Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Flymodel ???
#1
Witam na stronie GPM-u znalazłem taką nowość :
http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/woz...4-flymodel
Odpowiedz
#2
Bardzo ciekawa nowość. Byłoby ciekawie gdyby powróciło wydawnictwo, które wypuszczało naprawdę fajne i oryginalne tematy. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdr.
Marcin
pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
#3
To byłaby super wiadomość. Byłem w ichniejszym sklepie w Białymstoku w wakacje i zapytałem, czy planują wrócić na rynek. Kobieta potwierdziła i powiedziała, że może już niedługo, ale nie spodziewałem się, że tak szybko.
Odpowiedz
#4
No! To jest najlepsza z nowości jakie ostatnio miałem okazję widzieć. Jeżeli wydawnictwo zechciałoby odgrzać kilka swoich kotletów jak SR-71, Abrams, T-80 czy wypuścić nowe rodzynki jak T-90 to ja się piszę. Miło znów widzieć na rynku.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#5
Też bym się ucieszył.
Fajnie by było gdyby poprawili i zdetalizowali SR71. Bo jak nie to sam go zdetalizujeSmile
Oryginał już mam. Instrukcję obsługi i servis book też i terabajty fotekSmile
Ale muszę dojrzeć do tego projektu i zebrać siły....
Ale nie powiem Tank dziewienosta  też by mnie uradował Smile
Odpowiedz
#6
  To było bardzo dobre wydawnictwo; - i w kwestii cen i w kwestii autorów. PDT_Armataz_01_34
  Że o tematach nie wspomnę! :roll:
  Szczerze życzyłbym powrotu na rynek i - między brać modelarską. PDT_Armataz_01_01
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#7
Bylo by super ,bylem fanem wydawnictwa.Rzeczywiscie gdyby wznowili co ciekawsze tematy i odpowiednio "ulepszyli" napewno ucieszyli by wiekszosc z nasWinkA moze by tak zapytac czy zamierzaja cokolwiek wznawiac?Jesli tak,to mozna by bylo im pomocWinkZaglosowac co bysmy chcieli "posklejac" w pierwszej kolejnosciWink)
Pzdr.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#8
No nie ukrywam, dobra nowina. I po cichutku liczę, że faktycznie puszczą co ciekawsze stare tematy w nowej odsłonie. Oj marzy mi się nowe opracowanie np: Baracudy czy Arado.
Odpowiedz
#9
Pomyszkowałem trochę po internecie i udało mi się znaleźć coś, co wygląda jak strona sklepu/wydawnictwa, jeszcze w budowie:
http://www.flymodel.pl/
Logo się zgadza, tło pasuje. Widać, że nie usunęli jeszcze przykładowych produktów, które pewnie pojawiły się przy stawianiu sklepu. Kategorie się zgadzają, w produktach jest Avro Lancaster - ciekawe czy to stary model, czy nowe opracowanie (czy tylko test funkcjonalności sklepu)?
Odpowiedz
#10
Jeśli wrócą na rynek  będzie to prawdziwy powrót smoka.
Odpowiedz
#11
No, stary zgadza się. Barakłoda i Arado w nowych opracowaniach, to by było coś. Mieli wiele fajnych tematów ( Ił, Dauntless, Helldiver, Jaki, Łanie, C-47, Hellcat, He-129,Lightning, me-110 i 410, Fairey Swordfish, ki-45, B-17, B-25,  B-26, no i fw-189; Panie Bogu, kto, by to wszystko zliczył) To są tematy za, które dziś żadne wydawnictwo, by sie nie zabrało !!! . Fly Model wydawał najciekawsze tematy. Praktycznie co numer to walili z grubej rury... Nie bali się po prostu. No i to sobie ceniłem w Flaju. A nie to, co teraz, męczenie tych samych tematów albo wydawanie jakiś nic nie znaczących miernot, byle na łatwize, byle coś wydać i zapchać rynek.  Dlatego też liczę na odsiecz Flaja na zdegenerowanym rynku modeli kartonowych. Posucha jest straszna a Flaj może dolać torche wody do tego modelarskiego padołu. Byle opracowania były poprawione a nie tak jak GPM, nawet nie potrudzą się o nowe kamo...
Czekam na ofensywe.
Odpowiedz
#12
Panie dekster, ciesz się Pan,że ten zdegenerowany rynek jest.Polska to kartonowe eldorado kleisz Pan co chcesz.
Nie znam europejskiego ,ba kraju w świecie gdzie taki zdegenerowany rynek by wogóle egzystował!!!
Wiecznych malkontentów, marudziaży u nas jak za sanacjii.
Cieszmy się po prostu na Flay-a,zobaczymy jak będzie.
Klej deksterze i pokazuj swoje dzieła .
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#13
Zgadzam sie Wać Pan, ale "dzisiejsza" tematyka po prostu mi nie odpowiada. Dla mnie wzorem jest Fly i ich tematy. Jak ruszą z koksem i bądą rządzić tak jak kiedyś to będzie git. Wymieniłem tylko część wspaniałej dyskografii Flaya i nawet nie mów że jakiś wydawnictwo by dziś Ci wydało Fw-189, Swordfish-a czy Barracuda-sa. Już prędzej kometa walinie w Pałac Kultury niż ktoś sie potrudzi o taki temat.. Pff nie ma o czym mówić. Dlatego Flay do boju i trzymam kciuki.
Odpowiedz
#14
A FM postanowi zrobić nam psikusa, pyknie ze 2 mesie i 3 spity, Panterą albo Tygrysem poprawi i tyle będzie Big Grin
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#15
Szkoda, że druk cyfrowy. Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie dla klejących modele niemalowane.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#16
Okładeczka Smile

[Obrazek: ferdinand-jokl-pg.jpg]

Zdaje się że skończyli na nr 153 więc ten ferdek to zupełnie nowy model .
Oczywiście reprinty poprawione jak najbardziej są pożądane .
Micha sie cieszy bo może wznowią Churchill Mk VI Smile
Odpowiedz
#17
No niby fajnie że wydawnictwo wznawia działalność, tylko niepokoi mnie polityka cenowa: 85zł za model bez wnętrza i to drukowany cyfrowo. Przypomnę, że wydanie GPM kosztuje 80zł i jest z pełnym wnętrzem, drukiem offsetowym i laserowo ciętym zestawem antypirackim.

Chyba że GPM nalicza jakąś kosmiczną marżę.  PDT_Armataz_01_07
Odpowiedz
#18
A mnie taka opcja cieszy, tzn. brak wnętrzności. Marny ze mnie zlepiacz, więc jest szansa ukończenia modelu, który nie posiada kilka KILO części i jest z deka uproszczony. To mi nie przeszkadza, że druk nie jest na najwyższym poziomie, ważne żeby części pasowały, cena fakt mogłaby być niższa.
[Obrazek: wotuserbar02.jpg][/url]
Odpowiedz
#19
Jak widać, rynek sam zweryfikuje co ma słuszność, a co nie Smile
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#20
Jak sie rozpoznaje druk cyfrowy od offsetowegona "wizus " ?
Odpowiedz
#21
Dzisiaj przeglądałem tego Ferdka w księgarni i trzeba tutaj nadmienić, że w cenie modelu jest obowiązkowy zestaw antypiracki w skład którego wchodzą 2 arkusze A3 z laserowo wycinanymi elementami i gąsienicami z ogniw.
Odpowiedz
#22
Patrz, a tego Ferdka mieli chłopaki z GPM w Przeciszowie gołego. Bez żadnych wręg i gąsek. Cena takiego zestawu?
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#23
Kosztował 75zł. Jak chcesz, to mogę Ci go kupić - daj jeno znać.

Edit:

Trochę wczoraj nakłamałem (lub jak to mówią politycy - oszczędnie gospodarowałem prawdą  PDT_Armataz_01_22 ). Coś, co przy pobieżnym przeglądaniu wziąłem za ogniwa gąsienicy, okazało się być tylko elementami pogrubiającymi standardowo zwijane ogniwo.
Ponadto trudno tutaj nazwać to zestawem antypirackim, do jakiego przyzwyczaił nas ostatnio GPM - bo wszystkie elementy wycięte laserem są też dostępnie w formie klasycznej.
Cała reszta to prawda  PDT_Armataz_01_22
Odpowiedz
#24
Czy ktoś wie jakiej długości powinny być osie wózków? Bo znalazłem tylko info, że mają mieć średnicę 4mm, o długości mowy nie ma, szablonów także brak.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy numer Kartonowej Kolekcji MeFisto 6 5,824 30-12-2017, 06:25
Ostatni post: Gregory
  Nowy Mały Modelarz Fisk78 13 9,423 26-03-2015, 02:40
Ostatni post: Andrzej Px48
  Nowy Kartonowy Arsenał Dombeer 132 49,426 06-03-2013, 12:59
Ostatni post: dexter
  [NOWOŚĆ] Nowy model KEL w skali 1:50 - Junkers Ju-52 (KEL nr 65) Marek P. 4 3,265 06-06-2012, 11:49
Ostatni post: Marek P.
  Nowy miesięcznik Wilk Morski RomanC 22 10,805 09-05-2012, 11:09
Ostatni post: RomanC
  Nowy Mały Modelarz Halifax B Mk. II Series IA Fisk78 120 43,589 28-02-2012, 02:04
Ostatni post: struna
  Nowy model Hradek Celadna zdenek-ch 1 2,496 30-01-2012, 10:59
Ostatni post: zdenek-ch

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości