Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakowanie modeli
#1
Macie jakiś sprawdzony sposób na pakowanie modeli do transportu? Z plastikowymi sobie radziłem bo mają sztywne elementy. Przy papierowych moje obawy budzi właśnie powierzchnia podatna na odciski, wgniecenia a nawet ekstremalnych przypadkach dziury...Nie znalazłem nic sensownego w necie na ten temat, może nie umię znależć Big Grin.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#2
Ja modele przyklejałem do pudełka taśmą modelarską - ruszyć się nie mogły więc nic im nigdy nie było. Można pod spód dać jakąś np. gąbkę (zmywak do naczyń czy coś).
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#3
Post edytuję ponieważ źle zrozumiałem pytanie.
Myślałem, że pytasz jak jeszcze nie zaczętą wycinankę zapakować  PDT_Armataz_01_19

Swoje modele podczas przeprowadzki kazałem narzeczonej trzymać cały czas w rękach  Tongue
Odpowiedz
#4
(14-09-2013, 05:25)Oli360 link napisał(a):Swoje modele podczas przeprowadzki kazałem narzeczonej trzymać cały czas w rękach  Tongue
Szczęściarz Smile.
Tap-Chan oczywiście chodzi mi o modele sklejone.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#5
  Podaję receptę wielokrotnie sprawdzoną:
  - mam pudło po telewizorze o wymiarach 110x750x200.  Trochę je wzmocniłem przez oklejenie tych najniższych 200mm ścianek sklejką 4mm (może być płyta pilśniowa). dośrodka pakuję od 15 do 17 modeli samolotów (wszystkie w skali 1:33) - w tym B-17, Wllington, Łoś, Skyraider, IŁ-2, - i jeszcze około 10 do 12 myśliwców. Wolne przestrzenie wypełniam ręcznikami papierowymi, a zamknięcie - to gumy "ładunkowe" z haczykami owinięte dookoła całego interesu. Czasami zdarzyło się urwanie anteny, nic poza tym.
  Modele statków są w szklannych gablotach owinięte kilkakrotnie folią do pakowania, taką co to się sama przylepia - nie wiem, jak to się nazywa. I to wystarcza całkowicie! Nie muszę chyba mówić, iż model do podstawki przytwierdzony jest na stałe, a na modelu nie ma żadnych luźnych części.
  Sprawdzone wielokrotnie.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
Ja po pierwszych niemiłych doświadczeniach doszedłem do prostego rozwiązania: model w pudle ma być dokładnie unieruchomiony. W tym to celu wstawiam model do pudła i odrysowuję miejsca, w których mam przykleić różne nieuruchomiające elementy, a potem je wklejam, tak jak na poniższym przykładzie:

[Obrazek: DSC_8941_zpsfe980894.jpg]

Po zapakowaniu modeli pudło wygląda tak:

[Obrazek: DSC_8942_zpsc6e9596a.jpg]

Z tym pudłem jeździłem już na 2 konkursy i jeszcze pojadę. Jak dotąd bez żadnych przygód. Nawet antena jest bezpieczna. Trzeba tylko uważać przy wkładaniu i wyjmowaniu - to są krytyczne momenty.
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#7
(14-09-2013, 08:34)ZbiG link napisał(a):Modele statków są w szklannych gablotach owinięte kilkakrotnie folią do pakowania, taką co to się sama przylepia - nie wiem, jak to się nazywa.

Wydaje mi się, że chodzi Ci o folię stretch Smile
Odpowiedz
#8
Kleję głównie modele czołgów, przyklejenie ich za pomocą taśmy do dna pudełka to świetne rozwiązanie.

Kup kilka gąbek do zmywania naczyń i kładź nad/pod modelem lub stosuj się do innych podanych tu wskazówek ;]
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#9
(14-09-2013, 08:46)Piotreq link napisał(a):Trzeba tylko uważać przy wkładaniu i wyjmowaniu - to są krytyczne momenty.

No właśnie na zdjęciu prawa lotka Ci się urwała... Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#10
Lotki są w porządku.  PDT_Armataz_01_28 Ster wysokości faktycznie się oderwał już jakiś czas temu i to wcale nie w transporcie, ale przykleję.  Wink
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze drukarki do wydruku modeli struna 65 42,107 17-01-2024, 10:40
Ostatni post: ges
  Lakiery które stosujecie do zabezpieczenia modeli ojciecmajster 11 6,035 22-08-2021, 01:04
Ostatni post: Pies Ogrodnika
  Podstawka montażowa do modeli pojazdów/Mounting stand for vehicle models PanzerHobbyArt 3 2,579 04-12-2020, 01:08
Ostatni post: gregory172
  Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja Andrzej Px48 7 6,641 06-05-2013, 06:19
Ostatni post: Darecki IV
  Stalowa siatka do modeli pancerki. Piotreq 1 3,927 05-12-2012, 09:37
Ostatni post: dominik294
  Brudzenie modeli fishbed 26 15,128 08-11-2012, 02:53
Ostatni post: Andrzej Px48
  Doświetlanie modeli do fotografii lehcyfer 1 4,159 26-08-2010, 11:48
Ostatni post: MARIUSZ_G
  [pytanie] Jaki zastosować lakier do modeli drukowanych Krystian 6 6,158 19-05-2009, 11:20
Ostatni post: Raven
  [TECHNIKA] Przeskalowywanie modeli Jaroslav 1 4,458 21-05-2008, 10:10
Ostatni post: ceva

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości