Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwijanie ściętej rury przy pomocy Corela
#1
Witam
Niedawno rozwijałem siatkę ramy do Komara, składać się ona będzie z kolana wykonanego ze ściętych rur.
Zacząłem metodą wykreślną na papierze rozwijać te elementy, po rozwinięciu pierwszego zeskanowany rysunek obrysowywałem w Corelu i zauważyłem ze dosłownie po kilku kliknięciach uzyskuję ten sam efekt co po wielominutowej zabawy ołówkiem.
Tyle wstępu, poniżej jpeg z mini tutorialem z tego zabiegu... mam nadzieję że się komuś przyda. // Uwaga spory obrazek 1,2Mb//
[Obrazek: th_roz.jpg]
W razie jakiś wątpliwości pytać... postaram się je rozwikłać.

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#2
Genialnie proste i bardzo dokładne.  :milbravo:
Dodam tylko troszeczkę teorii:
Z matematycznego punktu widzenia szukana krzywa jest sinusoidą. Niestety Corel nie potrafi kreślić sinusoidy. To co Ty przedstawiłeś to krzywa Beziera.
Zrobiłem doświadczenie i różnice między tymi krzywymi są minimalne:

[Obrazek: th_sin.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? filemon 5 5,368 02-01-2023, 05:02
Ostatni post: MIKE TORN
  Rozwijanie siatek w SketchUp benek 5 8,290 17-09-2022, 05:40
Ostatni post: Siemionek
  Potrzebna pomoc przy zaprojektowaniu części . dominik294 5 4,792 19-10-2012, 08:10
Ostatni post: dominik294
  Rozwijanie stożka tylko za pomocą Corela RomanC 2 8,969 03-05-2012, 12:01
Ostatni post: Antonov26
  Oferuję pomoc przy projektowaniu, przeskalowywaniu, itp. csk24 10 9,851 15-02-2011, 04:14
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości