem niemal pewien  8)

Darecki, kilka wpisów wyżej opowiedziałem o zasłoniętych emblematach. Dodam jeszcze, że brezenty ułożone są na BCG i w każdej chwili mogą być zdjęte.
A wiesz, sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać z emblematami na wierzchu, nie  zdążyłem się dobrze poprzyglądać. Umówmy się tak, spróbujemy razem je zedrzeć u Kraka ale w niedzielę po południu  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#28
Masakra, model miażdży. Wykonałeś go na najwyższym poziomie!! :milbravo:
pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
#29
Cóż, koledzy powiedzieli już wszystko, więc pozwól tylko, że dołączę się do gratulacji  :milbravo: Relacja którą prowadziłeś na Konradusie była jedną z najlepszych jakie widziałem, z ogromną ciekawością będę obserwował kolejną :grin:

Pozdrawiam
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#30
W Krakowie byłem 2 lata temu , ale niestety nawet sypialnym było za długo:-).
Chętnie zobaczę fotki po zdjęciu tych brezentów :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#31
Zajebisty i tyle w temacie!
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#32
Witam.

Wczoraj i dzisiaj miałem możliwość pooglądać sobie kaisera na żywca podczas Krakowskiego konkursu. Wrażenie w odbiorze modelu jest niesamowite. Art jescze raz wielkie  :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:

Pozdrawiam,

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#33
Raz jeszcze dziękuję Wam za pozytywny odbiór modelu.

Fajnie było spotkać niektórych z Was wczoraj i dziś w Krakowie oraz zamienić „w locie” parę słów.

Tymczasem kilka dni temu wykonałem uzupełnienie. Otóż w opracowaniu pozostał jeden jeszcze wodnosamolot, a ponieważ zostawiłem dwa hangary otwarte, postanowiłem wykonać niżej opisany zabieg:

[Obrazek: DSC_1396_zps0370d3df.jpg]

[Obrazek: th_DSC_1407_zpsb268d6a5.jpg] [Obrazek: th_DSC_1398_zps8b61ad60.jpg]

To oczywiście tylko hipotetyczny układ dla zapełnienia „wolnego” miejsca i przedstawienia  potencjałów prezentacyjnych.

We wspomnianym Krakowie (1-2 czerwca br. podczas Festiwalu Modelarskiego w dostojnym gmachu Muzeum Armii Krajowej), dość niespodziewanie spotkali się dwaj adwersarze sprzed kilkudziesięciu lat: HMS HOOD i BISMARCK. Bardzo fajnie wyglądało to zestawienie.

PS. Oczywiście Art i And (to jego wspaniały HOOD  jest na tej focie) adwersarzami faktycznie nie są Smile
And utwierdził mnie w przekonaniu, że po ukończeniu Katarzyny, na moją matę trafi duma brytyjskiej floty.

[Obrazek: DSC08040_zpsb0fc33e4.jpg]
Odpowiedz
#34
Spóźnione, ale szczere gratulacje z ukończenia modelu. Ogrom pracy i jakość wykonania zapiera dech!
Cieszy jeszcze bardziej Twoje postanowienie powrotu do Cataliny PDT_Armataz_01_34 Wink
Odpowiedz
#35
Nie wiem jak Wy, ale ja cały czas szukam mojej szczeny pod szafą..... Wink

SUPER!!
Odpowiedz
#36
Dzięki, dzięki,
no tak Cotlet, trzeba pewnie zabrać się za skrzydła. Ale w Krakowie wystawiono tak piękne żaglowce, że trochę mi zaszumiało. Ja też mam takiego, który czaka ze 30 lat na swoje 5 minut...

[Obrazek: DSC_1053-1_zps456e9f60.jpg]

Ale chyba jednak skrzydła, do kompletu. To Kaśka przecież wykryła BISa i przyczyniła się do jego pogrążenia.
Odpowiedz
#37
Piękny model  :milbravo:. Dopiero zaczynam swoją przygodę z klejeniem statków i patrząc na to cudo nabieram coraz większych chęci do sklejenia swego pierwszego pancernika "richellieu"
Odpowiedz
#38
mimo tego że nie jestem fanów Bismarcków, to Twoj model jest rewelacyjny, najładniejszy model kartonowy okrętu jaki w życiu widziałem.
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
#39
Witajcie.
Czas na ostateczne podsumowanie założonego wątku.
Powód jest dość szczególny, bo okręt „dopłynął do portu”.
Podczas Mistrzostw Świata modeli okrętów klasy C NAVIGA w Starej Zagorze w Bułgarii (28.06-06.07.2014) model pancernika Bismarck zdobył złoty medal otrzymując 97,33 pkt w skali 100.
Powiem Wam szczerze, że jest to dla mnie duże wyróżnienie, z którego jestem bardzo zadowolony.
Dlaczego?
Ponieważ to pierwszy mój model okrętu ukończony po 30 letniej przewie w zabawie z kartonami. Moi zacni koledzy z czołowych lokat mają za sobą wiele utytułowanych modeli, ja na swoim uczyłem się fachu stąd mam uzasadnione powody do radości.

Wspomnę jeszcze słowem o bardzo potrzebnym doświadczeniu z oceny modelu podczas MŚ w Bułgarii. To tam właściwie dowiedziałem się jak budować, a raczej czego nie stosować, aby nie narazić się na dąsy sędziów. Dotyczy to np. uwagi odnośnie pomalowanych przeze mnie dachów wież artylerii i osłon reflektorów. Pomimo, że jest to zgodne z dokumentacją źródłową, nie jest właściwe. Należało – jak mi zakomunikował sędzia – nakleić karton w danym kolorze, a nie malować.
No cóż, o zapisach regulaminu NAVIGA  - C7 dowiedziałem się, gdy model w 3 / 4 był ukończony. Ale też przecie nie budowałem modelu z myślą o jakichkolwiek konkursach czy rywalizacji.

Poniżej podsumowanie osiągnięć z najważniejszym dyplomem i medalem oraz fotka z przebiegu oceny sędziowskiej, a raczej „obrony” modelu.
Ahoj

[Obrazek: th_DSC_6787_zpsc42ccc39.jpg]  [Obrazek: th_DSC00008_zpsdf4c9fec.jpg]  [Obrazek: th_DSC00017_zpsf862f863.jpg]
Odpowiedz
#40
Jeszcze raz Art najszczersze gratulacje. Co do 1 miejsca na mistrzostwach,
pozostaje mi tylko bardzo nisko pochylić czoła.
:milbravo:  :milbravo:  :milbravo:
Pozdrawiam [b]MISTRZA ŚWIATA.
Japończyk
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#41
Gratulacje!! :milbravo:
Odpowiedz
#42
To żeś sobie nagrabił. Teraz się zacznie.
Sława, wywiady, dzieci z kwiatami, delegacje z zakładów pracy.
Jesteś mistrzem i musisz z tym żyć.

:milbravo:
Gratulacje!
Odpowiedz
#43
[pl] :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#44
ceva - ślepoto ty jedna. Art nie jest mistrzem,
tylko jest MISTRZEM ŚWIATA. Ot co  PDT_Armataz_01_27
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#45
Tak jest! Dorównał Niemcom na mundialu i też se zdobył Weltmeisterschaft Wink

Koledze Gratuluję  PDT_Armataz_01_34
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#46
Art, gratuluje  :milbravo:
Odpowiedz
#47
Masę godzin przeznaczonych na wykonanie modelu, "serce powkładane" pomiędzy wszystkie detale zostały ukoronowane najwyższą nagrodą. Fantastycznie. Moje szczere GRATULACJE!!!!
:milbravo: :milbravo: :milbravo:  :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#48
Gratulacje ! Wspaniała wiadomość. Chyba "urządzimy" jakieś szczególnie uroczyste PIWKO w Lipcu  ;D...W sierpniu
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#49
Art no to Cię teraz wszyscy będą chcieli ,, pobić" bo po to przecież jest mistrz, nieprawdaż. Co prawda wyżej już się nie da bo nie ma mistrzostw galaktyki ale bardzo Cię proszę nie trać zapału i dalej pokazuj że nie taki diabeł czarny jak go malują i że naprawdę chcieć to móc.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#50
Gratuluję!!
I Ty i Model w pełni zasłużyliście na takie wyróżnienie  :wink:!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Galeria Bismarck M.M. skala 1;300 cudzoziemiec007 8 6,324 20-11-2012, 06:44
Ostatni post: cudzoziemiec007
  Prawie jak "Bismarck" czyli "SMS Rhein" 1:250 Mr.Tsing 7 4,159 29-03-2012, 10:07
Ostatni post: Mr.Tsing
  BISMARCK skala 1-200 marcint 8 6,975 23-10-2010, 08:21
Ostatni post: Tomasz
  Bismarck MM pmarcin 13 9,396 31-07-2009, 11:15
Ostatni post: Toms-007
  Pancernik Bismarck z GPM-u snafi 3 5,667 06-09-2008, 10:21
Ostatni post: snafi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości