Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Messerschmitt BF-109 E1 (MPModel 15 nr:1/2013)
#26
cz. 40 b ma w przekroju przypominać  krople łzy, a cz. c i d to oprofilowania. nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco zrozumiale.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#27
Nawet bardzo jasno się wyraziłeś.... Tylko jak to oprofilowanie mam uformować, o to jest pytanieSmile
Odpowiedz
#28
Jeśli możesz, pokaż jakiś rysunek montażowy. Teraz nie jest jasne czy cz. 40c to oprofilowanie połączenia zastrzału z statecznikiem czy z kadłubem.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#29
Na tych częściach brakuje prawdopodobnie linii gięcia:

[Obrazek: c67a12be6c63bdd3m.jpg]

cz. b powinno się chyba nasadzić w cz. c i d
Odpowiedz
#30
Moim zdaniem tak powinno się to lepić powyżej raczej źle kolega radzi....

[Obrazek: fd585082ce412ae4.jpg]

mam nadzieję ,że zdążysz zobaczyć to fotkę bo mam zablokowane zdjęcia na fotosiku jak co powielcie koledzy moją myśl...
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#31
Masz rację seb - teraz jak sobie to wyobraziłem to powinno się to dać złożyć bez gięcia  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#32
Załączam jeszcze rysunek montażowy tylnych sterów abyście Panowie byli pewni na 100%. Bo jeśli wszystko ok, to biorę sie za klejenie tego elementa.

[Obrazek: 315f1afad0afd96bm.jpg]
Odpowiedz
#33
Też tak bym zrobił, seb, a część "b" obejmuje drucik.
Potem trzeba je na styk. "d" otwartą powierzchnią przyklejasz do stateczników, a "c" do kadłuba.
Odpowiedz
#34
Witam
Dzięki Panowie za pomoc merytoryczną z tymi zastrzałamiSmile
Jak tylko zbiorę się na odwage to je potnę i uformuje, a w tej chwili tak dla relaksu wykonałem "ramę" skrzydła, i okleiłem już centropłat.
Na zdjęciu skrzydełko tylko spasowane na sucho do samolotu aby zobaczyć jak się prezentujeSmile 

[Obrazek: d4404ced7c074b39m.jpg] [Obrazek: 944193b450c0daf7m.jpg]

Kurde muszę zrobić coś z tą nieszczęsną tylną"szybą " kabiny.
Odpowiedz
#35
Seb dobrze radzi,tylko wyprofiluj to bardziej płasko żeby profil wyglądał tak jak dzieci rysują oczy na rysunkach twarzy.Reszta jak napisał Arturo.Jak skleisz te 3 części ze sobą i przyłożysz pod kątem do kadłuba i statecznika od razu się uśmiejesz jakie to proste.
I jeszcze dodam że cały czas trzymam  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#36
Siemanko

Skleiłem "krzydło", i połączyłem je z kadłubem. Na zdjęciach widać , że tak namiętnie pieściłem krawędzie spływu, że aż porobiły mi się krowie żebra >Sad No i krawędź natarcia nie jest taka ładna jak bym chciał, tylko widać, że papier się trochę pomarszczył...

[Obrazek: 506136f23b979a7fm.jpg] [Obrazek: ea0c2e091eacb5bem.jpg]  [Obrazek: 4c4f277350ea532fm.jpg]

Wiem, że daleka droga przede mną, ale klejenie sprawia mi niesamowitą frajdę, więc na pewno się nie zniechęcę. A i wszystkie cenne rady jakie mi udzielono staram się wprowadzać w życie. NO i przede wszystkim nie spieszę sięSmile
Odpowiedz
#37
Takiej tragedii to nie ma , za mocno dociskasz poszycie do szkieletu z tond odbicia na powierzchni skrzydeł , wymień także ten pędzelek  jakim chyba retuszujesz ? na numer 00' lub tp. bo grubszym pomalujesz więcej niż tylko krawędzie retuszu.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#38
No własnie co jestem w pobliżu sklepu z akcesoriami to zapominam o pędzlu...
Odpowiedz
#39
Następnym razem spróbuj troszkę zeszlifować żebra i okleić je paskami papieru po 3, 4 mm szerokości.


(30-06-2013, 07:18)seb545 link napisał(a): z tond

Seb, nie bolą Cię oczy, jak tak piszesz? Może zacznij używać Firefoxa, sprawdzanie pisowni w gratisie i standardzie.
Odpowiedz
#40
kurde pisałem z ,,tąd" to zaznaczyło mi że byk czerwonym !
i bądź mądrym.  PDT_Armataz_01_19
używam przeglądarki explorer.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#41
Nie podkreśliłoby słowa "stąd".
Odpowiedz
#42
ok daj już spokój...
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#43
Luz, Seb, tak się czepiam wieczorem w oczekiwaniu na nieuchronny poniedziałek i kolejny tydzień pracy Smile
Odpowiedz
#44
Zwracanie uwagi Sebowi na jego poprawność pisania to jak kopanie się z koniem-wynik jest z góry przesądzony. Temat już był nie raz wałkowany. Odnośnie modelu to mój pierwszy był o wiele gorszy. Nie zrażaj się i klej dalej, z każdym modelem będzie lepiej.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#45
Wracając bardziej do tematu ;-) retusz możesz robić też np. wykałaczką delikatnie zamoczoną w farbce - mniejsze prawdopodobieństwo, że "coś" popłynie z niej. Krawędzie spływu warto przed sklejeniem nieco od niezadrukowanej strony przetrzeć papierem ściernym - dzięki temu po sklejeniu uzyskasz cieńszą krawędź; ładniej wyglądającą.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#46
Siemanko, jako że klejenie modelu nieuchronnie zmierza ku końcowi, chciałbym zaprezentować kolejne zdjęcia z budowySmile Oj nie najlepiej ze mną jest, szczególnie coś brudzę elementy podczas retuszu, mimo iż kupiłem pędzelek 3 razy 0. Do zamontowania zostały praktycznie tylko koła i kabina, której się najbardziej boję, gdyż nie wiem jak to będzie z folią, którą posiadam. Bo wydaje mi się ona trochę nieodpowiednia...

[Obrazek: 1ba7fe88e7ffdd1dm.jpg] [Obrazek: f7f398985a88fe64m.jpg] [Obrazek: 5fe8b69f47b0bc00m.jpg] [Obrazek: 8bf475aaee871b39m.jpg]

Przymierzam się do kupna następnego modelu, no i w empiku pojawił się Mały Modelarz - Dornier Do17 Z-1. Za trudny pewnie będzie co? Co polecacie? Bo MpModel's, na razie za trudne są dla mnie. Bo jednak lepiej jak mam wytłumaczone krok po kroku co zrobić i jakSmile
Odpowiedz
#47
No cóż... Początki zawsze są trudne.
Widzę,że nauka wszelkich modelarskich "chwytów" w budowie modeli kartonowych dopiero przed Tobą. W takiej sytuacji nigdzie nie dostaniesz "łatwego" dla Ciegie modelu. Zapomnij o tym.
Krowie żebra na skrzydłach - poszycie skrzydeł formujemy dokładnie do ocekiwanego kształtu PRZED przyklejeniem do szkieletu. Najpierw przydałoby się także sprawdzić,czy pasują do siebie - BEZ kleju.Ta zasada zresztą dotyczy WSZYSTKICH elementów modelu kartonowego. Klej ma jedynie łączyć właściwie ukształtowane elementy.
Folię na oszklenie fragmentu za kabiną pilota wybrałeś za cienką i wiotką ( wygląda jak folia z pudełka papierosów  PDT_Armataz_01_05
W naszym hobby zawsze przydaje się cierpliwość,cierpliwość i cierpliwość.
Doświadczenie zdobywa się budując kolejne modele. Od 10-tego zaczniesz rozumieć o co chodzi i jak się do czego zabrać. Wszelkie rady są bezużyteczne do momentu nie sprawdzenia ich podczas własnej pracy.

Co do zdjęć:
Koledzy dobrze doradzali Ci jednolite tło do wykonywania zdjęć. TŁO, nie kawałek kartonu zgięty wpół obok modelu.
Teraz możemy ocenić jaką masz cukiernicę na stole,lampkę,plamy na obrusie,kwiaty w kącie,jaką stronę nasz włączoną na komputerze... Bałagan. Na  niektórych zdjęciach trzeba szukać modelu.

Nie rób zdjęć pod światło. Teraz to przynajmniej połowa z nich.

Podpatruj innych i staraj się zrozumieć jak dochodzą do swoich efektów.

Pracuj nad sobą i modelami.
Doświadczenie to ciężka droga pod górę, a na poczatku nie ma szału... PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#48
(06-07-2013, 05:59)luki20j link napisał(a): [Obrazek: 5fe8b69f47b0bc00m.jpg]

Na tym zdjęciu, ten wklejony na płasko element powinien być takim jakby "bąblem".

Jak się nie przyglądać za blisko, to nie wygląda jakoś strasznie źle. Widywałem gorsze w swoim wykonaniu.

Nie poddawać się! Im dalej tym lepiej : )
Odpowiedz
#49
No racja, muszę się przyłożyć do zdjęć, ale z racji małego mieszkania będzie to trudne, aczkolwiek nie niewykonalne. Dobrze wiedzieć, że nie od razu człowiek potrafi ulepić wszystko idealnie, i pewnie nie jestem wyjątkiem, który psuje swoje pierwsze modele...

Btw
Cytat:...plamy na obrusie...
to jest cerata  PDT_Armataz_01_27
Odpowiedz
#50
Ten "bąbelek", był bąbelkiem, przed przyklejeniem... ale potem się jakoś spłaszczył PDT_Armataz_01_33
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messerschmitt 109G-6 - Kartonowa Kolekcja krystianeq 7 4,077 25-03-2021, 09:13
Ostatni post: Karas
  Messerschmitt Me 109G-6 KK Wiatr1000 11 3,676 17-09-2020, 11:44
Ostatni post: Wiatr1000
  4 TP Sklej Model numer 1/2013 oOdz1m3k 3 2,506 04-02-2019, 11:54
Ostatni post: michal84
  [G] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa kolekcja. F4ntx 4 3,106 31-08-2018, 10:39
Ostatni post: F4ntx
  [R] Messerschmitt Me109 F-4 - Kartonowa Kolekcja 12 yemu 26 9,427 12-05-2014, 11:48
Ostatni post: yemu
  [R] Polikarpow Po-2 WS (LNB) - Kartonowa Kolekcja 1/2013 orzech 61 25,254 12-02-2014, 12:47
Ostatni post: orzech
  [R] Messerschmitt Bf-109 F-4 Kartonowa Kolekcja. Maniek15 maniek15 45 16,874 07-12-2013, 07:08
Ostatni post: seb545
  (R/G)Messerschmitt BF-109 E1 (MPModel 15 nr 1/2013) Alski 35 11,269 15-11-2013, 10:01
Ostatni post: Alski
  [G] Messerschmitt Bf 109 F4 KK 3-4/2011 Carrot 3 2,908 10-07-2013, 10:38
Ostatni post: MARIUSZ_G

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości