Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM] [R] IJN TAIHO 1:200 ANGRAF
#26
2 tubki butaprenu? Albo oszczędzasz, albo były to duże tubki. Ja zużywam jedną na jakieś 2,5 arkusza A3 ;-)

Widzę, że czeka cię teraz poszycie. To moja najmniej ulubiona cześć klejenia okrętów. Zobaczymy jak ci pójdzie, trzymam kciuki :-)
Odpowiedz
#27
ja na mój Czerwony Październik użyłem 1,5 tubki Falco na szkielet a gdzie to do Taiho Smile
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#28
Tubki butaprenu to te większe 100ml.
Odpowiedz
#29
(07-07-2013, 07:39)przecinek link napisał(a): Tubki butaprenu to te większe 100ml.

To wiele wyjaśnia. Ja kupuję małe tubki po 40 - 50 ml Confusedmile:
Czekamy więc na ciąg dalszy.
Odpowiedz
#30
Ja się golę na łyso, więc problem z siwymi włosami znika  Big Grin
Będziesz wykonywał podposzycie? Te przerwy między wręgami wyglądają na dość spore...
Odpowiedz
#31
Kolejna odsłona, tym razem ostatni etap szkieletu pokłady, na razie dolny. Zastanawiam się jeszcze nad tym póki nie jest za późno czy nie zrobić jednej windy spuszczonej.
Co do podposzycia to raczej nie, nie mam doświadczenia jeszcze w tej dziedzinie a model TAIHO wydaję mi się że na naukę jest nie odpowiedni  ;-), myślę że wklejenie z tektury elementów między wręgi powinno wystarczyć.
[Obrazek: tvby.th.jpg]
Odpowiedz
#32
Jest kilka roznych sposobow wykonania podpodszycia,pewnie koledzy z forum sie zgodzaz ta opinia Wink.Najlatwiejsza chyba jest uzupelniene pustych prestrzeni z pianki poliuretanowej, ktora mozesz kupic w arkuszach i nastepnie podocinac odpowiednie kawalki/doszlifowac , gdzies tu na forum jest taka relacja musisz poszperacWink Nie wydaje sie to az tak skomplikowane. Mozesz tez uzyc pianki w sprayu tak jak ja to zrobilem ,ale tu trzeba uwazac zeby pianka nie zdeformowala szkieletu podczas "rosniecia".Mozesz tez uzyc tektury piwnej ale to juz chyba dla  bardziej zawansowanych KlejarzyWinkTez znajdziesz na forum relacje z tego procesu.Co do wind to dobry pomysl urozmaici wyglad modelu zapewne.
Staraj sie nie spieszyc, przymierzaj wszystko dokladnie przedz sklejeniem.Jesli chcesz wprowadzic jakies modyfikacje zrob to tez przed klejeniem Wink Wiem to  z doswiadczeniaWink)
Pozdrawiam i powodzenia!
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#33
Witam

Ja jak najbardziej polecam podposzycie z tektury piwnej. Sam robiłem to pierwszy raz niedawno w moim TIRPITZ`u i jest naprawdę fajnie. Mnóstwo żmudnej pracy muszę przyznać, ale naprawdę warto. Ja użyłem odpowiednio zwszlifowanych kopii oryginalnych wręg naklejonych na boki z odpowiednim dystansem na grubość tektury oraz kalki technicznej przyklejanej indywidualnie do każdego segmentu i odrysowanego ołówkiem. Poźniej wycinanie, kopiowanie na tekturę piwną i dopasowywanie. Dla lepszego formowania wewnętrzna powierzchnia posmarowana rzadkim BCG. Pozostałe nierówności wyszpachlowane i wyrównane. Mniejsze przestrzenie wypełnione czym się da, styropianem, gumową gąbką.

Spróbuj, bo warto, pomimo własnych wątpliwości przed zaczęciem. Polecam i wiernie kibicuje.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#34
No to idziemy dalej, dziś postanowiłem pierwszy raz zrobić podposzycie z pianki do kwiatów. Pierwsze kostki poszły w ruch i jak narazie powiem że to naprawdę dobry pomysł, świetnie się obrabia i nie wypcza szkieletu tak jak może być podczas wypełniania szkieletu pianką montażową, tyle że ta pianka jest bardzo delikatna i każde przypadkowe dotknięcie zostawia ślady, czy macie jakieś patenty na impregnowanie pianki przed nałożeniem szpachli?
[Obrazek: nctb.th.jpg]
Odpowiedz
#35
Prace przy wypełnieniu szkieletu trwają, dziś jednak postanowiłem lekko przesmarować szpachlą po to by było troszkę sztywniejsze, na razie szpachla akrylowa później pójdzie szpachla z utwardzaczem, pewnie jakaś samochodówka.
[Obrazek: 21lv.th.jpg]
Odpowiedz
#36
Po długiej nie obecności wracam do relacji i budowy modelu, przez ten okres dużo nie powstało prace głównie trwały nad poszyciem szlifowaniem szpachlowaniem itd. teraz kadłub jest można powiedzieć na ostatniej prostej, ale pokażę go dopiero jak będzie całe dno gdyż kadłub znajduje się  w garażu tam mi jest po prostu łatwiej szlifować. Ale prace rozpocząłem przy nadbudówce i na razie na niej będę się głównie skupiał.
[Obrazek: edlp.th.jpg]
Odpowiedz
#37
Ajj, szkoda, że nadbudówka jest bez wyciętych bulajów. Efekt byłby ciekawszy.
Odpowiedz
#38
Bulaje będą fototrawione z GPM-u a one nie wymagają wycięcia otworów, przynajmniej tak mi się wydaje.
Odpowiedz
#39
  Dla mnie wystarczyła szpachlówka akrylowa. W ten sposób robiłem kadłuby: orła, hallera, drednota, helgolanda... - i zdało to egzamin. Można również "na podklejkę", aliści to już inna bajka.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#40
Proszę o małą podpowiedź. Właśnie buduje model tego lotniskowca, prosił bym o propozycje numerów farb najlepiej Pactry do retuszu szarego kadłuba Taiho.
Odpowiedz
#41
Do burt jeszcze nie doszedłem, ale do elementów nadbudówki używam HUMBROL 123.
Mam pytanie do DARECKIEGO chodzi mi o element nadbudówki 169c, wydaję mi się że jest z nią coś nie tak a dokładniej jest zaprojektowana odwrotnie, czy możesz to potwierdzić czy ja coś źle tu rozumiem?
Odpowiedz
#42
Oj będzie się tutaj sporo dziać.. Trzymam kciuki i podziwiam.
NACHTFLUG

[Obrazek: baner2015.jpg]
Odpowiedz
#43
Dziś udało mi się sfotografować to o co mi chodzi mianowicie:
na zdj.1 tak jak niby powinno być tyle że zaginając w tym miejscu gdzie powinno być według autora nie zgadza się z dachem nadbudówki i kolejne zagięcia już całkowicie nie pasują.
[Obrazek: 4sgs.th.jpg]

Gdyby odwrócić część tak jak na zdj.2 czyli białym na zewnątrz wszystko by było ok (tak jak by autor zrobił odbicie lustrzane części)
[Obrazek: ryql.th.jpg]
Odpowiedz
#44
czy coś się dzieje w temacie?
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33 messer 8 1,783 , 07:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176 MatrixOST 8 1,545 25-03-2024, 08:46
Ostatni post: MatrixOST
  Queen Elizabeth 1:200 Angraf arh_raphael 10 2,565 22-03-2024, 09:25
Ostatni post: qn
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,754 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [G] Lokomotywa spalinowa SM42 ANGRAF 1:25 tomo11 3 2,454 04-08-2023, 03:04
Ostatni post: tomo11
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,115 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  (R) T 64 wyd. Angraf egon 3 2,068 21-05-2023, 10:53
Ostatni post: PAWCYK
  (G) T 62 wyd. Angraf egon 3 1,174 06-03-2023, 05:08
Ostatni post: egon
  T-62 1:25 angraf rafal75 24 7,561 21-06-2020, 10:01
Ostatni post: rafal75
  PANTERA MAN ANGRAF mucka30 17 7,534 31-05-2020, 04:50
Ostatni post: mucka30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości