Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
#1
Witam.
Na forum jest już od 5 lat, ale ostatnio miałem małą przerwę w sklejaniu modeli. Postanowiłem powrócić i na swój powrót wybrałem model GAZ -67B firmy Modelik 7/02.
[Obrazek: okladka-211x300.jpg]

W opisie że model jest prosty w budowie i nie powinien przysporzyć większych problemów. A już zaczynając sklejać podłogę nie mogłem do końca rozpracować co i jak, ale znalazłem kilka relacji w internecie które pomogły mi nad tym jakoś zapanować. Podłoga wyszła nawet prosta i zabrałem się za sklejanie zawieszenia. Oto pierwsze efekty:

[Obrazek: DSC_0152-300x126.jpg]
[Obrazek: DSC_0154-300x195.jpg]
[Obrazek: DSC_0153-300x181.jpg]

Już za nie długo dalszy ciąg relacji.

P.S.
Czy jest jakiś watek jak najlepiej wrzucać zdjęcia na to forum.





Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#2
Relację zakładamy, pod warunkiem pokazania owocu prac ;-)
Odpowiedz
#3
Relacja będzie tylko teraz próbuje opanować jak wrzucić zdjęcia do relacji.
Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#4
O! Fajnie, że się zabrałeś za ten model Smile
Będę kibicował.

A zdjęcia wrzucaj np. na: http://www.imgur.com
Reklamy nie zasłaniają 80% ekranu.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#5
Miło widzieć, że maksyma o starej miłości co nie rdzewieje ma się dobrze PDT_Armataz_01_34
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#6
Trochę wolnego czasu i zabrałem się za silnik, skrzynie biegów i bak. Na zdjęciach napewno będzie widać dużą ilość kleju, a może bardziej to że jest ich cienka warstwa ale przy robieniu zdjęć lampa się od kleju odbija i jest bardzo widoczny. Napewno dużym problemem jest zaginanie elementów, ja nacinam po tej stronie co zaginam i przez to widać białe prześwity. Mam nadzieje, że kolejne elementy będą wychodzić mi dużo lepiej.


A oto moje efekty na zdjęciach.

[Obrazek: DSC_0188-300x225.jpg]

[Obrazek: DSC_0189-300x225.jpg]

Czekam na Wasze porady i sugestię oraz słowa krytyki.

Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#7
To zamiast nacinać zaznacz sobie linię gięcia (np. wbijając skalpel po obydwu jej końcach), obróć na niezadrukowaną stronę, natrasuj czymś (ja to robię np. szydełkiem), wytnij i zginaj od linijki. Powinno być dużo lepiej i łatwiej.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#8
Teraz czas przyszedł na zwieszenie, zabrałem się za tylne resory i nawet mi to jakoś wyszło, retusz robię kredką pod kolor, ale już znalazłem odpowiednie farby, więc następne elementy będą już trochę lepiej retuszowane. Oto moje resory:

[Obrazek: DSC_0217.jpg]

Po resorach zabrałem się za przedni i tylny most, Z tylnym nie było żadnych problemów, szybko i sprawnie wykonany. Z przednim były małe problemy najpierw przy zwijaniu rulony, lekko mi się pokrzywił, a następnie cienkie paski totalnie źle mi wyszły, ale pozostawiłem. Kolejnym problemem jaki powstał to budowa osłony, gdyż wzmocnienia, które są widoczne na zdjęciu musiałem najpierw przeciąć, aby umieścić w odpowiednim miejscu. Resztę osłony również musiałem wykonywać na wale. Oto efekty.

[Obrazek: DSC_0215.jpg]

[Obrazek: DSC_0216.jpg]



Między czasie również zabrałem się za wycinanie i klejenie po woli kół, ale to później Smile
Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#9
Zawieszenie już całe prawie gotowe, oczywiście przy składaniu pojawiło się dużo problemów.
Po zrobieniu resorów zabrałem się za połączenia resorów z karoseria, zrobiłem łączniki i oto efekty:

[Obrazek: DSC_0218.jpg]

Następnie zabrałem się za zamocowanie resorów z mostami do podwozie i tu kolejne problemy, szczególnie z tylnym zawieszeniem. Jeden obrazek pokazuje że wał z osią ma być pod resorem drugi nad, ale udało mi się znaleźć inną relację, gdzie wszystkie moje problemy zostały rozwiane.

Wg mnie zawieszenie nie jest idealne, ale jak to się mówi człowiek uczy się na błędach i mam nadzieje, że kolejne modele będą dużo lepsze.

[Obrazek: DSC_0219.jpg]

[Obrazek: DSC_0220.jpg]

[Obrazek: DSC_0221.jpg]

[Obrazek: DSC_0222.jpg]


Efekt całego podwozia Smile

[Obrazek: DSC_0223.jpg]

Kiedy to wszystko nabierało całości, zabrałem się za chłodnicę.

[Obrazek: DSC_0225.jpg]

Czekam na słowa krytyki i mam nadzieje, że pojawi się przynajmniej jedna pozytywna opinia.
Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#10
Od ostatniej posta zauważyłem, że chyba każdy jest załamany moim modelarstwem bo nikt żadnego komentarza nie napisał Smile

Ja zabrałem się za prace nad kołami. Napewno są jakieś nie dociągnięcia, ale dla mnie i tak są w dobrym stanie. Skleiłem opony, wyciąłem bieżniki, dwa już nawet podretuszowywałem. Otwór na oś już też zrobiony tylko trzeba go dopracować, poodcinać wystające elementy.

[Obrazek: DSC09551.JPG]

[Obrazek: DSC09552.JPG]

Myślę że już nie długo zobaczycie w całości koła.
Zabrałem się również za zmontowanie podłogi, przedniej szyby oraz maski i błotników. Z podłogą i szybą nie było problemów, choć wycinanie drobnych elementów nadal mi idzie ciężko (wycieraczki). Bo wkomponowaniu foli jako szyby i sklejeniu w całość, zamontowałem kolumnę kierowniczą.

[Obrazek: DSC09544.JPG]

[Obrazek: DSC09546.JPG]

Zabrałem się za składanie błotników, to poszło szybko i pierwsze problemy powstały kiedy zacząłem montować maskę silnika. Okazało się iż po wyprofilowaniu jest ona o 2-3 mm za szeroka i nie pasuję do wręg, po docięciu pasuje idealnie. Oto moje efekty.

[Obrazek: DSC09543.JPG]

[Obrazek: DSC09548.JPG]

[Obrazek: DSC09549.JPG]


Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#11
Ładnie, kleisz lepiej ode mnie Smile.
Załamani? A skąd! Dobrze idzie  PDT_Armataz_01_34. Wiadomo, że są niedociągnięcia, ale po powrocie po latach mogło byc gorzej :wink:.  Koła wyglądają nie najgorzej.
Odpowiedz
#12
Upał daje swoje znaki, ale ja po woli pracuje nad moim GAZ-em. Zabrałem się za koła, po konsultacji ze znajomymi postanowiłem je pomalować na czarno i lekko wyokrąglić. Oto moje efekty pracy:

[Obrazek: DSC09560.JPG]

Kiedy koła dochodziły do siebie popracowałem trochę nad podstawami do reflektorów przednich, tych elementów jakoś nie lubię bo zawsze mam z nimi problemy.

[Obrazek: DSC09563.JPG]

Następnie może nie według instrukcji zabrałem się za wyposażenie wnętrza.

[Obrazek: DSC09566.JPG]

Kolejnymi elementami które zostały zamontowane na GAZ-a to burty, przednie i tyle błotniki oraz skrzynki narzędziowe. Miałem trochę problemów ale udało się to jakoś zmontować w całość.

[Obrazek: DSC09564.JPG]

[Obrazek: DSC09567.JPG]

[Obrazek: DSC09569.JPG]

[Obrazek: DSC09570.JPG]

[Obrazek: DSC09571.JPG]

[Obrazek: DSC09572.JPG]


Ja jestem z tego zadowolony, teraz czekam na wasze opinie. Bad retuszem cały czas pracuje.
Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#13
Przerwa w relacji była spowodowana odpoczynkiem w górach.
Jeszcze przed wyjazdem udało mi się zrobić wszystkie koła, do formowania elementów kół zastosowałem okrąg z drutu, dzieki czemu nie ma kantów tylko są zaokrąglenia.
[Obrazek: DSC_0258.jpg]

Po powrocie zająłem się drobiazgami, tylne światło, siedzenia i kanistry. Z kanistrami jest mały problem gdyż, dół idealnie pasuje a u góry jest szczelina. Muszę nad tym popracować, chyba że wy macie jakieś pomysły.

[Obrazek: DSC_0300.jpg]

[Obrazek: DSC_0304.jpg]

[Obrazek: DSC_0307.jpg]

Zabrałem się również za kierownicę, ale po konsultacji ze znajomymi będę jak wykonywał z drutu.

[Obrazek: DSC_0306.jpg]
Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz
#14
Trochę pokombinuj przy elementach np. karnistry górę mogłeś wymodelować przed przyklejeniem a nadmiar z tyłu odciąć. Pamiętaj na początku przymierzaj każdy element a później go sklejaj.
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#15
Witam, jeśli mogię się wtrącić Smile. Poradziłbym odnośnie tych kanistrów, rozcięcie ich, ukształtowanie bocznych ścianek od nowa (obecnie nie ma tam w zasadzie żadnego zagięcia przez co zwłaszcza górny kanister jest w zasadzie półokrągły), i wtedy odcięcie nadmiaru i sklejenie jeszcze raz (dobrze by było usunąć sklejki z wnętrza coby nie było uskoku). Kanistry jak wiadomo mają te ścianki zagięte w taki sposób, że krawędź jest łagodna, taki brzeg dobrze ksztaltować na np. plastikowej linijce, jakimś drucie itd, plus trochę BCG na papier, żeby uniknąć załamań. Najlepiej poćwiczyć na boku najpierw. Pozdrawiam!
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#16
Kanistry opanowałem, wyciąłem nową górę i wyprofilowałem, mam nadzieje, że za nie długo zobaczycie efekty mojej pracy.
Na warsztacie: Nysa 522 "Milicja"
Ukończone:Mi-28 HOVOC | Samochód Pancerny - wz.29   |  Ba-64T-40

Nieukończone:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] P-47M Thunderbolt, AH, czyli dzbanek by QŃ qn 21 6,558 24-07-2023, 11:36
Ostatni post: Tommy T.B.
  Kółkomania czyli zmagania z pomysłem niejakiego Louisa radett 25 5,961 18-05-2023, 11:39
Ostatni post: Hastur
Brick P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10) bartmalina 7 2,373 28-03-2023, 11:56
Ostatni post: bartmalina
  [R/G] Trawler "Lappland" czyli płyniemy na łowy, HMV, 1:250 yogi 39 7,335 15-02-2023, 02:07
Ostatni post: Raven
  [R] SCUD B (Modelik) Dombeer 14 4,029 28-06-2022, 10:35
Ostatni post: Dombeer
  [R/G] IS-2 /Modelik/ 1:25 kordian 12 3,377 24-06-2022, 05:29
Ostatni post: Tomasz K
  Argentyński rogal czyli croassant d'argent, a po prostu citroen K1 radett 57 15,215 26-04-2022, 09:23
Ostatni post: Andrzej Px48
Photo [R] USS Porter, Modelik 7/03, 1:200. zablo1978 6 3,117 03-01-2022, 01:07
Ostatni post: Japończyk
  [R]"Tankhafen" czyli budujemy port naftowy... HMV, 1:250 yogi 90 24,637 08-05-2021, 09:07
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości